Rekolekcje - co zmienily w twoim zyciu?

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja akurat miałam bardzo fajnego rekolekcjoniste i podobała mi się Jego nauka ;)
Fakt-trochę długo trzeba było stać, ale cóż nie narzekam :p
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
ostatni raz na rekolekcjach bylem w gimnazjum - nic nie zmienily w moim zyciu (moze przez to ze zawsze trafial sie nam rekolekcjonista, ktory nie potrafil podjac dialogu z mlodzieza...) w LO na rekolekcje nie jezdze, bo to strata czasu - wole sie przygotowac do matury.
 

Qatsi

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Toruń
Ostatnie moje rekolekcje dały mi poważną odnowę duchową (w końcu poszedłem do spowiedzi i powiedziałem dokładnie wszystko co mi tak ciążyło). Poza tym miałem to szczęcie, że spędziłem je (w sumie 10 dni) w klasztorze w Słowacji (Marianka dokładnie), gdzie wkręcił mnie mój wujek (zakonnik). Dużo czytałem, spacerowałem po Bratysławie, podziwiałem. Z resztą to były trochę inne rekolekcje, takie przeznaczone raczej dla duchowieństwa, ale i tak dużo z tego wziąłem dla siebie. Super czas. W drodze powrotnej zakonnicy "przemycili" mnie na teren klasztoru w Częstochowie, który objęty był klauzulą, dzięki temu widziałem rzeczy zakryte dla zwykłego turysty, byłem w szoku jak tam pięknie i "mistycznie":) Poza tym w rekolekcje o.Góry, który ma odczyty w różnych miejcach w Polsce są zawsze bombowe.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Fajne wspomnienia po części pozytywnie zazdroszczę :) Zazwyczaj w tym pędzie codziennym świata mało mamy tak naprawdę czasu dla ducha, zadumę, refleksje czy inne głębsze przemyślenia.

Choć nie uczęszczam na rekolekcje uważam ze są one dobre i potrzebne wielu.
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Mi jak zawsze nic nie dały( ew wolny czas od szkoły:D)
Rekolekcje mało komu pomagają. Nigdy żaden ksiądz nie umie mnie przekonać, powtarzając w kółko to samo, głupio moralizując . Takie kazanie to każdy potrafi ułożyć.


Po namyśle: może w głębi ducha chciałbym jakoś inaczej odczuć kolejne rekolekcje..
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ekhm... Najpierw trzeba było je mieć.
 
Do góry