Rządy pisu

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kadry PIS są istotnie niewielki, albo sie bierze młodych konserwatystów albo przechrztów z PO

a swoją drogą to już jeden z takich młodych niezależnych konserwatystów poleciał w MSZ, kogoś Waszczykowski musiał utopić aby prezes się nie czepiał, i to była właśnie taka postać o której piszesz w kontekście UW w Lublinie

Oczywiście słyszałeś kto jest dyrektorem generalnym w tymże urzędzie wojewódzkim, też "niezależny" fachowiec z pewnością
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jest tam paru nowych/starych pisowskich weteranów, oczywiście, co nie zmienia faktu, że płytkie kadry wymuszają "zaciąg zewnętrzny"
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i robi się taki "zaciąg zewnętrzny" jak w przypadku Gilowskiego

przeciez nie jest członkiem PIS, a że nazwisku dużo mówi to i tak w reżimowych mediach powie się "niezależny fachowiec"

tymczasem nasza silna ekipa rządząca ruszyła do Londynu bronić Polaków przed Anglikami i śmiech pusty ogarnia bo im się wydaje że coś załatwią

a tymczasem pobicia Polaków będą dalej postępować choćby tam nie wiem kto pojechał z rządu, po prostu cały ten Brexit był poparty niechęcią do imigrantów a szczególnie Polaków i teraz zbieramy żniwo. A politycy Angielscy prędzej będą dogadzać swoim prostackim obywatelom pochodzenia angielskiego niż Polakom. Polak to idealny worek treningowy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a po co nam technologia

pokonamy wszystkich siłą naszego ducha
 
M

MacaN

Guest
No no, dopóki rządzi PiS, Bóg nas nie opuści, ale jak potem przekażą władzę i rozbrojona armię innej partii, to trzeba będzie wiać gdzie pieprz rośnie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
władzy raz przejętej się nie oddaje, więc z tym przekazanie władzy to może być różnie

ale jest gorszy problem dla PIS - wiek Jarosława Kaczyńskiego, jeśli coś się z nim stanie to jego partia się posypie i zamieni w krwawe walki frakcyjne

wtedy nastąpi upadek tej partii
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku, młody Gilowski ciągle jest członkiem PO...
czyli PMT poprzedników był nierealizowalnie magiczny, a zbawca Maciarewicz ma zamiar go urealnić? hm.....
 
M

MacaN

Guest
Brave napisał:
czyli PMT poprzedników był nierealizowalnie magiczny, a zbawca Maciarewicz ma zamiar go urealnić?
Raczej stawia na OT, niż na modernizacje techniczną. Jak sądzisz, ile mogło kosztować wycofanie się z kontraktu na Caracale? Pieniędzy i czasu naturalnie :) Moim zdaniem Macierewicz działa na nasza szkodę. Jestem tez ciekaw, ile kosztowało i kto zarobił na głupiej zmianie nazwy z Akademii Obrony Narodowej, na Akademie Sztuki Wojennej.

Zastanawia mnie również ( już pomijając samego Macierewicza ) po co zmieniać nazwy archiwów państwowych na archiwa narodowe ( i wtedy co się stanie z dokumentami, które nie pasując do nazwy... nie dotyczą naszego narodu ;> ) oraz wprowadzać media narodowe.

Głupia nazwa, a tyle zmienia. Nie podoba mi się takie podejście do tematu, dziś jest ono śmieszne, za kilka lat może być dalekie od zabawnego.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i oczywiście dlatego że Gilowski jest jeszcze członkiem PO został namaszczony przez PIS ?


nie rozumiem dlaczego nie chcesz przyznać że Gilowski jest tam gdzie jest z uwagi na jego matkę, tylko dlatego dostał powołanie. Jak ktoś jest po stronie PIS to może być i gejem
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wzburzyłem jednego z działaczy OT, słowami iż uważam wydawanie przez na to pieniędzy za ich trwonienie, w innych krajach OT (dużo lepiej zorganizowane i wyposażone niż nasze ma być jest finansowane z cywilnych pieniędzy)
Caracale to totalna pomyłka i wyrzucanie pieniędzy w błoto, równie dobrze można by za te pieniądze kupić złom ...., nie złom byłby bardziej użyteczny (głupi przykład, nie chce mi się innego wymyślać)
nr 1 to świadomość operacyjna, nr 2 to możliwość kontrataku w razie agresji (przygotowanie dzięki nr 1, a tak naprawdę zabezpieczenie przed agresją), Caracale nie dawały żadnej z tych spraw, transportowanie żołnierzy śmigłowcami o zerowej wartości operacyjnej....

przywiązanie do słów, taka narracja, a z dalszymi słowami zbytnio poleciałeś, inna rzecz, że z tych archiwów może być kilka grubszych spraw, do tej pory dzielnie zamiecionych pod dywan

Herbatniczku, cóż poradzę, jest w PO, a że pisiory mają krótką ławkę i problemy nie z szarakami, ale ludzie mającymi "kiepełe" tajemnicą nie jest
jego matka, też w PIS nigdy nie była, chociaż w ichnim rządzie tak i wiele jej zawdzięczamy, chociaż szkodnik Rostowski bardzo się starał zniszczyć jej dorobek...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
za to genialny awans rzecznika MON to już w ramach tej krótkiej ławki, ale to też wina PO
 
M

MacaN

Guest
Brave napisał:
Caracale to totalna pomyłka i wyrzucanie pieniędzy w błoto, równie dobrze można by za te pieniądze kupić złom ...., nie złom byłby bardziej użyteczny (głupi przykład, nie chce mi się innego wymyślać) nr 1 to świadomość operacyjna, nr 2 to możliwość kontrataku w razie agresji (przygotowanie dzięki nr 1, a tak naprawdę zabezpieczenie przed agresją), Caracale nie dawały żadnej z tych spraw, transportowanie żołnierzy śmigłowcami o zerowej wartości operacyjnej....
No no, BlackHawki bez uzbrojenia były bardziej konkurencyjne, prawda? :D



Brave napisał:
z dalszymi słowami zbytnio poleciałeś
co masz na myśli?



