Roznice wiekowe u partnerow

lepnamuchy

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Między moimi rodzicami jest 14 lat różnicy i uważam, że jednak ludzie powinni dobierać się "wiekowo", bo tę różnicę ZAWSZE będzie widać. Nie prawda, że jak on ma np 94 a ona 80 to już bez różnicy. Alez skąd, to zawsze jest przepaść.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
lepnamuchy dlaczego uważasz, że zawsze to jest przepaść? Znam parę, gdzie on jest starszy 10 lat i jakoś to w niczym nie przeszkadza.
 
G

gimlii

Guest
Wiek nie ma znaczenia, o ile ta różnica jest 'rozsądna'. W momencie kiedy kobieta ma 20 lat, a facet 50, to już trochę dziwna sytuacja.
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
5 czy 6 lat to jeszcze bezpieczna granica, gorzej z tymi ponad lat 20, ale i takie szczęśliwe pary się zdarzają. Ja nie zwracam w związkach uwagi na wiek, skoro się kochają dogaduję to co za różnica ile lat ich dzieli i kto jest młodszy.
 

Carie

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
1
gimilii, powiem Ci, że to nie jest dziwna sytuacja. Miedzy mną, a moim poprzednim partnerem były 33 lata różnicy i dogadywaliśmy się w 100%, a jakże, nie odczuwaliśmy nawet przepaści. Związki zawsze mają szanse przetrwania, jeżeli jest miłość..
 

e_moll_ka

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
250
Punkty reakcji
8
Wiek
62
gimilii, powiem Ci, że to nie jest dziwna sytuacja. Miedzy mną, a moim poprzednim partnerem były 33 lata różnicy i dogadywaliśmy się w 100%, a jakże, nie odczuwaliśmy nawet przepaści. Związki zawsze mają szanse przetrwania, jeżeli jest miłość..

wybacz, ale Twoja odpowiedz jest trochę jak wykład z teorii i jeśli dobrze zauważyłam dotyczy czasu przeszłego.
Ktoś kiedyś powiedział, że z "wszystkich rzeczy wiecznych miłość umiera pierwsza", bo..... i tu moja uwaga nadmiernie ja obciążamy, albo udajemy ze damy radę więcej niż jesteśmy w stanie znieść.W moim odczuciu nie da się zatrzeć tak dużej różnicy wieku na długim dystansie, ale sa ludzie mniej i bardziej temperamentni i mniej lub bardziej aktywni. Młodszy partner w takim związku po prostu szybciej musi stonować, a nawet szybciej się starzeć.
 
G

gimlii

Guest
Dobrze mówisz e_moll_ka Ikona A tak swoją drogą ciekawe dlaczego to się rozpadło skoro dogadywaliście się w 100%? Może poznałaś kogoś młodszego?
 

Patrycja17

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
myślę że wiek nie ma aż tak wielkiego znaczenia!!Ważna jest osoba a nie jej wiek!Ważne jest szczęście i miłość ;)
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Czy teza przedstawiona przez Korwina jest prawdziwa? W znacznej mierze tak!
Wynika to z innej strategii wyboru partnera seksualnego, dla obu płci. Pisałem o tym w różnych wątkach, także w tym - post # 443.

Mężczyźni wybierają partnerki preferując jakość genów i potencjał rozrodczy. Czyli urodę(bo to ona, gładka cera, symetria twarzy, ładne zęby i włosy, sylwetka "klepsydry", zaświadczają o wysokiej jakości genów dziewczyny, kobiety) oraz potencjał rozrodczy. Czyli, ile dzieci jest w stanie urodzić?
W męskich mózgach "zakodowany" jest program utożsamiający piękno i atrakcyjność seksualną kobiety, z tymi właśnie kryteriami.

Dlatego, na całym świecie, faceci "tracą głowy" dla pięknych młodych dziewcząt. I tracą to zainteresowanie gdy kobieta przekracza 30.


