Robert Kubica

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Od nowego roku są nowe przepisy i bedzie trzeba zbudować zupełnie nowe bolidy od podstaw...

Wiadomo że kto ma więcej kasy ten teoretycznie będzie mógł zbudować lepszy bolid... gdyż im więcej pracy się włoży tym bolid będzie lepszy a praca kosztuje...

Mclaren i Ferrari zatrudniają dużo więcej ludzi niż BMW i mają po dwa tunele aerodynamiczne... BMW ma tylko jeden...

Nie wiem jak Honda i Toyota ale napewno mają więcej kasy niż BMW..
Sądzę żę tą zmiane przepisów BMW będzie nadrabiało przez kolejnych kilka sezonów...

przepisy w f1 zmieniają się co sezon,trochę to denerwuje,ale cóż poradzisz,w tym toku jeżdżą bez kontroli trakcji i jakoś wielkiej różnicy nie widać,no może oprócz Massy

A co do możliwości rozwoju team'ów to uważam że MacLaren w tamtym sezonie 'żerował' na ogromnej wiedzy i doświadczeniu Ferdka,bo gdy go zabraklo to od razu Lewisek zaczął się pocić by załapać się do 5tki w kwalifikacjach,że o Kovalainenie nie wspomnę.Dobrze doradzić inżynierom może tylko świetny kierowca,może i Lewisek jest dobry ale nie ma doświadczenia i już są problemy.
BMW ma tę przewagę że Heidtfeld jest już bardzo doświadczony i to musi procentować.
A co do czwartego miejsca to za nie dostają 1 ptk mniej niż za 3 więc nie ma tragedii,ale co pudło to pudło.
 

Andrew575

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
346
Punkty reakcji
1
przepisy w f1 zmieniają się co sezon,trochę to denerwuje,ale cóż poradzisz,w tym toku jeżdżą bez kontroli trakcji i jakoś wielkiej różnicy nie widać,no może oprócz Massy

No właśnie zmieniają się co roku ale nie tak żeby budować bolidy całkowicie od nowa. W tym roku najważniejsza zmiana to tylko brak kontroli trakcji.... Nowe bolidy bazowały na starych i nie trzeba było tyle kasy wkładać w ich rozwój...

A w przyszłym sezonie ma być m.in. limit docisku aerodynamicznego i inne opony-sliki i jeszcze do tego wiele innych zmian jak np. KERS itd...

Więc bolidy będą zupełnie inne... Samo KERS pociągnie ogromne środki... Jak dlamnie dla BMW to problem...
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Czwarte miejsce to czwarte miejsce. Gdyby na pudle były cztery miejsca inaczej byś gadał. Takimi rzeczami przejmować się mogą sportowcy z niezrównoważonym ego.
No to 95% sportowców ma niezrównoważone ego wystarczy popatrzeć np. na olimpiadzie na miny tych co zajęli 4 miejsce czy nawet poczytać wywiady z Małyszem który nie raz wspominał że nie przepada za tym miejscem. A jego niezrównoważonym raczej nazwać nie można ...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Toć, pewnie mają :D . I nie myl "niezrównoważonego ego" z jakimś tam "niezrównoważeniem" ogólnie.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Toć, pewnie mają biggrin.gif, I nie myl "niezrównoważonego ego" z jakimś tam "niezrównoważeniem" ogólnie.
rozumiem różnicę, eh widzę ze nie dojdziemy do porozumienia z tym syndromem czwartego miejsca...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Więc bolidy będą zupełnie inne... Samo KERS pociągnie ogromne środki... Jak dlamnie dla BMW to problem...
nie wiem jaie będą zmiany od nastepnego sezonu,póki żyję tym :D
jakby nie patrzeć f1 to sport<choć fia robi wszysko aby to zmienić> i liczy się tu głównie czynnik ludzki,wysatrczy popatrzeć na toyotę czy hondę-największe budżety a walczą tylko o miejsca od 10 w dół.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
No i Roberto świetnie pojechał,po raz pierwszy miał realną szansę wygrać i to w warunkach w ktorych radzą sobie tylko najlepsi.Fakt że pozycję uzyskal głównie dzięki pechowi innych,ale jak wiadomo szczęście sprzyja lepszym :D
Heidtfeld strasznie się opuścil ostatnimi czasy,ale jak widać nie przeszkadza to Kubicy,a nawet wręcz przeciwnie...
Klasę pokazał Sutil i naprawdę bylo mi go zal gdy na kilka okrążeń przed metą musiał zjechac.
Po tym GP liderem został Hamilton,ale myślę że nie na długo.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Może i dzięki pechowi, ale zauważ, że Kubica nie popełnił żadnego poważnego błędu. Moim zdaniem poradził sobie świetnie na trudnym torze.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Wyścig na torze w Monako był chyba najciekawszym wyścigiem w tym sezonie...
Dużo emocji było :D

Plus dla Kubicy za to, że przejechał nie popełniając żadnego błędu, który sprawiłby, że wyścigu by nie ukończył...
Szkoda Nicka i Sutila...
 

upa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2008
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z piekła.
Widzę, że temat stanął w miejscu. Rozruszam :D

Uważam, że Kubica zajął pierwsze w czasie GP Kanady, tylko dlatego że Hami wjechał w tyłek Raikkonenowi. Nie znaczy to jednak, że nie jestem z Roberta niezadowolona :D
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
a ja tam mysle ze roberta kubicc wszyscy kochaj:D:D i nie ktorzy nawet tworza filmy na youtube....
 

upa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2008
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
z piekła.
Hahaha. Śmiech na sali. Wszystko na publiczne forum wyciągniesz^^

Prawdziwi fani to tacy, którzy nie są za nim, tylko gdy odnosi zwycięstwa, ale zawsze.
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
ja tam nie wiem... ja wiem ze niektore dziewczyny kochaja f1 i roberta kubice:D
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Kubica znowu kosi. Tak odświeżam temat, bo Robek znowu na podium. Tym razem w Walencji :)
 
Do góry