Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Szczerze to chyba teraz będzie strach coś kupować w innych walutach. Trafiłam już na kilka informacji o tym, że banki blokują klientom konta. Coś z ustawą o przeciwdziałaniu terroryzmowi i praniu brudnych pieniędzy.
 

jastarnyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2015
Posty
31
Punkty reakcji
0
Myślę, że na pewno jakiś fajny gadżet się sprawdzi. Może jakiś smartwatch albo kamera? Ciężko też stwierdzić, bo jednak każdy facet, wbrew pozorom jet inny:)
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
A kupujecie w ogóle ebooki? Wiadomo, że raz na jakiś czas typową książkę się kupi, ale nie wiem jak z ebookami. Szukam informacji dla przyjaciółki, bo wydaje ona ebook z rozpisani.pl i ciekawa jestem czy jest na to popyt w ogóle czy jednak ludzie liczą, że za darmo elektroniczną książkę pobiorą.
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja kupuję ebooki ale w formie płyt CD do słuchania w discmanie. Dotychczas nie kupowałam książki do pobierania, ale myślę że to jest bardzo wygodna forma zakupu.
Za to kupuję np klucze do gier na steam, bo jest taniej, klucz przychodzi w kilka minut od zakupu i w niedługim czasie mogę zacząć grać.
Przez internet kupuję też kosmetyki naturalne, a kilka dni temu kupiłam skarpety sportowe bo nigdzie nie mogłam znaleźć bezszwowych :)
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Tak, robię zakupy już od długiego czasu w internecie, wlaściwie to od kilku dobrych lat.
 

Queen_of_dreams

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Ostatnio przekonałam się do Zalando i zamówiłam 3 pary butów - jedną zostawiam, dwie zwracam bez ponoszenia żadnych kosztów. Zazwyczaj wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej najpierw przymierzyć, ale uwierzcie, byłam we wszystkich sklepach obuwniczych w mieście i nie znalazłam nic, co by mi się spodobało.

Często kupuję w Internecie produkty, które wcześniej obejrzę stacjonarnie - online często jest taniej.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ja robię bardzo często zakupy online ale:
- tylko w przypadku w którym sklep ma odbiór osobisty u mnie na miejscu
- tylko wtedy gdy można płacić gotówką przy odbiorze

Od czasu do czasu robię tez zakupy w zaufanych sklepach (x-kom.pl, komputronik.pl, dipol.pl, hollex.pl) i wtedy biorę wysyłkowo bo wiem że mnie tam nie "urobią na coś"

Na alllegro nie kupuje od kilku lat bo jest tam drożej jak w sklepach. Prócz tego że drożej to jeszcze w 70% wałki. Ostatnio szukałem monitora do PC. Wszystko co znalazłem na allegro miało błedy w opisach.
Prawdziwe sku$^&#^$*@#^$7yny! Monitor TN, reakcja 8ms a oni piszą IPS z reakcją 6ms. Wały i tyle. Szukałem dysku - na allegro w opisach 7200/128M cache a w rzeczywistości 7200/64MB cache.
Na dodatek allegro to rynek zbytu dla uszkodzonych, małowartościowych i przestarzałych fantów. Piekne bannerki, reklama, masa cudów a przedmiot sprzedawany LOW END.
teraz szukam telewizora do małego pokoju a szukam max. 32" i ten sam wał. Spora część telewizorów HD READY (1366x768 720p) w dziale Full HD a w opisie: telewizor HD :)
a używanych fantów to już w ogóle nie tykam bo zawsze są droższe od nowego. Głupi przykład monitorów. Starocia 1600x900 TN 22">23" w cenach 350-500 a nowe IPS 1920x1080 21">22" 419>499zł. Paranoja.
 

Amabilis

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
Od dłuższego czasu robię dużo zakupów przez internet. Jeśli chodzi o ubrania to już coraz więcej firm oferuje bezpłatne zwroty, więc jak jakiś rozmiar nie przypasuje to bez problemu można oddać. Zauważyłam, że kosmetyki na allegro można kupić o wiele taniej niż nawet w Rossmanie podczas ich wielkich promocji (a nie trzeba się rozpychać łokciami tylko można sobie siedzieć przed kompem i popijać kawkę ;) ) Jedyne co, czego jeszcze nie kupuje to spożywka. Nie wyobrażam sobie nie obejrzeć na żywo towaru przed kupnem.
Pozdrawiam
 

EwaListowka

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2017
Posty
6
Punkty reakcji
1
Ja większość rzeczy kupuje w internecie, nawet leki w aptekach internetowych
 

Menua

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
32
Punkty reakcji
2
Ja muszę przyznać, że dosyć często robię zakupy w sklepach internetowych i póki co jestem zadowolony, raz że wiele rzeczy można znaleźć tutaj taniej, a dwa mamy szeroki asortyment jakiego nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych.
 

AsiaDrozd

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja najczęściej przez Internet zamawiam to, czego nie mogę dostać stacjonarnie. Np w sklepie wpadły mi w oko buty - ale nie ma mojego rowmiaru. Co wtedy? Internet. Często też zamawiam jakieś prezenty, albo gadżety. Baaaaaardzo rzadko zamawiam ubrania, po prostu boję się bez mierzenia :)
 

sienna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2017
Posty
28
Punkty reakcji
0
Sprawdzam w pierwszej kolejności dane kontaktowe - jak nie ma adresu ani nr tel. do firmy to już jest dla mnie sklep spalony. Zwracam także uwagę na opinie klientów.
 

DenimKing

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
10
Punkty reakcji
1
A ja nie mam żadnych obaw co do zakupów w sklepach internetowych, jest taniej i bezpiecznie, naprawdę nie ma się czego obawiać. Poza tym zakupy w sklepach internetowych to zdecydowany komfort i wygoda.
 

jazow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Zakupy w internecie są wygodniejsze niż w sklepach stacjonarnych.
Wszystko jest w jednym miejscu-"na monitorze".
Ja kupuję raczej przez internet te rzeczy które jest bardzo ciężko wyszukać w zwykłych sklepach/nie mają ich,nie sprowadzają lub nie mają pojęcia o istnieniu takich przedmiotów/. :wink:
 

TinnLinn

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2017
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
🤷🏻‍♀️
Ja bardzo rzadko kupuję coś w internecie. Wolę pójść do sklepu, zobaczyć daną rzecz, dotknąć jej itd.

Z ubraniami mam tak, że zawsze muszę przymierzyć przed kupnem. Nie kupuję ich w internecie, bo co, jeśli się okaże, że kupiłam zły rozmiar? Albo co gorsza wszystko jest okej, ale wyglądam w niej jak kupka, bo to nie jest coś, co nosi się z moim typem figury?

No i oczywiście koszt przesyłki (czasami jest za darmo, o tyle dobrze)...
A jeśli już naprawdę muszę coś kupić w internecie, to tylko i wyłącznie opłata za pobraniem. W taki sposób jest najmniejsza szansa na to, że zostanę oszukana.
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Wszystko oprócz żarcia kupuję przez internet. Bo taniej, bo więcej, bo dostaję do domu kiedy chce i nie muszę za tym latać. Nawet ciuchy przymierzam w sklepach stacjonarnych i potem taniej kupuje w sieci a niektóre to mam tak obcykane rozmiarówki, że biorę w ciemno. Na zagranicznych też sie zdarza i jeszcze nie miałem jakichkolwiek problemów. Już od dawna sklepy internetowe powoli wypierają te stacjonarne.
 
Do góry