Starania o dziecko. I ciąża.

AgaS

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
A więc tak.. Olejek z wisiołka łykasz 3 tabletki dziennie przez 60 dni.. Do tego możesz łykać kwas foliowy 1 tabletkę dziennie..

Castaganus to takie ziółka które regulują cykl mięsiączkowy dzieki czemu łatwiej zajść w ciążę o co przecież nam chodzi :) Bierzesz 2 tabletki rano przez 90 dni... ;)

Jest jeszcze taka mieszanka ziółek pobudzająca pracę jajników..

lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
ruta {Herba Rutae} 20gr
nagietek {Calendulae flos} 20gr
nostrzyk {Herba meliloti} 20gr

Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.


Mam nadzieję, że Wam pomogę, jakbym się jeszcze czegoś dowiedziała to od razu napiszę...

Pozdrawiam i życzę owocnych starań... :] ;)

Wielkie dzieki za porady. Napewno mi sie przydadza! :) A jezeli chodzi o ta mieszanke ziolek - to jak to jest? Kupujesz wszystkie te ziolka oddzielnie i mieszasz za kazdym razem, czy one juz sa tak zmieszane w jednej butelce? Sorki ze mam tyle pytan ale dla mnie to wszystko jest nowe:)

Pozdrawiam goraco:) :papa:
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
I wzajemnie tobie rowniez owocnych staranek:)Ja tam nic nie stosuje teraz robimy przerwe najpierw slub potem dziecko:)

10.08 mamy termin w klinice wiec zaczynamy na powaznie od wszystkich badan i zobaczymy co wyjdzie w kazdym razie jak cos to dam znac:)
 

Sylwusia__112

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Kupujesz wszystkie osobno, i mieszasz je razem (1 łyżka stołowa każdych ziółek) i zaparzasz a póżniej odcedzasz i pijesz.. Ziółka nie sa drogie mniej wiecej 1 to kosz około 1 zł.. Pozdrawiam :papa:


Życzę szczęsia KaSiu oby wszystko było dobrze.. Daj znać jak coś bedziesz wiedziała.. :papa:
 

Sylwusia__112

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
:D dziękuję Kasiu... :) :* Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego

Wszystko po 50 g.:

Szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie


Mieszanka 2 -Ojca Klimuszki
po 50g:

Kwiat jasnoty białej
Liść mącznicy
Liść rozmarynu
Liść pokrzywy
Ziele rdestu ptasiego
Ziele drapacza
Ziele przywrotnika
Kwiat kasztanowca
Korzeń mniszka
Owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.


Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki, pobudzająca pracę jajników
lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
ruta {Herba Rutae} 20gr
nagietek {Calendulae flos} 20gr
nostrzyk {Herba meliloti} 20gr

Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.


Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owulację oraz zawierające roślinne estrogeny):
liście maliny,
rozmaryn,
kwiaty bzu czarnego,
szałwia,
bylica pospolita

po 40g (można też dodać koniczynę łąkową) po 40g. Do tego wiesiołek (?)

Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu (wzmacniające prod. progesteronu):

przywrotnik,
pokrzywa,
krwawnik

po 40g. łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie (można na zapas w termosie)".
do tego link:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1...amp;v=2&s=0

ZIOŁA BONIFRATRÓW

Wzmacniająca mieszanka O. Sroki w przypadku poronień:
koszyczek rumianku- 100 gr
owoc róży - 100 gr
liść melisy - 50 gr
ziele dziurawca - 50 gr
liść mięty pieprzowej - 50 gr
kwiat nagietka - 20 gr
Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki.

ZIOŁA DLA PANÓW
1. Żeń - szeń. Pobudza aktywnośc seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
2. Witania Indyjski żeń - szeń. Ma podobne do niego właściwości
3. Palma sabalowa. Jest pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i uklad moczowo - płciowy.
4. Śliwa afrykańska. Poprawia płodnoś w przypadkach chorób prostaty.
5. Miłorząb. Działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
6. Głóg. Działa tonizująco na krązenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
7. Kolcorośl. Poprawia funcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
8. Czosnek. Chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
9. Lukrecja. Działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększac aktywnośc hormonalną.
10. Turnera. Używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
11. Chamaelirium luteum. Działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
12. Zioła chińskie. Poprawiając krążenie i wzmacniając wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej. (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów)
Naturalne sposoby wzmagania płodności
 

AgaS

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
:D dziękuję Kasiu... :) :* Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych", antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego

Wszystko po 50 g.:

Szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie


Mieszanka 2 -Ojca Klimuszki
po 50g:

Kwiat jasnoty białej
Liść mącznicy
Liść rozmarynu
Liść pokrzywy
Ziele rdestu ptasiego
Ziele drapacza
Ziele przywrotnika
Kwiat kasztanowca
Korzeń mniszka
Owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.


Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki, pobudzająca pracę jajników
lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
ruta {Herba Rutae} 20gr
nagietek {Calendulae flos} 20gr
nostrzyk {Herba meliloti} 20gr

Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.


Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owulację oraz zawierające roślinne estrogeny):
liście maliny,
rozmaryn,
kwiaty bzu czarnego,
szałwia,
bylica pospolita

po 40g (można też dodać koniczynę łąkową) po 40g. Do tego wiesiołek (?)

Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu (wzmacniające prod. progesteronu):

przywrotnik,
pokrzywa,
krwawnik

po 40g. łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie (można na zapas w termosie)".
do tego link:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=1...amp;v=2&s=0

ZIOŁA BONIFRATRÓW

Wzmacniająca mieszanka O. Sroki w przypadku poronień:
koszyczek rumianku- 100 gr
owoc róży - 100 gr
liść melisy - 50 gr
ziele dziurawca - 50 gr
liść mięty pieprzowej - 50 gr
kwiat nagietka - 20 gr
Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki.

ZIOŁA DLA PANÓW
1. Żeń - szeń. Pobudza aktywnośc seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
2. Witania Indyjski żeń - szeń. Ma podobne do niego właściwości
3. Palma sabalowa. Jest pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i uklad moczowo - płciowy.
4. Śliwa afrykańska. Poprawia płodnoś w przypadkach chorób prostaty.
5. Miłorząb. Działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
6. Głóg. Działa tonizująco na krązenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
7. Kolcorośl. Poprawia funcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
8. Czosnek. Chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
9. Lukrecja. Działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększac aktywnośc hormonalną.
10. Turnera. Używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
11. Chamaelirium luteum. Działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
12. Zioła chińskie. Poprawiając krążenie i wzmacniając wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej. (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów)
Naturalne sposoby wzmagania płodności


No wlasnie tez czytalam o tych ziolkach, tylko sie tak zastanawiam czy jezeli np nie mam zadnych problemow z czynnoscia jajnikow, cz powinnam je pic?? Zeby nie zaszkodzily. Nie wiem chetnie bym sprobowa tych ziol na pobudzenie jajnikow.

Milutka a znasz kogos komu pomogly lub przyspieszyly zajscie w ciaze???

dziekuje Ci za odp z gory i pozdrawiam goraco!

Aga :papa:
 

Sylwusia__112

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Witaj.. Osobiście nie znam, ale jest wiele kobiet które piszą na forum że to właśnie one im pomogły... :) spróbować zawsze można, Może pomoże a napewno nie zaszkodzi.. Po ziółkach nic Ci nie będzie a może ot pomogą czego Ci życzę z całego serca... Pozdrawiam.. :) :*
 

AgaS

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Witaj.. Osobiście nie znam, ale jest wiele kobiet które piszą na forum że to właśnie one im pomogły... :) spróbować zawsze można, Może pomoże a napewno nie zaszkodzi.. Po ziółkach nic Ci nie będzie a może ot pomogą czego Ci życzę z całego serca... Pozdrawiam.. :) :*

Masz racje Milutka_112, napewno nie zaszkodzi, a moze pomoc. Dam znac jak zaczne brac i jaki bedzie rezultat. Kupie za 2 tygodnie jak pojade do Polski. Juz sie nie moge doczekac:) :eek:k: A jak pomoga no to bede wychwalac ziolka do konca moich dni :]

Gorace pozdrowienia!
 

krediti

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Kiedyś zmartwiona tym, że mimo częstych stosunków z partnerem bez zabezpieczenia i chęci posiadania dzieci długi czas nie zachodziłam w ciąże pobiegłam do ginetkologa, lekarz z uśmiechem oznajmił mi, że jeśli po 2 latach starań nie zajdę w ciążę to mogę dopiero wtedy zacząć się martwić i przyjść na badania :D A propo badań. Ostatnio dość powszechne są badania na zdolność posiadania potomstwa, szczególnie facetom są one polecane. Czytałam też ciekawy artykuł na ten temat na Inspiranderze (http://www.mamybaby.pl/ciaza-i-porod/nieplodnosc-meska-0). Temat badrzo trudny, bo zawsze jest obawa, że "a może to jednak moja wina"? Ale tak czy siak warto się odważyć i zrobić sobie takie testy.
 

Sylwusia__112

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Cześć dziewczyny... Byłam dziś u lekarza i wykrył u mnie cyste na jajniku.. Jeszcze nie wiadomo czy jest duża bo miałam pusty pęcherz tak więc we wtorek będe juz wszystko wiedziała... Jestem załamana... :( ;( Miała z was któraś już tak i czy to możliwe że właśnie przez to nie mogę zajść w ciążę? :( proszę was o jak najszybszą odpowiedz.. :( pozdrawiam.. :*


Krediti ciekawa ta strona.. :) napewno mi sie przyda..
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Cześć dziewczyny... Byłam dziś u lekarza i wykrył u mnie cyste na jajniku.. Jeszcze nie wiadomo czy jest duża bo miałam pusty pęcherz tak więc we wtorek będe juz wszystko wiedziała... Jestem załamana... :( ;( Miała z was któraś już tak i czy to możliwe że właśnie przez to nie mogę zajść w ciążę? :( proszę was o jak najszybszą odpowiedz.. :( pozdrawiam.. :*


Krediti ciekawa ta strona.. :) napewno mi sie przyda..


