Staramy się o dzidzię

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
chodziko-bujaczek ma specjalny material pod nozki, ktory jest zciagany gdy dziecko zaczyna chodzic...co ja bede tlumaczyc... jesli jest od 5 miesiecy i lekarz nie widzi w tym nic zlego to raczej wszystko ok ;)
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
nikaxxxx, myślę, że skoro lekarz twierdzi, że to jest OK, to się nie przejmuj. zresztą wiadomo, taki sprzęt jak trafia do sklepów musi spełniać pewne wymogi, więc wątpię, że zaszkodzi Twojemu maleństwu. a poza tym zawsze znajdzie się coś, co nie najlepiej odbije się na maluszku i tego nie da się uniknąć. kiedyś słyszałam, że noszenie dziecka na swoim biodrze, tak, że obejmuje mamusię nóżkami jest niewskazane, a przecież większość ludzi tak robi. ja jak pracowałam jako opiekunka też tak niekiedy robiłam, bo to bardzo wygodne.
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
nikaxxxx, myślę, że skoro lekarz twierdzi, że to jest OK, to się nie przejmuj. zresztą wiadomo, taki sprzęt jak trafia do sklepów musi spełniać pewne wymogi, więc wątpię, że zaszkodzi Twojemu maleństwu. a poza tym zawsze znajdzie się coś, co nie najlepiej odbije się na maluszku i tego nie da się uniknąć. kiedyś słyszałam, że noszenie dziecka na swoim biodrze, tak, że obejmuje mamusię nóżkami jest niewskazane, a przecież większość ludzi tak robi. ja jak pracowałam jako opiekunka też tak niekiedy robiłam, bo to bardzo wygodne.


To, że jest dopuszczone do sklepu nie znaczy, że fizjoterapeuta się zgadza z tym ;)
Był raz w tv o tym program, gdzie specjalista to tłumaczył....
Ja nie neguję tego co powiedział lekarz, przecież napisałam to w poprzednim poście ;))
 

kasiula16

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
UK
nikaxxxx co do Twojego postu na temat kawy, to czy naprawde ma ona tak duzy wplyw na plemniki? Moj maz pije kawe(okolo 2 dziennie), drinki energetyczne bardzo rzadko...
Napisz mi prosze albo podaj stronke, dokladnie jaki jest zwiazek pomiedzy kofeina a plemnikami??
Bede wdzieczna

:papa:
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Nie wiem na jakiej zasadzie działa chodziko-bujaczek, ale chodzikom mówię absolutne nie! Powodują straszne wady w organizmie, które mogą wyjść po wielu latach. Nie chodzi tu tylko o bioderka ale też o kręgosłup, o narządy wewnętrzne, główkę itd. Rehabilitanci biją na alarm.
W chodziki można wsadzać dzieci, które już dobrze chodzą i na maksymalnie 20min dziennie!
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Jestem tego samego zdanie ;))

Aha i jeszcze jedno, dziecko w chodziku będąc musi mieć nóżki na podłodze,tak jakby chodziło i nie mogą one wisieć w powietrzu...
 

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
nikaxxxx co do Twojego postu na temat kawy, to czy naprawde ma ona tak duzy wplyw na plemniki? Moj maz pije kawe(okolo 2 dziennie), drinki energetyczne bardzo rzadko...
Napisz mi prosze albo podaj stronke, dokladnie jaki jest zwiazek pomiedzy kofeina a plemnikami??
Bede wdzieczna

:papa:

Znalazlam to na pierwszej leprzezj stronie stronie

Czy picie kawy przez kobiety bedace w ciazy jest bezpieczne?
Tak, badania pokazuja, ze dopóki konsumuje sie mniej niz 300-400 mg (okolo 2-2,5 filizanki) kawy dziennie, jest to bezpieczne. Wielu ginekologów i polozników holduje jednak pogladowi, ze kawa jest bezwzglednie szkodliwa i zakazuja swym pacjentkom jej picia. Mozliwe jednak, ze w swietle najnowszych publikacji ten stan rzeczy ulegnie zmianie.


Czy kofeina ma wplyw na plodnosc?
Tak, moze ona powodowac u kobiety zmiejszenie szansy na posiadanie przez nia potomstwa, jednak w zadnym wypadku nie oznacza to, ze panie pijace kawe w umiarkowanych ilosciach - raz na tydzien, czy nawet codziennie - nie beda mogly zajsc w ciaze z powodu nadmiernego obciazenia organizmu kofeina. Nieznaczne obnizenie plodnosci obserwuje sie równiez wsród mezczyzn.


Czy kawa powoduje nieplodnosc lub opóznia poczecie?
Nie, nie ma na to zadnych dowdów.


Czy picie kawy przez kobiety w ciazy powoduje przyjscie na swiat dziecka o mniejszej wadze niz przecietna?
Nie, choc w przeszlosci opublikowano kilka raportów tak mówiacych, obecnie tezy ogloszone w nich sa dementowane.


Czy jest bezpieczne picie kawy przed planowanym poczeciem?

Tak, bezpieczne jest picie kawy przed planowanym zajsciem w ciaze, ale jak wspomniano powyzej,moze to miec nieznaczny negatywny wplyw na poczecie.

pozdrawiam :)
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
U mnie ten ostatni akapit się nie sprawdził. Przed ciążą piłam czasami i 5 kaw na dobę i dałam radę zajść w ciążę...
 

nikaxxxx

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Mysłowice
Czy jest bezpieczne picie kawy przed planowanym poczeciem?
Tak, bezpieczne jest picie kawy przed planowanym zajsciem w ciaze, ale jak wspomniano powyzej,moze to miec nieznaczny negatywny wplyw na poczecie. -moze a nie musi! :)
 

Eris25

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Cześć kobietki:)

mam nadzieję, że sie nie powtarzam- zadam pytanie, bo nie znalazłam podobnego ma tym forum. Otóż mój ginekolog przepisał mi duphaston. Od 4 miesięcy staramy się o dzidzie, nic niepokojącego mój lekarz nie zobaczył, miałam robione badania itp. Mam swiadomośc, że wszystkiego nie da się zobaczyć "gołym okiem" . Jak juz napisałam na początku staramy się 4 miesiące- więc generalnie paniki dużej jeszcze nie ma:) Zastanawiam się tylko po co przepisał mi lekarz ten lek? Czytałam, że podobno "pomaga" zajść w ciąże. Wolę jednak zapytać Was o zdanie- może któraś z Was kiedyś brała ten lek. Mam go zacząc brać w 18 dniu cyklu-czyli za tydzień, przez 10 dni i tak przez 4 cykle. Jakie macie opinie na ten temat?? Z góry dziękuję za każdą odpowiedz :)
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Ja go nie brałam, ale moje koleżanki z sąsiedniego forum, które były w tym samym czasie w ciąży brały ten lek na podtrzymanie...
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Moja przyjaciólka również go brała, ubocznych efektów w jej przypadku nie było
 
Do góry