Serce..

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
To takie męczące i bardzo bolesne kłucie serca, wiem, że dużo osób to ma, ja kiedyś miałam średnio raz na dwa dni a teraz 3 razy na dzień :/
to takie kłucie mocne, że nie mogę oddychać przez jakiś czas bo czuję jakby mi miało rozerwać klatkę :/
Wy też tak macie lub wiecie od czego to może być?
Słyszałam, że to mogą być nerwobóle, ale mówię od razu, że ja się niczym nie denerwuję, nie mam jako takich stresów, więc to raczej wykluczam.

Pozdrawiam.
 

Łukasz power

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wólka B.- Gniewoszów- Kozienice
Ja mam dopiero 13 lat i też mam czasami coś takiego. To pewnie od stresu, kłótni itp.
Sam nie byłem z tym u lekarza, ale przeszło mi i teraz mi to nie dokucza po magnezie.
Mówisz, że to nie nerwobóle, ale spróbój kupic suplement diety - magnez (można kupić tanio tabletki rozpuszczalne w aptece, a nawet w zwykłych sklepach spożywczych)

Jeśli nie pomoże koniecznie idź do lekarza, bo jak sama mówisz, że to nie od stresu !!!
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
to na pewno nie od stresu bo jestem osobą bezstresową ;)

coś może pokombnuję z ty magnezem ;) dzięki
 

Megabydlak

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
40
To nie musi być nic groźnego, ale radzę pójść do rodzinnego i poprosić o EKG i inne badania (jeśli potrzebne). Takie dolegliwości zdarzają się wielu osobom.. Przyczyn może być naprawdę wiele od poważnych problemów z samym sercem, przez choroby innych narządów, zaburzenia w gospodarce elektrolitowej czy po prostu stres.. Także najpierw lekarz, później forum ;)
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
Ale to nie jest tak, że oczekuję od Was czegoś w rodzaju diagnozy ;)
tylko ja jestem osobą, która np. boli głowa: nie wezmę tabletki, samo przejdzie. I trochę bez sensu mi iść do lekarza i zawracać mu głowę bo mnie czasami serce boli, są gorsze problemy.

Myślałam tylko, że może ktoś ma taki sam problem jak ja i jak sobie z nim poradził ;) bo jeśli już lekarz to ostateczność to wtedy się wybiorę.
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
To na 90 % jest dusznica bolesna. Tu coś nieco o tej chorobie :

Dusznica bolesna jest to choroba objawaijąca się uczuciem ucisku, bólu lub ciasnoty w klatce piersiowej. Objawy pojawiają się wówczas gdy zmienione przez miażdżycę naczynia wieńcowe nie są w stanie dostarczyć sercu odpowiedniej ilości krwi. Przyczyna: rozwijająca się miażdżyca naczyń wieńcowych upośledzająca przepływ krwi do mięśnia sercowego.

Objawy

Ból przypominający ściskanie klatki piersiowej, promieniujący do rąk, szyi i szczęki. Dusznica objawia się po wysiłku fizycznym, stresie lub po obfitym posiłku. Ból wywoływany przez dusznicę bolesną ustępuje w spoczynku.



A tak w ogóle ile masz lat, jaki tryb życia prowadzisz? , uprawiasz jakieś sporty?cierpisz na otyłość? Jaka jest Twoja dieta?


Jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem!
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
ale mój ból nie promieniuje aż o rąk i szyi..
jestem osobą szczupłą, em co chcę i ile chce, od trzech lat nie przytyłam ani grama.. sportów raczej żadko: raz w tygodniu jestem na 1,5 godz a siłowni..
 

