STOP MILICYJNEJ PROWOKACJI!

Status
Zamknięty.

artik

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Opisy wyjazdu czytałem, i jestem mocno "zniesmaczony"działaniami policji.
Z jednej strony TVN mocno rozdmuchał sprawę, mówiąc jak to kibice zniszczyli dworzec w Tarnowie, by wczoraj emitować reportaż o poszkodowanych kibicach i nieprzepisowych działaniach policji. Wg.mnie wszystko to zakrawa mi na jedną wielką aferę, policji napewno bronić bedzie wiekszość społeczeństwa. Ważne okażą się dowody które podobno posiadają kibice.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Od razu zaznaczę, że nie bronie chuliganów demolujących dworce i zakłócających spokój innym ludziom... Ale to jak działa policja, a w szczególności prewencja wie każdy kto miał chociaż raz w życiu z nimi do czynienia. Od stanu wojennego nie zmieniło się w ich mentalności nic. No, może dzięki wspólnym szkoleniom z niemieckimi kolegami do swoich zomowskich i eSBeckich metod dodali te stosowane przez gestapo.

Sprawa przykra, tym bardziej że prawdopodobnie zostanie jej ukręcony łeb. A panowie policjanci będą mogli snuć opowieści o tym jak dzielnie strzegą prawa...
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Na początku artykułu mamy krótkie zdanie o tym że opisujący wydarzenia nie neguje tego co stało się w Tarnowie. Tylko jestem ciekawy dlaczego pozostali porządni kibice nie zamknęli drzwi pociągu uniemożliwiając powrót bandytom. Cóż, zwykłe zachowanie stadne.
Czasem przejdę się na mecz Jagielloni. Jestem tzw. "piknikiem". Raz byłem na wyjeździe. Więcej nie pojadę. Takiego nagromadzenia prymitywizmu, chamstwa, smrodu nie przeżyłem nigdy.

Zachowania policjantów, jeżeli przekroczyli uprawnienia nie pochwalam. Z drugiej strony niech kibice się cieszą że w Polsce nie ma już specjalnych oddziałów do walki z tłumem. Takie istnieją we Francji czy Niemczech i gdy wchodzą do akcji będziesz miał pecha gdy stajesz na ich drodze, nawet jak jesteś przypadkowym obserwatorem.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Cieszmy się, że mieszkamy w Polsce, bo czeska policja potrafi spałować za każdy nawet najmniejszy opór.
 
P

Pałka

Guest
primo: chyba zacznę sie zastanawiać nad zmianą nicka :lol:
secundo: hmmm nie wiedziałam, że milicja dalej funkcjonuje :p
tertio: tak, niby policjanci to normalni ludzie, ale w końcu skądś musi się brać ta nienawiść do nich, nie sądzicie? I nie mówię już tu o tych żałosnych kibolach, tylko o "hiphopowcach" i "dersach", którzy wyznają taką rację, jaką usłyszeli w piosence. Weźmy na to chociażby "997" Peji... włos sie na głowie jeży jak słyszę te teksty. I później taki idiota, jeden z drugim, nasłucha się tego i jak zobaczy pały to sapie się. Nie chce tu też usprawiedliwiać policjantów, bo oni nie są też aniołami. Według mnie, wina za te rozboje leży po obu stronach.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Cieszmy się, że mieszkamy w Polsce, bo czeska policja potrafi spałować za każdy nawet najmniejszy opór.

Weź pod uwagę że opór stawiła tylko część osób która była w tym pociągu. Osoby które nic się nie odzywały i wykonywały polecenia też dostały porządnie. W polskim prawie nie funkcjonuje odpowiedzialność zbiorowa, więc takie działania nie mają racji bytu. Jeśli ktoś popełnił przestępstwo to należało go złapać, aresztować i osądzić, a nie znęcać się nad wszystkimi.

W Czechach też bawią się w komory gazowe na tarach? Masz jakieś doświadczenia?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie mówiłem tutaj o sprawach kibice-policja tylko ogólnie o czeskiej policji. Doświadczenia nie mam, znam tylko z opowieści. Ale są agresywni, to fakt. Na porządku dziennym tam są aresztowania w ZOMO-wskim stylu "Za fraki, pałą i do suki".
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
primo: chyba zacznę sie zastanawiać nad zmianą nicka :lol:
secundo: hmmm nie wiedziałam, że milicja dalej funkcjonuje :p
tertio: tak, niby policjanci to normalni ludzie, ale w końcu skądś musi się brać ta nienawiść do nich, nie sądzicie? I nie mówię już tu o tych żałosnych kibolach, tylko o "hiphopowcach" i "dersach", którzy wyznają taką rację, jaką usłyszeli w piosence. Weźmy na to chociażby "997" Peji... włos sie na głowie jeży jak słyszę te teksty. I później taki idiota, jeden z drugim, nasłucha się tego i jak zobaczy pały to sapie się. Nie chce tu też usprawiedliwiać policjantów, bo oni nie są też aniołami. Według mnie, wina za te rozboje leży po obu stronach.


primo: rób se co chcesz.
secundo: funkcjonuje, tylko pod inną nazwą.
tetrio: Żałosnych kibolach? Ludzie, czego wy wszystkich do jednego worka wrzucacie? Ja czasami jeżdżę na mecze wyjazdowe mojej drużyny i dobrze wiem jak policja traktuje WSZYSTKICH kibiców.


