Saddam Skazany!

Status
Zamknięty.

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jasne, w Iraku był spokój z pominięciem wojen domowych, gróźb wojen z sąsiadami na szeroką skale i masowych ludobójstw...spokój.

No cóż Majsterek, prawo dżungli - silny jest władcą a władca ma prawo sądownicze :p. A czy sędziów się sądzi? Nie, bo to oni są od tego.
 

mmajsterek

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
46
Punkty reakcji
0
przesadzasz.
Nie chodzi mi o Irak, bo tam też ludobójstwo miało miejsce chociaż takie samo ludobójstwo było na Kurdach przez Turków. I co?
Jednak nie o to mi też chodziło.
Chodzi mi o to, kto ma być sędzią!
Ma nim być człowiek bez skazy!!! Obojętnie z jakiego kraju.
A tu wyraźnie widać wpływ na wyrok samego Bush'a. (wybory w USA).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
To Ty przesadzasz, USA jakie jest takie jest ale mi jako jednostce niczego złego nie zrobiło.

Słyszałeś może wypowiedź Busha po wyroku? Zacytuje "Saddam ma prawo do apelacji, chcemy mu zapewnić sprawiedliwy proces, których nie było za czasów jego panowania" - co prawda śmierdzi tu polityką ale zawsze coś.

Wolałbyś aby Irakijczycy złapali Busha i powiesili go?

Turkowie, gdyby podliczyć dzienną liczbe morderstw na świecie -to wyszło by ludobujstwo na skale II WŚ. Zresztą Hitler,Stalin czy ten koleś od Kurdów w Turcji - już nie żyją, dla odmiany Husajn jeszcze tak - więc jest kozioł ofiarny na którym Bush może ukazać swoją sprawiedliwość itp....
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
To tylko "bezkształtna masa", kierują się impulsem... Ale to dobrze, na idiotach idzie zarobić :D

Wiem, że zaraz mnie zmieszacie z błotem... Ale co wy byście uczynili gdybyście jadąc sobie spokojnie przez wieś zostali przez kogoś ostrzelani? Każdy kij ma dwa końce i wbrew pozorom Saddam nie był taki zły, nie mówię, że był aniołem, ale przynajmniej w Iraku był porządek, z resztą sami wiecie (lub nie), że większość Irakijczyków żałuje teraz, że USA się wmieszało w ich sprawy...
A wyrok? Sam nie wiem czy sprawiedliwy, myślę, że powieszenie w dzisiejszych czasach nie jest na miejscu... Bynajmniej nie w tym przypadku... W wielu gorszych...

@up:
Ja znam lepsze - kto myśli, że jest bez winy niech weźmie kamień i pier***nie się nim w łeb...
tak a wstanie wojenym wpolsce tez był porzadek no no tylko czemu ludzie gineli itp w koreji połnocnej też porzadek ale jakos dziwnym trafem wybrani tego kraju niekorzystaja z tego porzadku mowie tu o przywodcach koreji, no pozwolmy takim ludziom azeby zadna kara ich nie spotkala przeciez oni tylko chcieli zrobic porzadek w swojim kraju a sprawa USA I IRAKU to całkiem iny temat
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
i co zabiją go to sie komuś lżej zrobi?

popieram. Ja to bym tortuurooował :] codzennie rano papierosek ... na jego ciele zagaszany, obiadek .... który by musial sobie zrobic z kostki rosolowej i wlasnego moczu, a kolacja to nareszcie chwila przerwy... przed następnymi torturami. A na milutki sen, puszczane z głosników krzyki , płacz ludzi ktorzy przez niego zginęli ....................... <_<
 

Bella

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
646
Punkty reakcji
1
Bello - przeczytaj 2x mojego wcześniejszego posta i wtedy zrozumiesz dlaczego lepiej go zabić.

Naprawdę, nie muszę! Tak czy inaczej będa działać i myśleć, że zabici przez Amerykanów, tak jak i ich mistrz będą wychwaleni przez Allacha. Co to da? Pisze to, bo śmierc to za mało... A radość niektórych z tego wyroku pokazuje, że zniżamy sie jedynie do jego poziomu. Dalej bedzie tak samo, a kto wie: może nawet gorzej. Ja już wyraziłam swoje zdanie, koniec, zobaczymy jak bedzie, wyrok padł.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
popieram. Ja to bym tortuurooował :] codzennie rano papierosek ... na jego ciele zagaszany, obiadek .... który by musial sobie zrobic z kostki rosolowej i wlasnego moczu, a kolacja to nareszcie chwila przerwy... przed następnymi torturami. A na milutki sen, puszczane z głosników krzyki , płacz ludzi ktorzy przez niego zginęli ....................... <_<
:mruga: Człowieku idź do psychologa bo zaczynasz mnie przerażać :D . Ten Pomysł co dałeś to nawet cool, ale zbyt straszny lepsza już kara śmierci :p .
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Tak czytam o ginięciu w chwale, wysławianiu pod niebiosa jako męczennika i powrocie do swojego boga... Nie wiem jednak czy ktoś zauważył, że dla Saddama kara śmierci przez powieszenie wcale nie musi być taka "przyjemna" lecz wręcz przeciwnie - haniebna (może nawet gorsza od tortur bo w pewnym sensie upokarzająca). Jako wojskowy zapewne wolałby stanąć przed plutonem egzekucyjnym i zginąć przez rozstrzelanie.

