Pstrykanie Palcami

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Też mam ten nawyk :lol:
Palce,kark,biodro,nogi,nawet plecy ^^"

Ale szczęką nie umiem ;c ;p
 

Dertch

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2006
Posty
318
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
też chciałbym wiedzieć...
Wyobraźcie sobie sytuacje, że np - pstrykacie karkiem i głowa wam już zostaje w pozycji nie wyprostowanej a wy za nic nie możecie nią ruszyć... lub inne bardziej drastyczne sytuacje związane z "pstrykaniem"
Może pomoże (mi nie pomogło) :p
 

orbit

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
90
Punkty reakcji
0
Kolana,łokcie,nadgarstki, palce u stop i nog, kostki, kark,szczeka,kregoslup...Jeszcze cos?:D
 

domimisia12346

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
386
Punkty reakcji
0
Kolana,łokcie,nadgarstki, palce u stop i nog, kostki, kark,szczeka,kregoslup...Jeszcze cos?:D
no ja kolanami tez z rana strzelam strasznie głośno, orbit nie wymienilas/es jeszcze przy stopie tego zgięcia bo ja nimi tez strzelam, tam gdzie kostki są :) no i jeszcze nosem i uszami hehehe (naprawde)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Jak na razie wszystko jest na dobrej drodze! Już rzadko pstrykam, ale mam takie dziwne uczucie nagromadzenia się mazi w stawie, których kiedyś pstrykałam! To kiedys minie?
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
ja moge strzelac palcami na zawołanie prawie :)) jak 15 minut nie robie nimi duzego ruchu to potem jka zegne to pstrykaja :D i dla mnie to nic złego :p
 

blackandwhite

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Małopolska, Gorlice
oo tak strzelanie palcami, szczęką, karczkiem, i innymi zginającymi się częściami ciała xD

a najbardziej podoba mi się strzelanie szczęką :D nauczyłam się tego jakoś przypadkiem, a później okazało się że to od tego że zamiast gryźć normalnie zaczełam żuć jak krowa :D musiałam się odzwyczaić, ale lubie sobie pochrupać co jakiś czas:D
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
No właśnie, jak coś chwytam np. palcami to mi się czasem samo pstryknie! Dzisiaj chyba tylko 2 razy pstryknęłam. No, coraz lepiej :)
Ja umiem pstrykać kolanami, najlepiej się pstryka przy schodzeniu po schodach.
 

Agnes_ka

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Witam Serdecznie!!!

Zdecydowałam się jednak napisać wiadomość w temacie... Pstrykam palcami już od 10 lat od szkoły średniej... było to napewno z pocztku nerwowe a teraz to jest już nałóg maksymalny... skoro zaczynam o tym myśleć to... chyba czas z tym skończyć... tylko pytanie jak to zrobić bo pstrykam bez przerwy... a jak staram się nie pstrykać to palce zaczynają mnie boleć i drętwieją czuję jakbym miała reumatyzm... jakby coś chciało mi je rozsadzić od środka... nigdzie nie mogę znaleźć informacji jakie skutki niesie za sobą długoletnie pstrykanie ze stawów... w moim przypadku nie jest to wyciaganie stawów tylko ich zginanie tak jak zginają się kostki i strzelanie... czuję że to negatywnie wpływa na zdrowie więc mobilizuje mnie to do zerwania z tym ale tak jak napisałam bez pstrykania palce strasznie mnie bolą... co mam robić... Ostatnio razem z chłopakiem kupowałam pierścionek zaręczynowy było mi strasznie głupio bo ciężko było nam dobrać rozmiar do podobającego się nam fasonu... zawsze miałam małe dłonie i krótkie palce... ale od tego pstrykani achyba zrobiły się grubsze... mój chłopak wciąż zwraca mi uwagę na to żebym nie pstrykała przy nim czasem udaje mi się wytrzymać jakiś czas ale ukratkiem muszę pstryknąć a w pracy to już się nie mówi non stop... wstyd i tyle... no i ten ból... Pomóżcie proszę... może trzeba z tym iść do ortopedy czy jakiegoś lekarza od stawów...

Pozdrawiam...
 

Agnes_ka

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Sssskarbie, odpisałam Ci na PW :*

Dzięki za wiadomość... napisz mi jeszcze jak się oduczyłaś... u mnie to trwa już 10 lat i zaczynają się kłopoty... wczoraj poczytałam w encyklopediach zdrowia o różnych schorzeniach stawów między innymi o nowotworach... przeraziłam się... w necie na stronie ortopedycznej widziałam zdjęcia z operacji dłoni okropne... jak się oduczyć...czasem pomaga jak coś mam w dłoniach i np. tym obracama albo ugniatam ale nie wszędzie można się czymś bawić np w pracy już nie bardzo... wczoraj cały wieczór siedziałam na łapkach... ale potem i tak musiałam sobie popstrykać...

Pozdrawiam...
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Trzeba po prostu nei pstrykać. Na początku myślałam tylko o tym: żeby nie pstryknąć itp. Często mi się nie udawało, ale nie poddawałam się, próbowałam dalej. Aż wreszcie doczekałam się - bardzo rzadko pstrykam, przeważnie jak zegnę palec aby coś wziąć to mi się pstryknie, ale tak to już sama tego nie robię :) Potrzeba do tego mnóstwo silnej woli.
3mam za Ciebie kciuki kochana! :*
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Niop najgorsze i mnie jest ot że to nie tylko paluszki.
Kark , biodra , kolana , sopty , nadgarstki...oj można by wymieniać.
Czasem udawało mi sie przez długi długi czas nie pstrykać ale mniej więcej co 2 godzinki może więcej MUSZE... :(
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Witam od kiedy pamiętam pstrykam i strzelam na wszystkich stawach pomimo nauczki jaka mnie za to spotkała.....
Ze strzelaniem na karku zaczeło sie w 2002 roku widziałem jak znajomy strzela i też prubowałem,Po czasie stało się to codziennością a nawet nawykiem nie do wyelminowania, co zebrałos swe żniwo_Operacja kręgosłupa w 2004 roku wypadniędzie dysku tzw.Rwa kulszowa, rehabilitacje treningi itd.Teraz nie strzelam na karku ale na palcach nie potrafię przestać....
 

Agnes_ka

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Hej!!!

Ponieważ nie mam narazie czasu ani pieniędzy żeby chodzić po lekarzach opisałam swój problem z pstrykaniem palcami i ich bólem na stronie www.zdrowemiasto.pl czekam na odpowiedź lekarza... na tej samej stronie są też okropne zdjęcia z operacji to mobilizuje mnie do pracy nad tym żeby skończyć z pstrykaniem ale idziemi bardzo ciężko...

Pozdrawiam... pa...
 
Do góry