Ryszard Riedel

Status
Zamknięty.

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Może kogoś to interesuje? Że Ciebie taki temat nie interesuje, to nie znaczy, że nie zainteresuje nikogo...
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Lestat, nie tak ostro, każdy ma prawo zadać dręczące go pytanie i nie zostać oryczanym(co właśnie przed chwilą uczyniłeś). Co do Twojego pytania Mate, to ciężko będzie powiedzieć, bo niektórzy artyści są bardzo skryci i uważają za intymne pytania o wiarę. Z tego co się domyślam, to Ryszard(świeć Panie nad jego duszą) był katolikiem, o czym mówią słowa utworu: "List do M".
albo choćby ~Boże, daj dom~.

swoją drogą, jaką różnicę robi wiara?
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Życie ryśka było jednym,wielkim buntem.
Rysiek ćpał i śpiewał na spontanie.
Kiedyś gadałem o tym z kumplami i stwierdziliśmy,że Rysiek odtwarzał amerykańskie Sex, drugs & rock'n'roll,w formie Rodzina,Dragi & Blues(oczywiście żart)
Nie będę się wypowiadał o nim za dużo,bo pewnie urażę dumę tych,którzy go kochają.

Ale jak to mówią.... ,,Każdy jest kowalem własnego losu"

Pozdrawiam
 

jak_malowany_ptak

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
..
Uważam, że Rysiek był naprawdę wielkim człowiekiem. Na zawsze pozostanie w naszych sercach. Jego teksty były bardzo życiowe i prawdziwe. Bardzo cierpiał z powodu narkotyków i uważał to za wielkie zło. Niestety nie udało mu się ich pokonać. Może tak miało być, że miał zostać przestrogą dla młodych ludzi. Osobiście polecam obejrzenie filmu, a jednocześnie dokumentu "Sie macie ludzie". Nie zgadzam się z wypowiedzią ""Jopa"", który pisze, że przed śmiercią w szpitalu Rysiek dostał działkę. W "Sie macie ludzie" wypowiada się przyjaciel Ryśka, który stanowczo zaprzecza jakoby Rysiek dostał tą działkę. Film fabularny "Skazany na bluesa" także jest ciekawy. Najlepiej obejrzyjcie obydwa filmy dla porównania. ...
 

MCur1992

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Zakładam ten temat, aby się dowiedzieć co sądzicie o Ryśku Riedlu. Czy dla Was jest autorytetem? Prosiłbym o wpisywanie ciekawostek z życia Ryśka. I jak pojmujecie sposób "wolności" Ryśka. Bo dla mnie był to wspaniały człowiek, wielki artysta, tylko szkoda, że tak szybko odszedł...

O Ryśku nic nie sądzę bo nie lubię dżemu. Sam nie rozumiem czemu jest wokół niego tyle szumu. Świętoszkiem to on nie był ćpał, chlał i wogóle. No ja rozumiem, że dla niektórych to człowiek legenda i itd. Ale jeżeli o mnie chodzi to nie jest on kimś wielkim. Mam oczywiście do niego szacunek bo wiem, iż stworzył on w zyciu cos wielkiego, ale nic więcej.



Bo dla mnie był to wspaniały człowiek, wielki artysta, tylko szkoda, że tak szybko odszedł...

Szkoda?? Czy ja wiem... Jak ktoś tu wcześniej mądrze napisał, że każdy jest kowalem swojego losu. Ćpał i zmarł i nie ma sensu się nad tym jakoś roczulać.
 

katasia

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
446
Punkty reakcji
0
Miasto
inąd
dla mnie był to wspaniały człowiek, wielki artysta, tylko szkoda, że tak szybko odszedł...
dobrze powiedziane, jednak ostatnio właśnie rozmawiałam na jego temat z moim tatą... i odszedł dlatego, że przedawkował, ale wydaje mi się, że gdyby nie brał to nie tworzyłby takiej muzyki, był to super człowiek. S.
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Moze i kazdy popelnia bledy ale nie kazdy stacza sie na same dno...
Niestety (mimo ze jest swego rodzaju legenda) trzeba przyznac ze skonczyl jak zwykly cpun...

Co do narkotykow...
Zniszczyly mu zycie calkowicie... Jedyny wplyw jaki mozna bylo zauwazyc do brak obecnosci wokalisty na koncertach czy olewanie nagran w studiu...
Z faceta ktory tworzyl cala grupe: pisal spiewal - zajmowal sie wszystkim a skonczyl jako cpun uzyczajacy swego glosu...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Znalazl sie fan Dj. Tiesto ktory nie ma pojecia o hipisowskiej ideologi. Dla Ciebie to byl zwykly cpun, dla innych kims wiecej.
 