Łukasz power

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wólka B.- Gniewoszów- Kozienice
Nie straszmy się tymi chorobami :mruga: !!! Jeżeli te kłucia serca będą nadal dokuczać to
trzeba o tym powiedzieć lekarzowi :eek:k: (wystarczy zwykłemu, rodzinnemu lekarzowi w ośrodku zdrowia). Nie idź specjalnie do niego tylko kiedy będziesz u lekarza to przy okazji mu o tym powiedz. ;)

"Przyczyna: rozwijająca się miażdżyca naczyń wieńcowych upośledzająca przepływ krwi do mięśnia sercowego" :/ ;
Weź shkopek nie strasz takimi chorobami !!! :D
 

Megabydlak

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
40
shkopek - Mówiąc kolokwialnie: roz:cenzura:ała mnie twoja szybka diagnoza! ;)

Do autorki: Nie da się powiedzieć co jest przyczyną twoich dolegliwości bez wyników podstawowych badań: chociażby EKG.. To jak wróżenie z fusów (takie, rzeczy potrafi tylko shkopek). To mogą być objawy poważnej choroby, ale jednocześnie może to być zwykłe.. nic. Problemów z sercem nie wolno bagatelizować - mówię to jako ratownik medyczny ;) Nie doszukuj się uszczypliwości w mojej radzie odnośnie wizyty u lekarza.. Zrób jak najszybciej badania - będziesz spokojniejsza ;)
 

Łukasz power

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wólka B.- Gniewoszów- Kozienice
shkopek - Mówiąc kolokwialnie: roz:cenzura:ała mnie twoja szybka diagnoza! ;)

Do autorki: Nie da się powiedzieć co jest przyczyną twoich dolegliwości bez wyników podstawowych badań: chociażby EKG.. To jak wróżenie z fusów (takie, rzeczy potrafi tylko shkopek). To mogą być objawy poważnej choroby, ale jednocześnie może to być zwykłe.. nic. Problemów z sercem nie wolno bagatelizować - mówię to jako ratownik medyczny ;) Nie doszukuj się uszczypliwości w mojej radzie odnośnie wizyty u lekarza.. Zrób jak najszybciej badania - będziesz spokojniejsza ;)
;;;


Całkowita racja :eek:k: . Radzę pujść do lekarza. Być może to nie są żadne grożne dolegliwości :) . ;)
 

SAMARYTANKA

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Tak naprawdę bez dokładnej diagnostyki medycznej nikt nie jest w stanie odpowiedzieć co Ci dolega.Ale z tego co piszesz wydaje mi się że powinnaś jednak pójść do lekarza rodzinnego i zrobić dokładne badania i wtedy będzie wszystko jasne.
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
Ech... a więc badania pozostają... bo taka diagnoza A'la shkopek to tylko stracha naprowadza ;d
tak po za tym nawet osobę bezstresową lub czynnie uprawiającą sport może dopaść coś takiego
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
gina_lee chyba wiem o co Ci chodzi. Jeśli o tym samym myślę, to też tak mam. Nagle czuję jakby ktoś mi wielką igłę wbił w serce. I nie ma szans, żeby wziąć głęboki oddech. Tylko spokojnie trzeba czekać, aż samo przejdzie. Trwa to ok. minuty. Ja nie mam tego tak często. Bardzo nieregularnie, raz na dzień, raz na tydzień. Nie wiem od czego to zależy. Chodziłam z tym do lekarza - nic nie dało. Zrobił EKG, coś tam, coś tam - wszystko zdrowe. Żadne leki też nie pomogły. Stwierdził, że muszę z tym żyć. :mruga:
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
monikaaa2003
żyć z tym...
I to jest najgorsze...
A co jeśli podczas wysiłku fizycznego chwyci np. biegu? kiedy potrzebujemy więcej powietrza hmm...
Choć to raczej ma inne podłoże i raczej nie chwyci podczas wysiłku
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Oj ale to nie jest tak, że jak Cię łapie to nie możesz zupełnie oddychać. Możesz, ale muszą to być bardzo płytkie oddechy.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
EKG, albo dokładniejsze Echo serca :eek:k:

im szybciej tym lepiej, tutaj nie wystawia Tobie diagnozy i wypiszą recepty, a zwlekanie z tak ważnym narządem jak serce moze miec pozniej spore konsekwencje
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
wiecie co.. zaczęłam brać magnez, taki rozpuszczalny i biegam codziennie po godzinkę na około jeziora, które znajduje się obok i zupełnie przeszło :O
 
Do góry