Brave napisał:
przywiązanie do słów, taka narracja
Ta narracja trochę jednak kosztuje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i mamy nową gwiazdę kadrową - aktorkę, która grała główną rolę w "Smoleńsku". Asystentka europosła to widac za mało, jest już na etacie W TVP

ale jak ma się takiego wpływowego kochanka jak ona to jeszcze wiele stanowisk dostanie
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
MacaN napisał:
Moim zdaniem Macierewicz działa na nasza szkodę. Jestem tez ciekaw, ile kosztowało i kto zarobił na głupiej zmianie nazwy z Akademii Obrony Narodowej, na Akademie Sztuki Wojennej.
To nie tylko zmiana nazwy. Jeśli chodzi o Macierewicza, to się już nie będziemy bronić... Może będziemy coś podbijać? Kto wie.
Armia nie jest w najlepszej kondycji psychicznej niestety, a ryba psuje się od głowy. Raz na czele MONu stał psychiatra z zawodu (Bogdan Klich) a teraz pacjent.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i pani Premier żąda od Ministra Macierewicza zrobienia porządku z rzecznikiem MON

prosić to sobie może, nie ta liga. W hierarchii partii Macierewicz stoi dużo wyżej niż Szydło. Oleje prośby i rzecznik MON dalej będzie awansował, Prędzej Pani Szydło wyleci z rządu niż włos z głowy spadnie Macierewiczowi lub jego ludziom
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Macan, wielkość celu, manewrowość, po stronie Black Hawków, uzbrojenie to akurat najmniejszy problem, uważam, że kupowanie jakichkolwiek śmigłowców transportowych czy bojowych to wyrzucania pieniędzy...

to szkodzenie Maciarewicza w wojsku to narracja antypisiackich mediów, nie znam ani jednego wojskowego , który by na niego psioczył (znam wielu mających go za najlepszego od upadku tzw komuny) - btw nie uważam, że Maciarewicz jest dobrym ministrem, jest moim zdaniem mniej szkodliwy niż poprzednicy...., a to już dużo.. chociaż ciągle źle

Herbatniczku będzie jak z tą pisówką, o której portal parówkowy krzyczał, że ją pisy zatrudniły w TVP (2 dni temu), a później się okazało, że zrobił to Braun na prośbę Protasa? parę lat wcześniej?

to nie jest tylko zmiana nazwy, ale dużo głębsze zmiany, to jest nienormalne, żebym pisał w obronie pisu, ale prezentujecie się niczym nakarmieni tefałenami...

swoją drogą dzięki rezolucji PE, pis znowu nie musi się martwić o poparcie, przeraża mnie matołkowatość naszej opozycji...
zamiast punktować bzdury z jakimi pis wyskakuje, to dają im w prezencie podbijanie słupków poparcia
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozumiem przyjacielu że odwołanie na raz szefa Gromu i Dowództwa Sił Specjalnych i powołanie na ich miejsce biurowych teoretyków było dobre

przecież Gen. Bieniek ostro to skrytykował, więc wojskowi wcale nie siedzą cicho

poza tym zobacz co się stało w Akademii Obrony Narodowej, zrobili czystki i teraz wszyscy się boją

rozumem też przyjacielu że karierę rzecznika MON popierasz także
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Brave napisał:
btw nie uważam, że Maciarewicz jest dobrym ministrem, jest moim zdaniem mniej szkodliwy niż poprzednicy...., a to już dużo.. chociaż ciągle źle
Macierewicz to cyniczny gracz. On ma trzymać w tzw. kupie ten najtwardszy elektorat pisowski. Wielokrotnie stawał się zakładnikiem własnych słów i teorii. Ile razy oskarżał Rosję o zamach (nawet w tym roku to robił jako szef MON "Smoleńsk był aktem terroryzmu") by potem stwierdzić, iż przyczyny katastrofy w Smoleńsku są nieznane? Poziom ekspertów, którymi się otacza, również pozostawia wiele do życzenia. Próbował usprawiedliwiać ostatnie banderowskie ustawy na Ukrainie. Rosjanie nie są święci i nigdy nie byli, ale poziom jego fobii przekracza dopuszczalne normy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mam za mało informacji, aby się jednoznacznie wypowiedzieć o zmianach kadrowych, musiałbym zadzwonić do kolegi z Gromu, ale ostatnio nasze kontakty są trudniejsze i nie jestem aż tak zdesperowany, aby o takie rzeczy go pytać, co do byłem AON, to mam różne info, od mocno popierających do tych krytycznych, czekam co się z tego urodzi..
Miś, to to Miś, zapewne gdzieś go niedługo będą wypychać, bo jednak swąd trochę jest

dokładnie tak Bianko
 
Do góry