Rasta

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie tędy droga.
Ja bym tak nie powiedział. Młodość jest po to, aby eksperymentować czyli także się mylić. Pragnienie bycia kimś innym, upodobania się do określonego stylu jest za małolata normalne - nie chodzi o to aby ominąć ten okres, ale żeby z czasem nauczyć się, że najważniejszy jest olej w głowie, nie moda.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Kultura rasta w cywilizowanym kraju nie ma łatwo. Codziennie widzę "rastamanów" pijących coca-colę:)
 

Freischütz

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ogólnie przecież widząc ludzi Z Rastafarii nie musimy od razu myśleć, ze na pewno idą na jointa, bo mimo, że oni to lubią, to nie robią tego ciagle.
 

Cl@us

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
Rastamani najbardziej kojarzą mi się z luzem i wolnością.
I jest bardzo podobnie.
Sam znam kilku i nasze relację są ok.
Na ogół to strasznie mili kolesie.
Sam zioła nie palę, ale jestem za legalem.
Wolę ludzi z dredami ( chociaż nie zawsze ) niż pijane nastolatki...
 

Anka84

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Sama do nich nic nie mam.
Kilku moich znajomych jest Rasta i zawsze powtarzają:

"najgorsze jest to że dla innych jesteśmy przeważnie dilerami albo ćpunami"

często będąc z nimi sama to zauważałam i to naprawdę bywa denerwujące.
 

pisss

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wawa
to przykre gdy religia wiąże sie z muzyką ...

to daje pewien obraz ... jak ułomny może być człowiek ... tworząc sobie "boga" który odpowiada im przekonaniom ...


w moim mniemaniu Bóg jest bardziej uniwersalny ...

choć moje poglądy w pewnym momencie mijaja sie z chrześcijaństwem :p

Hehe to przykre gdy religia wiażę się z czymkolwiek innym poza religią. Religia to jedynie wytwor ludzkiej wyobraźni w który ludzie słabi uparcie wierza, a ludzie u władzy za jej pomocą zwyczajnie w świecie manipulują innymi.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Heheh małe ,,ale" - Rastafari nie ma nic do religii... Bob śpiewał ,,I have no religion"... wiara owszem... ale nie religia. Najprościej wierzysz w Boga, ale szeroko pojętego. Nie takiego co ma praktycznie kodeks karny jak ten chrześcijański i posyła swoich słabszych wyznawców na wieczne potępienie ;)
 

malecki

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Taki off bo dostalem ataku smiechu .Cytujesz klasylow, i z jakim kunsztem:)))

Wiemy, że Chrześcijaństwo jest prawdziwe, gdyż Ewangeliści, natchnieni przez Boga - który nie moze popełnić błędu - opisali dzieje Chrystusa. Na przykład w pierwszy poranek po Wielkiej Nocy, ci, którzy poszli odwiedzić grób Jezusa, zostali powitani przez:
a) Młodego mężczyznę (Mk, 16:5),
b) Nie, nie, to nie był człowiek, to był ANIOŁ (Mt, 28:2-5),
c) Obaj się mylicie, to było DWÓCH MĘŻCZYZN (Łk, 24:4),
d) Nieprawda! Tam nie było NIKOGO! (J, 20:1-2).
 

nico77

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Osobiście podobają mi się. Muzyke reggae lubie, oni także są nieszkodliwi.. pozytywnie :)
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Rasta to przede wszystkim religia. Trudno mówić, że wywodzi się ona z Jamajki, choć ludzie zazwyczaj tak myślą. Fakt, że Bob Marley pochodził z Jamajki wcale tego nie zatwierdza. On tworzył muzykę, nie był prorokiem. Ziemią obiecaną dla Rasta jest Etiopia. Poza tym, Marley, do Ortodoksyjnego Kościoła Etiopskiego przystąpił dopiero tuż przed śmiercią. Trudno więc mówić, że Rasta wywodzi się z Jamajki. To tak, jakby powiedzieć, że ruskie pierogi jedzą Rosjanie.
A zioło dla wierzącego i praktykującego Rasta jest sakramentem, a nie rodzajem rozrywki.
Pozdrawiam.
 

ktos !!

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam musze zrobic projekt (prezentacje ) o subkulturze Rastaman. Mam problem, poniewaz nie za duzo wiem o tek kulturze o ich zwyczajach. Czy moglby ktos mi pomoc?
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
No ja z miłą chęcią pomogę, ale podstawowe informacje na pewno znajdziesz na necie. Proponuję przeczytać ten temat po prostu. Może zapytam od razu, co ma zawierać ta prezentacja? Wszystko od początku? To jest: religia, muzyka, etc.? Bo tego na prawdę jest sporo.

Powiem jeszcze, że nie warto zaglądać na Wikipedię. Najwięcej do Rastafari dowiesz się od ludzi, dlatego też polecam forum.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Wikipedia? Fakt, sprawdziłem to hasło swojego czasu i było bardzo śmiesznie. Książki zza to są spoko, nawet biografia Boba CaF zawiera dużo informacji, które by się w takiej prezentacji przydały.
 

