Strzelanina w Newtown. Adam Lanza zabił dzieci

alexa1200

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
32
Punkty reakcji
1
Adam Lanza wkroczył do szkoły Sandy Hook w Newtown ok. godz. 9.25 w piątek. Najpierw strzelał do dzieci i nauczycieli na szkolnym korytarzu, a potem wszedł do jednej z sali lekcyjnych.

Zabójca oddał co najmniej 100 strzałów. Kiedy nauczyciele usłyszeli strzały, próbowali wyprowadzić dzieci ze szkoły. Żeby nie wywołać histerii tłumaczyli uczniom, że w budynku szaleje "dzikie zwierzę". Wiele dzieci nie wyszło jednak z budynku. Uczniowie ukrywali się w toaletach i szafach.

Wśród zidendtyfikowanych ofiar szaleńca są dyrektorka szkoły, pani psycholog i jedna z nauczycielek. "Daily Telegraph" podaje, że kobiety nie próbowały się ukrywać, ale w obronie dzieci wybiegły na korytarz, na którym był zamachowiec. Mężczyzna zastrzelił je w sposób przypominający egzekucję.

Adam Lanza miał przy sobie trzy sztuki broni palnej - półautomatyczny karabin i dwa pistolety. Broń była zarejestowana na Nancy Lanzę. Według amerykańskich mediów matka zabójcy kolekcjonowała broń i zabierała swoich synów - Adama, 24-letniego brata Ryana i jeszcze młodszego syna - na strzelnicę.



strzelanina_w_usa_adam_lanza_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg




Braki mi słów ;/
 

Kartek

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
41
to okropna tragedia,nie mogłam powstrzymać łez gdy sie o tym dowiedziałam.
 

Wiesiu PL

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
201
Punkty reakcji
1
Acelerator ?
To nie jest żart to jest tragedia niewiem jak tak możesz pisać .
Kilkanaścioro dzieci straciło życie niewiem jak ty to odebrałeś ....
 

Accelerator

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
82
Punkty reakcji
2
Chodziło mi tylko o to płakanie. Trochę przesadzona reakcja. Nad dziećmi zamordowanymi w Iraku i Afganistanie przez amerykanów też się tak użalaliście? Czy robicie to wybiórczo?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Jeśli chcesz być obiektywny, to dodaj dzieci zamordowane w Iraku i Afganistanie przez zamachowców, Talibów i zwykłych bandytów.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Skojarzył mi się ten news z filmem "Musimy porozmawiać o Kevinie" Co do samej "afery" i doszukiwaniu się źródła maskary podzielam zdanie pana Kolonko:

http://www.youtube.com/watch?v=YZRqUls7HPo&list=UU5WvpvrUhv2NS3Jr9J0qnBA&index=9
 

Wiesiu PL

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
201
Punkty reakcji
1
Nie zasługują na litość? A jak te dzieci sie przyczyniły do mordów np: w afganistanie.?
 

Accelerator

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
82
Punkty reakcji
2
Bezpośrednio niczym, ale myślisz, że tych co stracili dzieci w ich wojenkach to obchodzi? Wystarczy, że są amerykanami . Czym zawiniły dzieci w Afganistanie i innych okupowanych krajach, że musiały zginąć? Niczym. Przeciętny amerykanin ma to głęboko. Wielu sobie z nich szydzi. A tu taki lament bo strzelanina jedna z wielu w tym po:cenzura:ym kraju.
 

Wiesiu PL

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
201
Punkty reakcji
1
Każde życie znaczy to samo .Nie wiem czemu tak mocno chcesz skierować temat do mordów w innych krajach. Każda śmierć dzieci jest smutna czy to w ameryce czy w polsce czy w afganistanie.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Wszystkim rozdać broń. Niech się powybijają. Że też sam na to nie wpadłem...

Zawsze po takich tragediach pojawiają się tego rodzaju wariackie pomysły, a przecież wystarczy spojrzeć na słynny kraj europejski, w którym tak postąpiono - rozdano ludziom broń i dziś kraj ten ma dokładnie 0 ludności - mowa o Szwajcarii.
 
M

MacaN

Guest
Wszystkim rozdać broń. Niech się powybijają. Że też sam na to nie wpadłem...

Nie wszystkim. Pomyl, wiesz,dlaczego on wszedł do szkoły ? Bo ŻADEN nauczyciel, ani porter nawet nie może mieć broni. Facet chodząc do szkoły doskonale wiedział, że nic mu nie grozi, bo tam KAŻDY jest bezbronny.

A tak ? Nauczyciele musieli chować dzieci w kącie ( swoją drogą co z debilizm ! ) i modlić się, by zamachowiec nie wszedł do klasy. Gdyby nauczyciele mieli broń, facet dostałby kulkę momentalnie.

Pytanie czy nauczyciel byłby w stanie zabić.

Nauczanie to służba,nie praca. Musiałby być w stanie.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Moim zdaniem wystarczy, aby nie tworzyli tyle stref z zakazem posiadania broni w środku.
W Polsce oczywiście nie mamy takiego nasycenia społeczeństwa bronią, ale u nas prawo regulujące rodzaje miejsc, do których można wnosić broń, jest całkiem "liberalne".
 
Do góry