Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
Czy należą do kościoła baptystycznego czy do zielonych nie ma znaczenia. Mogą uczęszczać na nabożeństwa, na jakieś grupy domowe albo też nie chodzić nigdzie.
No ale nie, chwila. Istnieje przecież Kościół Wolnych Chrześcijan. Widzę, że tu się po prostu jacyś niezrzeszeni podoczepiali i stąd ten duży procent. W Polsce (za wiki) należy do tego Kościoła ok. 3000 wiernych. To niezbyt dużo, biorąc pod uwagę takich np. luteran (80000). I mają w Polsce tylko 39 zborów, to i nie dziwota, że o nich wcześniej nie słyszałam.

Wolni to chyba znaczy,że nie utożsamiają sie z żadnym kościołem tylko z nauką Chrystusa.
A tu zmyła, bo to normalny Kościół jest. :p Podejrzewam jednak, że większość głosujących na tę opcję myślało tak jak Ty, alcor. ;)


Szkoda, że żaden prawdziwy wolny chrześcijanin się nie kwapi żeby powiedzieć, co to dokładnie za Kościół. Ale mam już adres zboru w Warszawie, to jak mi się zachce, to przynajmniej będę mogła pójść zapytać. Zawsze to jakaś nowa wiedza, że taki Kościół w ogóle istnieje. :)


 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
@Geuainfflaw

Tak istnieje taki kościoł, ale wątpię, że autor sondy miał go na myśli.
 

KOSCIOL W ALWERNI

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam! My mieszkańcy Alwerni w woj. małopolskim mamy do was użytkowników wielką prośbę. W tym roku doszło do pożaru naszego klasztoru o.o Bernardynów, spalił się dach. Jest to zabytek na miarę ogólnoświatową więc koszt naprawy jest bardzo duży ok 50 milionów... Mieszkańcy Alwerni nie są w stanie uzbierać tak wielkiej sumy więc mamy do was wielką prośbę!. Nie musicie wpłacac pieniadzy na żadne konto, aby nie nadwyrężać waszego budżetu domowego ;) Potrzebne są jedynie kliknięcia użytkowników na facebooku na podane linki. Każdy może pomóc! Pomóż i Ty! Wystarczy jedynie kliknąc "LUBIĘ TO" a na konto fundacji Barka w Mętkowie wpłyną pieniądze na odbudowe świątyni.
Opis naszego klasztoru w Alwerni:
http://www.malopolsk...ie_koscioly.pdf

LINKI z "LUBIĘ TO"

linki usunięte warn przyznany

ZACHĘCAM BO POTRZEBUJEMY WAS!!! pozdrawiam:)
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Za 50 mln to ja bym zrobił 500 dachów miedzianych na katedrach gotyckich...:D
Nie goń ich Kaznodzieyo,bo szkoda na to Twojego czasu.Tego,,czegoś,,nigdy nie przegonisz.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Za 50 mln to ja bym zrobił 500 dachów miedzianych na katedrach gotyckich...:D
Nie goń ich Kaznodzieyo,bo szkoda na to Twojego czasu.Tego,,czegoś,,nigdy nie przegonisz.

Wiesz. Zdaję sobie sprawę, że to walka z wiatrakami. Ale z drugiej strony po co obcinać paznokcie skoro odrastają ? :D
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Szkoda,że to nie są paznokcie:).Wychodze z założenia,że lepiej sie z nich śmiać niż sie ich bać.Tu chociaż piszą po polsku a nie jak w interiach:,,Witaj droga!Twoja profil oczien mnie podobat,,.
 

Katmandu94

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Niby jestem Katolikiem , ale zaznaczyłem poszukujący ,choć tak naprawdę chciałbym żeby Boga nie było.
 

Przyszły I

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
31
muszę na to odpowiedzieć jak widać dzisiejsze religie nie odpowiadają prawie nikomu to nie religie to klęski niedługo nie starczy ludzi na te odłamy
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Niby jestem Katolikiem , ale zaznaczyłem poszukujący ,choć tak naprawdę chciałbym żeby Boga nie było.

,,Wobec ogromu zła na świecie,bluźnierstwem było by posądzanie Boga o istnienie,,.Pewnie coś takiego daje Ci do myślenia Katmandu.
Problem jest troche bardziej złożony niż to było dawniej Przyszły.Klęski były zawsze,tylko nie były tak nagłaśniane przez media jak teraz.Świat sie zmienia ostatnimi czasy bardzo szybko i religie-twór,który do niedawna był dla ludzkości nadzieją i odpowiedzią na wszystkie pytania troche nie nadążają za rzeczywistością.Próbują sie przystosować do obecnych czasów,jednak troche za wolno i stąd tak wiele odłamów,kłótni,nieporozumień...W coś wierzyć trzeba.Najważniejsze,żeby ta wiara/albo niewiara/nie przeszkadzała w byciu człowiekiem.Jak sie chce to nic nie przeszkodzi w byciu Nim.
 

Katmandu94

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Bardzo chciałbym być Ateistą,ale nie moge ,boje się że Bóg istnieje a ja po śmierci,pójde do piekła.
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Chyba żartujesz...Ateizm nie jest zachcianką ani wyborem.To piekło na Ziemi,którego wystrzegaj sie dopóki możesz.Zazdroszcze Ci tej wiary w Niebo :(
 

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
Chyba żartujesz...Ateizm nie jest zachcianką ani wyborem.To piekło na Ziemi,którego wystrzegaj sie dopóki możesz.

Dlaczego uważasz, że ateizm to piekło na Ziemi? :mruga:

Bardzo chciałbym być Ateistą,ale nie moge ,boje się że Bóg istnieje a ja po śmierci,pójde do piekła.

Myślę, że wiara ze strachu to najgorsza opcja. Bóg, gdyby nawet istniał, raczej by tego nie docenił. Nawet w Biblii jest napisane, że lepiej być gorącym lub zimnym niż letnim. Więc lepiej uważaj z tym niezdecydowaniem. ;)

 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Katmandu,to tak samo jakbyś powiedział:po co mam żyć jeżeli i tak umre.Jeżeli wierzysz,to Twoim celem jest niebo a nie piekło.Przynajmniej powinno.
Geuainfflaw,może dla tego,że lepiej wierzyć w piekło niż w nic.A co do strachu-lęk był najważniejszym czynnikiem religiotwórczym.
 

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
Jak perspektywa wiecznych mąk jest lepsza od perspektywy niczego?

Oczywiście, jestem świadoma, że strach był jednym z głównych powodów powstania religii. Co nie zmienia faktu, że dla współczesnego wierzącego, to tak nie działa (przynajmniej nie powinno, jeśli naprawdę się wierzy).
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Może o tyle lepsza,że strach przed nią mobilizuje do działania w celu jej uniknięcia.Chociaż w dzisiejszych czasach jak widzisz nie jest to takie oczywiste.
 

geuainfflaw

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
79
Punkty reakcji
3
Hm. Mnie tam perspektywa niczego mobilizuje tak samo dobrze jak perspektywa piekła (nieba). A nawet w jakiś sposób lepiej. Mogę kierować się tym, co w danym momencie jest najwłaściwsze moralnie, a nie koniecznie zgodne z nakazami religii. :)

A ta mobilizacja nie tylko teraz nie jest taka pewna. W przeszłości wcale nie była wiele bardziej.
 
Do góry