Rock lat 60, 70 i 80

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Potrzebuję zdania ludzi, których <tak jak mnie> kręcą rytmy rock'a z lat 60,70,80.Interesują mnie zespoły w stylu: Guns n Roses, Autograph, Aerosmith, AC/DC, Kiss.Powiedzcie, jakie jeszcze zespoły grają takiego fajnego "roczcka":eek:k:?Jak chcecie to podajcie też tytuły jakiś fajnych piosenek zespołów, których nazwy już podałem.A!No i jeszcze podoba mi się grunch i alternative, więc tutaj też fajnie by było uzyskać kilka nazw zespołów, utworów.Tak generalnie w sprawie muzyki narazie jestem żółtodziobem, dlatego założyłem ten temat.
Z góry dzięki za pomoc! ;)
 

nowitzki

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Poznań
The Who, Rolling Stones, Pink Floyd, Led Zeppelin, KISS, Ace Frehley, Elvis Presley, The Beatles, The Doors, Alice Cooper etc. Dzisiaj po południu podam ci więcej, teraz idę spać. :]
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Pod The Who podpisuje się również. Deep purple, Budgie czy z polskich np. Azyl P.
Ewentualnie możesz wkroczyć na terytorium heavy metalu i posłuchać np. Black Sabbath, zwłaszcza jego pierwsze płyty, które nie wiele odbiegają od rocka.
 

nowitzki

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Poznań
The Rolling Stones
The Who
The Doors
The Yardbirds
The Animals
The Beatles
Bob Dylan
The Velvet Underground
The Police
The Beach Boys
The Kinks
The Byrds
The Red Hot Chili Peppers
The Band
The Left Banke
The Move
The Mamas & The Papas
Led Zeppelin
The Zombies
Pink Floyd
Chicago
Carlos Santana
Joe Cocker
Black Sabbath
Iron Maiden
Sex Pistols
B.B King
U2 (piszę to z ciężkim sercem bo nienawidzę tego zespołu, może tobie przypadnie do gustu)
Jimi Hendrix
Ace Frehley
Brenda Lee
Neil Young
The Jimi Hendrix Experience
Cream
Sam Cooke
Michael Jackson (może i nie rock ale wielu artystów z nim pracowało rockowych, przy beat it np Eddy z Van Halen, ogólnie to nawet bez tego artysta warty posłuchania)
Johnny Cash
John Lennon
Elton John
Eagles
Elvis Presley
Van Halen
Alice cooper
George Harrison
Billy Joel
DIO
Queen
Metallica
Deep Purple
Dire Straits
Back Door Slam (nie jest to stary zespół, powstali gdzieś parę lat temu ale grają świetnie)

Jeżeli lubisz Gunsów to jeżeli chodzi o podobnych to; Velvet Revolver (grupa Slasha, Slash's Snakepit, L.A Guns, Skid Row. DO AC/DC to MotorHead i Airbourne. I chyba tyle.

Jeżeli potrzebujesz jeszcze trochę tych zespołów, wokalistów etc to pisz tutaj. Jak chcesz to bluesa też trochę posłuchaj (wrzuciłem Ci do tej pseudo listy paru wymiataczy bluesowych).

Pozdrawiam, nowitzki.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Wow!Nie spodziewałem się tak szybkich odpowiedzi i z tyloma nazwami!OK dzięki wielkie dla Nowitzki'ego za tyle nazw.Led Zeppelin'a słyszałem może z jedną piosenkę, ale zagłębię się w temacie.Cream wydaje mi się trochę pozostałością po hipisach (choć mogę się oczywiście mylić, bo stwierdzam to po usłyszeniu tylko kilku ich utworów).Kto by nie znał Iron Maiden :).Metallica oczywiście też zaje*****, ale tylko ich starsze albumy (Master of Puppets, The Black Album).Nie lubię ich najnowszego- Death Magnetic, jest kiepski <a szkoda <_< >.RHCP oczywiście niezmiennie od lat wymiatają :eek:k:.Dorsi i The Who muszę jeszcze bliżej poznać.Sex Pistols trochę przypomina mi Punk Rocka, którego nie specjalnie lubię, ale podoba mi się ich bardzo ropoznawalna piosenka "God Save the Queen".Micheal Jackson (R.I.P. :( ) był wykonawcą pop'owym, ale zgadzam się z stwierdzeniem "Król Pop'u".Nie lubię tego typu muzyki, ale jego chętnie słucham <rządzi Smooth Criminal>, no i oczywiście jego koncerty to coś rewelacyjnego (bo już np.Gunsi fajnie grali, dobrze się czuli na scenie, ale na żywo Axel nie brzmi już tak dobrze).Jeszcze raz dzięki dla Nowitzki'ego <i oczywiście dla reszty> za podrzucenie nazw.Pozostaje mi już tylko poszukać tych zespołów na netcie i popróbować ich twórczości.Jakby co to zapraszam też do dyskusji o samych zespołach.Posty na ten temat zamieszczajcie tutaj.
 

