Rodzina 500 plus

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
danielr9 napisał:
Mogą kupić inżynierów i patenty z całego świata a ich nowy samolot będzie nie tylko o klasę lepszy niż F-35 (co samo z siebie wyklucza kradzież od USA) ale przede wszystkim znacznie tańszy w produkcji.
Tia, ale może jeśli chodzi o broń, przemysł zbrojeniowy, to pisz bez uprzedzeń. Jak na razie zaawansowana broń made in USA ma się całkiem dobrze. Podobnie jeśli chodzi o wyposażenie US Army. Rozumiem, że można nie lubić Amerykanów, ale towarzyszom z Chin troszkę jeszcze brakuje.

Czekam na hajsy z 500+. Dzieci mi wystarczy jak na razie, ale śmiać mi się chce z "ekonomistów", którzy tu płaczą nad miliardami "straconymi" na ten program, ale jakoś z powodu np KRUS-u nie płaczą. Nie oznacza to, że pokochałem nagle PiS, różnych "wyklętych" i patriotów w fajnych koszulkach. Po prostu dobrze się bawię widząc, że orkiestra ciągle gra na Titanicu. Jak ma to wszystko walnąć, to z wielkim hukiem. :)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
A ja się pytam dlaczego 2 miliony młodych Polaków zakłada rodziny w Anglii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Włoszech, Hiszpanii czy Francji.
Pieniądze z 500+ to czyste marnotrawstwo, który spotęguje emigracje Polaków z kraju.
Gdzie są inwestycje w technologie, innowacje, farmację, biotechnologię? Gdzie mają powstać miejsca pracy dla młodych inżynierów w Polsce?
Czy mamy być za 10 lat usługodawcą dla korporacji...ewentualnie stać za kasą ich hipermarketów? Taki "rozwój" nasz czeka?
Jeśli tak to dalej będziemy murzynami Europy i dalej będziemy zarabiać 4 razy mniej niż Niemcy.
Dalej będziemy mówić jak to duzo trzeba tyrać an emeryturę (śmieszną zresztą) i jak bardzo trzeba podnosić wiek emerytalny.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
na dzień dzisiejszy jedynym lekarstwem, mogącym uleczyć przyszłość jest powszechny rozwój drobnego i mniej drobnego przemysłu, dużo bardziej to istotne niż wszelkie plany rozdawnicze
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale już dla zleceniodawców filmu pakt dla rodziny wielodzietnej czy kamyszowe były słuszne i dobre
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Dość nieoczekiwany efekt 500 +, pracownicy dogadują się pracodawcami aby na papierze obniżyć pensje (różnica oczywiście pod stołem) byle tylko łapać się do kryterium dochodowego na pierwsze dziecko. Ciekawe czy spadek wpływów ze składek emerytalno/rentowo/zdrowotnych oraz zaliczek na podatek dochodowy twórcy ustawy przewidzieli
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
też czytałem, nie wiem, na ile to zjawisko medialne, a na ile faktyczne
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wiesz Brave twoja odpowiedź jest mocno poniżej twojej inteligencji, oczywiście że to nie tylko fakt medialny, wyrwać jeszcze 500 warte jest każdego oszustwa, a i pracodawca zaoszczędzi. Czyli jest to w interesie obu stron
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku wyszło to z pisiackich mediów (pierwotne źródło) więc zachowuję rezerwę, czekam
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja do tego podszedłem od strony praktyczne, czy się przeciętnym ludziom opłaca, czy ma to racje bytu. I wg mnie to wypali
 
S

serwor

Guest
Smieszni są ci liberałowie z forum którzy żałują młodym rodzinom tych 500 zł na dziecko.
Cały cywilizowany swiat dopłaca do dzieci, w koncu to one będą nam placiły emeryturę.
Tak przy okazji emeryci którzy pracują moim zdaniem powinni miec zabraną emeryturę.
Emerytura jest dla tych ktorzy z racji wieku nie mogą pracowac, jesli mogą nie są emerytami.

Polska to podobno w miarę już bogaty kraj w UE, cywilizacja zachodnia. Tutaj dba sie o swoich obywateli, o dzieci przede wszystkim.

