Pytania, na które nigdy nie znajdziemy odpowiedzi

N

Neo

Guest
przypadkowa napisał:
no ale kto to wymyślił, ze satelita? to taka 'nowoczesna' nazwa...
Tego to ja nie wiem, a nazwa mi się podoba :] Ze słownika języka polskiego:
satelita m odm. jak ż IV, CMs. ~icie; lm M.
~ty, D. ~tów
1. <<ciało niebieskie mniejsze krążące wokół większego; księżyc>>
Satelity Jowisza.
D Sztuczny satelita <<urządzenie o specjalnej konstrukcji wystrzelone
w przestrzeń międzyplanetarną i wprowadzone na orbitę wokół danej
planety lub jej naturalnego satelity; sztuczny księżyc>>
D Satelita meteorologiczny <<sztuczny satelita Ziemi umożliwiający
obserwację powłoki chmur w atmosferze ziemskiej i promieniowania
cieplnego Ziemi w celu uzyskania danych do opracowywania prognoz
pogody>>
D Satelita telekomunikacyjny <<sztuczny satelita Ziemi umożliwiający
teletransmisję sygnałów radiowych i telewizyjnych między stacjami
naziemnymi>>
przen.
a) lm M. ~ici, D.
<<osoba pozostająca pod czyimś wpływem, stale mu towarzysząca>>
Wszedł w otoczeniu swoich satelitów.
B) <<organizacja, państwo itp. nie działające samodzielnie,
pozostające w sferze wpływów innej organizacji, innego państwa>>
2. techn. <<mniejsze koło przekładni obiegowej, którego oś obraca
się dookoła osi większego, centralnego koła; koło obiegowe>>
z łc.
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
I dobre wyjasnienie. Podobno Ksiezyc dawniej byl czescia Ziemi ale bardzo dawno temu uderzyl w nia duzy meteor ktory zlal sie z Ziemia i oderwal od niej czesc powierzchni i wtedy powstal Ksiezyc. Czyli dawniej moglo istniec na tej "drugiej Ziemi" zycie. ;)

[ Dodano: 4 Czerwiec 05, 09:06 ]
A jeszcze jedno kiedys Kiezyc nas opusci bo sie oddala od Ziemi a wtedy to beda takie anomali pogodowe ze ho ho. A Ziemia bedzie zmieniala swoja os od 0 stopni do 90 bo Ksiezyc jest naszym stabilizatorem :hyhy:
 

margola19

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2005
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
ze świata marzeń =)
:) WITAM=)MNIE Z KOLEI NAURTUJE INNE PYTANKO...CO BEDZIE JAK JUZ SIE SKONCZY YCIE NA ZIEMI.JAK WSZYSCY JUZ UMRZEMY.CZY WTEDY KAZDY BEDZIE W NIEBIE,PIEKLE I CZYSCCU?CZY ZNOWU OD NOW BEDZIE ZACZYNALO SIE ZYCIE NA ZIEMI...?HMM...JEST JESZCZE KILKA WAZNYCH PYTAN..CO BYLO PIERWSZE:JAJKO CZY KURA?JEZELI JAJKO TO SKAD SIE WZIELO?NAJPIERW MUSIALA CHYBA BYC KJURA.ALE Z DRUGIEJ STRONY JEZELI BYLA PIERWSZA KURA TO TEZ SKAD SIE ONA WZIELA.MOJA ODPOWIEDZ NA TO PYTANKO JEST TAKA:NAJPIERW BYLA KURA BO BOG PRZECIEZ STWARZAL ZWIERZETA A NIE... .JAJKA=) :zdziwko:
 
N

Neo

Guest
A według mnie jajko, bo jest jedną komórką. A to z tym końcem życia to rzeczywiście bardzo ciekawe. Hmm... no to wtedy chyba będzie chaos, z którego wyłoni się jakieś życie :D
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Na to pierwsze pytanko sami musimy sobie odpowiedziec. W roznych religiach jest roznie wiec wszystko zalezy od religi i naszego podejscia.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ja mimo religii jaką wyznaję też zastanawiam się, tylko troszkę inaczej: Co się dzieje kiedy umieramy? czy naprawdę jest życie po śmierci, co na nas czeka? Ja obawiam się, że nic umrzemy i na tym koniec z naszym całym życiem. Odkąd mam takie myśli, staram się kozystac z życia jak mogę, bo być może jest tylko jedo a tak naprawdę to po śmierci nic nie ma. Wymyślili to wszystko by ludzie nie bali się śmierci?
Choć w duchy wieżę :p
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
A ja się boję, ze smierc polega na tym ze zamykaja mi sie oczy, ustaje akcja serca, a mózg bedzie nadal zył, ze np bede słyszec jak ludzie mowia ze umarłam, ale nie bede mogła nic powiedziec, ze bede widziec tylko ciemnosc...
boje sie smierci bez wzgledu na to co mi po niej obiecuja :|
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
przypadkowa też miałam takie myśli, przez jakiś czas :p Ale teraz już mi się to zmieniło
 

