Roznice wiekowe u partnerow

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Tak kaiser, masz rację. Przecież Ty znasz mnie najlepiej i wiesz, że dzień bez imprezy jest dla mnie stracony;)
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Niedawno poznałem dziewczynę, z którą czuję się dobrze. Jest tylko dwa lata starsza ode mnie (21 lat), a podejście do życia ma bardziej racjonalne niż wiele osób w okolicach 25-30 lat.
I tak własnie zdarza sie bardzo często, że jesteśmy do kogoś uprzedzeni poprzez to ile ma ten ktoś lat. A potem wielkie zaskoczenie. Pozytywne oczywiście :)
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
po pierwsze co nalezy zrobic to wyprowadzic sie od rodzicow
to nie pomaga, jak facet jest c*pa i dzwoni do mamusi za każdym razem, kiedy trzeba podjąć jakąś decyzję. ludzie wchodzą w związki już w miarę ukształtowani - nic tu nie pomoże wyprowadzanie się, przenosiny do innego miasta itp. albo sobie dziewczyny bierzecie mężczyznę za męża, albo dzieciaka, przecież widziały gały, co brały?? :D
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Gdybym miała dzielić się z teścioą swoim chłopakiem/mężem/narzyczonym, z czego dwie ostatnie wersje mało prawdopodobne przy maminsynku, to chyba bym oszalała, nie wazne czy byłby młodszy ode mnie o 10 lat czy starszy, w pewnym wieku po prostu nalezy się usamodzielnić...
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
A jeśli facet 35 letni (hmm co najmniej 35) spotyka się z dziewczyną 21 letnią? Nie deklaruje miłości ale przy tym na każdym kroku ją okazuje i widać że ogromnie mu zależy?
Dotknęło mnie to, ale jakoś pozytywnie. Opisujesz dokładnie mój przypadek. Mam dwudziestkę na karku... i 17 lat starszego faceta. Trudno to wytłumaczyć rodzinie, zwłaszcza mamie ale myślę, że z biegiem czasu zrozumie. Na początku była w szoku.
W naszym przypadku to mi, jakoś tak, ta różnica przeszkadza. Związek z taką różnicą wiekową to wyzwanie, nie zawsze będzie milutko, ale... ale warto.
 
S

Sven_Moltisanti

Guest
A co jak kobieta jest starsza? Do ilu lat jest NAZWIJMY TO dopuszczalne? Np gość ma 25 lat...
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Nie ma sztywnej granicy - jak długo partnerzy sobie odpowiadają, tak długo każda rozsądna różnica wiekowa jest w porządku (rozsądna = że jedno nie mogłoby być spokojnie rodzicem drugiego).
 

CrystalCiTY

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
206
Punkty reakcji
3
Oczywiście, że nie ma sztywnej granicy. Wszystko zależy od określonego człowieka, który może być mniej lub bardziej dojrzały niż jego wiek, co już nawet było mówione wcześniej ;)
 
S

Sven_Moltisanti

Guest
zgadzam sie z przedmówcą " (...)człowieka, który może być mniej lub bardziej dojrzały niż jego wiek"
 

SheWolf

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
12
Jeśli partner nie jest stary na tyle, że mógł by być Twoim ojcem.. To jest git :wink:
Wszystko zależy tez od dojrzałości emocjonalnej, nie tylko fizycznej. Facet w wieku 24 lat, może kazać się dzieckiem, zaś dziewczyna 16 letnia, dorosłą kobietą pod względem emocjonalnym, może być też odwrotnie. Nie należy oceniać ludzi po wieku. Przynajmniej nie zawsze.
 
S

Sven_Moltisanti

Guest
No dobra ale nikt nie podejmuje tematu co do sytuacji w której on ma np 25 a ona np 32..31.......jak to widzicie? Coś chyba w tym jest że ludzie mają po części tyle lat na ile się czują...o ile są samoswiadomi...
 
K

krzysztofandraszak

Guest
Sven - jeżeli dobrze się dogadują, mają podobny pogląd na życie, cele i wartości to ja w tym nie widzę absolutnie nic złego. To, że kobieta jest 6 czy 7 lat starsza od faceta nie znaczy, że taki związek absolutnie nie ma szans.
 
D

Dpan_zbanowany

Guest
różnice wiekowe nie są tak naprawdę ważne, może jeśli chłopak miałby 15 lat a ona 20, no to fakt dziwnie to wygląda, ale jeśli oboje są po 20 czy po 30 to wiek naprawdę jest nieistotny, przecież liczy się miłość, a miłość nie wybiera ;p
 
Do góry