Roznice wiekowe u partnerow

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Co sadzicie jak dziewczyna jest mlodsza od chlopaka np 5 lat albo 6 ?a jak jest u dziewczyn czy naprawde nie lubia mlodszych facetow... zapraszam do dyskusji
smile.gif

Taka różnica wieku - ( 5 lub 6 lat ) myślę, że nie stanowi zadnego problemu. Problemem by była taka sięgająca 15 bądź też 20 lat :p
A czy dziewczyny rzeczywiście nie lubią młodszych ? Hmm - ja nie lubie :p
 

KarolinkaMa

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Oczywiście że nie jest. Pomiedzy moimi rodzicami jest różnica 5 lat i to mama jest starsza. Są już małżeństwiem 25 lat więc jak widać, różnica w niczym nie przeszkadza :)
W moim przypadku związek z młodszym facetem nie wypalił.. ale to raczej niezgodność charakterów a nie wiek ;)

Oczywiście że nie jest. Pomiedzy moimi rodzicami jest różnica 5 lat i to mama jest starsza. Są już małżeństwiem 25 lat więc jak widać, różnica w niczym nie przeszkadza :)
W moim przypadku związek z młodszym facetem nie wypalił.. ale to raczej niezgodność charakterów a nie wiek ;)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
A czy dziewczyny rzeczywiście nie lubią młodszych ? Hmm - ja nie lubie
Na razie miałam tylko do czynienia z mężczyznami starszymi ode mnie o 4-9lat. Może nie tyle, że nie lubię, a raczej większość młodszych których spotykam są jeszcze dziecinni i beztroscy, ale gdybym spotkała takiego dojrzałego i odpowiedzialnego osobnika to czemu nie? :)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Na razie miałam tylko do czynienia z mężczyznami starszymi ode mnie o 4-9lat. Może nie tyle, że nie lubię, a raczej większość młodszych których spotykam są jeszcze dziecinni i beztroscy, ale gdybym spotkała takiego dojrzałego i odpowiedzialnego osobnika to czemu nie? :)

Gdybyś znalazła jakiegoś odpowiedzialnego i dojrzałego rówieśnika to faktycznie - chyba nie byłoby żadnych problemów żeby się z nim spotykać ;) Chcociaż faceci dojrzewają później więc to byłby rzadki okaz :p
 

Malteris

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Central
Jeśli facet jest w miarę poważny i interesujący to czemu kobieta miałaby od razu go przekreślać tylko dlatego, że jest młodszy?
Sam ostatnio spotykam się ze starszą kobietą (4 lata) i różnica wieku jest niezauważalna. Mamy o czym rozmawiać, z czego się śmiać itd. Dodam do tego, że nie jest to jakaś zdesperowana i mało atrakcyjna frustratka. Jest dokładnie odwrotnie.
Nie czuję się przez nią traktowany jak szczeniak (sam mam 21 lat).
Najgorsza jest jednak ta niepewność czy dla niej nie jest to tylko zabawa...
 

Agniesia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2005
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stamtąd
Moim zdaniem róznica powinna wynosić max. 6 - 7 lat, ponieważ przy większej da się juz odczuć różnice pokolen. Mój chlopak jest ode mnie starszy o 4 lat co wydaje mi się idealnym rozwiązaniem, poniewaz gdzieś kiedys przeczytalam, ze dziewczynki są własnie o 4 lata dojrzalsze od chłopców ;)
 

annapercy

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Mnie osobiście bardzo podobają się różnice wiekowe w związkach. Obojętnie czy to mężczyzna jest starszy czy kobieta.
A jeśli różnica wieku wynosi do 4 lat to jak dla mnie jest to raczej sprawa niewidzialna.
 

KszyKszy

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A jeśli facet 35 letni (hmm co najmniej 35) spotyka się z dziewczyną 21 letnią? Nie deklaruje miłości ale przy tym na każdym kroku ją okazuje i widać że ogromnie mu zależy?
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
A jeśli facet 35 letni (hmm co najmniej 35) spotyka się z dziewczyną 21 letnią?
20 lat różnicy to sporo. jeśli on jest po 40-tce a ona po 20-tce, to ciągle mogą być dla siebie atrakcyjni.
zresztą, co kto lubi, dopóki oboje są szczęśliwi, to ich prywatna sprawa ;)
 

shejker

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Moja opinia jest następująca: jeśli to chłopak jest starszy (wg mnie najmniej "rażącą" różnicą jest max 5 lat) to wychodzi to związkowi na plus. Ponieważ chłopcy dojżewają później a dziewczynki stają się psychicznie odpowiedzialne, dojżałe itd dużo wcześniej. Wtedy też potrafią się "zaopiekować" swoją kobietą, potrafią też bardziej wyrażać siebie i swoje uczucia. Natomiast inna sprawa gdy przedział wiekowy pary przesówa się w górę i nie mówimy już o parze np 20 i 25 lat lub 25 i 30 lat a o parze która ma dużo więcej. Może to być minusem. Czemu? Ponieważ ktoś taki (szczególnie dotyczy to chłopaków/facetów) mają już "bagaż" doświadczeń i nie tylko (dzieci, byłą żone itd) tacy ludzie są już "uformowani" mają swoje przekonania, przyzwyczajenia i już ich się nie zmieni. Może być problem z dopasowaniem się.
 

