Rage Against The Machine

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Jestem pewien ze ten zespol zna bardzo wiele osob i nie moglem uwierzyc ze niema o nim tematu:) chyba ze nie umiem kozystac z opcji "szukaj". Zespol znany jest przede wszystkim ze swoich energetycznych kawalkow i akcji politycznych takich jak chec uwolnienia Mumi'i Abu-Jamal'a, ale to temat raczej do innego dzialu:). Dla zespolu bardzo charakterystyczny jest imo genialny rap Zacka de la Rocha, pokrecone sztuczki z gitara Toma Morello, przyjemne i bujajace groovy Tima. C i kartonowe jak dla mnie brzmienie perkusji xD. Co wy sadzicie o tym zespole? Lubicie? Nie nawidzicie (za komunistyczne teksty i postawe)?

A i jeszcze zeby nie bylo tak jak z zespolami w stylu Papa Roach... RATM jest czesciej uznawany jako zespol funkowo-metalowy lub jako zespol grajacy metal alternatywny niz rap-core... wiec jezeli moge prosic to zostawcie go w tym dziale:)
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
A i jeszcze zeby nie bylo tak jak z zespolami w stylu Papa Roach... RATM jest czesciej uznawany jako zespol funkowo-metalowy lub jako zespol grajacy metal alternatywny niz rap-core... wiec jezeli moge prosic to zostawcie go w tym dziale:)

wydawalo mi sie ze to dzial z muzyka wiec jakiekolwiek poglady nie powinny miec tu znaczenia...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
To moja kapela nr1.

Muzycznie mozna powiedzec ze wychowlaem sie na RATM .. dzieki Timiemu poznalem ze istnieje taki instrument jak bass i teraz sam na nim gram .. jego ciezkie riffy wypalaja mi mozg ;)

do tego Morello i te jego "historie" na gitarze

moj ulubiony duet gitarowy.. Tim na basie Tom na wiosle i przepala sie czaszka :)

Brad tez solidny podoba mi sie jak na talerzach pyka

no i Zack ktorego "wokalu" podrobic sie nie da

do tego ta energia, pasja, przeslanie w muzyce glownie na scenie

jak wydali 1 plyte to w swiecie muzyki to byl szok.. nikt nigdy wczesniej nie zrobil nic tak nowatorskiego... uwazam ze jest tak nawet do teraz.. RATM nie podciagnalbym pod zaden gatunek czy styl... oni sa po prostu niepowtarzali.. RATM to RATM ;)

ideologia.. no wlasnie to nie tylko zespol muzyczny ale glownie "grupa polityczna".. nie raz podkreslali ze muzyka nie jest dla nich najwazniejsza w tym co robia.. dlatego nie jets to typowa kapela komercyjna co gra aby zarabiac.. oni wykonuja "swoja misje" i to dodaje calej sprawie smaczku

chociaz w swiecie muzyki tez wyrobili sobie renome bo plyt sprzedali sporo i kilku powaznych nagrod zdobyli

kiedys bardzej sledzilem ich losy, dzialanosc i ideologie ostanio nie mam tyle czasu .. pozatym mieli 7 letnia przerwe w dzialanosci i nie wiem jak to jest teraz bo narazie tylko koncertuja.. chociaz dobre i to :)

marzy mi sie jeszcze kiedys jakas ich nowa plytka :niepewny:

z ideologia sie nie utozsamiam, mam swoje poglady aczkolwiek ich teksty znam dobrze oraz do jakich spraw nawiazuja i w jakich okolicznosciach powstawaly.. nawiazuja do takich z ktorymi raczej kazdy by sie zgodzil bo atakuja przewaznie niesprawiedliwosc i hipokryzje "systemu" amerykanskiego...

