Rock lat 60, 70 i 80

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Ja tam z lat wczesniejszych wielbie Floydów i to mi chyba pozostanie po wsze czasy.
Poza tym zamierzam zarazić ich muzyką swoje potomstwo, ale to dopiero za jakies kilka lat.
Floydzi to klasyka, tak ubolewam, że już nie koncertuja wspólnie :(

A Australian Pink Floyd to nie to samo :(
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
wiadomo, że to nie to samo. To co stworzyli Floydzi to Sztuka przez duże S. sama niedawno temu ich pokochałam.
 

swiatlowodowy

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja czesto slucham rocka z tego okresu. Najczesciej poprostu uruchamiam jakies tematyczne radio internetowe i zajmuje sie swoimi sprawami, wiec muzyka z tego okresu towarzyszy mi zazwyczaj przez pol kazdego dnia.
 

wojtas_16

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Polecam stronę www.thegreat80s.com, poświęcona jest latom 80 w szczególność muzyce, oraz kanał YouTube użytkownika meliberty http://www.youtube.com/user/meliberty. Jest tam przegląd większości kapel z lat 80 i nie tylko.
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
właśnie wczoraj odkryłam tą stronę, ciekawa jeśli kogoś tak jak mnie, naprawdę te lata interesują.
 

ramonescojones

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Lata sześćdziesiąte miodzio Stonesi, The Who i wielu innych. Siedemdziesiąte bomba Led Zeppelin, Pink Floyds. Osiemdziesiąte skaszanione.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jasne, choćby AC/DC z takim For Those About to Rock. Przeca nikt tego dziś nie kojarzy.
 

gearuka

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
IMHO zamykanie lat 60/70 i 80 w jednej kategorii "Classic Rock" jest obraźliwe, nie mówiąc już o porównywaniu lat 80 z wcześniejszymi. Pewnie autor nie zagląda jużdo tego tematu i spóźniłem się z odpowiedzią ale to jest takie słuchanie dla słuchania. Chcę słuchać rocka, więc zacznę słuchać AC/DC, Led Zeppelin, Black Sabbath, Metalliki i innych frazesowych zespołów - nie ujmując. Polecałbym rozejrzenie się poza tym.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Kwestia tego co stało się "kultowe" a co nie. Choćby taki Blue Cheer albo bardzo wiele zespołów grających psychodelicznego rocka np. Human Instinct. Jeśli ktoś się interesuje tym jakże płodnym okresem dla muzyki rockowej to pewnie chociażby kojarzy wiele nazw kapel, o których dzisiaj mało kto już pamięta. Natomiast jeśli chodzi o lata osiemdziesiąte to już chyba kwestia co kto lubi.
 

gearuka

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
No i właśnie to jest pytanie, czy słuchamy czegoś, żeby doświadczyć kultu czy po prostu chcemy się zacząć interesować muzyką.
 

Waaning

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Biała Podlaska
To jest mój ulubiony okres. Dla mnie wysoki pziom tworzyli wspomnienie The Doors, Pink Floyd i Led Zepplin. Ale taż uprę się przy The Police. Ich kawałki są świetne i niektre mnie nawet dzisiaj zaskakują. Takżę jak dla mnie nieźli byli Deep Purple, Queen i wielki Hendrix.
 
Do góry