Roznice wiekowe u partnerow

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
No Ty moze tak nie uwazasz, ale wiele osob owszem.Dlatego nie raz o dowod mnie pytaja tez.
Chociaz ja bym mojemu chlopakowi dala 21- 22
 

samo_zuo

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Starogard Gdański
Z biegiem czasu różnice wiekowe się zamazują i nie są widoczne:p Osobiście uważam ,że tak czy siak różnica wiekowa większa niż 10 lat to z lekka przesada.
Chociaż znajdą się przypadki i takie i szczęśliwe ; p
 

Dont

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
Mój aktualny chłopak jest młodszy ode mnie o 2 lata ;)
Inteligencją przewyższa nie jednego starszego ode mnie.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
sedno sprawy to "dobrać się" pod względem dojrzałości emocjonalnej, światopoglądu, osobowości itd...
ja jestem młodsza o 10 lat od lubego, ale nie robi mi to żadnych problemów.
 
E

Emili1952

Guest
jestem młodsza od mojego lubego o 6 lat
aktualnie nie robi to dużego wrażenia ja 17 on 24
ale kiedy zaczynaliśmy brakowało mi 3 m-cy do 16 lat (gimnazjum) a on już pracował
nie obyło sie bez złośliwych docinków i komentarzy...
 
E

Emili1952

Guest
przepraszam
mi brakuje kilku m-cy do 18, a on 24 skończy w listopadzie
przyzwyczajenie do niepełnoletności;p
 

Kuba_

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od poziomu rozwoju jednostek. Zwykle kobiety się szybciej rozwijają, także mężczyzna powinien być starszy, niemniej często można zanotować wyjątek od tej reguły.
 

Sssylwusia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Poznałam chłopaka, który bardzo mi się spodobał..Różnica wieku naprawdę spora..i chociaż jestem pewna, że on coś do mnie czuje a ja do niego to żadne z nas tego nie powie... Boję się jakby to było, co powiedzą znajomi...Dwie osoby nie są sobie obojętne, a nie mogą być razem. A on chce ze mną zerwać kontakt z tego co zaczynam zauważać..
 

Sasza636

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Mazowieckie / Łódzkie
Poznałam chłopaka, który bardzo mi się spodobał..Różnica wieku naprawdę spora..i chociaż jestem pewna, że on coś do mnie czuje a ja do niego to żadne z nas tego nie powie... Boję się jakby to było, co powiedzą znajomi...Dwie osoby nie są sobie obojętne, a nie mogą być razem. A on chce ze mną zerwać kontakt z tego co zaczynam zauważać..

Piszesz że różnica wieku jest naprawdę spora a więc ile? Ja jestem z kobietą 8lat starszą ponad rok i nie ma tu żadnych problemów. Co na ludzi będziesz patrzeć co powiedzą czy co? Kobieto jak Ci sie podoba gość to róbcie coś z tym a nie jakieś wahania. Nie rozumiem nad czym tu sie zastanawiać a tak poza mną to mój kumpel jest już 5lat z dziewczyną 14lat starszą i jakoś jest ok także radze sie namyślać i albo słuchać serca albo ludzi.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Jest starszy o 15 lat. Więc spora różnica.. mam takie głupie myśli, wątpliwości..
To spora różnica jednak jeśli nie jesteś 10letnią dziewczynką to nie widzę przeszkody, a znajomi będą gadać nawet jeśli różnica wieku będzie 'normalna'.
A on chce ze mną zerwać kontakt z tego co zaczynam zauważać..
To zdanie daje do myślenia. Pytanie czy chce zerwać kontakt bo boi się ryzyka ze względu na różnicę wieku czy dlatego że traktuje Cię tylko jak przyjaciółkę, a Ty wyobrażasz sobie dużo więcej?
 

Sssylwusia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
To spora różnica jednak jeśli nie jesteś 10letnią dziewczynką to nie widzę przeszkody, a znajomi będą gadać nawet jeśli różnica wieku będzie 'normalna'.

Nie, nie jestem 10-letnią dziewczynką:)

To zdanie daje do myślenia. Pytanie czy chce zerwać kontakt bo boi się ryzyka ze względu na różnicę wieku czy dlatego że traktuje Cię tylko jak przyjaciółkę, a Ty wyobrażasz sobie dużo więcej?
Nie traktuje mnie jak przyjaciółkę...Chodzi o tą różnicę na pewno. Tylko on raczej nie wie, że mi na nim zależy..A ja mam wątpliwości też przez tą różnicę ;/
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Nie traktuje mnie jak przyjaciółkę...Chodzi o tą różnicę na pewno. Tylko on raczej nie wie, że mi na nim zależy..A ja mam wątpliwości też przez tą różnicę ;/
Jeśli chodzi o powodzenie związku to normalne, że masz wątpliwości. Dobrze, że patrzysz dorośle w przyszłość.
Lecz może warto okazać mu zainteresowanie, dać jakiś znak, że nie jest Ci obojętny, bo później możesz jeszcze bardziej żałować..
 

Sssylwusia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Może i będę żałować...chyba jestem tchórzem, byłoby inaczej gdyby się odzywał.. jak ja napisze to traktuje mnie oschle..jego stosunek do mnie się zmienił, a wcześniej było całkiem inaczej, wiedziałam, że mu się podobam ale nie okazywałam tego, że on mi też bo się bałam :( nie wiem czy dać temu spokój czy próbować...
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Witajcie,

właściwie temat już za mną, ale chętnie podzielę się doświadczeniem.

Często spotykana różnica wieku między partnerami(starszy mężczyzna, młodsza kobieta), wynika z innych strategii wyboru partnera.
Dla mężczyzn najistotniejsza jest jakość genów, reprezentowana wyglądem i potencjał reprodukcyjny. A ten zależy od wieku. Dlatego zawsze i wszędzie faceci wybierają młode , piękne dziewczęta.

Dla kobiet jakość genów partnera jest także istotna. Dlatego młody wysportowany, przystojny facet będzie budził zainteresowanie płci przeciwnej. Ale to tylko połowa cech których oczekuje od partnera kobieta. Ważna jest także pozycja społeczna, zamożność, i deklarowana chęć podzielenia się nimi z partnerką.

Wynika to z faktu ponoszenia właśnie przez kobietę wysiłku donoszenia, urodzenia i wychowania potomstwa. W tym czasie jest uzależniona od pomocy partnera.

Tysiące pokoleń kobiet przekonało się, że może zapewnić to facet z pozycją. Ewolucja przekształciła to w program w mózgach.

Stąd, tak liczne przypadki związków ze starszym lub dużo starszym partnerem. I praktycznie nie występujące związki z odwrotną relacją.
 

niebieskiedwaoka

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
77
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Boat Town
Różnica wieku między partnerami ma swoje plusy i minusy. Tak jak i wszystkie inne związki.
Dużo zależy od osobowości, podejścia, oczekiwań.
 
Do góry