środki na trądzik a antykoncepcja

gadula_on73

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Oświęcim
Nie wiem czy to w tym dziale czy w innym , np o urodzie ale...
Jestem ojcem nastolatki i od niedawna dowiedziałem się że środki sterydowe na trądzik młodzieńczy powodują jako efekt uboczny ... antykoncepcję. Prawda to czy jakiś mit? Proszę o odpowiedź osoby które brały takie środki. Jak się te medykamenty nazywają ? Dziękuję
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
niektore srodki sterydowe na tradzik moga zaburzac bardzo cykl, wiec w tej sytuacji trzeba samemu uzywac antykoncepcji aby nie tworzyla sie kom jajowa...
 

gadula_on73

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Oświęcim
no to świetnie... niech sobie to poczytają te nastolatki co zażywają takie środki na trądzik a ktoś im wciśnie że po nich nie zajdą...
Dziękuję bardzo za Wasze wypowiedzi... Teraz wiem na "czym stoję"...Dzięki
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Tabletki antykoncepcyjne czasami pomagają w pozbyciu sie trądziku,
natomiast środki sterydowe mogą spowodować zwiększenie ryzyka zajścia w ciąże.
hmm nie o to mi chodzi kobieta,dziewczyna jezeli jest plodna a zazywa leki/sterydy na tradzik powinna stosowac dodatkowo antykoncepcje hormonalan aby nie utworzyła sie komórka jajowa, jezeli tej metody nie zastosuje a przez długi czas bedzie zazywala sterydy na tradzik moze zostac nieplodna lub kiedy zajdzie w ciaze to dziecko moze byc w pewnym stopniu uposledzone. zeby uniknac tak przykrych sytuacji lekarze zalecaja kobietom zazywanie w tym wypadku antykoncepcji hormonalanej
 

gadula_on73

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Oświęcim
aha... no widocznie źle to zrozumiałem... dziękuję :)
Czyli wraz ze środkami sterydowymi bierze się środki antykoncepcyjne?
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
To musi zdecydowac lekarz...to zapewne zalezy jakie starydy i jakie tab. antykoncepc. Po co tak kombinowac jak mozna zazywac tylko tabletki antykoncepcyjne, ktore dzialaja rowniez na tradzik....trzeba tylko metada prob i bledow znalezc tabletki, ktora poskutkuja, gdyz na kazdy organizm podziala co innego. Co do sterydow to jak mi wiadomo wlasnie powoduja tradzik....a juz napewno nie powoduja antykoncepcji! :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Po co tak kombinowac jak mozna zazywac tylko tabletki antykoncepcyjne, ktore dzialaja rowniez na tradzik
zauwaz ze nie kazdej dziewczynie tabletki antykoncepcyjne pomagaja. sterydy lub leki jeszcze w zaleznosci jakie moga powodobac bezplodnos, dlatego przy niektorych trzeba stosowac JESZCZE dodatkowo antykoncepcje aby nie twozyla sie kom rozrodcza!
Czyli wraz ze środkami sterydowymi bierze się środki antykoncepcyjne?
to najlepiej aby ustalil lekarz, ja podalam wam informacje
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
zauwaz ze nie kazdej dziewczynie tabletki antykoncepcyjne pomagaja. sterydy lub leki jeszcze w zaleznosci jakie moga powodobac bezplodnos, dlatego przy niektorych trzeba stosowac JESZCZE dodatkowo antykoncepcje aby nie twozyla sie kom rozrodcza! to najlepiej aby ustalil lekarz, ja podalam wam informacje

