skad wiedzieć która religia jest prawdziwa

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Przestań zwalać winy na jakiegoś wymyślonego szatana .Słabość kapłanów ,pomijając zaburzenia psychiczne, ktore sa odmiennym tematem, uwazam, ze wszelakie nienormalne i niemoralne zachowania seksualne biorą sie wlasnie z tlumienia wlasnych, tak naprawde niemozliwych do stlumienia popedow! To ludzie, którzy nie moga zaspokoić swoich w tym aspekcie potrzeb w naturalny sposob, siegaja po tych, ktorych zniewolić najłatwiej. Np. po dzieci
Kto gardzi przełożonymi Kościoła — gardzi Chrystusem
blink.gif
tego nie wiedziałem

który Mnie posłał”
czyli Bóg i Jezus to dwie różne osoby ,czy dobrze rozumiem
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
[font="arial][size="3"][font="verdana]Kiedy mam do wyboru dwa stwierdzenia:

"Bog stworzyl czlowieka na wlasne podobienstwo"
oraz
"Czlowiek uroil boga na wlasne podobienstwo"

To jednak ten drugi wydaje mi sie duzo bardziej racjonalny,[/font]
[/size][/font]
Ciekawe, co jest bardziej racjonalne:
- Wszystko stworzył Bóg, bo "oczywiście każdy dom jest przez kogoś zbudowany" (Hebrajczyków 3:4)
- Wszystko SAMO powstało.
 
B

Bad Boy

Guest
Ale ktoś musiał ten dom zaprojektować, ktoś dostarczyć materiały. Czy patrząc na dom, stwierdzisz: 'ot przypadkiem się tutaj znalazł'?

No cóż, o wiele lepiej jest wierzyć, że pochodzi się od banana, bananowy chłopcze ;)


Co do prawdziwej religii...
1. z poziomu ludzkiego
prawda jaką człowiek uznaje zależy od jego wnętrza i jego wiary, zatem najprawdziwsza religia jest ta najbliższa naszemu sercu.

2. z poziomu duchowego (teoria zależna od osoby) w moim wypadku najprawdziwszą religią jest Biblia i Bóg. Bez żadnego angażowania się w złożone struktury organizacyjne.
 

Łukasz_Grochowski

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
21
Punkty reakcji
2
Jest Tyle Różnych Religii. Skąd Wiedzieć, Która Prawdziwa ?
Jako, że Pismo Święte jest wiarygodne to prawdziwą religią jest chrześcijaństwo. Wiara to zależność rozumu a jest cnotą gdy wynika z prawdy. Także chrześcijaństwo to cnota wiary. Księgi innych religii nie są księgami o naszym Bogu - stworzycielu i Jego dziełach.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Kod:
No cóż, o wiele lepiej jest wierzyć, że pochodzi się od banana, bananowy chłopcze ;)
ale o co chodzi ,to może lepiej jest wierzyć ,że gostek kobietę z żebra stworzył
mruga.gif
 

gremix78

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
To można porównać do dobra i zła. To rodzice wychowują i pokazują co należy robić a czego nie należy i jak się zachowywać. Podobnie jest z religią. O naszym wyznaniu w bardzo dużej mierze decyduję miejsce urodzenia i panujące w nim obyczaje, wierzenia. Z pokolenia na pokolenia zostają nam przekazywane (wbijane do głowy) czy to w domu czy w kościele, bądź tez na zajęciach religii pewne zasady. Ale w końcu wiara to jest indywidualna sprawa każdego z nas. Nikt nie zabrania nam zmienić religii, wyznania. Dlatego najlepiej jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości typu: czy aby napewno w to co wierze jest prawdziwe, wiarygodne, a nie inne wyznanie to najlepiej jest dogłębnie poznać wszystkie wyznania, albo i odrzucić którąkolwiek i nie wierzyć w nic. Ja osobiście jestem osobą wierząca, może dlatego że szukałem czegoś co przekona mnie w tym w czym trwam.
 