elvadero

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraina Gejzerów
Ja jestem młodszy o kilka lat od swojej partnerki i Nam to nie przeszkadza nawet jak słychać jakieś głupie komentarze na ten temat.
 

good hell

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
98
Punkty reakcji
2
nie, że dziewczyny NIE LUBIĄ młodszych facetów, lecz rzadkością jest, że pakują się w związek z nimi ( młodsi są niedojrzali. )
ale spójrzmy na sytuację..
dziewczyna ma 15 lat, a chłopak 21.
to już podlega kodeksowi karnemu, mimo ich "wielkiej miłości", która kończy się na tym, że idą do łóżka, w najgorszym wypadku, któraś ze stron jest gwałcona..
 
K

krzysztofandraszak

Guest
A ja uważam to całe... "chłopcy w danym wieku są mniej dojrzali od dziewczynek" za przestarzały stereotyp. Obecnie tak naprawdę, z tego, co obserwuję, bywa strasznie różnie i nie ma jednoznacznej reguły. Często bywa tak, że chłopak jest młodszy od dziewczyny i jest na dalszym etapie rozwojowym niż ona, bywa też przeciwnie.

Uważam, że stawianie kryterium wiekowego co do partnera na zasadzie: "skoro ma 30 to musi być dojrzały" albo "skoro ma 20 to musi być nie dojrzały" przez np. 25 letnią kobietę jest co najmniej nierozważne, żeby nie powiedzieć dziecinne. Ja wychodzę z założenia, że każdego trzeba najpierw poznać i dopiero na tej podstawie można ocenić dojrzałość. Owszem, można być nieco ostrożniejszym, jeżeli ktoś jest od nas młodszy, ale skreślanie go na starcie dlatego, że nie jest starszy jest akurat objawem... braku dojrzałości.
 

morrigan17

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Zależy ile masz lat :)
Jak dziewczyna ma np.12 lat a chłopak 20 to faktycznie jest dużo, ale po tych ośmiu latach kiedy , ta dziewczyna będzie mieć 20 ,a chłopak 28 .. to nie widzę problemu. W końcu miłość jest najważniejsza
 

snake91

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2008
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
Zależy ile masz lat :)
Jak dziewczyna ma np.12 lat a chłopak 20 to faktycznie jest dużo, ale po tych ośmiu latach kiedy , ta dziewczyna będzie mieć 20 ,a chłopak 28 .. to nie widzę problemu. W końcu miłość jest najważniejsza
także nie widzę przeszkód ;d ale miłości nie ma dziś
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Nie wiem, czy jest miłość, jest na pewno zauroczenie, wspólne pasje, uzależenienie od drugiej osoby, przyzwyczajenie, praca nad związkiem - może takie przyziemne rzeczy kryją się przed miłością?;) W każdym razie - wiek nie ma znaczenia, o ile jedn z partnerów nie jest dzieckiem...
 

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
Zależy ile masz lat :)
Jak dziewczyna ma np.12 lat a chłopak 20 to faktycznie jest dużo, ale po tych ośmiu latach kiedy , ta dziewczyna będzie mieć 20 ,a chłopak 28 .. to nie widzę problemu. W końcu miłość jest najważniejsza

Zgadzam się w 100%, u mnie jest taka sytuacja, że moja kobietka jest 8 lat starsza odemnie. Poznaliśmy się jak ja miałem 23 lata a ona 31 plus miała córeczkę 8 letnia. A teraz to już jesteśmy razem 6 lat, jest cudownie i tyle:) A miłość, miłość istnieje... i tutaj nie ma sensu rozkładać tego na czynniki pierwsze bo można dojść wreszcie do reakcji chemicznych które to powodują i genetyki... ale czy to jest sens? Rozpatrując tak wszystko na czynniki pierwsze to by nie miało sensu życie, a ktoś kto tak robi to mu szczerze współczuje bo jest to tylko męczące :)
 

snake91

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2008
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
Niiieeeeee ma miłości ;) nie kłam.
Po prostu dogadujecie się i tyle.
Miłość? To reakcja chemiczna i tyle. Jeszcze raz co do wieku.
Dzieckiem?
Znam wielu ludzi a są bardziej niedojrzali niż niektórzy ludzie, którzy maja 15-16 lat.
 
Do góry