Nie doczytalas do konca zdania...napisalam, ze trzeba znlezc odpowiednie dla siebie...takie ktore podzialaja na tradzik...bo to zalezy od organizmu kobiety! Po drugie co ma wspolnego antykoncepcja z bezplodnoscia jak uwazasz wywolana sterydami!? wiesz co to sa wogole sterydy? faktycznie sterydy anaboliczne wplywaja na plodnosc ale u mezczyzn! i w dodatku sterydy anaboliczne napewno nie wystepuja w lekach przeciw tradzikowi! bo anaboliki sa wlasnie przyczyna wystepowania pewnego rodzaju tradziku. Przed ciaza zabezpieczaja jedynie srodki antykoncepcyjne, one zaiweraja hormony, ktore hamuja wzrost pecherzykow Graffa, w ktorych sa kom. jajowe. Ale sterydy to rowniez i hormony plciowe (nie wszystkie!) i witamina D...to wszytsko zalezy jaki konkretnie zwiazek wchodzi w sklad tego leku. To zbyt obszerny temat, zeby wypowiadac sie o dzialaniu leku, ktorego skladu nawet nie znamy. Jedno jest w tym pewne, przed ciaza leki na tradzik nie zabezpiecza ani tez nie wywolaja bezplodnosci!
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Nie doczytalas do konca zdania...napisalam, ze trzeba znlezc odpowiednie dla siebie...takie ktore podzialaja na tradzik...bo to zalezy od organizmu kobiety! Po drugie co ma wspolnego antykoncepcja z bezplodnoscia jak uwazasz wywolana sterydami!? wiesz co to sa wogole sterydy? faktycznie sterydy anaboliczne wplywaja na plodnosc ale u mezczyzn! i w dodatku sterydy anaboliczne napewno nie wystepuja w lekach przeciw tradzikowi! bo anaboliki sa wlasnie przyczyna wystepowania pewnego rodzaju tradziku. Przed ciaza zabezpieczaja jedynie srodki antykoncepcyjne, one zaiweraja hormony, ktore hamuja wzrost pecherzykow Graffa, w ktorych sa kom. jajowe. Ale sterydy to rowniez i hormony plciowe (nie wszystkie!) i witamina D...to wszytsko zalezy jaki konkretnie zwiazek wchodzi w sklad tego leku. To zbyt obszerny temat, zeby wypowiadac sie o dzialaniu leku, ktorego skladu nawet nie znamy. Jedno jest w tym pewne, przed ciaza leki na tradzik nie zabezpiecza ani tez nie wywolaja bezplodnosci!
dziewczynko zdziwilabys sie ze na temat antykoncepcji, tradziku, sterydach bardzo duzo wiem i nie ucz mnie biologii bo ja bardzo dobrze umiem! ja wypowiedzialam swoje zdanie na ten temat i wiem ze jest w nim duzo racji
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
dziewczynko zdziwilabys sie ze na temat antykoncepcji, tradziku, sterydach bardzo duzo wiem i nie ucz mnie biologii bo ja bardzo dobrze umiem! ja wypowiedzialam swoje zdanie na ten temat i wiem ze jest w nim duzo racji

:) dziewczynka widac Ty jestes. Nie kwestinuje Twojej biologicznej wiedzy:) ani jej poziomu,ani tez nie oceniam:) ale nie strasz nikogo bezplodnoscia spowodowana lekami przeciw tradzikowi, bo mozesz spowodowac zupelnie niepotrzebna panike, gdy w dodatku to nieprawda. Leki sterydowe wydawane sa tylko z przepisu lekarza, jezeli ktos nie stosuje sie do jego zalecen i podaje je sobie w nienalezyty sposob, to przy dluuugim uzywaniu w zbyt duzych ilosciach i w nieodpowiedni sposob moga wywolac zaburzenia hormonalne... ale do bezplodnosci jeszcze dalekaaa droga.
 

