Rok 1914 - Czy naprawdę Jezus Chrystus powrócił w tym czasie

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Na forum w tym temacie jest kilkanaście osób popierających Katolicyzm oraz jedna osoba popierająca pogląd SJ.wyznawcy innych religii nie chcą się wypowiadać.Interpretacja SJ nawiązuje do polecenia Jezusa,aby czujnie wypatrywać Jego przyjścia.Pogląd pozostałych polega na tym,aby nie wypatrywać niczego,a tych którzy to robią ,zniechęcać.

Jestem za czujnym wypatrywaniem przyjścia Pana, ale nie za upieraniem się przy jakichkolwiek ludzkich intepretacjach.

Powracającego Pana poznają(poznały) tylko te panny , które miały oliwę w lampach , a oliwa to miłość i świało wiary.

Chrystusa nie rozpozna ten, kto jest starym bukłakiem i ten kto nie stanie się jak dziecko czyli bez uprzedzeń i bez utrwalonych ludzkich filozofii i dogmatow.

pozdrawiam
 

quster

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
Na forum w tym temacie jest kilkanaście osób popierających Katolicyzm oraz jedna osoba popierająca pogląd SJ.wyznawcy innych religii nie chcą się wypowiadać.Interpretacja SJ nawiązuje do polecenia Jezusa,aby czujnie wypatrywać Jego przyjścia.Pogląd pozostałych polega na tym,aby nie wypatrywać niczego,a tych którzy to robią ,zniechęcać.
ja nie popieram katolicyzmu i nie zgadzam sie z toba... szkoda ze nie przeczytałeś tego co ja napisałem wcześniej bo tam jest komentarz do twoich słów... a tak nawiasem mówiac nie podajesz zadnych argumenow a jedynie stwierdzenia

mój post wcześniejszy nie ma na celu zniechęcać, uważam i zachęcam że należy czuwać bo Pan jest blisko, także nie rozumiem do kogo piszesz
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
ja nie popieram katolicyzmu i nie zgadzam sie z toba... szkoda ze nie przeczytałeś tego co ja napisałem wcześniej bo tam jest komentarz do twoich słów... a tak nawiasem mówiac nie podajesz zadnych argumenow a jedynie stwierdzenia

mój post wcześniejszy nie ma na celu zniechęcać, uważam i zachęcam że należy czuwać bo Pan jest blisko, także nie rozumiem do kogo piszesz
Pozornie,wydawać by się mogło,że piszesz to szczerze.Jednak cały swój wysiłek,podobnie jak pozostali włożyłeś w ośmieszanie i podważanie tez SJ.Czy również jesteś byłym SJ?
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Spytam prosto z mostu.. jakies argumenty masz bracie?
na popracie tego 1914???
.....
 

quster

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
Pozornie,wydawać by się mogło,że piszesz to szczerze.Jednak cały swój wysiłek,podobnie jak pozostali włożyłeś w ośmieszanie i podważanie tez SJ.Czy również jesteś byłym SJ?
zarzucasz mi nie szczerosc na jakiej postawie?
czy uważasz ze jak ktos nie zgadza sie z sj to jest to zawsze osmieszanie ? poprostu nie macie racji w tym temacie, mylicie sie i kiedys zapewne wkoncu ck przyzna to... czy sadzisz ze kazda krytyka i podwazanie to osmieszanie ? jesli tak, to czy to oznacza ze nie mozna sj krytykowac ? i mowic im ze sa w bledzie ? pomysl troche o tym co piszesz, bo tutaj nikt nie chce cie osmieszac, a napewno nie ja, ja ci tylko udowadniam argumentami ze sie mylisz co do interpretacji i roku 607 pne.