Hej dziewczynki ja juz po slubie wiec moge tu czesciej bywac:)Co do cysty to mialam to samo.Zanim poronilam dowiedzialam sie od lekarza,ze cysta jest,ale nie wiedzialam jaka duza wedlug lekarza poronilam w wyniku pekniecia cysty...W grudniu po laparoskopii nagle cysty zanikly i do tej pory cisza wiec nie martw sie moja tesciowa mi opowiadala,ze ona cala ciaze miala cyste i wszystko sie dobrze skonczylo:)

My w poniedzialek bylismy u lekarza w badaniach wyszlo,ze u mnie nie do konca z hormonami dobrze i biore tabletki,zeby wszystko wyrownac:)za tydz moj maz ma termin na badania i wtedy bedzie wszystko wiadomo...Lekarz powiedzial,ze jezeli w ciagu 3 miesiecy nie zajde to przekieruja mnie do kliniki gdzie pomoga nam inna metoda szybciej zajsc:)Nawet nie wiecie jak bardzo sie ciesze,ze lekarz szybkie dzialania podejmuje:)

krediti co do dwoch lat oczekiwan to troche za dlugo jak dla mnie...W niemczech po 8 miesiacach juz cie biora na specjalne badania jak nie mozna zajsc...Mnie wzieli szybciej bo mialam problemy z cystami....U nas gora za 3 miesiece sytuacja bedzie jasna:)

A ja na twoim miejscu bym nie czekala tyle bo meza kuzynka zwlekali,a jak chcieli to nie wychodzilo...w sumie 5 lat odkladali to na pozniej,a jak sie zdecydowali to dowiedzieli sie,ze sa problemy i nie wiadomo czy wogole beda mieli dzieci...dziewczyna zaskoczyla dopiero po 4 latach wiec w sumie jak by nie liczyc 9 lat oczekiwali na dziecko bo najpierw 5 lat odkladali,a pozniej 4 lta leczen itd.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
to ja mam prawie 22 i tez dlugo sie staralismy o dziecko ale mamy narescie 13 miesieczna coreczke
 
N

nianiaSweet

Guest
jeśli nie wymaga tego Twój stan zdrowia to nie ma co nadmiernie się suplementować w czasie ciąży, zdrowa dieta, mało stresu i kwas foliowy powinny w zupełności wystarczyć aby zdrowo i mądrze podejść do kwestii macierzyństwa.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Wiem ze moja siostra tez długo nie mogła zajść w ciąże, teraz stosują żel pre seed, który własnie ma pomóc w tych staraniach, mozna go kupic bez recepty, bo sama nawet zamawiałam go w aptece.
 
M

magiczna

Guest
nianiaSweet napisał:
jeśli nie wymaga tego Twój stan zdrowia to nie ma co nadmiernie się suplementować w czasie ciąży, zdrowa dieta, mało stresu i kwas foliowy powinny w zupełności wystarczyć aby zdrowo i mądrze podejść do kwestii macierzyństwa.
No właśnie, w czasie starań stres nie jest wskazany:). Nie uda się za pierwszym czy piątym razem, ale w końcu musi. Ja przed ciążą nie brałam żadnych suplementów, tylko Folik łykałam.
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
cześć a słyszałyście może o suplemencie o nazwie Inofolic? podobno ułatwia kobiecie zajście w ciąże .... ale ja nie spotkałam się jeszcze z czymś takim - możecie mi coś na ten temat napisać?
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Ja z pierwszym dzieckiem nie miałam problemu, żeby zajść w ciążę. Teraz staramy się o drugie już 5 miesięcy....

lania napisał:
cześć a słyszałyście może o suplemencie o nazwie Inofolic? podobno ułatwia kobiecie zajście w ciąże .... ale ja nie spotkałam się jeszcze z czymś takim - możecie mi coś na ten temat napisać?
A gdzie o tym usłyszałaś?
 
A

ania_zbanowany

Guest
Witam!
W okresie starania się o dziecko należy zadbać o prawdidłową dietę i jej suplementację, np. stosując Inofolic. To suplement diety, który zawiera kwas foliowy i inozytol. Kwas foliowy pobudza organizm do produkcji komórek krwi, a także chroni dziecko przed rozwojem wad wrodzonych cewy nerwowej. Natomiast inozytol reguluję wydzielanie hormonów, głównie GnRH, TSH czy insulinę - ich prawidłowe stężenie odgrywa kluczową rolę w zapłodnieniu i utrzymaniu ciąży.
Jeśli jesteście zainteresowane tą tematyką to zapraszam do rozmowy. Chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
 
Do góry