Helmud_Ziom

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
292
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
--==ChOjEnKi==--
margola19 napisał:
:) WITAM=)MNIE Z KOLEI NAURTUJE INNE PYTANKO...CO BEDZIE JAK JUZ SIE SKONCZY YCIE NA ZIEMI.JAK WSZYSCY JUZ UMRZEMY.CZY WTEDY KAZDY BEDZIE W NIEBIE,PIEKLE I CZYSCCU?CZY ZNOWU OD NOW BEDZIE ZACZYNALO SIE ZYCIE NA ZIEMI...?HMM...JEST JESZCZE KILKA WAZNYCH PYTAN..CO BYLO PIERWSZE:JAJKO CZY KURA?JEZELI JAJKO TO SKAD SIE WZIELO?NAJPIERW MUSIALA CHYBA BYC KJURA.ALE Z DRUGIEJ STRONY JEZELI BYLA PIERWSZA KURA TO TEZ SKAD SIE ONA WZIELA.MOJA ODPOWIEDZ NA TO PYTANKO JEST TAKA:NAJPIERW BYLA KURA BO BOG PRZECIEZ STWARZAL ZWIERZETA A NIE... .JAJKA=) :zdziwko:

nie dożyjemy tego :rotfl: :rotfl: , prędzej się spali słońce niż skonczy się ziemia :eek:czami:
 

PaOolina

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
164
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
A mnie zastanawia inne pytanie, które jest mi cięzko sprecyzować, tak, żebyście zrozumieli, ale chodzi mniej więcej o to: dlaczego jestem sobą, dlaczego nie jestem np. Ariną albo Tomem? Dlaczego moja dusza jest w takim ciele i dlaczego myślę tak jak myślę? Wiem, że to trudne i nie za bardzo do zrozumienia, ale czesto sie tak zastanawiam :)
 
N

Neo

Guest
A mnie zastanawia czy wszystko dookoła jest naprawdę rzeczywiste, czy może to tylko wszystko iluzja... Czy nie jestem w Matrixie
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
a czy gdyby byli na świecie sami serdeczni i mili ludzie, czy świat nie był by monotonny?
 

Kociara

dążę do celu...
Dołączył
5 Czerwiec 2005
Posty
617
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warszawa
Echh....Sama nie wiem...
Poprostu kocham te planete i nie chce by zli ludzie ja zniszczyli...:(
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
Arina napisał:
Mnie czesto zastanawia, jak może coś się nigdy nie kończyć? Jak może wszechświat nie mieć końca?
Też kiedy patrzę w gwiady, nie chce mi się wieżyć, że w tym całym wszechświecie jesteśmy sami.

sami napewno nie jesteśmy

tylko jeszcze nie poznaliśmy współwmieszkańców tego wszechświata :]
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Ale czy w gruncie rzeczy te pytania są takie ważne? Zmienią one coś w Twoim życiu? Nie lepiej byłoby robić dobrze, pomagać innym, itd....
Kociara napisał:
Poprostu kocham te planete i nie chce by zli ludzie ja zniszczyli...Smutny
No to dawajmy przykład ludziom, na którym mamy wpływ! Wyrzuca papierek na ziemię jeśli 3 m dalej jest kosz? Zwrócić mu uwage! A swoim zachowaniem dawać dobry przykład.
Moje zdanie :)
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Tak się zastanawiam, ale przecież wystarczy spojrzeć na człowieka,. Może się to wydawać dość głupie i naiwne, ale czy człowiek nie nosi w sobie takiego wszechświata, chodzi mi tutaj o jego duszę. Jeżeli jest ona nieskończona, wieczna, nieśmiertelna tzn. że jest wszystkim jest absolutem. Życie człowieka polega na tym, aby osiągnąć tą nieśmiertelną, niematerialną, egzystencję. Tak się tylko nad tym zastanawiam. Może wszechświat zaczyna się tam gdzie brak jest wszystkiego co namacalne, widzialne to tylko pustka. Ale Przrecież nie może być tylko tak że wszechświat jest tylko iwylącznie "jedną z wielu stronic danej książki" ponieważ jak każda książka i ona musi mieć swoje zakończenie. Może to nic znaczącego? Ale tylko tak się zastanawiam. Pozdrawiam :)
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Wszechświat ma granice. narazie nie znaleleziono innych form życia ale chyba istnieją bo inaczej byłoby strasznie nudno.

Jak księżyc nas opuści to dzień będzie trwał 8-9 godzin.
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
A ja wam powiem ze za niedługo będziemy mieć palmy w polsce jak klimat bedzie sie nadal ocieplał tak jak sie ociepla.. Niedługo to znaczy za jakies 3-4 pokolenia... Tak mi sie wydaje :p
 
Do góry