sa skrajnie antyUSA .. ja osobiscie tez za USA jakos specjalnie nie przepadam

lewacy, komuchy.. nie przesadzalbym.. sami siebie okreslili jako rockowy zespol socjalistyczny o ile pamietam ;)

w swoich tekstach nie nawoluja do przemocy, przestepstw, morderstw itd. .. co najwyzej do walki "w slusznej sprawie" w protescie przeciwko aktom przestepczym wladz USA

pozatym nie ma co sie skupiac na ideologii czy polityce bo to dzial muzyka nie ? .. ja ich ani nie bronie ani nie wyznaje jak pisalem wszytsko na zasadzie ciekawostek.. ja ich uwielbiam glownie za muzyke a z kilkoma tekstami moge sie utozsamic bo opisuja nasza ch. rzeczywitosc i pozwalaja "otowrzyc oczy"
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Wlasnie ja tez nie moge do konca utozsamiac swoich przekonan z tym o czym mowi ratm ale wielu sprawach maja racje. Jak mowil juz wczesniej Troll nawoluja do walki w slusznej sprawie. Ale tak ogolnie to nie zwracam uwagi na teksty, bo jak bym chcial posluchac madrych slow to posluchal bym poezji spiewanej. A RATM to zespol muzyczny wiec dla mnie wazna jest ich muzyka... jest dobra i dlatego ich slucham:)

A tak btw to :cenzura:a co temat o ratmie robi w dziale o popie, jazzie, bluesie i swingu o_O?
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Dobra niech juz zostanie tutaj... dla mnie to juz ruznicy nierobi. Jak ktos bedzie chcial cos napisac na temat ratmu to sobie napewno znajdzie.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
skoro funky się z tego wywodzi to w jakim dziale o takich zepsołach pisać?
Przeciez napisalem ze moze zostac:) W jakims stopniu masz racje z tym ze tu pasuje tylko jak widzie inne zespoly np. popowe w tym dziale kolo Rage'ow to az razi xd
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Przeciez napisalem ze moze zostac:) W jakims stopniu masz racje z tym ze tu pasuje tylko jak widzie inne zespoly np. popowe w tym dziale kolo Rage'ow to az razi xd
przyznam szczerze że mimo ża nie lubie za bardzo jazzu to szkoda mi go że z popem. ale do mieszanek muzycznych typu funky rock itp, to uważam że zespół powinien być razem z muzyką tej bardziej tolerancyjnej połowy, natomiast funky jak widze to większa grupa bo o tym ciągle tu ktoś wspomina, więc zdziwiłem się że o tym nigdzie nie ma
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
RATM w dziale Pop - Jazz - Blues - Swing to jakis nieporozumienie.. delikatnie mowiac

ze wzgledu na muzyke jaka graja w tych dzialach co tu sa to pasuja jak to do:

Rock - Metal

badz

Punk - Hardcore - Emo - Alternative

z naciskiem na to pierwsze
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
pierwsze należą do bardziej zamkniętych tolerancyjnie grup więc wg tezy Ci otwarci powinni przygarnąć powinno być to tam gdzie się powinno gadać o funky. dlatego powinniście się zgadać jakich gatunków muzycznych brak na forum, jak chcecie je wykonać i dajcie znać... mi w jakiś piątek wieczór, ale nie ten bo wyjeżdzam na weeken, ale w następny zagadam do admina
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Miec do nich to nic nie mam bo nawet maja jakies 2 czy 3 dobre kawalki, ale wsadzanie ich do jednego worka z RATM'em to jest potezny pocisk po legedzie imo. Bo jednak papa roach to nie jest jakis nawet dobry zespol... A ratm nalezy do najleprzych:)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Znowu dysputa o tym, jaki gatunek gra zespół. RATM można spokojnie zaklasyfikować jako rock, a jakość muzyki to inna sprawa. Dorzucanie do tego gatunku funku i innych substytutów(w ramach rozsądku) rozwija tą muzykę i czyni ją bardziej różnorodnę. Ciebie to wkurza, a dla innych jest ciekawe.
RATM słuchałem kiedyś, bez rewelacji. Czasem zdarzy mi się jeszcze włączyć. Utwory są zbytnio do siebie podobne, przewidywalne. Ale sztandarowe Killing In The Name czy Renegades Of Funk są już ciekawsze-bywa, że zagości w moich głośnikach.
 
Do góry