Słoń

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
 December, za "czasów mojej młodości" młodzież przegrywała od siebie pierwsze amatorskie nagrania Peji  z kasety na kasetę, o wątpliwej jakości zresztą. Teraz macie łatwiej ;) A ja wolę mocniejsze brzmienia.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
"Horrorcore to literacka fikcja" jak sam Słoń pisał w jednym z utworów z nowej płyty. W tym nurcie rapu właśnie o to chodzi. Chodzi o pisanie o zbrodniach, dewiacjach, śmierci, dragach, krwi i przemocy. W Polsce nie jest to jeszcze aż tak popularne, chociaż od momentu wydania nowej płyty Słonia "Demonologia" coraz więcej gówniarzy z gimnazjów, a nawet podstawówek się tym jara. Coraz więcej takich widzę, dla których Słoń to mistrz zła, a oni słuchając go myślą, że stają się brutalnymi geniuszami zbrodni i ohydztwa. Do tej muzyki trzeba mieć dystans. Kiedy wyszły "Chore Melodie" większość z nich nie miała o tym pojęcia, a teraz mówią, że to "kołysanki" w porównaniu do "Demonologii", mimo, że poprzedni krążek był o wiele lepszy, miał ten specyficzny chory klimat. Death rap to nie łaskotki, ta muzyka ma mieć psychopatyczny charakter. Słoń jest genialnym raperem, mało kto potrafi pisać tak zaawansowane teksty, już odbiegając nawet od ich tematyki, chodzi o sam kunszt poezji, a że odnalazł się właśnie w takich tekstach to jego i tylko jego wybór. W Polsce jak już wspomniałem death rapu nie ma wiele, Słoń jest najbardziej rozpoznawalny bo jest związany z PDG, a teraz promuje go sklep Unhuman, jest jednak paru mniej znanych, również godnych polecenia twórców.
 

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Wiadomo każdy słucha tego co lubi. Też czasem lubię posłuchać Demonologii, ale masz rację Chore Melodie były dużo.. bardziej chore. Horrorcore, wiadomo jak napisałeś "to literacka fikcja" domyśleć się tego można słysząc chociażby love forever, aż ciężkie do wyobrażenia, choć chętnie obejrzałbym ekranizację tego:).
No i oczywiście Peace! Dzięki za ciekawe podejście do tematu jacobbs:)
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
jeśli ktoś zarzuca szkodliwość takiej muzyce to winien uświadomić sobie, że to rap dla osłuchanego konsumenta nie dla dziecka, że o gustach się nie dyskutuje, że autor wyraża siebie w swojej twórczości, i , że jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie to choć w domu ogląda kino gore i słucha Słonia jedząc żyletki to po wyjściu do ludzi nie bd miał :cenzura:ików w oczach, bd potrafił oddzielić dwa światy
pozdrawiam
 
D

Damianos500

Guest
Każdy ma rozum i niech z niego korzysta. Słoń jest jednym z lepszy raperów w PL i zapoczątkował nowy nurt muzyczny w polsce czyli horrcore.. ten styl akurat mi się nawet podoba. ale jednak wole psycho rap :p.
Ogółem mówiąc SŁOŃ nie wpływa źle na słuchaczy chyba że słuchają go dzieci. Sam jestem z gimnazjum ale do cholery chyba każdy gimnazjalista wie że horrcoe to czysta fikcja i w pewnym sensie sztuka...
 
W

wroneczki4

Guest
Słoń- honorowe miejsce dla jego płyt na mojej półce. Chore melodie średnio mi się podobały, kupiłem płytę za kawałek "ssij go"... na demonologii zakochałem się w "Love Forever". Ale ogólnie bardziej podoba mi się najnowsza płyta.

Jeszcze odchodząc z lekka od tematu- jaram się zwrotką słonia w Szatańskich Wersetach
 

pager120

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Proponuje kazdemu przesłuchac (ze zrozumieniem) track Intro z Demonologii :

http://www.youtube.com/watch?v=r4tJxFGY0fo


"Nie obwiniaj hip-hopu za klamki, walki i gangi
My jesteśmy popularni wśród szczeniaków jak trądzik
Ty obwiniasz rap za całe zło, które wokół nas rządzi
Jeśli ktoś w życiu zbłądził, to nie z powodu wersów
Tylko przez własną głupotę, która podpowiada sercu
Chcą tłumaczyć morderców, samobójców i gwałty
Zwalić winę na muzykę za to, że świat jest brutalny
Te klauny chcą obwiniać gry, książki i filmy
Podczas kiedy każdy z nich jest sam sobie winny"


Demonologie znam na pamięc, ale nie biore jej zbyt na serio; nie jestem jakims wyznawca szatana itp.
 

breezzy

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Proponuje kazdemu przesłuchac (ze zrozumieniem) track Intro z Demonologii :

http://www.youtube.com/watch?v=r4tJxFGY0fo





Demonologie znam na pamięc, ale nie biore jej zbyt na serio; nie jestem jakims wyznawca szatana itp.