B

Bad Boy

Guest
Kod:
No cóż, o wiele lepiej jest wierzyć, że pochodzi się od banana, bananowy chłopcze ;)
ale o co chodzi ,to może lepiej jest wierzyć ,że gostek kobietę z żebra stworzył
mruga.gif
Bardziej prawdopodobne :D Świat jest zbyt złożony aby powstał z przypadku. To tak jakbyś wziął gigantyczny magazyn ze wszystkimi możliwymi częściami samochodowymi (żeby było łatwiej to w ilości po 1000000 sztuk), i zaczął trząść przez 1000000 lat. Czy z tego eksperymentu powstanie ferrari, czy jakikolwiek inny samochód?
Prawdopodobieństwo ewolucji między pierwiastkowej jest znikome, nie mówiąc już o złożonych organizmach.

Wierz sobie w co chcesz, to twoje życie :)
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
W porównani do Ciebie to ja nie wierzę .
1. Wszechświat mógł istnieć wiecznie
2. Wszechświat mógł powstać w wyniku naturalnych procesów fizycznych

W tej sytuacji można skorzystać z brzytwy Ockhama


Tyle jest różnych religii i wszystkie zmyślone .
 

WolnyWilkDziki

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
101
Punkty reakcji
15
Bardziej prawdopodobne :D Świat jest zbyt złożony aby powstał z przypadku. To tak jakbyś wziął gigantyczny magazyn ze wszystkimi możliwymi częściami samochodowymi (żeby było łatwiej to w ilości po 1000000 sztuk), i zaczął trząść przez 1000000 lat. Czy z tego eksperymentu powstanie ferrari, czy jakikolwiek inny samochód?
Prawdopodobieństwo ewolucji między pierwiastkowej jest znikome, nie mówiąc już o złożonych organizmach.

Wierz sobie w co chcesz, to twoje życie :)
Nic na tym świecie nie znalazło się jak od tak pstryk i jest. Problem polega tu na tym że ty byś chciał wszystko zaraz w myśl filozofii wszystko albo nic. A to tak nie działa. Nadmiernie wszystko upraszczasz.
 

aleebabka

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja myślę, że żadna religia nie jest ani prawdziwa ani fałszywa. Religia to działalność człowieka, obrzędy. Za to wiara góry przenosi. Dla mnie religia i wiara to dwie różne rzeczy.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
ja myślę, że żadna religia nie jest ani prawdziwa ani fałszywa. Religia to działalność człowieka, obrzędy. Za to wiara góry przenosi. Dla mnie religia i wiara to dwie różne rzeczy.
Tylko, że wiara musi być oparta na solidnych, prawdziwych podstawach.
Potrzebna jest więc wiedza, a tą Bóg przekazuje za pośrednictwem religii prawdziwej.
 

Truskawkowaxd

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
ja jestem a raczej byłam katoliczką: ostatnio zaczynałam obawiać się ze bóg wogóle istnieje wkońcu sobie pomyślałam że to wszystko jest zmyśłone połowa mojej rodziny wierzy ale że tak powiem coraz bardziej pod tą wiarą upadają zaczynają tracić wiare jak ja a druga część rodziny wierzy i chodzi do kosciola i wgl.Zaś ja już się przyzwyczaiłam że boga niema i nie zamierzam znó w niego wierzyć zostanę ateistą osobą która nie wierzy w żadną wiare tak będzie najlepiej;)
 

aleebabka

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tylko, że wiara musi być oparta na solidnych, prawdziwych podstawach.
Potrzebna jest więc wiedza, a tą Bóg przekazuje za pośrednictwem religii prawdziwej.

tylko jak te "solidne, prawdziwe podstawy" mają się w kontekście takiej różnorodności religii na świecie.

a jeżeli już jakieś podstawy, żeby nie było że nie ma żadnych podstaw, to etyka i wywodzące się z niej nakazy moralne(zamiast religii)

A "religia prawdziwa" - wątpię, że coś takiego jest. jak religia kształtowała się setki a gdzie indziej tysiące lat i maczali w tym wszystkim swoje paluchy interesowni ludzie. wystarczy spojrzeć na historię ludzkości i dzieje kościoła np. katolickiego. Sobory watykańskie, prześladowania niewiernych a gdzie indziej nieudane próby przepowiadania końca świata to tylko część działalności człowieka w imię religii.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak na mój gust, czy ktoś jedzie mazdą, fiatem czy garbusem po tej samej drodze, marka samochodu nie ma znaczenia
całkiem dużo osób woli iść na piechotę..