LadyAsia

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czytam to i śmiać mi się chce, Rastafarianie to jest religia taka jak każda religia i nie opiera się na jaraniu zioła. Głównym wierzeniem jest wiara w boskość Hajle Selasje, a dokładnie w to, że jest powtórnym wcieleniem Jezusa Chrystusa, juz nie jako baranka Bożego, ale jako zwycięskiego Lwa z pokolenia Judy. Ludzie czy wy kiedykolwiek czytaliście Pismo Święte?!! JCM (Jego Cesarski Majestat) pokazał Naszym Czarnym Bracią, że są coś warci, wprowadził system podatków, szkoły, itp Jak to powiedział JCM - jeżeli chcesz mieć coś do jedzenia - pracuj (jakoś tak nie pamiętam już dokłądnie). Sam HS nawoływał do Pokoju i Miłości, był nawet w Polsce. Według historyków był najlepszym władcą Etiopii, także sami widzicie. Był Jezusem ubranym w złoto "na Jego boku Król, królów, Pan nad Panami" - niedokładany cytaty z Biblii. Jesteście fanatykami religijnymi i w dodatku nie tolerujecie innych Religi! Mogła bym tutaj pisać bez końca ale i tak nie trafi to waszych popsutych naukami Kościoła Katolickiego ( zauważcie że mam jakiś szacunek do Waszej wiary i nie nazywam Was brudasami tak jak Wy nazywacie RM ). A jeżeli opieracie się na książce Kapuścińskiego 'Cesarz' to radze wejść w google i poczytać chodź by i wywiad z wnukiem HS, który opowiada jak było na prawdę. Okazało się że Pan Kapuściński współpracował z komuną. A jeżeli Wy kierujecie się sterotypami hot 13 tańczących pogo pod sceną w szpilkach na NDK lub SGM, i uważających się za rasta to Wasz sprawa. Ah wiecie o co chodzi w Rasta aby szukać wyciszenia aby analizować każdy dzień, w dzisiejszym świecie trudno o spokój o przemyślenia nad swoim zachowaniem, ciągle tylko pospiech i żądza pieniądza także zioło pomaga w tym, pobudza umysł ale znowu pojawia sie problem hot 14 palących dla szpanu i dla tego żeby była faza.... Hmm to chyba wszystko. A i jeszcze Jah to skrót od Jahwe czyli Boga ! Prośba: akceptujmy się na wzajem, kochajmy, możemy więcej jezeli będziemy działać razem! Nie ważne jaki kraj, wyznanie czy rasa! Bądźmy lepszymi ludźmi, zyjmy w zgodzie z ludźmi, naturą i zwierzętami ! kochajmy się i szanujmy! Zniszczmy zło.

Bless! Babilon płonie !
Jah!

Ludzie RastaFarianie nie należą do subkultury ! to Religia!
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Ehhh.... znowu to samo. Rastafari to szersze pojęcie niż religia. Mofayah ma rację pisząc ,,przede wszystkim". Po za tym bez sensu tak to bierzesz do siebie.EWR/NDk itd. to składy grające dancehall i nie umniejsza to faktu, że wielu rastamanom ów styl się podoba. Powiedz mi jesteś w stanie przy klasycznym rootsie przetańczyć w klubie całą noc? Bo ja nie. To najlepsza muzyka dla mego mózgu, ale nie w każdej sytuacji. Co do Kapuścińskiego to jak dla mnie bez sensu najeżdżasz na jego postać to człowiek, o naprawdę ogromnym wkładzie w polską literaturę, aczkolwiek przyznaję - ,,Cesarz" jest książką nieprawdopodobnie stronniczą.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
U mnie w mieście po wystąpieniu Bednarka ujawniła się jedna wielka pani rasta. Ma swojego fbl i tam ciągle jakieś rasta teksty i pozdrowienia do czasu... Kiedy ludzie jej powiedzieli, ze stała sie rasta przez bednarka to ucichła, przestała sie z tym obnosic, a teraz chodzily do szkoly policyjnej ;p Widziałam rasta w łodzi, ale takiego prawdziwego nie poznałam. Mało bardzo o nich wiem : ]
 

Steiner14

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
87
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Osobiście nie przepadam za tym ruchem społeczno-religijnym. Nie podzielam głoszonych przez niego poglądów. Nie podoba się mi sposób ubioru ludzi będących w tej subkulturze i często ich wygląd. A przede wszystkim denerwuję mnie propagowanie w kraju polskim kolorów flagi Etiopii, a także jej samej. Nie uważam, że ćpanie - w tym przypadku palenie marihuanny ,,pobudza" umysł, a wręcz przeciwnie - sądzę, że otumania. A także stoję w opozycji do pacyfizmu. Bym zapomniał - muzyka także mi nie odpowiada. A przy ich religii zaczynam doceniać katolicyzm... Właściwie można rzec, że jestem anty-rastafarianinem.
 
Do góry