Kobiety wybierają partnera podobnie - młody, przystojny, wysportowany(jakość genów!) mężczyzna, będzie miał powodzenie. Ale, w odróżnieniu od facetów, istotne jest dla nich jeszcze jedno kryterium - pozycja społeczna przyszłego ojca jej dzieci!
Wynika to z "niesymetrycznej inwestycji rodzicielskiej", jak w Socjobiologii nazywany jest fakt ponoszenia przez kobietę całego wysiłku donoszenia i urodzenia dziecka.

W tym czasie, a także później, kobieta zdana jest na pomoc partnera. Mógł ją zapewnić tylko samiec, mężczyzna z pozycją(dziś wyznaczaną majątkiem).

Stąd, różnica wieku w związkach! We wszystkich kulturach, daje się chłopcom czas na wykazanie, zdobycie pozycji. A dziewczęta obserwują i wybierają najlepszych.
Często deprecjonuje się ten proces, zarzucając im "lecenie na kasę".
Niesłusznie, kobiety przez tysiące pokoleń wypracowały ten mechanizm selekcji w interesie swojego potomstwa. Te które postępowały inaczej, w warunkach Wspólnoty Pierwotnej nie przekazały swoich genów.


Czy kobieta, dziewczyna może pokochać starszego partnera. Może. Jeśli jest przekonana o słuszności swego wyboru. A mężczyzna utwierdza ją w nim, poprzez roztoczenie opieki i "obsypywanie" prezentami. Dlatego "Diamenty i futra są najlepszymi przyjacielami dziewczyny" jak w starej piosence.
 

Anomaly

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Hell
Z własnego doświadczenia dodam, że przy parach 15(dziewczyna) a 20(chłopak) nie ma tak dużego znaczenia wiek, ale sposób myślenia.

Jednak mój obecny chłopak, który jest ode mnie 3 lata starszy i mówią, że w tym wieku (mam 15 lat) powinno stanowić jakąś wielką różnicę - zaprzeczam. Nie stanowi różnicy. Świetnie się dogadujemy.
 
G

gimlii

Guest
Mając 15 lat chyba nie masz dużego doświadczenia...A dogadujecie się świetnie, bo dzieci zazwyczaj dobrze się dogadują ze sobą
 

amiga

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Moje zdanie w tej kwestii uległo diametralnie zmianie, tzn.... są kobiety lub mężczyżni wyrafinowani, wstępują w związki z racji zysku, dobrobytu, łatwego życia, spadku, ect .. takich jest masa na świecie.. ale i są osoby, które coś widzą w dużo starszym lub starszej od siebie..czy to jest miłość? nie wiem? coś jest, a może faktycznie miłość, to już wie osoba, która wstępuje w taki związek..dlatego doszłam do wniosku że, nie ma granicy i być nie powinna bo nikt nie wie co dany człowiek czuje, obserwujemy z pozycji zewnętrznej a wewnętrzna jest dla nas tabu i niech tak pozostanie :))

dlatego nie można kogoś osądzać jak to czynią inni z ubocza twierdząc że, związek z chęci zysku, ect..takimi komentarzami ludzie czynią krzywdę tym co na prawdę kochają, i są z daną osobą bo coś czują, bo im to odpowiada..tak jak my sami nie chcemy aby nas słownie krzywdzono, negatywnie krytykowano mijając się z prawdą tak, i my nie powinniśmy wykraczać w krytyce poza ramy przyzwoitości..

pośród wyrachowanych są i przyzwoici..
 

lepnamuchy

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Tę różnicę zawsze widać. Wiem, bo między moimi rodzicami jest kilkanaście lat różnicy.
 

NataliaSałuk

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Bierutów
ja nie widzę nic przeciwko różnicy wieku.. mój facet jest ode mnie starszy o 15 lat i jakoś to nikomu nie przeszkadza...
 
Do góry