Samobójstwo 13-latki

Status
Zamknięty.

iguaanaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2006
Posty
376
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
bezdomna !
przykre...rozumiem ją trochę,też kiedyś chciałam...ale naszczęście w pore zrozumiałam, że kocham życie ;]

a tak nawiasem to uważam że samobójcy to straszni egoiści, rozumiem że mają problemy że sobie nie radzą ale niech też pomyślą o bliskich co oni będą czuć po ich starcie jeszcze w taki sposób, odbierają sobie to co mają najcenniejsze ale w sumie w ten sposób 'zabijają' też swoich bliskich...ich życie już niegdy nie będzie szczęśliwe,normalne...
 

clementyna

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
z tajemniczego ogrodu
a tak nawiasem to uważam że samobójcy to straszni egoiści, rozumiem że mają problemy że sobie nie radzą ale niech też pomyślą o bliskich co oni będą czuć po ich starcie jeszcze w taki sposób, odbierają sobie to co mają najcenniejsze ale w sumie w ten sposób 'zabijają' też swoich bliskich...ich życie już niegdy nie będzie szczęśliwe,normalne...

dokładnie
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
a tak nawiasem to uważam że samobójcy to straszni egoiści, rozumiem że mają problemy że sobie nie radzą ale niech też pomyślą o bliskich co oni będą czuć po ich starcie jeszcze w taki sposób, odbierają sobie to co mają najcenniejsze ale w sumie w ten sposób 'zabijają' też swoich bliskich...ich życie już niegdy nie będzie szczęśliwe,normalne...

rowniez sie zgadzam, masz calkowita racje.
nie potrafia znalezc innego sposobu,
swoja bezmyslnoscia rania innych,
przeciez np. rodzice tej dziewczyny..
moge sie za to obwiniac do konca zycia..
 

clementyna

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2006
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
z tajemniczego ogrodu
właśnie przeczytałam parę notek z jej bloga...
nie mogę uwierzyć, że ona to zrobiła!
pisała, tam o miłości do jakiegoś chłopaka
o rodzicach
miała przyjaciółki
dlaczego o nich nie pomyślała?!

To jest okropne...
teraz nastolatki chcą robić to samo
przecież to jest chore!
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Rodzice nie znają w dzisiejszych czasach swoich dzieci, rzadko z nimi rozmawiają. Dla młodych ludzi w okresie dojrzewania najważniejsze jest poczucie akceptacji, przez najbliższe środowisko, przez znajomych. Niestety brak (wsparcia + poczucia bliskości z bliskimi) powoduje, że człowiek czuje się osamotniony i nie widzi nieraz wyjścia z sytuacji. Myślę, że ktoś kto ma oparcie nie targnie się na życie z powodu niepowodzeń w miłości.
 

Basieńka_

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
...
zgadzam się, że to totalny egoizm. dziewczyny w moim wieku bez przerwy mowią o tym, że chcą się zabić, a tak naprawdę nie mają większych powodów. moda na samobójstwa przyszła, bo wszędzie się o tym słyszy. kiedyś może i też tak było ale nikt głośno tego nie mówił...

p.s.
ja też link poproszę.
 
L

Laleczka666

Guest
-gniyd-fehcram- Jesteś żałosna :/ Dziewczyna sie powiesiła, a Ty biedolisz, że Ci rodzice paska nie kupią? :/ Yh... co za ludzie :/
 

^IceRimE^

Post Master
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
682
Punkty reakcji
0
Miasto
Blisko Ciebie :)
niektorzy mowia zebym przyszedl za trzy dni na ich pogrzeb
a tu tydzien minal a chodza z usmiechem na twarzy parami po miejskich chodnikach ^_^
samych siebie oszukuja :p bo chca zwrocic na siebie uwage w taki powazny sposob
Ja takze jestem taki opuszczony i dobrze mi z tym choc czasem to mi zal ze zycie mi kopa daje
ale co tam gdybym popelnil samobojstwo i takby mi to satysfakcji nie dalo poprostu bym zniknal
Te trzy cztery dni ludzie by mnie pamietali po smierci a potem to by wrocilo wszystko do normalnego codziennego zycia :(
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
niektorzy mowia zebym przyszedl za trzy dni na ich pogrzeb
a tu tydzien minal a chodza z usmiechem na twarzy parami po miejskich chodnikach ^_^
samych siebie oszukuja :p bo chca zwrocic na siebie uwage w taki powazny sposob
Ja takze jestem taki opuszczony i dobrze mi z tym choc czasem to mi zal ze zycie mi kopa daje
ale co tam gdybym popelnil samobojstwo i takby mi to satysfakcji nie dalo poprostu bym zniknal
Te trzy cztery dni ludzie by mnie pamietali po smierci a potem to by wrocilo wszystko do normalnego codziennego zycia :(
Święta prawda. Co Ci da, że się zabijesz jak i tak ludzie o Tobie zapomną, a rodzina będzie ukrywać ten fakt przed światem ...
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
To wszystko przez media. Zauważyliście że kiedy ta św. pamięci Ania z Gdańskiego gimnazjum popełniła samobójstwo, a sprawa była na pierwszych stronach gazet, to w ciągu kilku dni było z 5 kolejnych prób popełnienia samobójstwa?
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Wysłałam linki.
Zapoznajcie się i powiedzcie co sądzicie.
Moim zdaniem Ci, którzy to czytali mogli coś zrobić ...
 

Falmari

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
192
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Wysłałem linki...

Moim zdaniem mogli naprawde :/ ...
Taka młoda dziewczyna .. i odebrała sobie życie .. straszne ..

Tak nie jestem zbytnio w temacie ale chyba popelniła samobójstwo przez kłopoty w domu prawda?
Jesli tak to współczuje rodzinie :/ pewnie straszne chwile przeżywaja :/...i obwiniają się za to co się stało ..

Rodzice powini więcej czasu poswiecac dziecia ... takie moje zdanie :/

[*]
 

iguaanaa

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2006
Posty
376
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
bezdomna !
przeczytałam...przykre jest to że bliscy ludzie dopiero po fakcie zauważają tą osobe...nikogo nie winie ale jeżeli miała problemy w rodzinie to gdzie były te przyjaciółki?! ja z moją też miałyśmy różne doły ale zawsze się wyczułyśmy i się z tego wyciągałyśmy...

a z tą modą...może troche racji w tym jest...zdaje mi się że przez takie 'akcje' oni chcą zrwrócić na siebie uwage,żeby ktoś im pomógł ale zwykle jest zapóźno...

Boże! jak mi żal tej dziewczyny...tak być nie powinno, jak napisała w jednej notce...dlaczego wszystko nie może być prostsze?!
 

Basieńka_

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
...
przeczytałam jej obydwa blogi i stwierdzam, że mogło nie dojść wcale do tego. dziewczyna napisała w jednej z notek, że jej mama widziała sznyty na ręce i co? gdyby naprawdę chciała to by coś zrobiła. przecież zazwyczaj rodzice wysyłają do psychologa, rozmawiają a tu jak widać nic. poza tym pisała o tym samobójstwie już od jakiegoś czasu i ktoś czytał notki przecież. chcociaż jak widziałam też komentarze typu: ,,super blog. taki mroczny. będę tu wpadać" to czego można się było spodziewać :mruga: tyle, że reakcja właśnie przyjaciół na pewno dużo by dała. sama wiem z doświadczenia, że takie osoby najbardziej pomogą...
 
Status
Zamknięty.
Do góry