Rosja po sankcjach,nędza i upadek?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ty w kółko mieszasz obie wojny czeczeńskie i przy okazji Dudajew w 1996r przestał być odpowiedzialny za Czeczenię
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a ty w kółko mieszasz obie wojny czeczeńskie i przy okazji Dudajew w 1996r przestał być odpowiedzialny za Czeczenię
Ale wypuscil tych bandytow z wiezien czy nie?
Przeciez to co on zrobil wczesniej skutkowało potem na calym Kaukazem .
To on doprowadzil do tego ze Czeczenia stala sie bandyckim terenem, opanowanym przez lokalne bandy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w tych więzieniach było też mnóstwo więźniów politycznych
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Panowie zostawmy tą Czeczenie a skupmy sie na temacie czyli w kwestii sankcji na Rosje. Jakie ruchy UE przewidujecie? Ciekaw jestem bo póki co zgodnie z moimi przewidywaniami Rosja ma w dupie te sankcje. To co robi UE nie dziala po prostu bo od początku działać nie miało. Miało jedynie udawać solidarność kosztem m.in polskich przedsiębiorców ktorzy noszą krzyż sankcji na własnych barkach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trzeba patrzeć na ceny produktów żywnościowych w okresie styczeń - maj, pamiętajmy że u nich wegetacja jest krótsza i własne produkty pojawią się później niż u nas czy Europie Zachodniej i Południowej.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
trzeba patrzeć na ceny produktów żywnościowych w okresie styczeń - maj, pamiętajmy że u nich wegetacja jest krótsza i własne produkty pojawią się później niż u nas czy Europie Zachodniej i Południowej.
Alez Herb co ceny zywnosci maja wspolnego z sankcjami UE?
UE nie wprowadzila sankcji na eksport zywnosci, odwrotnie to Rosja zrobila sankce UE w sprawie zywnosci.
I zlagodzila juz je dla niektorych panstw z UE.

Oczywiscie nie dla Polski, my mamy zrobione STOP raczej na dlugo, co najciekawsze Ukraina przylaczyla sie do sankcji ktore wprowadzila nam Rosja.

Rosja ma w d*pie te sankcje.
Na pewnie nie ma w d...e, to powazny problem dla Rosji, ale jest duza szansa ze Rosja dzieki panstwom ktore mają w d....e te sankcje wyjdzie z tego.


Widac na przykladze tych sankcji ze USA i caly swiat zachodni jest w stanie upadku, jeszcze 20 lat temu wszyscy bali by sie olac sankcje nalozone przez USA i europe, teraz Azja i Ameryka Poludniowa juz sie tym nie przejmują.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Pytanie czy UE robi ścieme czy naprawde chce ratować Ukrainę. Bo z tego co ja obserwuje to naobiecywali im kokosów, podburzyli ludzi do buntu przeciw legalnie urzędującemu prezydentowi a teraz UE głupio sie wycofać sięc w obliczu sprzeciwu Rosji próbują udawać że są solidarni. Przecież od samego początku było jasne że sankcje Rosja ma w dupie.
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0
zarzad ue jest na uslugach banko-pijawek, wiec na pewno bedzie chcial ratowac swoja potencjalna ofiare
z drugiej strony nie wszyscy przywodcy sa bezwolnym narzedziem banksterskich pijawek, jak u nas

tak, ze istnieje tez taka opcja, ze b-pijawki sorosa zostana wydymani

i to moze byc szansa!
 
Dołączył
22 Styczeń 2015
Posty
146
Punkty reakcji
0

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ceny ropy są dziś trochę w zawieszeniu, głównie w oczekiwaniu na podanie po południu ile wynoszą zapasy ropy w USA, jak zapasów przybywa to ceny pójdą w dół jak maleje to w górę
 
S

serwor

Guest
A to znalazlem w GW, polak przejechal calą Rosje mając tylko 2 konserwy i 200 zl.
https://www.youtube.com/watch?v=w0hurJKOTpU


Co przydarzyło się podczas wyprawy na daleką Syberię? (cytat pochodzi z profilu wyprawy na Facebooku - pisownia oryginalna)

- Tym razem udało się nagrać około 60h filmów full HD, co przekłada się na coś około 800GB

- raz upiłem ruskiego

- raz ruskie studenty mnie upiły

- a raz skończyliśmy się ja i ruski

- 5X dostałem w mordę, w tym raz o kobiety

- raz chciano ubić mnie moim własnym nożem, choć zaczęło się od 100 gram za znakomstwo i żarcia z jednej michy

- wraz z czterema pijanymi ruskimi utopiliśmy w rzece Mitsubishi Pajero z moim plecakiem i śpiącym ruskim w bagażniku

