Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

kasia8907

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
2
Ja jestem wielką zwolenniczką sklepów internetowych :) Pracuję, studiuję i nie mam wiele czasu, by chodzić od sklepu do sklepu w poszukiwaniu ubrań, które będą do mnie pasować.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
EKOHOLIK napisał:
Czy robicie zakupy przez internet w sklepach on-line? Jeśli tak to na co zwracacie szczególną uwagę wybierając dany sklep?
Robię i to bardzo często, ponieważ wielu rzeczy nie mogę dostać w sklepach w moim mieście. A zwracam uwagę na ceny i producenta oczywiście no i opinie o tym sklepie wśród klientów
 

Anecia

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
Dużo pracuję, więc nie często mam czas na bieganie po sklepach - pozostają wygodne zakupy w sieci.
Kupuję w sprawdzonych sklepach, te które mają dobre opinie i te wiarygodne.
W grudniu zrobiłam pierwszy raz zakupy świąteczne - w znanym dyskoncie spożywczo-przemysłowym tesco - mogę więc świadomie polecić. W odróżnieniu od innych podobnych - mają już naprawdę spory wybór, bo zakupy online można tam robić już od ładnych paru lat.
na Allegro zakupy robię od lat - zawsze sprawdzam komentarze o sprzedającym - jak za dużo negatywnych - odpuszczam i szukam dalej.
mam też ulubione sklepy odzieżowe i tam też się nie zawiodłam.
 

Giermek2016

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zawsze jeśli weźmiemy pod uwagę czas i koszty biegania po sklepach stacjonarnych wyjdzie nam na plus zakup w internecie. Ale oczywiście to nie to samo co w realu. Nie da się dotknąć, przymierzyć, a i większy problem zawsze w przypadku reklamacji. :pokrecony:
 

jajanek97

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2016
Posty
11
Punkty reakcji
5
No na poczatku to na opinie i cene :) Ale nie mam ulubionego slkepu. KUpuję tam, gdzie aktualnie mają najelpszą ofertę :)
 

saranarat

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o kosmetyki to mam swój sprawdzony portal gdzie robię regularne zakupy. Tak samo jest z lekami czy dermokosmetykami które kupuje w aptece online gdzie ceny są o wiele niższe. Poza tym, że ma kilka oddziałów w Polsce to mają sklep online co jest wygodne.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Giermek2016 napisał:
Zawsze jeśli weźmiemy pod uwagę czas i koszty biegania po sklepach stacjonarnych wyjdzie nam na plus zakup w internecie. Ale oczywiście to nie to samo co w realu. Nie da się dotknąć, przymierzyć, a i większy problem zawsze w przypadku reklamacji. :pokrecony:
To nie jest wielki problem. Jeżeli kupujesz u sprawdzonych sprzedawców i jesteś w miarę standardowy, jeżeli chodzi o rozmiar. Wielu sprzedawców na allegro podaje dokładne rozmiary, więc często wystarczy porównać z tym, co już u ciebie leży w szafie czy szufladzie.
 

Kaja Grczewska

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czasami jakieś kosmetyki kupuję i jakieś gadżety do telefonu, np na Allegro czy Teletorium :) Dla mnie najwazniejsza jest cena i opinie o sklepie
 

Py Ra

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
30
Punkty reakcji
2
1/ przesyłka za pobraniem
2/ jak najdłuższy czas na zwrot
3/ łatwość zakupów
 

Hubert Jan Sawicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
Uwagę zwracam najczęściej na koszt wysyłki, np. jak kupuję książki. Mogę kupić tę samą w różnych cenach i zapłacić za przesyłkę też różnie, warto spojrzeć.
 
J

jolos

Guest
Ja też często korzystam ze sklepów internetowych. Nie kupuję ubrań z niesprawdzonych sklepów, bo nie wiadomo jak będą wyglądać na żywo. Natomiast lubię kupować mały sprzęt, czy oprogramowanie. Kupowałem niedawno nowego Windowsa na klucz-system, bo nie lubię piractwa i wolę mieć sprawdzone produkty.
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
allegro na 90% :D W sumie elektronie itp to kupuję tylko tam, jedynie jedzenie i ubrania w realu :D
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Na Allegro robię zakupy. A korzystacie z Alliexpres? Macie doświadczenia? Kusi mnie, bo tam jest dużo fajnych dupereli, ale trochę boję się tam zamawiać.
 

roxrenata

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Tananek napisał:
Na Allegro robię zakupy. A korzystacie z Alliexpres? Macie doświadczenia? Kusi mnie, bo tam jest dużo fajnych dupereli, ale trochę boję się tam zamawiać.
Od jakiegoś czasu korzystam z Alliexpress i jak na razie jestem bardzo zadowolona z zakupów. Faktycznie na przesyłkę czeka się długo, bo często ponad miesiąc, ale jeśli komuś nie zależy na czasie, to naprawdę można tam nabyć super rzeczy w całkiem dobrej cenie :)
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Jeżeli chodzi o Aliexpress to polecam grupy dyskusyjne w tym temacie na portalu Facebook - dużo fajnych i sprawdzonych rzeczy jest polecane :)
 
K

kawann

Guest
Robimy oczywiście, ze tak ja np. przez internet zamówiłam dywan do swojej sypialni, bardzo mi się spodobał i nie mogłam nigdzie podobnego znaleźć. Więc zamówiłam i wszystko było okej.
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
Kupuję głównie książki (Aros) i sprzęt elektroniczny, bo zazwyczaj jest tańszy niż stacjonarnie. Teraz np. jestem na etapie wybierania ekspresu do kawy. Ale zdarza mi się kupować też coś w sklepach dla zwierząt (raczej tylko wtedy, gdy jestem przez kilka dni w domu, bo zazwyczaj jest wysyłka kurierem, czego nie lubię) lub coś nietypowego na prezent, jeśli jest tylko w jednym czy dwóch sklepach. Ważna jest dla mnie możliwość wysyłki do paczkomatu lub na poste restante.
 

gabryjelka

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Też mi się zdarza aczkolwiek dla mnie takie tradycyjne zakupy to czysta przyjemność więc nie rezygnuje z nich tak całkowicie na rzecz internetowych, co innego mój maż który ma alergię na sklepy, ale to chyba jak większość facetów :D
 
Do góry