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
Proponuję wszystkim film dokumentalnym o Ryśku ,,Sie Macie ludzie" kto jest fanem Ryśka powinien to obejrzeć

[YouTube]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/t55VSBRjq50&hl=pl"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/t55VSBRjq50&hl=pl" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/YouTube]​

Dalsze części znajdziecie na Youtube.com
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
. Nie zgadzam się z wypowiedzią ""Jopa"", który pisze, że przed śmiercią w szpitalu Rysiek dostał działkę. W "Sie macie ludzie" wypowiada się przyjaciel Ryśka, który stanowczo zaprzecza jakoby Rysiek dostał tą działkę.

Moźe źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że Skazany przemilczał bardzo wiele faktów i faktem było także, że któś mu tą działkę dał, a czy to był przyjaciel czy jakaś inna osoba nie wiadomo, bo nikt nie zadał sobie tyle trudu aby to wyjaśnić. Więc obydwie nasze teorie są prawdziwe.
 

Szczurowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ciechanów
Chm, po przewertowaniu tego tematu można stwierdzić, że rozmowa jest głównie o Ryśku i jego związku z narkotykami... A dla mnie był PRZEDE WSZYSTKIM, co najważniejsze, inteligentnym, utalentowanym człowiekiem, który żył tak jak chciał, i umarł tak jak chciał, lecz wcześniej pozostawił po sobie niezatarty ślad- i za to mu chwała.
 

zdzisiek202

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Lublin ;)
Rysiek był przykładem wolnosci i niezależności . Szkoda tylko ze odszedł tak szybko i w taki sposób:(
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
chociaż słuchałem głównie punk-reggae to kto wówczas żył nie mógł przejść obojętnie wobec takiego zjawiska jakim był Dżem i Riedel, zjawiska kultowego, porażającego i zarażającego swoim autentyzmem , przekazem
Nie wiem czy wiecie , ale Dżem to był najlepszy zespół koncertowy lat 80-tych, a frontman - nad spodziewanie spokojny skupiony nawet powiedział bym wycofany głęboko w siebie i scalony w jedno z przekazem wydobywającym sie z jego ust. Śpiewał jak by był na festiwalu piosenki aktorskiej - jeśli wiecie o czym mówię.
Porównanie z Morisonem - trafione, obaj byli wybrańcami Boga, ale Lestat nie uśmiercaj ich wszystkich :D , daj prawo wielkim do życia bo nie wszyscy muszą i chcą umierać młodo.
Rysiek - nie chciał!- Posłuchajcie piosenki/modlitwy "Panie mój"
"może bym mógł spróbować ...jeszcze raz"
Po latach niebywania poszedłem na jeden z ostatnich koncertów Dżemu... wypalony, szczuplutki, szary, kłopoty z wymową, trzymał się (dosłownie) mikrofonu - wyjąłem aparat i zacząłem robić zdjęcia bo zrozumiałem, że ... to już niedługo. Poszliśmy za kulisy, paru fanów (starych) było zbulwersowanych i oburzonych jakością koncertu a szczególnie wokalu, Rysiek nie przyszedł - "źle sie czuje" A ja go broniłem choć wiedziałem, że położył koncert i chociaż koncert był cieniutki to pamiętam go dokładnie do dziś
bo to był wielki człowiek i świetny zespół.
"podajcie sobie ręce
i żyjcie w zgodzie"
 

crewbass

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
445
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
GWC
dokładnie!!!!
Rysiek Riedel zasługuje na wielki szacunek za to co zrobił nie da się zatrzeć muzyki którą tworzył razem z Dżemem.
nie dawno obejrzałem "skazany na blues'a" piękny film. To że jak ktoś wcześniej pisał "był ćpunem" to jego osobista sprawa, nam nic do tego, brał narkotyki ale tworzył muzykę która będzie kultowa także za 20 a może nawet 50 lat słuchałem wcześniej przeważnie h-h koleżanka mi poleciła właśnie "skazany na blues'a" i postanowiłem także słuchać dżemu, ich muzyka jest świetna tak jak i film nie pozwólmy o nim zapomnieć


"chociaż to jest trudne,
pogodzić się z tym musisz,
na wieki wieków pokój jego duszy"
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Ja go nazwalem cpunem i twierdze tak dalej...
Osoba ktora zazywa nalogowo narkotyki = ZAWSZE cpun :/
Tym bardziej ze (niestety) nie raz musial byc wciagany na cene sila...
Piszecie ze ogladaliscie "skazanego na..." probujecie z niego zrobic "nadczlowieka" :/


I bez tekstow "fan DJ TIesto" :p
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
No widac, fan Dj Tiesto, ten sam ktory tez lubi sobie dzialke strzelic i w niczym jesli chodzi o nalogi nie ustepuje Ryskowi. Tyle ze Rysiek byl 100 razy bardziej wartosciowym czlowiekiem niz Twoj Dj.
 
Status
Zamknięty.
Do góry