Btw. (troche nie w temacie) - jakim kryterium kierują się amerykańskie sądy przy wyborze środka kary śmierci ? Część wyroków (i to tak całkiem niedawno) wykonywana była przez wstrzyknięcie trucizny.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Czy ja wiem, kara śmierci to kara śmierci, a że na szafot - cóż, jego poplecznicy są na tyle prymitywni że to zrozumieją lepiej niż krzesło elektryczne czy wstrzyknięcie trucizny, bowiem u nich to się dzieje na codzień. A czy go upokorzy? Osobiście może i tak, wiernych mu terrorystów itp - nie, raczej rozgoryczy.

Co to tych kryteriów, zapewne rozmiar przestępstwa. Mordercy dzieci dadzą krzesło aby chociaż chwile pocierpiał katusze, mordercy własnej żony dadzą trucizne bo powiedzmy że działał w amoku. Liczy też się pewnie argumentacja obrony czy takie błachostki jak wiek i stan zdrowia skazanego oraz zapewne stan w którym wykonywana jest kara.
 

Scottie

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Cała ta sprawa jest troche bardziej zagmatwana niż się wszystkim wydaje....jestem przeciwnikiem kary śmierci ale za zbrodnie ludobójstwa na taką skale jakiej dopuścil się Saddam niespodziewałbym sie innej kary.
Błędem jest natomiast zbyt szybkie skazywanie go na śmierć, musi on odpowiedzieć przed sądem za inne swoje zbrodnie których ma jeszcze kilka na swoim kącie. Świat musi dowiedzieć się kim naprawde był Iracki dyktator.Dodatkowe procesy oddalą kare śmierci, ale były by dodatkową karą dla Saddama.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kara smierci to nie jest dobry wyrok, moim zdaniem powinien zostac osadzony w Hadze tak jak np Milosevic,
W Iraku Kurdowie (10%) i Szyici (60%) nienawidza saddama, a Sunnici (30%) go kochaja
Wojna domowa i podzial kraju nieunikniona
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
Ta śmierć to dla niego nie kara, lecz nagroda! Uważam, że śmierć to dla niego za mało! Powinni go skazać na dożywotnie tortury i więzienie!!!!!!!! :/
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
no i co z tego ze go zabiją, ulzy komus? po smierci trafi do piekla tak jak w south parku i bedzie rżnął du*psko szatanowi :D
 

burek

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ta smierc dla niego nie bedzie kara bo zbyt latwo umrze. Zreszta jego egzekujca i tak nikogo na ten swiat nie przywroci. Powinien cierpiec przez reszte zycia...powinien miec pieklo na ziemi---takie same jakie on ludziom zgotowal.
 

Sephiorth

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Brodnica
A czy ktos pomyslal ze gdyby go nie zabito i dali mu kare dozywotniego wiezienia bez zadnych aplelacji to by dłuzej pokutowal na tym swiecie za swoje czyny ? A tak co zabija go i co...
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
z otchłani...
Czytając wasze posty, dochodzę do wniosku, że ani jego śmierć, ani kara dożywotniego więzienia nie daje żadnej satysfakcji. Jedyną rzeczą, z ktorej powinniśmy być zadowoleni to to, że ten Husajn nie będzie już nigdy krzywdził niewinnych ludzi. (Ale znajdą się z pewnością jego następcy :/)
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Co do kary śmierci w USA to każdy stan ma prawo określać jej rodzaj.

Saddam był sądzony przez trybunał iracki i prawo USA nic do tego nie miało. Jestem przeciwnikiem kary śmierci, ale uważam że proces był sprawiedliwy. Jego ofiary takiej szansy nie miały.
 

HEH

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2006
Posty
134
Punkty reakcji
0
a mnie się wydaje, że Amerykanie nie mają prawa żądać czegokolwiek od Saddama.
Najpierw niech rozgrzeszą się z wojny wietnamskiej, gdzie w perzynę obracali nie kilkaset tysięcy cywilów ale miliony. Zniszczyli lasy, zatruli ziemię, zostawili tysiące kalekich wietnamczyków.
Czy ktoś ich za to osądzi? To jest zbrodnia przeciwko ludzkości jakiej świat nie widział od czasów wycięcia w pień indian obu ameryk przez europejską inkwizycję.
Dlaczego Stalina nie osądzono za miliony pomordowanych? Ale Miloszewicza za kilkaset tysięcy?
Czy na tym ma polegać Sąd nad ludobójstwem?
Ilu hitlerowskich oprawców znalazło ciepłe posadki za Atlantykiem?
To ma być sprawiedliwość?
Atak na WTC to mistyfikacja! jak napad polskich żołnierzy na radiostację w Gliwicach w 1939 r.
Przypomina to prawo Kalego, który kradnie krowę i jest dobrze, a któremu "ukraść krowę", to źle.
Nie bronię Saddama ale niech jego sądzi ten co nie ma rąk splamionych krwią niewinnych.
Jeśli takiego nie ma to znaczy, że ONI wszyscy są diabła warci.
Amerykanie jako chrześcijanie (zaczytani w biblii) tym bardziej powinni pamiętać słowa Jezusa do tłumu, który chciał ukamieniować kobietę:
Niech rzuci kamieniem, kto jest bez winy.

Jedyny mądry i sensowny post w tym temacie, resztę postów pozostawię bez komentarza.
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów
Amerykanie mają prawno żadać od Saddama dużo, ponieważ wiele amerykańskich ludzi zginęło przez tego człowieka?! Zły agrument??
Saddam
1)ma lekką śmierć,
2) gdyby miał żyć, toby tego szybko nie przeżył, ludzie by go zjedli żywcem;DD:p
 
Status
Zamknięty.
Do góry