Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
D

dyniek

Guest
na forum mozna znalezc wiele postów o treści: 'Piszesz kosmiczne bzdury a Biblii ani w 1% nie znasz'. czy wy nie przesadzacie z tą Biblią?? owszem znajdują sie tam pewne wartości moralne, ale nie przypisujcie jej tak wielkiego znaczenia! napisali ją ludzie! to książka, nie jakas świetosc..
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Yhm. A ja mam tak, że niezbyt wierzę w to Pismo Święte, wierzę tylko w to, co potwierdza nauka. Ale tak ciężko mi o sobie powiedzieć "agnostka" {jak to leci?} czy po polsku rozumując: agnostyk. Bo przecież kurczę mam bierzmowanie, Komunię i chrzest przyjęłam. Dziwnie, co? No, ale z biegiem lat przestałam wierzyć tak gorąco, jak wierzyłam w Bozię będąc dzieckiem.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nieprzenikniona, ja też mam wszystkie sakramenty, jakich udziela KrK, łącznie z małżeństwem. Ale ze dla mnie to tylko tradycja i jakoś bez większych emocji do tego podchodzę - nie cudowałam też z żadną apostazją, bo i po co mi to, skoro religia nie robi na mnie wrażenia. A skoro coś jest mi obojętne, nie widzę potrzeby apostazji czy jakichkolwiek innych szopek.
"agnostka" {jak to leci?}
agnostyczka
owszem znajdują sie tam pewne wartości moralne,ale nie przypisujcie jej tak wielkiego znaczenia! napisali ją ludzie!to książka, nie jakas świetosc..
dyniek. przeczytaj ją ze trzy razy, pomyśl nad nią, rusz głową - potem się wypowiadaj :)
 
P

Pawian

Guest
..ja też mam wszystkie sakramenty, jakich udziela KrK, łącznie z małżeństwem... Ale jakoś bez większych emocji do tego podchodzę.. A skoro coś jest mi obojętne,
Religia nabiera mocy,kiedy się w nią gorąco i emocjonalnie wierzy oraz intensywnie,czynnie praktykuje.Wiara nie może być obojętna,pozbawiona uczuć,emocji,osobistych wewnętrznych przeżyć.Religijność przechodzi wówczas w ateizm,sceptycyzm,niedowierzanie.Żydzi wierzą,że są Narodem,który wybrał i umiłował sam Bóg,jest to bardzo motywujące przekonanie,świadomość bliskiej i nierozerwalnej więzi ze Stwórcą.Jednak Bóg przedstawiany jako okrutny,niezrozumiały i anonimowy tyran nie wzbudza ani takiego zaufania,ani nie motywuje do jakiejkolwiek religijności-prowadzi jedynie do nihilizmu.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Pawian, mnie nie musisz tego wykładać.
Dla mnie KrK to tylko tradycja. Tylko. Dlatego obchodzi się bez emocji.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
AGNOSTYCZKA
(jesli religia to własna, autorska, chociaż z przewagą dość uniwersalnych wartości ;))
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szpaku nie dosc ze post nie majacy zwiazku z tematem
to jeszcze wredny
ostrzegam
 
Do góry