Generalnie w Polsce stosuje się jeszcze metody popularne za PRLu. Media kreują każdego kibica jeżdżącego na wyjazdy czy jakkolwiek zaangażowanego w życie kibicowskie na wielkiego chuligana. Ja za policją nie przepadam, miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji. O dziwo, byłem Bogu ducha winien. Zaznaczam, że czasami z policją można się dogadać, na przykład w sprawie mandatu za spokojne picie w miejscu publicznym :D ( Z reguły są to młodzi policjanci)
 
P

Pałka

Guest
tetrio: Żałosnych kibolach? Ludzie, czego wy wszystkich do jednego worka wrzucacie? Ja czasami jeżdżę na mecze wyjazdowe mojej drużyny i dobrze wiem jak policja traktuje WSZYSTKICH kibiców.

Odwet, kibole i kibice to jest co innego. Dlaczego do jednego worka? Bo to jest odrębność od kibiców. Kibolami określa się tych, którzy jadą na mecz żeby się bić. Kibice jadą po to, żeby oglądać mecz. Proste. A dlaczego policja traktuje tak wszystkich? Dlatego, że kibol nie ma na sobie napisu "Kibol", i policja nie wie, z której strony może się spodziewać ataku. Każdy na ich miejscu by tak zareagował, widząc chmarę pijanych idiotów. Trudno spośród nich wyodrębnić kibiców normalnych.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Aha, czyli policjant nie wie czy ma do czynienia z kibicem czy chuliganem, ale pałką profilaktycznie przypieprzy. Brawo.

Wiesz, byłaś kiedyś na meczu wyjazdowym? Widziałaś jak policja zwykle traktuje kibiców?
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Odwet jak pisałem wyżej na meczu wyjazdowym byłem. Wiem jak policja traktuje kibiców (sam zostałem obrażony przez policjanta). Niestety wiem też jak zachowuje się część kibiców. Dopóki na stadionach będzie tolerowane chamstwo, wszyscy będą wrzucani do jednego worka. Nie ma co sie obrażać na rzeczywistość, tylko starać się to zmienić.
Za przykład niech posłużą kibice Lecha. Nadal zdarzają się burdy, ale tamtejszym kibicom udało sie przekonać media że miłość do drużyny nie przejawia się w demolowaniu dworców.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Zgadza się. Mimo wszystko myślę, że po jednym meczu wyjazdowym wyrobionej do końca opinii mieć nie możesz. :)
Zresztą nic nie usprawiedliwia działań policji. Teraz będą szli w zaparte, że sytuacja wymagała użycia siły. Po pierwsze nie wymagała, po drugie nic nie usprawiedliwia tego, że obrażali kibiców, ukradli im telefony, szaliki, pieniądze etc. Po trzecie nie mają prawa pacyfikować wszystkich i wybierać sobie kibiców do zawinięcia na dołek. Pfff.... "Stróże prawa"
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Podobno sami według swojego widzimisię typowali kto mógł brać udział w awanturze i takie osoby zgarniali na dołek, wychodzi tu cały "profesjonalizm" polskiej policji.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Z nieukrywana radością zawsze czytam teksty tego osobnika...
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Podobno sami według swojego widzimisię typowali kto mógł brać udział w awanturze i takie osoby zgarniali na dołek, wychodzi tu cały "profesjonalizm" polskiej policji.
Podobno tak powstają plotki i pomówienia :/

A tak między nami to cały czas pytacie się czy ktoś był na meczu wyjazdowym i bronicie kibiców i kiboli, ale kto z was tam był. Wierzycie w to co piszą na tamtym forum a nie wierzycie policji.

Z nieukrywana radością zawsze czytam teksty tego osobnika...
Z nieukrywaną radością zawsze czytam teksty osób offtopujących w ten sposób.

Taka mała dygresyjka- wasze dwa ostatnie posty wnoszą jeszcze mniej niż xbartxxx'a :D
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A tak między nami to cały czas pytacie się czy ktoś był na meczu wyjazdowym i bronicie kibiców i kiboli, ale kto z was tam był. Wierzycie w to co piszą na tamtym forum a nie wierzycie policji.
Jak bym nie był to bym sie nie wypowiadał...
Za dużo w życiu widziałem żeby zawsze wierzyć panom z policji...
Z nieukrywaną radością zawsze czytam teksty osób offtopujących w ten sposób.
Czasami innego sposobu nie ma...
 

Alrik

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
99
Punkty reakcji
0
Miasto
Karaków
viva pp( 2008-05-21 20:56)
~normal kibicmasz odwagę w tłumie rzucać kamieniami ,
przyjmij w:cenzura: z pokorą cieniasie jeden z
drugim


koles ma 100% racje, cwanaiki mysla ze sa niepokonani mogą rozpierdalac co im sie podoba ale jak dostana w:cenzura:e to wielcy pokrzywdzenie -.-
aha, roz:cenzura:al mnie text "ok ok połamany dajcie nastepnego" ja :cenzura:e ale zal
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Jak czytam wsze posty to zygac mi sie chce. Wszystkich kibicow wrzucacie do jednego worka, a przeciez na mecze chodzi wiele osob nie zwiazanych z Hools. Wiadomo ze napewno wiekszy % postawi sie za swoje barwy w razie potrzeby, ale Hools sa malym % ulamkiem tej ukladanki.
I te wasze ogolniki sa smieszne i niesprawiedliwe.
W tym przypadku pobici zostali kibice wracajacy z wyjazdu, w imie czego ?... Nie raz slyszalem o akcjach policji i pobiciach kibicow przy kontroli pojazdow, autokarow. Sam wiem co to znaczy upierdliwy policjant, oni zawsze maja prawo i mysla ze sa szeryfami jak lucky luck.

Szkoda mi tych ludzi i mam nadzieje ze winni zostana ukarani.
 
Status
Zamknięty.
Do góry