gadula_on73

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Oświęcim
hej dziewczyny! Przestańcie się kłócić. Każda wie swoje..
Najlepiej jak sam udam się do lekarza i z nim/nią pogadam.
Bo widzę po Waszych wypowiedziach że problem jest złożony bardziej niż się to wydaje.
Pozdrowionka i dzięki za info... Pokój!
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
:) dziewczynka widac Ty jestes. Nie kwestinuje Twojej biologicznej wiedzy:) ani jej poziomu,ani tez nie oceniam:) ale nie strasz nikogo bezplodnoscia spowodowana lekami przeciw tradzikowi, bo mozesz spowodowac zupelnie niepotrzebna panike, gdy w dodatku to nieprawda. Leki sterydowe wydawane sa tylko z przepisu lekarza, jezeli ktos nie stosuje sie do jego zalecen i podaje je sobie w nienalezyty sposob, to przy dluuugim uzywaniu w zbyt duzych ilosciach i w nieodpowiedni sposob moga wywolac zaburzenia hormonalne... ale do bezplodnosci jeszcze dalekaaa droga.
moja siostra sie leczyla trodzik sterydami jak najbardziej musiala dodatkowo stosowac antykoncepcje hormonalna aby nie utworzyla sie kom jajowa...ja mam swoje ty masz swoje i niech tak pozostanie!
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
Tak oczywiscie stosowala antykoncepcje, zeby tak jak piszesz " nie utworzyla sie kom. jaja" ale to nie ma nic wspolnego z bezplodnoscia. POZDRAWIAM ;)

czyli że przy zażywaniu tabletek anty może się taka nastolatka bezkarnie bzykać jak jej się zachce?

Niestety tak:) czesto mlode dziewczyny wykorzystuja fakt leczenia tabletkami antykoncepcyjnymi (bo maja one rowniez dzialanie lecznicze). Gdy mialam te nascie-lat nie powiem, zebym sama nie wykorzystywala, tego ze rodzice byli zmuszeni kupowac mi tab. anyk. ;)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
czyli że przy zażywaniu tabletek anty może się taka nastolatka bezkarnie bzykać jak jej się zachce?
alez oczywiste tabletki antykoncepcyjne powstaly aby zapobiegac ciazy a ze pozniej odkryto dobre zastosowanie tabletek na tradzik wiec dermatolodzy zaczeli je przepisywac w leczeniu...
Tak oczywiscie stosowala antykoncepcje, zeby tak jak piszesz " nie utworzyla sie kom. jaja" ale to nie ma nic wspolnego z bezplodnoscia.
po pierwsze powiedz mi co jest zlego w slowie a raczej 2 slowach komorka jajowa? po 2 kobieta w wieku rozrodczym stosujaca terapie sterydowa powina 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, podczas leczenia i 1 miesiąc po jego zakończeniu stosowac skuteczna metode antykoncepcji nawet kiedy dziewczyna nie miesiaczkuje i nie jest aktywna seksualnie...poniewaz terapie sterydowe moga prowadzic do poronien w przyszłosci i problemie zajscia w ciaze...mozesz jak chcesz podwazac moja wypowiedz lecz wiem ze jest prawidlowa poniewaz zostala skonsultowana z dermatologiem i ginekologiem! POZDRAWIAM
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
po pierwsze powiedz mi co jest zlego w slowie a raczej 2 slowach komorka jajowa? po 2 kobieta w wieku rozrodczym stosujaca terapie sterydowa powina 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, podczas leczenia i 1 miesiąc po jego zakończeniu stosowac skuteczna metode antykoncepcji nawet kiedy dziewczyna nie miesiaczkuje i nie jest aktywna seksualnie...poniewaz terapie sterydowe moga prowadzic do poronien w przyszłosci i problemie zajscia w ciaze...mozesz jak chcesz podwazac moja wypowiedz lecz wiem ze jest prawidlowa poniewaz zostala skonsultowana z dermatologiem i ginekologiem!

To przypadek Twojej siostry...terapia streydowa zawsze musi odbywac sie pod opieka lekarza specjalsty....wiec jezeli ten nie zalecil tab. antykoncep. to po co mialaby je zazywac?jedynie by zabezpieczyc sie przed ciaza... a to juz inny watek.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
To przypadek Twojej siostry...terapia streydowa zawsze musi odbywac sie pod opieka lekarza specjalsty....wiec jezeli ten nie zalecil tab. antykoncep. to po co mialaby je zazywac?jedynie by zabezpieczyc sie przed ciaza... a to juz inny watek.
wszystko dziewczyno zalezy od sterydow i lekow jakie sie przyjmuje na tradzik, sa takie ze trzeba hamowac owulacje przez antykoncepcje a pewnie sa takie ze nie zaszkodza kobiecie w przyszosci
 
Do góry