nowitzki

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Poznań
Bo Sex Pistols to punk rock ale jak dla mnie są jedynym zespołem punk rockowym którego da się słuchać. Przesłuchaj sobie Ledów bo oni na prawdę wymiatają, tak samo jak Floydzi, Stonesi, The Who etc.
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
hej hej Nowitzki, nie mieszaj chłopakowi w głowie. Punk rządzi, oczywiście nie ten polski beznadziejny w stylu farben lehre i inne takie popierdółki. Mówie o całkiej nieźle rozwiniętej scenie hardcore u nas i za granicą (szczególnie w usa). To nie są kapele stricte punkowe, ale takie które sięgają po elementy grania punkowego. Te kapele brzmią punkowo, ale nie grają go. Wiesz o co mi chodzi, hm ? To co prawda nie brzmienia lat 60, 70 ani nawet ( w większości) 80, ale myślę, że też warte uwagi. Jakbyś chciał więcej info (o brzmieniach hc - punk, chaotic, math, post-hc, 8bit itp.) to zgłoś się na pw, bo to w sumie nie temat do tego.
EOT

edit: tak w ogóle to wpadła mi pewna myśl, a mianowicie, że sex pistols to najbardziej przereklamowany i jednocześnie totalnie beznadziejny zespół grający punka. Już pomijam fakt, że to zespół z castingu itp.


OD Wloo: Ja jednak prosiłbym o zakończenie tego off topu :)
 

Miszu879

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
Też lubię takie zespoły, nie ma nic lepszego ;) Ale naprawdę nie wiem co widzicie w np. Black Sabbath, naprawde ich nie lubię :p A najlepsze to: AC/DC, Guns n' Roses, Metallica i Iron Maiden, oczywiście Elvis i Beatlesi też niczego :D
 

nowitzki

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
Poznań
@g'core


Może i Pistolsi są przereklamowani i według Ciebie słabo grają, co nie znaczy że gościowi może się nie spodobać. Oni mają taki swój styl, byli jednymi z pierwszych, zdobyli sławę na światową skale to coś musieli mieć w sobie. W dodatku autorowi tematu głównie chodziło o klasyki, to ma klasykę, Sex Pistols, jeden z punk rockowych zespołów który powstał w latach 70'. Roczek to jest ale punk roczek ale w pewnym sensie jest to klasyka warta przesłuchania. Mieszanie gościowi głowy jakimiś zirokezowanymi zespołami jest chore. Nie że mam coś do ciebie ale po prostu zrobiłeś mały spam.

@Miszu879

Ozzy jest specyficznym wokalistą, tak samo zespół, mają parę kawałków które lubię ale nie jest to nic świetnego. Fajnie że jest ktoś kto słucha normalnej muzyki ale ja Maidenów oraz Metallicy nie słucham.

Co do ogólnie zespołów to Stonesi, Zeppelin, Floydzi to jest według mnie ta magiczna trójka. Fajnie jak by więcej osób udzielało się w tym temacie i napisało dokładniej czego słucha itp. Bo trochę tak pusto, autor dostał to co chciał teraz mamy w sumie wolną rękę do dyskusji.

To zarzućmy pierwszy temat, co sądzicie o Stonesach ?:p
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Autor dostał co chicał, tak jest nowitzki i dzięks.O postcie g'core nawet nie che mi się specjalnie gadać.W każdym razie kolejny raz zgadzam się z nowitzkim- punk rock, chaotic itp. reprezentują raczej kiepski typ muzyki.Sex Pistols to faktycznie klasyk i to dzięki temu, że mieszał punk rock z rock'iem w umiejętny sposób, co świadczy o tym, że nie jest to zły zespół.Co do Stonsów to z tego co się zorientowałem grają takiego melodyjnego, spokojniejszego rock'a (nie, aż tak wybuchowego jak Gunsi, albo AC/DC).Przyjemne piosenki.Ja osobiście najbardziej lubię te w których wokalista trochę skrzeczy, gitary zasuwają solóweczki.Ozz'iego Osbourne'a poznałem oczywiście też i uwielbiam jego kawałek:"Hellraiser".
 

indigo

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
kraków
pistolsi - jedno wielkie zakłamanie było przecież, wszystko ustawione etc.

a stonesi to BOGOWIE, nie wiem, jaki zespół może im się dziś równać, dziadki ciągle skaczą po scenach, mają dwudziestoletnie kochanki, a to co robili przedtem to jedna wielka legenda rocka. (co z tego, że na koncertach musi im towarzyszyć cały oddział lekarski, phehehe).
led zeppelin, inna historia, perfekcja i niesamowite talenty, po prostu cud oraz błogosławieństwo, że ci faceci się spotkali.
flojdzi: tyle już o nich powiedziano, że nawet nie wiem, co dodać, są zwyczajnie, naturalnie kultowi, choć ja lubię płyty jedynie do animals, od ściany to już - według mnie - szmira była.