- przeszedłem przez wiele kontroli policyjnych, a wszystko dzięki sytuacji na Ukrainie - wielokrotnie brano mnie za "razwietczyka"

- a raz celowano do mnie na granicy z automatu AK

- przeprowadziłem niezliczone rozmowy na temat Rosji, Rosjan i tego czego nie chciałem, czyli Ukrainy

- dostałem życzenia urodzinowe od banku i po raz pierwszy w życiu obchodziłem urodziny, które zgotowali mi Rosjanie

- wysłałem 30 listów, pisałem dziennik i rejestrowałem wszystko co się dało
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Miedwiediew znów narzeka na leki, sam przyznaje że podrożały i skala podwyżki w tym roku to będzie 20 %
do tego rosyjskie stowarzyszenie sieci farmaceutycznych przyznaje że 30 % aptek może zbankrutować, co prawda Putin zarządził kilka lat temu żeby Rosja sama produkowała leki ale nie jest w stanie wyprodukować komponentów do tych leków i te są z importu. A import przez załamanie rubla drożeje

i będą się leczyć tradycyjnie wódą
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Cóż socjalizm ZSRR nie był wstanie zbudować własnego przemysłu pomimo ciągnięcia kasy z podległych państw i pomimo złóż surowców. Rosja cierpi na podobne problemy co Polska. Gdyby nam nałożono sankcje to było by jeszcze gorzej. Nie produkujemy praktycznie nic własnego o specjalistycznych lekach nie wspomne. Biotechnolodzy w Polsce wyjezdzaja za granice lub pracuja nie w zawodzie bo przemysł produkcji specjalistycznych leków i szczepionek nie istnieje w Polsce. Wszystko kupujemy za ogromne pieniadze z zachodu. Zamiast samemu robic badania to jestesmy krajem który przeznacza na rozwój i naukę śmieszny procent pkb.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli mizerna samowystarczalność, ale my to mały kraik a Rosja jest ogromna i ma niemal wszystkie bogactwa naturalne


Czy groźba odcięcia od rozliczeń SWIFT pogrąży Rosję, to może być bolesne
 
S

serwor

Guest
Miedwiediew znów narzeka na leki, sam przyznaje że podrożały i skala podwyżki w tym roku to będzie 20 %
Tobie sie skarzył?!


do tego rosyjskie stowarzyszenie sieci farmaceutycznych przyznaje że 30 % aptek może zbankrutować,
Rozmawiales z kims od nich ze masz takie informacje czy tylko przeczytales w GW albo TVN?
Jesli tylko przczytales to sorry, to nie sa media specjalnie wiarygodne.


A import przez załamanie rubla drożeje
Chcesz powiedziec ze w Polsce i innych panstwach waluta umocnia sie i import tanieje?


Chcesz abym ci podal ile zlotówka stracila na wartosci w ostatnich miesiacach?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Ake Rosja naprawde nic nie robi sobie z tych sankcji. To twardy naród, który przetrwa ten okres destabilizacji.

Zadam inaczje pytanie:
1. Czy na USA zostały nałożone sankcje gospodarcze za atak na suwerenne państwo w stanie pokoju jakim był Irak w 2002/03 roku?
2. Czy na USA zostały nałożone sankcje gospodarcze gdy zrzuciły broń jądrową na ludność cywilną Hiroszimy i Nagasaki? Zginęło od razu ok 200 000 ludności cywilnej + dziesiątki tysięcy na choroby popromienne i nowotwory. Kolejne dziesiątki tysięcy cierpiało na różne powikłania w wyniku promieniowania gama. Dzieci rodziły się z upośledzeniem umysłowym, niektóre miały szerokie wady i ubytki na ciele.

Dlaczego przypisujecie Rosji "imperializm" podczas gdy W. Putin nie zaatakował Ukrainy a jedynie dał przyzwolenie na partyzantkę złożoną z Rosjan i Ukraińców.
Wielu Ukraińców walczy przeciw wojsku ukraińckiemu i to jest oczywiste.
Proszę o obiektywizm w ocenie działań UE, USA i NATO.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze, to co napisałem cytują serwisy międzynarodowe włacznie z rosyjskimi, bo to oficjalne wypowiedzi do mediów
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
serworze, to co napisałem cytują serwisy międzynarodowe włacznie z rosyjskimi, bo to oficjalne wypowiedzi do mediów
Chcesz powiedziec ze jestes czytelnikiem tych serwisow?!
Mozesz mi je podac, tez chciałbym poczytac.

Oczywiscie jeli dam rade bo zdaje sie nie znam tylu języków co ty, ale chetnie spróbuje.
 
Do góry