wielu jest takich którzy stoją na poboczu i krzyczą że nie warto tą drogą jechać/iść...
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Jest Tyle Różnych Religii. Skąd Wiedzieć, Która Prawdziwa ?
Jako, że Pismo Święte jest wiarygodne to prawdziwą religią jest chrześcijaństwo.
Co proszę? Od kiedy to Pismo Święte jest wiarygodne? Co wiarygodnego jest w opowieściach o ludziach żyjących po kilkaset lat, Goliacie, potopie który zalewa cały świat i innych. Nawet jeżeli nie brać tego dosłownie wiarygodności tam nie znajduję bo Pismo Święte nie jest niczym podparte.
 

aleebabka

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
jak na mój gust, czy ktoś jedzie mazdą, fiatem czy garbusem po tej samej drodze, marka samochodu nie ma znaczenia
całkiem dużo osób woli iść na piechotę..

wielu jest takich którzy stoją na poboczu i krzyczą że nie warto tą drogą jechać/iść...

Zgadzam się z Brave. Dlatego ja nie namawiam nikogo do zmiany religii, którą wybrali lub kontynuowali jego przodkowie czy rodzice.

Wiodąca religia i obrzędy religijne danego kraju są mocno związane z jego kulturą, kształtują jego tradycje, jednoczą pokolenia. Jak ktoś wierzy i uprawia daną religię i czuje się z tym dobrze to fajnie. Ja odrzucam swoją religię pochodzenia chociaż wierzę w Boga i przyznam się szczerze, że powoduje to konflikty i niezrozumienie w kontaktach z rodziną.
Nie wiem gdzie Bóg teraz jest ani kim jest, ani jak wygląda ale myślę, że te odpowiedzi są poza zasięgiem ludzkiego rozumu.
 

BLyy

Bywalec
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
392
Punkty reakcji
32
Zgadzam się z Brave. Dlatego ja nie namawiam nikogo do zmiany religii, którą wybrali lub kontynuowali jego przodkowie czy rodzice.

Wiodąca religia i obrzędy religijne danego kraju są mocno związane z jego kulturą, kształtują jego tradycje, jednoczą pokolenia. Jak ktoś wierzy i uprawia daną religię i czuje się z tym dobrze to fajnie. Ja odrzucam swoją religię pochodzenia chociaż wierzę w Boga i przyznam się szczerze, że powoduje to konflikty i niezrozumienie w kontaktach z rodziną.
Nie wiem gdzie Bóg teraz jest ani kim jest, ani jak wygląda ale myślę, że te odpowiedzi są poza zasięgiem ludzkiego rozumu.
Gdyby Bóg rzeczywiście skazywał na potępienie za to, że wyznaje inną religię niż chrześcijaństwo np. islam, buddyzm, konfucjanizm, voodoo, a nawet niektóre kultu pogańskie jest Bogiem bezlitości i okrutnym. Bo prawo do zbawienia będą mieć tylko ci którzy urodzili się w odpowiednim miejscu i czasie. Zresztą w Biblii jest o tym wzmianka jak Prawa Noego które obojętnie jaką religię by nie wyznawał lub jej nie wyznawał wcale osiągnie zbawienie stanąwszy przedtem przed sądem. Podobnie Jezus mówi o ludziach prawych którzy Go nie przyjmą.
Jedna droga jest łatwiejsza, druga trudniejsza, jedna bezpieczniejsza, druga niebezpieczniejsza, jedna dłuższa, jedna krótsza, jedna bliższa poglądowi Boga, jedna będąca na granicy dopuszczalności lecz dopuszczalna. Lecz meta jest taka sama dla wszystkich.
 
C

Crockett

Guest
W odpowiedzi na postawione pytanie w nazwie tematu:

Chrześcijaństwo (u nas Katolicyzm) jest uznawane przez samych wyznawców tej religii za najlepszą odmianę wiary w Boga z jednego powodu: Bóg zrównał się z człowiekiem i stał się nim przychodząc na świat przez zwykła kobietę. Chodzi o tę naturalność, o największe zbliżenie i podobieństwo do człowieka. Fakt - to niewątpliwa prawda i bardzo dobry argument.

Z drugiej strony żadna religia zła nie jest. Różnią się na tyle, że ciężko je przyrównywać lecz w każdej istnieje bóg, który jest najważniejszą osobą a przestrzeganie jego praw prowadzi do zbawienia.

W rodzinie katolickiej urodzony nie widzę podstaw do zmiany wyznania.
 
Do góry