psycholog z depresja?

Dołączył
18 Październik 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Ziemia
alez oczywiście. Ale nie rozmawiamy o takiej fazie w której nie można już wiele zrobić bo człowiek żyje sam w swoim włąsnym zamkniętym świecie. to raczej oczywiste;]
 
M

Mia

Guest
depresyjny najlepiej zrozumie. skoro jest zaburzony jest tez empatyczny i wrazliwy. osoba zdrowa niekoniecznie posiada takie cechy.poza tym przez pomaganie innym pomagamy tez sobie.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
depresyjny najlepiej zrozumie. skoro jest zaburzony jest tez empatyczny i wrazliwy. osoba zdrowa niekoniecznie posiada takie cechy.
Tak też nie uważam.
Empatia empatią, to ciężki temat w kontekście terapeutów. Ja osobiście jestem zdania, że terapeuta ma przede wszystkim pomóc, oczywiście, żeby pomóc musi zrozumieć pacjenta, ale to nie oznacza, że ma się np. z nim utożsamiać.

poza tym przez pomaganie innym pomagamy tez sobie.
Eee, ale co to ma wspólnego z terapeutami... Jeśli ktoś idzie na psychologię kliniczną, żeby leczyć siebie, to według mnie pomylił miejsca.


Po prostu uważam, że jeśli jakaś choroba - także psychiczna - nie ma wpływu na wykonywaną pracę, to nie ma wpływu i cześć. Dobry specjalista będzie dobrym specjalistą, niezaleznie od problemów osobistych, jeśli tylko jest w stanie je zostawić za drzwiami gabinetu.
 
Do góry