no i w zasadzie to tej trójki słucham najczęściej.
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Nowitzki jakie irokezy, proszę cie, nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak samo pozdrawiam Montaggamera i jego ignorancję (kiepski typ muzyki, heh) ale nieważne. Co by nie offtopoować to Indigo, +1 za to zdanie o Zeppelinach. Zeppelini mieli jakiegoś niesamowitego farta. Przecież każdy z nich jest utalentowany jak cholera. Page jest genialnym gitarzystą, to samo Plant i jego wokal. O basowaniu Jonesa i bębnieniu ś.p. Bonhama nie wspominając. Floydzi nigdy nie byli dla mnie jakimś genialnym zespołem. Są oczywiście bardzo dobrzy, mimo wszystko jednak troche przereklamowani (ale tylko odrobinkę). The Who to w sumie jedna z moich ulubionych kapel. Płyty Who's Next, Who Are You, czy Tommy to przecież dzieła sztuki. Co do wspomnianych tu również Stonesów. To spodobali mi się tak naprawdę niedawno chociaż ich muzyke znam od dość dawna. A wracając do sex pistols to jasne zdobyli światową sławę itd. ale to przecież wytwór kilku sprawnie zarządzających, wiedzących co aktualnie modne (bunt, nienawiść do klasyków typu pink floyd, zielone włosy Rottena, to zwyczajnie było kontrowersyjne, jak na tamte czasy, a jak wiemy to co kontrowersyjne to się spodoba). Już sama historia początków SP jest godna politowania. Tyle ode mnie na ich temat. Zajmijmy się raczej innymi kapelami, tymi którymi warto.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dire Straits - lekkie i klimatyczne. Co by się wyluzować i podziwiać gitarę Knopflera.
Atomic Rooster. U nas mniej znana kapela. Melodyjne.
Ostatnio zahaczyłem o Twisted Sister. Pozytywnie yebnięci ludzie. Jeśli lubisz muzykę w stylu ,,Rock 'n roll, hell yeah!", to tu się odnajdziesz.
Jesio Creedence Clearwater Revival, podobne trochę do wspomnianych Straitsów.
The Clash, wywodzi się co prawda z punkowego nurtu, ale balansuje również wokół rocka. Świadczą o tym bardziej złożone kompozycje.
 

gearuka

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Wishbone Ash - zapomniany już zespół, imo jedno z moich największych muzycznych odkryć, gorąco polecam, szczególnie płytę Argus. (jeśli posłuchasz do końca ich utworu, który znajdziesz na dole tego postu dowiesz sięskąd Budka Suflera zerżnęła solówkę do "Do Tanga Trzeba Dwojga")
The Clash - posłuchaj pierwszej płyty (The Clash) i London Calling. Bardziej punk rock, ale nie taki przy tępawy w stylu Sex Pistols, mają bardzo melodyjne piosenki, charyzmatycznego wokalistę Joe'a Strummera i głębokie politycznie i społecznie teksty, być może wpadną ci w ucho.
Wishbone Ash - The King Will Come
The Clash - London Calling najlepsza jakość, jaką znalazłem.

/update
Oho, zauważyłem, że Caleb wspomniał już o The Clash i o Creedensach, pod któymi również się podpisuję. ;)
 

chorrendalna_

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
503
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
k-ce
Jeśli słuchasz tych zespołów co wymieniłeś, to witaj w rodzinie, haha :D Ja też tego słucham i ostatnio polubiłam takie zespoły jak Tuff czy Poison. Nie można zapomnieć o takich legendach jak AC/DC, Rollin kamyczki, Zeppelini, Van Halen, Alice Cooper i Iron Maiden :D
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Haha, kocham stary poczciwy kalsyczny rock. Zawsze można przy tych 'rytmach' neiźle główka powymiatać :p
A zespoły?
PINK FLOYD (my love)! później długo długo nic i Def Leppard, Iron maiden,a le oni tak bardziej dla jaj, Guns'n'Roses (ich kocham za 'don't cry'), Skid Row, Gary Moore, i trochę innych :)
 

Lillka16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
228
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lubsko//Normanton (UK)
No to ja tak od siebie dodam travelling wilburys, Fleetwood Mac, chuck berry na ktorym wzorowal sie Angus Ac/Dc
Jesli chodzi o Yardbirdsow juz wspomnianych to polecam ze wzgledu na jimiego Page i Jeffa becka dwoch uzdolnionych gitarzystow ktorzy przez pewien okres grali razem i powstalo kilka naprawde dobrych piosenek a co do Zeppelinow to warto tez poslochac solowych projektow pozostalej 3 (jimi Page, Robert Plant, john paul jones ;]

Ps:
Sex Pistols byli tylko zabawka w rekach Malcolma ale to oni stworzyli ruch punk rockowy, a Sid taniec pogo x]
A z klasykow w takich klimatach polecam The Clash, The Ramones, Television, Stiff little finger ;]
 
Do góry