Skurcze dodatkowe ,jak z tym walczyć ?

Robert74

New Member
Punkty reakcji
0
Witam,od pewnego czasu mam skurcze dodatkowe serca,byłem z tym u kardiologa ,zrobił mi badania i powiedział że serce mam zdrowe a te skurcze to na tle nerwowym i nie są grożne .Raz je odczuwam bardziej raz lżej , mimo to że wiem że nie są grożne to mnie stresują,teraz pytanie : jak z tym walczyc ? jakie terapie ,metody są skuteczne? Ktos z forumowiczów boryka się z tym problemem?Wsszelkie info mile widziane .

glowonog

feniks
Punkty reakcji
27
To nie są skurcze serca, to nerwobóle w klatce piersiowej, też takie mam.

Kiedyś miałem je bardzo mocne i znienacka, do tego stopnia, że z bólu potrafiłem sobie usiąść, albo zlecieć z kanapy na podłogę. Też byłem u kardiologa, wytłumaczyła mi, że to przez ćwiczenia (wówczas robiłem nieludzkie ilości pompek). Zaleciła poluzować treningi klatki piersiowej i wdrożyć ewentualnie całego ciała.

Dziś miewam po prostu dyskomfort w klatce raz na jakiś czas, ew. lekki ból. Wystarczy się położyć, rozluźnić i po 5 minutach nie ma po tym śladu. Kluczem do pozbycia się tego jest mniej stresów. Tabletki raczej bym sobie odpuścił ;)

Robert74

New Member
Punkty reakcji
0
Kardiolog jasno okreslił że to skurcze dodatkowe .Nerwobóle to co innego .

glowonog

feniks
Punkty reakcji
27
Wybacz, ale zadam Ci pytanie za 100 punktów - dlaczego nie mogłeś zapytać kardiologa o to, jak z tym walczyć?

Robert74

New Member
Punkty reakcji
0
Powiedział żeby się wyciszać ,uspokoić.

glowonog

feniks
Punkty reakcji
27
No to masz odpowiedź. Odpowiedź daną przez fachowca, który zna się na tym trochę lepiej, niż przeciętny (a nawet ponadprzeciętny) forumowicz ;)

Do góry