Sens życia

milusx

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Od pewnego czasu strasznie dręczy mnie pytanie. Co robimy na świecie.? Jaki jest sens życia i czy ma ono jakiś cel. Mam 15 lat i może niektórzy napiszą, że powinienem się wziąć za książki, że temat który zaczynam nie dotyczy mnie i jestem na to za głupi ale ja jednak wolę podyskutować na ten temat. Co według Was jest celem naszego życia.? Czy ma ono jakąś "fabułę"? Według mnie życie to takie błędne koło. Żyjemy po to, żeby przekazywać doświadczenia z pokolenia na pokolenie a naszym końcem jest śmierć. No i tu druga sprawa, może śmierć to nie koniec a początek "czegoś"? Uczymy się, aby zdobyć wiedzę, dostajemy pracę, zakładamy rodzinę, nabywamy doświadczenie. Tylko po co to wszystko.? W końcu i tak umieramy często w najmniej oczekiwanym momencie. Tyle trudności życiowych tylko po to żeby z nimi walczyć.? Jeśli je pokonujemy to jaką mamy z tego satysfakcje.? Jestem może trochę nie normalny. Ale okażcie trochę empatii i spróbujcie zrozumieć mój pogląd.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. Kamil
 

skoczek478

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
7
Miasto
Zachodniopomorskie
Kamil-jesteś normalnym facetem,dowodem tego są twoje rozterki.Za dużo samokrytyki, więcej poczucia własnej wartości.Alpiniści pokonują trudny szlak aby zdobyć szczyt,żeglarze wypływają w może aby opłynąć świat.Wiedzą,że czekają ich trudy i niebezpieczeństwa, a jednak to robią.Dlaczego?Bo życie jest piękne i bez wyzwań,trudów nie ma zadowolenia.Urodziliśmy się po to, by coś doświadczyć i pozostawić po sobie ślad na tej planecie.Faktem że jedni pozostawiają po sobie śmieci, ale wyzwaniem życia jest pozostawieni czegoś dobrego.Kiedyś, przyjdzie czas na podsumowanie własnego życia warto być zadowolonym z tego co się zrobiło.Ja to wiem!!Śmierć w zamyśle konstruktora tego świat nie oznacza końca.Koniec jest początkiem koła. Warto wierzyć, alpinista nie zdobywa góry,żeglarz nie opłynie świata, każdy kto, coś zaczął nie skończy, bez wiary.
 

sebek211

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
343
Punkty reakcji
13
Miasto
Lubelskie
Ja uważam, że życie ma sens bo przecież każdy człowiek się zakocha, prawdopodobnie założy rodzinę, każdy ma jakis cel w swoim życiu. Czasami mówi się, że nic nie ma sensu ale to nieprawda. Prawie wszystko co robimy i co jest ważne dla nas lub może cos zmienic ma sens. Ale później niestety śmierć. Ona też chyba ma sens bo inni odchodzą ale także na swiecie rodzą się nowi ludzie. Przynajmniej taki jest moje zdanie.
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
Nikt Ci nie powie jaki jest sens życia. Musisz go znaleźć sam.

Mam 15 lat i może niektórzy napiszą, że powinienem się wziąć za książki, że temat który zaczynam nie dotyczy mnie i jestem na to za głupi ale ja jednak wolę podyskutować na ten temat.

Ważne, że poszukujesz. Zadawaj trudne pytania. Może ktoś z Twojego otoczenia też zacznie się zastanawiać nad różnymi rzeczami a nie będą wierzyć i brać do siebie wszystko to co ktoś im powie.
Ps. poszukiwania niedawno National Geographic wydało fajną reklamę.

http://www.youtube.com/watch?v=hElkBzskyRw
 

tutu

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
skoczek, ładnie to ująłeś.

pytanie o sens życia jest bardzo trudne i to całkowicie naturalne, że się nad tym zastanawiasz. Dla mnie sensem życia jest samo życie, cieszenie się każdą chwilą, zdobywanie wiedzy, obserwowanie świata i doświadczanie go. Pojawiamy się na tym świecie mając ogrom możliwości i to jest w nim takie piękne. Piszesz, że może skończyć się w każdym momencie, więc ciesz się nim i wykorzystaj każdą okazje aby zrobić wokół siebie coś dobrego. A śmierć? śmierć jest końcem ale i początkiem.
 

tutu

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
początkiem nowego życia. ale tu już zaczynamy poruszać kwestię wiary.
 
Do góry