Starania o dziecko. I ciąża.

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
monaBETHA napisał:
Ja z pierwszym dzieckiem nie miałam problemu, żeby zajść w ciążę. Teraz staramy się o drugie już 5 miesięcy....

cześć a słyszałyście może o suplemencie o nazwie Inofolic? podobno ułatwia kobiecie zajście w ciąże .... ale ja nie spotkałam się jeszcze z czymś takim - możecie mi coś na ten temat napisać?
A gdzie o tym usłyszałaś?
no własnie koleżanka mi powiedziała - ale jak widać coś w tym jest ... pytanie tylko czy ktoś już to stosował i może dać mi odpowiedź "pierwszej ręki"
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
monaBETHA napisał:
Chyba zacznę rozważać przyjmowanie takich środków.
Czas to iść do lekarza!Zrobić badania-kobieta hormony,facet-sperma.Lepsze to od eksperymentów z suplementami.Już gdzieś pisałam-szkoda czasu-dla kobiet zegar tyka-niestety!!!
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
a ile takie badania kosztują? może najpierw zwykła porada u lekarza czy powinno się brać takie suplementy a jak dalej się nie będzie udawać to w tedy badania
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
sewanna napisał:
Chyba zacznę rozważać przyjmowanie takich środków.
Czas to iść do lekarza!Zrobić badania-kobieta hormony,facet-sperma.Lepsze to od eksperymentów z suplementami.Już gdzieś pisałam-szkoda czasu-dla kobiet zegar tyka-niestety!!!
Byliśmy u lekarza. Wszytko jest w porządku, nic nie stwierdził. Jesteśmy zdrowi jednego potomka udało się już spłodzić. Teraz kazał próbować i czekać, ale dla mnie za długo to już trwa.

lania napisał:
a ile takie badania kosztują? może najpierw zwykła porada u lekarza czy powinno się brać takie suplementy a jak dalej się nie będzie udawać to w tedy badania
Lekarz nie powie Ci co Ci dolega jak Cię nie zbada i nie zrobi badań.

lania napisał:
20 saszetek około 50 zł
A jakie jest dawkowanie?
 
A

ania_zbanowany

Guest
Ernesst napisał:
No właśnie czyli na ile starcza te 20 saszetek?
Producent zaleca stosowanie jednej saszetki dziennie, a więc jedno opakowanie wystarcza na 20 dni. Łatwo policzyć, że koszt takiej kuracji to tylko niecałe 3 zł dziennie. Myślę więc, że warto spróbować.

Pozdrawiam.
Ania,
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
monaBETHA napisał:
Byliśmy u lekarza. Wszytko jest w porządku, nic nie stwierdził
Mam nadzieję,że badałaś hormony?



monaBETHA napisał:
jednego potomka udało się już spłodzić.
Nie chcę zapeszać,ale to o niczym nie świadczy.Mam syna-z drugą ciążą jest problem-mam diagnozę ,wiem co mi dolega,jednak nie jestem już pewna czy chcę podejmować trudne i kosztowne leczenie, bo gwarancji na sukces nikt nie da.
 
A

ania_zbanowany

Guest
lania napisał:
a czy dodatkowo coś się powinno stosować?
Jeśli stosujesz jedną saszetkę preparatu dziennie to należy dodać do suplementacji jeszcze kwas foliowy. Minimum w dawce 0,2 mg dziennie.

Pozdrawiam.
Ania,
 

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
A jeśli stosuje dwie saszetki to już nie muszę dodatkowo łykać kwasu foliowego ale wtedy jedno opakowanie starczy mi na 10 dni tak?
 
A

ania_zbanowany

Guest
Ernesst napisał:
A jeśli stosuje dwie saszetki to już nie muszę dodatkowo łykać kwasu foliowego ale wtedy jedno opakowanie starczy mi na 10 dni tak?
Zgadza się. Wtedy dostarczysz organizmowi zalecaną dawkę 0,4 mg kwasu foliowego dziennie. Pamiętajmy jednak, że dawki Inofolicu nie należy zwiększać na własną rękę. Zalecam konsultację z lekarzem.

Pozdrawiam.
Ania,
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
sewanna napisał:
Mam nadzieję,że badałaś hormony?
Tak hormony są w porządku. Lekarz powiedział, że trzeba się wyluzować i próbować.


sewanna napisał:
Nie chcę zapeszać,ale to o niczym nie świadczy.Mam syna-z drugą ciążą jest problem-mam diagnozę ,wiem co mi dolega,jednak nie jestem już pewna czy chcę podejmować trudne i kosztowne leczenie, bo gwarancji na sukces nikt nie da.
Nam zależy na drugim dziecku i póki co będziemy się starać. To jest najgorsze, że nic nie wiadomo. Wszystko jest ok, a ciąży nie ma.
 

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
ania_inofolic napisał:
A jeśli stosuje dwie saszetki to już nie muszę dodatkowo łykać kwasu foliowego ale wtedy jedno opakowanie starczy mi na 10 dni tak?
Zgadza się. Wtedy dostarczysz organizmowi zalecaną dawkę 0,4 mg kwasu foliowego dziennie. Pamiętajmy jednak, że dawki Inofolicu nie należy zwiększać na własną rękę. Zalecam konsultację z lekarzem.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca Inofolic.
W takim razie na pewno skonsultuje to z lekarzem, bo może kwasu foliowego będzie odpowiednia proporcja a czegoś innego będzie za dużo
 
A

ania_zbanowany

Guest
Jest to możliwe. Bowiem nie u wszystkich istnieją wskazania do stosowania podwojonej dawki inozytolu. A jak wiadomo, zbyt duża ilość może też czasem zaszkodzić. Podójna dawka Inofolicu dotyczy głównie kobiet z PCO, u większości których myo-inozytol występuje w znacznym niedoborze. Decyduje jednak o tym lekarz prowadzący.
Konsultacja to najlepszy wybór i tego się trzymajmy.

Pozdrawiam.
Ania,
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
ania_inofolic napisał:
Jest to możliwe. Bowiem nie u wszystkich istnieją wskazania do stosowania podwojonej dawki inozytolu. A jak wiadomo, zbyt duża ilość może też czasem zaszkodzić. Podójna dawka Inofolicu dotyczy głównie kobiet z PCO, u większości których myo-inozytol występuje w znacznym niedoborze. Decyduje jednak o tym lekarz prowadzący.
Konsultacja to najlepszy wybór i tego się trzymajmy.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
a czy inofolic js\est sprawdawany tylko w aptekach na recepte?
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
nie. to jest suplement a wszystkie suplementy są bez recepty
 
Do góry