Ale na wschodzie w biednej Bialorusi czy tez niespecjalnie bogatej Rosji panstwa dba o swoich obywateli, Polacy mogą o tym tylko pomarzyć,
Dziesiec lat temu Białorus miała ujemny przyrost naturalny, dali pomoc dla rodzin które mają dzieci i............. po 10 latach znów dzieci na Białorusi jest wiecej niż umiera ludzi!
Tak że naprawde........ to działa!
[SIZE=12pt]Hojność rządu wyraźnie wskazuje, że państwo rosyjskie bardzo zaczęło dbać o rodziny. Od 2007 roku powstał tzw. macierzyński kapitał państwowy. Polega on na tym, że przy urodzeniu lub adopcji drugiego, trzeciego i kolejnego dziecka – obywatela Federacji Rosyjskiej – otrzymuje się określoną sumę pieniędzy. Początkowo było to 250 tysięcy rubli (ok. 25 tysięcy złotych), w następnych latach kwota przeznaczona na ten projekt zaczęła wzrastać. Do tego dochodzi comiesięczne wsparcie finansowe dla kolejnych członków rodzin. To jednak dopiero początek. [/SIZE]
[SIZE=12pt]Przyjęcie do przedszkola dla dzieci z rodzin wielodzietnych jest bezkolejkowe; na kolejne dzieci przewidziane są odpowiednie zniżki: na pierwsze przypada ulga 25 proc., na drugie 50 proc., na trzecie i kolejne aż 75 proc. Dziecko dostaje dwukrotny bezpłatny posiłek w stołówce szkolnej czy przedszkolnej. Dla dzieci do 6 lat są bezpłatne lekarstwa, bezpłatne i bezkolejkowe wizyty u lekarza, bezpłatne sanatoria i obozy, bezpłatny mundurek szkolny i dres sportowy, bezpłatne miejsca na letnich obozach. Pojawiają się też zniżki na przejazdy środkami komunikacji. W prorodzinnym projekcie znajduje się także zapis o przyznaniu 50 proc. zniżki na szkoły muzyczne, artystyczne i inne dodatkowe wykształcenie.[/SIZE]
[SIZE=12pt]Comiesięczne dodatki finansowe przyznawane są w ramach rekompensaty za zwiększenie wydatków wielodzietnych rodzin, w tym na towary dla dzieci, za wzrost kosztów żywności, za opłaty za mieszkania i media, telefon itp. Stały zastrzyk finansowy otrzymuje się także za opiekę nad dzieckiem. Rodzice mający prywatną firmę są zwolnieni z opłaty za rejestrację przedsiębiorstwa, mogą też korzystać z różnych ulg. [/SIZE]
[SIZE=12pt]Świadczenia ze strony pracodawcy polegają na tym, że matka, która wychowuje kilkoro dzieci ma nienormowany czas pracy, może pracować cztery dni w tygodniu, ma dodatkowy urlop, przeważnie dwa tygodnie więcej, a także prawo na dodatkowe świadczenia związane z wcześniejszym przejściem na emeryturę. Ponadto projekt zapewnienia bezpłatne mieszkania dla rodzin, które są w trudnej sytuacji; zniżkę na kredyt w celu nabycia mieszkania lub budowy domu. Dla podjęcia działalności rolnej rodziny wielodzietne mają prawo bez kolejki otrzymać ziemię, zniżkę w opodatkowaniu oraz promocyjne warunki hipoteczne. Zwolnienie z podatku przysługuje na samochód.[/SIZE]
[SIZE=12pt]Rosyjskie rodziny cieszące się dużą liczbą potomstwa mają też prawo raz w miesiącu na bezpłatne wejście do parków, muzeum, wystaw. Prorodzinny projekt zakłada ponadto odznaczenie rodziców z siedmioma i więcej dzieci medalem rodzicielskiej sławy z jednorazową wypłatą 100 tys. rubli, oraz coroczną kompensację dla rodzin z dziesięciorgiem i więcej dzieci.[/SIZE]
http://www.fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-tylko/troska-o-rodziny-w-rosji-i-na-bialorusi,42356.html