Słoń też nie jest wyznawcą szatana:) co sam podkreślał podczas audycji w radiu :).
 

Benz

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2009
Posty
225
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Eudezet // Pabianice
Słoń jest geniuszem . A dla osób , które nie rozumieją , że muzyka to tylko muzyka polecam kawałek właśnie Słonia ":cenzura: Idiotów"
 

ewcia88

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Po prostu chcial jakos zwrócic na siebie uwage, a ze nie potrafi mądrymi tekstami to pisze takie badziewie o gwałceniu trupów
 
W

wroneczki4

Guest
Ewcia... jesteś zła, bo żaden raper nie pisze o pasztetach?
Zrozum, że gwałcenie trupa jest wiele ciekawsze niż np. słuchanie o bzykaniu jakiegoś paszteta.
 

spawel92

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
1
Ten tekst jest genialny. Tylko tyle wam powiem. Nie będę tłumaczył. Rozmyślanie nad piosenkami, ich gatunkami i przekazami jest bez sensu, bo każdy to dobiera inaczej i każdy woli co innego. Cała płyta to cudo, a zwyrodnialcem i złym chłopakiem nie jestem, wypraszam sobie. :)
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Słoń to raper, więc pisze, nagrywa i wypuszcza płyty. Jego teksty są chore - przyznam, ale to jego sprawa co i o czym nagrywa. Ktoś wspomniał, że to zły przekaz dla najmłodszych, to kto to każe im słuchać? Słoń to raper hardkorowy, jego chore teksty ryją banię. Opowiada o zjawiskach paranormalnych, śmierci, egzekucjach itd. W utworach uważa się za wielkiego pana świata, który nami rządzi i sieje śmierć. Ten człowiek jest ateistą, więc nawija o nieistnieniu Boga
 

Santos

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
731
Punkty reakcji
1
Miasto
z osiedla
Kwestia gustu kto lubi jaki gatunek, To co robi Slon swojego czasu robil rowniez Pih, z tym ze pih ma glebsze przeslanie raczej tylko liznal troche to co pochlonilo w calosci Slonia. Oczywiscie Slon prezentuje bardzo wysoki poziom :) wystarczy wsluchac sie jaki ten gosciu ma flow :) a mowienie ze jego tekstu nie maja sensu i ze sa kretynskie jest bardziej bez sensu hehe. Bo na pozor te chore poje.bane rzeczy o ktorych mowi dzieja sie w okol nas :)
 

xspeedpkx

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
0
Miasto
Jarocin
Muzyka jest tylko muzyka^^ Słucham słonia i musze przyznać że znam jego teksty praktycznie na pamięć i wiem że większość jego piosenek maja przesłanie którego za pierwszym przesluchaniem nie zrozumiesz. A od kiedy to muzyka ma wychowywać młodszych? od tego są rodzice a muzyka to muzyka. Osobiscie uwielbiam słuchać słonia i jakoś nie jestem "opętany" xD
 

piotrooo921

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
słoń jest najbardziej rozpoznawalnym raperem w ostatnim czasie...wybił się na mocnych tekstach tak jak kiedyś peja, też go krytykowali, spisywali na strate i co?? ha wiadomo co:D słoń podobnie, tyle ze w dzisiejszych czasach zeby sie wybic ponad przecietna trzeba byc jeszcze ostrzejszym niz kiedys. Słoń dobrze nawija o różnych wkurzających sprawach w tym kraju tylko trzeba dobrze interpretować jego rap, szczególnie przedział(horrorcore). jest moim idolem zaraz za Pihem i Peją;-)
 

December

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Co do nowych produkcji Słonia to wyszła zaje****a EP'ka, którą nagrał w duecie z Mikserem zatytułowana "Hip hop ludzie wersy" jak dobrze pamietam do kupinia nawet za jakies 10zl;]. Super bity i teksty polecam goraco
 

leydi

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
21
Punkty reakcji
4
Miasto
Poznań
Ogólnie powiem tak- nie mam pojęcia co Słoń ma w głowie, ale wyczuwam delikatny problem :p

Osobiście cała jego demonologia jest dla mnie chora i w ogole do mnie nie przemawia /z całym szacunkiem, ale nie widzę czegokolwiek, co by mogło do mnie przemówić, więc to chyba dlatego/.

I fakt, że to nie wpływa dobrze na młodzież. ALE każdy ma swój rozum, -teoretycznie- młodzi gniewni powinni być jeszcze pod opieką rodziców, więc -teoretycznie- to oni odpowiadają za socjalizację swoich dzieci. Nie wina Słonia, że po jego płyty sięgają tacy, a nie inni ludzie.
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Co do nowych produkcji Słonia to wyszła zaje****a EP'ka, którą nagrał w duecie z Mikserem zatytułowana "Hip hop ludzie wersy" jak dobrze pamietam do kupinia nawet za jakies 10zl;]. Super bity i teksty polecam goraco
Minimum 15 zł, ale warto ją mieć. Najbardziej przypadł mi kawałek hip-hop, w którym opisuje swoja autobiografię;p
 
Do góry