Sprzedawca ziemniaków ; /

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
No to co? Konkludujemy powoli. Jak tam wasze sprawy się mają?
Jeżeli chodzi o mnie to, właśnie zatelefonował do mnie funkcjonariusz Policji, który się moją sprawą (jeszcze) zajmuje. Gościa sprawdzili - oczywiście nie oczekiwałem, żę się przyzna, no bo przecież świadczyło by to o jego głupocie, ale jest gotów zwrócić mi (moje) pieniądze za zakupiony (rzekomo) oryginalny sprzęt. Mam mu go teraz odesłąć a on mi wpłacić kasę.
No cóż ja jestem dobrej myśli. Niestety będę uradowany kiedy te pieniądze zobaczę znów na moim kącie w banku. Na to też trzeba będzie poczekać jakiś tydzień, dwa. Najważniejsze jednak, że zareagowałem od razu - nie kłóciłem się z wariatem (no bo z jakiej racji miałbym się poniżać), Policja również "dała czadu" - noi jest efekt!!!! Jasne, że nie jest to sprawa o zabójstwo, z niewiadomą ilością wątków do sprawdzenia. No ale jest to oszustwo, czyli nawet ewentualność postępowania KARNEGO. A to ku... działa chyba na każdego.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Ale swoją drogą to ludzie też za mądrzy nie są, takie przedmioty jak komórki, czy inne drogie zabawki kupuje się u ludzi z wielką reputacją, a nie takich, co mają kilka komentarzy, albo wcale. Rozsądek się kłania ;) Chociaż z drugiej strony jest chciwość..
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
Napiszę Wam tak, że no niestety nie mogę się uznać za osobę najmądrzejszą, a już szczególnie po takiej wpadce. Tak się teraz zastanawiam i nie wiem na co ja liczyłem, chciałem dobrze - no ale dla siebie. Zapominamy, że kupując w ten sposób (nie do końca też kontrolowany) nie wiemy z kim mamy do czynienia! Normalnie w życiu się często spieszymy, więc liczymy na szybką obsługę - na uproszczoną, tak chyba lepiej brzmi. No, i niestety są tacy ludzie, którzy wykorzystują to na swoją korzyść. Na szczęście dla mnie wszystko dobrze się skończyło. Otrzymałem już zwrot (kwota około 600,-zł) - także TERAZ jestem :D :D :D
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ty miałeś szczęście, ale większość oszukanych na allegro go nie ma....
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
I szczerze to, chcialbym wiedzieć dlaczego? Co (jeśli w ogóle) Ci ludzie zrobili by odzyskać to, co stracili? Jakie ewentualnie mieli kłopoty, gdy już poczynili starania?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Z reguły oszukani piszą e-mailą w których grożą policją, a później uznają, że to przecież tylko 100/200/300zł, a sprawa będzie się ciągnąć.. i ciągnąć..

Btw, dostałeś zwrot od allegro czy kupującego?

Ja pamiętam taką sytuację na pewnym forum fotograficznym, kilku użytkowników nacięło się na tego samego sprzedawcę, oszukał ich na kilkaset złotych na głowę, oni się zmówili, jakoś zdobyli jego prawdziwe dane (ten sprzedający był chciwy i mało rozgarnięty) i poszły w ruch groźby (bardzo pomysłowe zresztą), koleś oddał kasę z załączonymi przeprosinami jak w telenoweli.
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
No więc właśnie - nie jest tak źle. Nie tylko ja otrzymałem zwrot "zagrabionego mienia" BB) . Byłem po prostu ciekaw, czy rzeczywiście nikt się nie stara odzyskać tego co stracił. Mi się udało. Jak sam twierdzę tylko dzięki szybkiej reakcji. Nie chciałem taż samemu (bo byłem sam) się w to angażować, tym bardziej, że gościu nie zamierzał mi zwracać kasy, jak chciałem. Wszystkie jego wymówki, że niby sprzęt jest oryginalny tylko ja się nie znam, że jest sprawny, a to że ja widzę krzywą oś (po załączeniu i sprawdzeniu czy działa) no to chyba ślepy jestem, itp, - po prostu nie chciałem walczyć z czyjąś głupotą i chamstwem. Od razu pojechałem do firmowego sklepu Bosch'a, gdzie potwierdzili mi moje obawy co do oryginalności i co lepsze sprzedawca sam mi powiedział bym poszedł z tym na policję, że jest taki człowiek, który tylko tym się zajmuje i ponoć nieźle sobie radzi - pomyślałem jest szansa. Ja już za swoją głupotę zapłaciłem, a teraz kolej na delikwenta! Po drodze chciałem zahaczyc jeszcze o Urząd Ochrony Konsumenta, ale gościówa się ubezpieczył i sprzedawał towar jako osoba prywatna - a w takich sprawach oni nie mogą nic poradzić. Gdyby było inaczej to, miałbym czas 10-ciu dni na odesłanie towaru i żądać zwrotu pieniędzy bez żadnego powodu - takie jest prawo. I gdyby nie oddał mi tych pieniędzy to, wtedy sprawa sądowa - ale to już jest w gestii UOKiK.
 

sada

*^*...Kobieta kaliber ^^
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
1 734
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie wiem, a Ty wiesz x|
No ciekawie nawet bardzo ciekawie... Nie chciałabym się znaleźć na miejscu tych ludzi, gdy otwierali te paczki...
 

SARS

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
wawa
MOZECIE JUŻ PRZESTAĆ NA MNIE NAJEŻDŻAĆ ?

czlowiek się pomyli włoży ziemniaki po pijaku i aferę robią :p
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
Chodzi bardziej o to (mi przynajmniej), żeby wiedzieć co się w ogóle dzieje i jak niektórzy sobie z tym radzą, albo i nie radzą. Co ewentualnie można zrocić jeżeli jest się "ofiarą" takiego oszustwa.

A tak z drugiej strony to następne pokolenie należy uczyć normalności!!!
 

h4x0r

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Ze wszond
Ale by były jaja jak by się okazało że to jakaś niewyobrażalnie rzadka odmiana, 200000$ za gram. Chyba że koleś jest biedny i każde możliwe pożywienie jest bezcenne :> sprzedawał to co dla niego najdroższe [;
 

Mati91

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
134
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Sławno
Ahaha takiego asa jeszcze na allegro nie widziałem. Dobry dobry.
 
Do góry