Ryszard Riedel

Status
Zamknięty.

mate.p2p

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wie ktoś jakiego wyznania lub jaką religię wyznają członkowie zespołu Dżem? Bardzo mnie to ciekawi. Pozdrawiam
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Glupie pytanie! Zalezy o kim myslisz? I czy ciekawi Cie to, w co wierzyl sp. Ryskiek? Temat bez sensu!
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A po co komu taka wiedza?! POza tym jak juz wspomnialem o kogo Ci z Dzemu chodzi? Bo moze kazdy jest wyznawca innej wiary?
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Zakładam ten temat, aby się dowiedzieć co sądzicie o Ryśku Riedlu. Czy dla Was jest autorytetem? Prosiłbym o wpisywanie ciekawostek z życia Ryśka. I jak pojmujecie sposób "wolności" Ryśka. Bo dla mnie był to wspaniały człowiek, wielki artysta, tylko szkoda, że tak szybko odszedł...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Byl to Polski J. Morrison, tyle ze lepszy, bo Polski! Dla mnie autorytet, zdecydowanie lepszy od samego krola Morrisona, bo Rysiek spiewal o tym co czuje, co jest w jego duszy i co przezyl. A Morrison jak na poete przystalo nie koniecznie spiewal o sobie.

Sam Rysiek to byl wspanialy czlowiek, ikona polskiego blusa i mysle, ze dzis brakuje ludzi skazanych na blusa! Bo oni niosa w sobie milosc i wiare w to, ze swiat pomimo ze jest szary to moze byc piekny.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jak mawia mój kumpel "Wszystkie Ryśki to porządne chłopy".
Fantastyczny człowiek z niego był w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zagościł w sercach tysięcy ludzi (w tym i w moim) swoją muzyką i podejściem do życia. Chciałbym być taki jak on. Chciałbym do wszystkiego podchodzić z takim luzem i uśmiechem. Szkoda, że tak wcześnie skończył. Mógł zasiać pokój w jeszcze nie jednym młodym sercu. Oczywiście polecam film "skazany na bluesa", który na mnie wywarł ogromne wrażenie. A i jeszcze jedno. Słyszałem kiedyś o innym filmie o Ryśku. Bardziej chyba dokumentalnym, niż fabularnym. Zna ktoś może tytuł?
 

omen1989

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rzymsko
Niestety jakos nie mialem okazji blizej przyjzec sie jego tworczosci.. No oczywiscie znam takie hymny jak "czerwony jak cegla" czy "mala aleja roz".. te akurat sa genialne. Film skazany na bluesa bardzo mnie poruszyl... na poczatku podchodzilem do niego sceptycznie.. dopoki go nie obejrzalem. Wg. mnie genialny...Gorąco polecam!
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Ja preferuję film "Sie macie ludzie". Jest do dokument i można się o wiele więcej rzeczy dowiedzieć o tym wspaniałym wykonawcy..."Skazany na bluesa" dużo przemilczał na temat Ryśka i nie można zapomnieć, że jest on fabularyzowany, nie wspomina o tym jak jego "przyjaciel" podał mu działkę, ostatnią cholerną działkę...I skazany mocna idealizuje Dżem, a jakoś nikt mu za bardzo nie pomógł...A szkoda, bo to wielki artysta był i właśnie szkoda, że był bo mógł to zwalczyć i co ważne nie krył, że narkotyki do g*wno
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Film "Skazany na bluesa" mam i niedługo obejrzę. Bardzo cenię sobie jego szczerość w piosenkach-już przy pierwszym kontakcie czuć, że są bardzo intymne, osobiste. Muzyka ta jest zarazem uniwersalna i trafia do szerokiego kręgu odbiorców. Właściwie każdy może odnaleźć w jego twórczości odniesienie do własnego życia, problemów, pogrążania się w smutku jak i poszukiwania nadziei. To jest niewątpliwy atut i podstawowy składnik niezwykłej magii jaką pozostawił po sobie ten człowiek. Najlepsza piosenka - "List do M.".
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ja preferuję film "Sie macie ludzie". Jest do dokument i można się o wiele więcej rzeczy dowiedzieć o tym wspaniałym wykonawcy..."Skazany na bluesa" dużo przemilczał na temat Ryśka i nie można zapomnieć, że jest on fabularyzowany, nie wspomina o tym jak jego "przyjaciel" podał mu działkę, ostatnią cholerną działkę...I skazany mocna idealizuje Dżem, a jakoś nikt mu za bardzo nie pomógł...A szkoda, bo to wielki artysta był i właśnie szkoda, że był bo mógł to zwalczyć i co ważne nie krył, że narkotyki do g*wno