A tutaj Białoruś.
[SIZE=12pt]Pod rządami Łukaszenki[/SIZE]
[SIZE=12pt]Podobny prorodzinny kierunek obrały władze białoruskie. Jak przyznał ks. Andrzej Steckiewicz – sam Aleksander Łukaszenka mówi ostatnio, że Białoruś jest krajem, w którym powinno mieszkać 30 milionów ludzi. W rzeczywistości jest ich trzy razy mniej. Dlatego tamtejsze władze także postawiły na prorodzinną politykę. Istniejący od niedawna narodowy program bezpieczeństwa demograficznego już przynosi pierwsze owoce. Zaczyna być pozytywny wzrost wskaźnika urodzeń, coraz więcej Białorusinów decyduje się też na wielodzietność. [/SIZE]
[SIZE=12pt]Celem nowego programu jest zwiększenie płodności, wsparcie społeczno-ekonomiczne, stworzenie warunków do tego, by nie porzucać dzieci, wzmocnienie moralnego i duchowego fundamentu rodziny. Władze coraz aktywniej prowadzą akcję promującą rodzinę. Pracująca matka (lub inny dorosły sprawujący władzę nad dzieckiem) ma zagwarantowane prawo do trzyletniego urlopu macierzyńskiego, a po urlopie pracodawca nie ma prawa zwolnić takiej matki do 5 roku życia dziecka. [/SIZE]
[SIZE=12pt]Obecnie istnieje finansowy dodatek za narodziny dziecka w wysokości 820 euro. Kolejne dziecko to już jest 1140 euro. W 2015 roku, podobnie jak w Rosji, wprowadzono dodatkowo nowy zasiłek, tzw. kapitał macierzyński. Za każde trzecie i następne dziecko rodzina otrzymuje na konto 10 tysięcy dolarów, mające stanowić zabezpieczenie takiego dziecka na przyszłość i jego start w dorosłe życie. W celu zapewnienia zbilansowanej diety dzieci otrzymują także posiłki.[/SIZE]
[SIZE=12pt]Rodzina na Białorusi zyskuje status wielodzietnej po urodzeniu trzeciego dziecka. Państwo aktywnie wspiera takie rodziny, m.in. poprzez ulgi podatkowe, prawo do preferencyjnego kredytu na uzyskanie mieszkania albo budowę, lub bezzwrotne dotacje finansowe na budownictwo, remont albo nabycie mieszkania. Jeżeli w rodzinie jest troje dzieci, wówczas państwo zwraca 75 proc. kredytu na mieszkanie, albo na dom. Rodzinie z czworgiem dzieci państwo daje bezpłatnie mieszkanie czteropokojowe, lub dom w przypadku małych miejscowości.[/SIZE]
Tak że jesli biedna Białoruś daję radę z taką pomocą dla rodzin to bogata Polska nie da rady?
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/boom-demograficzny-u-sasiadow-bialorus-wzorem-dla-polski,600578.html
 

_marcin

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
32
Punkty reakcji
2
Jestem zwolennikiem austriackiej szkoły ekonomii - nie ingerowania w rynek i nie regulowania.
Projekt 500+ jest jednak programem dobrym ponieważ jest odpowiedzią na problem demograficzny.
Dlaczego nie ma hajsu na jedno dziecko? - bo to nie spowoduje dodatniego przyrostu naturalnego. Ten program nie jest programem socjalnym, nie jest od tego żeby po prostu dawać hajs pewnej grupie bo im się należy.
Ze wszystkich programów socjalnych, rozdawniczych, redystrybucyjnych, ten jest najlepszy jaki ostatnio widziałem.

Zarzut, że do zdezaktywuje dużą część kobiet które nie pójdą przez to do pracy odeprę tym, że ludzie nie żyją po to, żeby pracować. Gospodarka nie jest po to, żeby się obracała na jałowym biegu, byle tylko się obracała. To jest współczesna, spaczona doktryna ekonomiczna - róbią gunwo żeby szybko się zepsuło, żebyś musiał kupić nowe. Oszczędzanie się nie opłaca, bo mamy politykę która jest przeciwna oszczędzaniu. Ty swoje pieniądze masz wydawać natychmiast.
We współczesnym świecie deflacja jest kreowana na gorszą od szatana.
 
K

kate2

Guest
_marcin napisał:
Zarzut, że do zdezaktywuje dużą część kobiet które nie pójdą przez to do pracy odeprę tym, że ludzie nie żyją po to, żeby pracować.
Sedno. Pomijam fakt że nikt rodzenia dzieci, wychowywania ich i inwestowania w nich by słuzyli światu swoimi talentami i potencjałem pracą nie nazywa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
serworze Rosja się akurat wyludnia a Białoruś zgodnie z tym co napisałeś


na prowincji kobieta mając aktualnie czwórkę dzieci na pewno rzuci jakąkolwiek pracę, po co pracować skoro wpadnie 2 tys zł. Tym bardziej że pensje są minimalne
 
K

kate2

Guest
Herbatniczek napisał:
na prowincji kobieta mając aktualnie czwórkę dzieci na pewno rzuci jakąkolwiek pracę, po co pracować skoro wpadnie 2 tys zł. Tym bardziej że pensje są minimalne
A Ty widzisz sens? Poza tym, zdajesz chyba sobie sprawę , że trzeba opłacić pracę opiekunki do czwórki dzieci gdyby kobieta zdecydowała się iść do pracy (poza domem dodam)?

Jesli chodzi o mnie osobiście to uwżam, że najważniejszą pracę do wykonania mam w domu. Szczególnie przy czwórce dzieci. Nikt ich tak nie dopilnuje i dla nikogo innego nigdy nie będą tak ważne jak dla mnie. Nikomu też tak nie zaufałabym by ich zostawić pod czyjąś opieką. Nie po to je sprowadzałam na świat by ich zostawiać z obcymi ludźmi.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kate ty faszystko, zamiast na traktor lub do huty, to z dziećmi? Senyszyn czy innej Szczuce będzie wstyd
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
każda kobieta ma prawo do życia zgodnie ze swoimi poglądami, jedna kobieta chce być w domu z dziećmi a inna w pracy, najgorzej jest kiedy kobiecie się coś narzuca
 
K

kate2

Guest
Brave napisał:
kate ty faszystko, zamiast na traktor lub do huty, to z dziećmi? Senyszyn czy innej Szczuce będzie wstyd
Jakoś to udźwigną <_<

Herbatniczek pisze: ,,każda kobieta ma prawo do życia zgodnie ze swoimi poglądami, jedna kobieta chce być w domu z dziećmi a inna w pracy, najgorzej jest kiedy kobiecie się coś narzuca''.

Otóż to. Jednak priorytetowym argumentem pzreciwko programowi 500 plus są lęki i strachy , że kobiety znikną z rynku pracy. Nikt mi nie powie, że ogólny społeczny trend jest taki, że patrzy się dziś na kobiety pracujące w domu tak samo jak wykonujące pracę poza domem. Wartość pracy poza domem jest stawiana na piedestał. Postzregana wartość kobiety za tym trendem podąża.
Utrudnienia są nawet w szkole , by podać przykład jeden z wielu. Świetlica dla dzieci matek pracujących w domu jest niedostępna. Jeśli ma się jedno czy dwoje dzieci i do tego rodzinę wspomagajacą pod ręką to jest to dla mnie zrozumiałe. Jednak są takie sytuacje jak choroba jednego z dzieci, lub różne godziny zakończenia zajęć pzrez dzieci i wtedy matka musi biegać do szkoły kilka razy. W rodzinach wielodzietnych jest mnóstwo czynników utrudnaijacych organizację ale tego szkołą nie bierze pod uwagę. Jednak gdy się człowiek uważnie wczyta w regulamin dotyczący korzystania ze świetlic to znajdzie się i punkt pod który można się ,,podpiąć'' i wraz z podaniem wnieść prośbę o tymczasową opiekę świelicową. Ale zazwyczaj dyrekcja szkół o tym nie informuje powtarzając corocznie na apelach , że świetlica jest tylko dla dzieci rodziców pracujących.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
świetlica niedostępna ?

w Warszawie jest dostępna dla dzieci niezależnie od wielodzietności i statusu majątkowego. Po prostu na początku zapisuje się dziecko, wpłaca jakieś symboliczne pieniądze i potem może dziecko codziennie zostawać do godziny zamknięcia szkoły, czyli ok 17,30-18, zależnie od placówki
 
Do góry