Jeśli zakładasz zła wolę rozmówcy, to powiedz czy taką postawę powinniśmy mieć wobec innych ? ja nie zakładam twojej złej woli i nawet jeśli jestem byłym sj to dlaczego mam mieć złą wolę i być nieszczerym ? Wybacz, ale z tego co wiem w strażnicach taki poglad sie propaguje ze ktos kto odszedł od sj to jest nieszczery, chce podkopać itp... ale wierz mi że to nie prawda, ja pisze szczerze ze mylicie sie w kwestii tych dat. Znam wielu bylych sj nie pasuja do tego obrazu przedstawianego w straznicach, przykre to ze dajesz sobie wmowic ze ktos taki jest, skoro nie sprawdziles tego, czy to jest uczciwe podejscie ? czy mozna kogos osadzic tylko dlatego ze byl sj ? pamiętasz zapewne słowa Pisma: jakim sądem osądzacie takim samy będziecie osądzeni... dlatego ja zachęcam do wstrzemięźliwości w ocenie, czegoś czego niestety nie ma w strażnicy, bo ona osądza kogoś nie znając, a to sąd niesprawiedliwy... wiem też że nie będziesz w stanie tego przyjąć, bo po prostu zbyt bardzo jesteś zapatrzony w nieomylność sądów i pogladów propagowanych w literaturze sj... ciekawy jestem ile jestes juz sj, bo ze stylu pisania wyglada na to ze jestes młodym i świeżym wyznawcą tej organizacji...

chcę cie też zapewnić że nie wszyscy to są świadomi lub nieświadomi wspieracze katolicyzmu, mi ta organizacja jest daleka, jak słońce od ziemi, chcę ci też powiedzieć że poza organizacją sj jest wielu oddanych i gorliwych wyznawców JEDYNEGO (ECHAD) Boga i nie jest tak że świat dzieli sie na SJ i resztę szatańską, porzuć takie spojrzenie, bo robisz sobie największą krzywdę.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Ani 1914, ani tym bardziej Matejanki 1885 ;)
Powiem szczerze, że myślałem, że ŚJ się już z tego dawno wycofali :niepewny:
20 lat temu mówili "żadną miarą to pokolenie nie przeminie(urodzone w 1914), aż sie wszystko wypełni" - teraz już mają 94 lat...
cóż jeszcze paru żyje, więc jakąś nadzieję mogą mieć, że "się wypełni" ;)
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Ani 1914, ani tym bardziej Matejanki 1885 ;)
Powiem szczerze, że myślałem, że ŚJ się już z tego dawno wycofali :niepewny:
20 lat temu mówili "żadną miarą to pokolenie nie przeminie(urodzone w 1914), aż sie wszystko wypełni" - teraz już mają 94 lat...
cóż jeszcze paru żyje, więc jakąś nadzieję mogą mieć, że "się wypełni" ;)

Oj Dezerter!

A taki z Ciebie inteligentny chłopczyk!
Czy naprawdę jeszcze nie zrozumiałeś, co miał na myśli Mistrz mówiąc te słowa o nieprzeiminięciu tego pokolenia ?

Tylko w świetle reinkarnacji można te słowa zrozumieć inaczej Jezus musiałby się mylić!
Inna sprawą jest dlaczego Jezus w ten sposób powiedział, a nie na przykład w ten sposób:

Jeszcze wiele wcieleń przeżyjecie i wiele będzie musiała wasza dusza doświadczyć w każdej kolenej inkarnacji na ziemi, aby któregoś swojego "dnia " (dzień duszy jest jej jedną ziemską inkarnacją) ujrzała spełnienie tych zapowiedzi i mój Powrót.

Gdyż tak długo, -jako Duszom Narodu Wybranego o sercach z kamienia,- jest wam przeznaczone przychodzić na świat i się uczyć, abym mógł wam dać serce mięsiste, którym Mnie i Moje Prawo rozpoznacie a Ja Je wypiszę w nich na zawsze.

Z kazdego z dwunastu pokoleń Duchowego Izraela zostanie po dwanaście tysięcy wybranych dusz , które dostąpią Mojego Powrotu jako PIERWSZE , aby potem Moje Przesłanie TRZECIEGO CZASU JAKO ARKĘ ZBAWIENIA ZANIOSŁY NA CAŁY OKRĄG ZIEMSKI PRZYGOTOWUJĄC CAŁĄ LUDZKOSĆ DO MOJEGO POWORTU DO KAŻDEGO SERCA!
ZAPRAWDĘ POWIADAM WAM , WASZE POKOLENIE NIE PRZEMINIE CZYLI NIE BĘDZIE MU WOLNO POZOSTAĆ W DOMU -OJCA ABY TAM ZASIĄŚĆ JEGO PRAWICY, AŻ WSZYSTKO TO SIĘ STANIE

Co jak sądzisz zrozumieliby uczniowie tamtego czasu?
ALeż chaos zapanowałby pośród nich.

A zamiarem Jezusa było dać im nadzieję, że będą świadkami Jego powrótu ,aby z zapałem głosili Jego Dobrą Nowinę o przybliżeniu się do ludzkosći Królestwa Boga! I Jezus mówił prawdę , ani się nie pomylił!
Te same dusze , które w Betanii widziały jak zniknął im w obłoku UJRZAŁY PANA RÓWNIEŻ W OBŁOKACH , CZYLI DUCHOWO ,POWRACAJĄCEGO W 1884 ROKU !
Oczywiście Powót Pana miał bardzo konkretnty cel i pozostawił po sobie bardzo konkretny ślad zatytuowany przez Chrystusa
Trzeci Testament!
Należy rozróżniać stałą obecnośc Pana od Jego Objawień dawanych w konkretnym zbawczym celu, tak jak przecież obiecał że powróci dla ZBAWIENIA A NIE Z POWODU GRZECHU.
pozdrawiam
 

matejanka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2007
Posty
923
Punkty reakcji
0
Pomocnik do zwalczania SJ na forum.Wynajął go moderator?a teraz nie reaguje?Może odpoczywa od takich "usłużnych"forumowiczów?

Bracie w prawdzie!

Powiem ci szczerze, że cakiem inaczej odebrałam post quester lub questera, (nie bardzo wiem jakiej jest płci) i dziwię się ze wybierasz jedno zdanie z tego co napisał(a) i sie złościsz.
Ten post został napisany z intencją jednoczenia wszystkich wierzących w Jedynego Boga i jest ostrzeżeniem przed pułapką jakką niesie ze sobą dystansowanie się do siebie poszczególnych wierzących ze względu na róznice w poglądach.

KAZDY Z NAS CHYBA WIE ŻE TO SIĘ NIE PODOBA BOGU JAKO NASZEMU OJCU

pozdrawiam
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Bracie w prawdzie!

Powiem ci szczerze, że cakiem inaczej odebrałam post quester lub questera, (nie bardzo wiem jakiej jest płci) i dziwię się ze wybierasz jedno zdanie z tego co napisał(a) i sie złościsz.
Ten post został napisany z intencją jednoczenia wszystkich wierzących w Jedynego Boga i jest ostrzeżeniem przed pułapką jakką niesie ze sobą dystansowanie się do siebie poszczególnych wierzących ze względu na róznice w poglądach.

KAZDY Z NAS CHYBA WIE ŻE TO SIĘ NIE PODOBA BOGU JAKO NASZEMU OJCU

pozdrawiam
Zjednoczenia w duchu Ekumenizmu?
 

quster

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
Pomocnik do zwalczania SJ na forum.Wynajął go moderator?a teraz nie reaguje?Może odpoczywa od takich "usłużnych"forumowiczów?
czyli argumenty sie skończył, a tylko inwektywy usłyszę od ciebie ? moja uwaga jest zgodna z regulaminem, który ty naruszasz, cytujac i nie podając źródeł, ale że masz kompleks oblężonej twierdzy to musisz wszytko tak interpretować, ze na około wszyscy będą cie prześladować za bycie SJ... naprawdę zmień natawienie, na biblijne i w Duchu Chrystusa, bo jak narazie tylko osądzasz... proszę cie pisz merytorycznie, a nie personalnie

i jeśli możesz podaj źródło, tamtej wypowiedzi
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
Pozostańmy kazdy przy swoich niezgodnych z Biblią wierzeniach i uczynkach,bo i tak Chrystus jest w nas,zbawił wszystkich?

czyli argumenty sie skończył, a tylko inwektywy usłyszę od ciebie ? moja uwaga jest zgodna z regulaminem, który ty naruszasz, cytujac i nie podając źródeł, ale że masz kompleks oblężonej twierdzy to musisz wszytko tak interpretować, ze na około wszyscy będą cie prześladować za bycie SJ... naprawdę zmień natawienie, na biblijne i w Duchu Chrystusa, bo jak narazie tylko osądzasz... proszę cie pisz merytorycznie, a nie personalnie

i jeśli możesz podaj źródło, tamtej wypowiedzi
Żródło podawałem za każdym razem,bo jest to jedyne takie żródło w internecie.Co do straszenia mnie moderatorem i regulaminem,odniosłem wrazenie,ze prawdy biblijne są ci obce,a jedynie podlizujesz się administrującemu forum.Nie Ty jeden zresztą.
 

quster

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
quester lub questera, (nie bardzo wiem jakiej jest płci)...
uroczyście oświadczam że jestem FACETEM... quster czyli od słowa angielskiego quester - szukający ( podczas pierwszego rejestrowania tego nicku kiedyś, zjadłem litere "e" i tak zostało, oryginalnie, ale entymologia tego nicku jest taka jak piszę... a wpadłem na ten nick po kupieniu napoju jabłkowego, gdzie pod kapslem bylo przysłowie "kto szuka ten znajduje" :)

co do dalszej częsci twojego postu i reakcji BwP... ekumenizm ? :D ależ wyoraźnia i dowód że chłop nie czyta moich postów

Pozostańmy kazdy przy swoich niezgodnych z Biblią wierzeniach i uczynkach,bo i tak Chrystus jest w nas,zbawił wszystkich?
a skąd ty znasz wierzenia i uczynki innych uczestników forum ?

Żródło podawałem za każdym razem,bo jest to jedyne takie żródło w internecie.Co do straszenia mnie moderatorem i regulaminem,odniosłem wrazenie,ze prawdy biblijne są ci obce,a jedynie podlizujesz się administrującemu forum.Nie Ty jeden zresztą.
przecież nikt cie nie atakował ani nie straszył, to raczej było w formie żartu, przynajmniej taką miałem intencję, bo śmieszy mnie że wklejacie całe artykuły ze strażnicuy i myślicie że coś mądrego wkleiliście, a tyle uproszczeń i generalizowania jak w artykułach ze strażnicy jest tyle że szkoda czytać, podobnie jest w Rycerzu Niepokalanej...

nikt cie nie straszy wiec, to była moja reakcja na twoje dziwne wnioski
co do prawd biblijnych to nie wiesz o mnie nic wiec raczej powstrzymaj sie od osądzania, już cie o to prosze trzeci raz
podlizujesz ? a po co ? i jakim administratorom bo ja ich nie znam, a znam tylko Kaznodzieyę, a mamy bardzo różne ze sobą poglądy :D zresztą podlizywać sie jemu nie mu7sze bo i tak mnie lubi :D ale ty wietrzysz wszędzie spisek
 

brat w prawdzie

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
201
Punkty reakcji
0
uroczyście oświadczam że jestem FACETEM... quster czyli od słowa angielskiego quester - szukający ( podczas pierwszego rejestrowania tego nicku kiedyś, zjadłem litere "e" i tak zostało, oryginalnie, ale entymologia tego nicku jest taka jak piszę... a wpadłem na ten nick po kupieniu napoju jabłkowego, gdzie pod kapslem bylo przysłowie "kto szuka ten znajduje" :)

co do dalszej częsci twojego postu i reakcji BwP... ekumenizm ? :D ależ wyoraźnia i dowód że chłop nie czyta moich postów


a skąd ty znasz wierzenia i uczynki innych uczestników forum ?


przecież nikt cie nie atakował ani nie straszył, to raczej było w formie żartu, przynajmniej taką miałem intencję, bo śmieszy mnie że wklejacie całe artykuły ze strażnicuy i myślicie że coś mądrego wkleiliście, a tyle uproszczeń i generalizowania jak w artykułach ze strażnicy jest tyle że szkoda czytać, podobnie jest w Rycerzu Niepokalanej...

nikt cie nie straszy wiec, to była moja reakcja na twoje dziwne wnioski
co do prawd biblijnych to nie wiesz o mnie nic wiec raczej powstrzymaj sie od osądzania, już cie o to prosze trzeci raz
podlizujesz ? a po co ? i jakim administratorom bo ja ich nie znam, a znam tylko Kaznodzieyę, a mamy bardzo różne ze sobą poglądy :D zresztą podlizywać sie jemu nie mu7sze bo i tak mnie lubi :D ale ty wietrzysz wszędzie spisek
Zatem żart to jest Twoja recepta na życie?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Wracając do tematu widzę, że świadkowie Jehowy nie mają żadnych argumentów na poparcie tej nauki o roku 1914 - przypomnę jest to nauka Organizacji świadków Jehowy.
Tak więc 1:0 dla mnie :)
 
Do góry