Mylisz sie, narkotyki dla nich byly wrotami do wolnosci, do swiata, ktory dawal im wolnosc i sil do dalszej walki z szara rzeczywistoscia. Pragne zauwazyc ze film to film i nie koniecznie wszystko w nim jest prawdziwe. Rysiek byl zakochhany w Morrisonie, i jak wielcy tego swiata czyli Morrison, Hendrix i J.Joplin tak i Rysiek wiodl podobne zycie.

Spokojny jest tylko mój dom

Gdzie Ty jesteś, a mnie tam nie ma

Gdzie nie wrócę już, chyba nie

Mamo, bardzo Cię kocham, kocham Cię

Myślałem, że Ty skrzywdziłaś mnie

A to ja skrzywdziłem Ciebie

Szkoda, że tak późno pojąłem to

Ale jak Rysiek jak juz wspomnielem spiewal o tym co czuje i o tym co go boli i nie bal sie przyznawac do swoich bledow.
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Tak, owszem masz rację Lestat, tylko, że Rysiek wiele razy podkreślał i w wywiadach i w tekstach piosenek, że narkotyki to shit i w ogóle
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Co do Morrisona to się zgadzam. Rysiek chciał być taki jak on i umrzeć młodo. I niestety mu się to udało. Czemu wszyscy tak wspaniali muzycy tak banalnie kończą?
 
M

Mia

Guest
chciał chłop wolnosci. to co miało mu ja dac, kompletnie odebrało mu kontrole nad własnym zyciem...
miałam praktyki na oddziale odwykowym, gdzie był przewd śmiercia. miałam przyjemnosc rozmawiac z jego współlokatorem z sali. w nim idea tej rzekomej ridlowskiej wiktorii przetrwała do dzis. szkoda że jest ona błędna i prowadzi do jednego...
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
No cóż, właśnie denerwuje mnie jak wszyscy mówią, że wszyscy metale i "rockowcy" muszą ćpać... Sam jestem metalem i mam do tego bardzo negatywny stosunek... A Rysiek... dla mnie pozostanie na zawsze autorytetem... miałby teraz tak niewiele latek... ale cóż, "jak byłem młody, chciałem umrzeć młodo, ale później coraz bardziej mnie ciągnęło do życia"- tak powiedział, mam nadzieję, że jego życie będzie "ku przestrodze" dla innych...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Co do Morrisona to się zgadzam. Rysiek chciał być taki jak on i umrzeć młodo. I niestety mu się to udało. Czemu wszyscy tak wspaniali muzycy tak banalnie kończą?

Bo tak trzeba, Hendrix, Joplin tak samo jak Morrison i Rysiek skonczyli bo tak trzeba. To jest mistyczne odejscie z tego swiata, paskudnego swiata. To jest sposob na zycie i ucieczka do raju, w ktorym doznajemy natchnienia i sily na dalsza dzialalnosc. Doznajemy natchnienia ktore przelewamy na papier i stad takie cudowne i poruszajace utwory. Czy ktos z Was jest wstanie zarzucic ze Rysiek, Morrison, Joplin czy Bob Marley pisal teksty blache, nudne i nie ciekawe? Nie! Bo pisali pelne ,rooku, radosci, pozytywnej energii, poruszajace i czasami doprawadzajace do lez utwory. A dlaczego, bo byli wybrancami Bogow, a Oni odchodza zbyt wczesnie!
 

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Lestat, nie tak ostro, każdy ma prawo zadać dręczące go pytanie i nie zostać oryczanym(co właśnie przed chwilą uczyniłeś). Co do Twojego pytania Mate, to ciężko będzie powiedzieć, bo niektórzy artyści są bardzo skryci i uważają za intymne pytania o wiarę. Z tego co się domyślam, to Ryszard(świeć Panie nad jego duszą) był katolikiem, o czym mówią słowa utworu: "List do M".
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Satanista? Ateista? Deista? Co to ma do rzeczy jaka wiara? Każdy z zespołu może wyznawać taką jaka mu się podoba.
Nie rozumiem w ogóle sensu tematu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry