Przyszłościowe kierunki studiów

Zegna

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Może architektura jest dobra; gdybym szedł dziś na studia, to nie wybierałbym budownictwa, bo studentów jest po prostu za dużo wyrzucanych na rynek, a za +- 5 lat lepiej zdecydowanie nie będzie.

Najważniejsze jest szczęście i umiejętności, należałoby zaczepić się w jakiejś dobrze prosperującej firmie, gdzie można nabyć początkowe doświadczenie i tak jak w przypadku budownictwa oczywiście uprawnienia budowlane są niezbędne by osiągnąć coś więcej, ale to pogawędka na dłuższy czas :)
 

mikusia89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
a co myślicie o dietetyce? czy jest to przyszłościowy zawód, w moim wypadku wchodzą w grę studia zaoczne, a nie są w moim regionie dość tanie, więc czy warto? może ktoś studiuje i się wypowie...
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Myślę, że wszystkie kierunki na politechnice są przyszłościowe.
Tak samo z lekarskim, dentystycznym, farmacją, kosmetologią - ludzie zawsze będą chcieli być zdrowi i piękni, niezależnie od czasów.

mikusia89, osobiście odradzam. Znam parę osób po tym kierunku, które od roku nie mogą znaleźć pracy, bo żeby móc samemu tworzyć diety, trzeba dodatkowo jeszcze jakieś certyfikaty porobić. Ale jeżeli jesteś zdeterminowana, to czemu nie.
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Zgadzam się - politechnika to uczelnia, po której ciężko nie znaleźć pracy. Ale uważam także, ze praca jest przede wszystkim dla wszystkich studiujacych informatyke. widze po swoich kolegach z uczelni z wszibu, ze nie maja z tym w ogole problemu. co więcej, dorabiaja sobie juz w trakcie studiowania a po skonczeniu, praca sama wpada im w ręce. takze szkoda, ze ja nie mialam nigdy wiekszych zdolnosci komputerowo - matematycznych, bo sama wybrałabym taką informatykę.
 
K

klaidua

Guest
Owszem, praca dla informatyków jest, ale nie dla wszystkich - tu liczą się umiejętności, a nie dyplomy. Dlatego, jeśli ktoś ma talent i sporą wiedzę to nawet po technikum informatycznym znajdzie pracę, a jak kogoś to nie interesuje i tylko przebimba 5 lat studiów to pracy będzie szukał długo...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Teraz jesli chodzi o kobiety to własnie stylizacja, wizaż, fryzjerstwo. To sa kierunki które jednak są teraz na czasie i sa napopularniejsze wród kobiet.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Fryzjersrstwo to zdaje się szkoła zawodowa, a nie studia.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Myślę, że najbardziej przyszłościowe kierunki to jednak te techniczne - to fach w ręku. Sam zastanawiam się jak tą moją edukacją pokierować dalej.
 

Nyszjarihet

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecin
Zależy co ktoś chce robić. Ja studiowałem nanotechnologie do marca. Kierunek świetny, związany z moimi zainteresowaniami. Jednak zająłem się wolontariatem i zoriętowałem się, że w tym czuję się najlepiej. Dlatego teraz idę na pracę socjalną zaocznie, wolontariat będę nadal sobie robił i dodatkowe umiejętności zdobywał, jak prawo jazdy, nauka języków, szkolenia itd...

Pracuję też w domu, zajmuję się handlem internetowym, dlatego w razie co pracę już mam. Mam takie szczęście, że mogę spróbować spełnić swoje marzenia, nie bojąc się o byt, ale współczuję tym, którzy muszą się z tym zmierzyć, bo to musi być bardzo trudne.

Po tym kierunku praca jest mało płatna, ale pewna. Jeśli jednak ktoś ba umiejętności kierownicze i dodatkowe certyfikaty itd... to nie powinien mieć problemów większych aby w przyszłości zarobić te 3000 tys.

Zawsze można też wyjechać, bądź założyć coś własnego i taki mam też zamiar.
 
R

rddk

Guest
mógłbyś coś więcej napisać o tym wolontariacie ? jak to działa, co tam robisz ?
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Słyszałam, że informatyka jest bardzo przyszłościowa. Warto też ponoć iść jeszcze na BPH, na kurs. Czytałam niedawno, że w każdej większej firmie musi być osoba odpowiedzialna właśnie za tą kwestię. U mnie w Progresie jest taki kurs, zresztą w pozostałych takich szkołach też pewnie jest, ale nie wiem jaki jest koszt. Poza tym warto jest robić takie kursy, bardzo się przydają w późniejszym szukaniu pracy.
 

Zull

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mechatronika wydaję się być przyszłościowym kierunkiem, często jest też zamawiana.
 

WSEIII-Poznan

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jeśli podjąłeś już decyzję o tym, że chcesz dalej się rozwijać i kontynuować naukę - nie trać czasu! Wpraw swoje postanowienia w czyny i złóż podanie do Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu! Zgłoś się do WSEIiI i zapisz się na studia - mamy jeszcze wolne miejsca na kierunku dietetyka oraz pedagogika specjalna!
Specjalnie z myślą o maturzystach, którzy czekają jeszcze na wyniki swoich egzaminów dojrzałości, przedłużyliśmy naszą promocję. Każdy, kto do 15.07.2012 r. zapisze się na studia w WSEIiI, będzie zwolniony z opłaty wpisowej!
Zapraszamy do WSEIiI!
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Co sądzicie o studiach informatycznych , specjalnośc:Inżynieria Oprogramowania i Baz Danych ? Czy jest bardzo trudno na czyms takim?
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
..ja za kierunek przyszłościowy uważam mój kierunek - Filologię Rosyjską...bez kitu..trzeba poprawić stosunki z Rosją...także gospodarcze...bo po co nam tysiące politologów, eurospecjalistów i psychologów??

....zresztą i tak kierunek nie ma za wielkiego znaczenia, teraz liczy się mieć papierek, przede wszystkim ukończenia studiów dziennych...bo znacznie przychylniejszym okiem patrzy się później na kogoś kto ukończył..nie wiem..technologię drewna na renomowanej państwowej uczelni typu SGGW, niż na absolwenta prawa jakiegoś czegoś prywatnego...

..tak więc byle co skończyć, ale na państwowej uczelni..przynajmniej tak mi się wydaje....

Moja kuzynka po filologii rosyjskiej na podobno dobrej uczelni państwowej musiała iść na podyplomowe zarządzanie finansami i księgowość i teraz pracuje... w banku. Nie ma nic wspólnego z rosyjskim mimo, ze też uważała, że to przyszłościowy kierunek. A co do uczelni państwowej - uwierz mi, że prędzej pracę znajdzie prawnik po prywatnej niż technolog drewna po państwowej, dlatego że prywatna przygotowuje do pracy (staże, praktyki, wyjazdy i plan zajęć taki, że można pracować i zdobywać doświadczenie) a państwowa... cóż, studiujesz i ...? Do tego traktuja Cię jak gówniarza ale zwracają się za to do Ciebie per pan/pani... ;] Wole płacić i być traktowaną jak człowiek, nie martwiąc się, że nie znajdę pracy :)
 

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
Kto mi wytłumaczy dlaczego ochrona środowiska jest kierunkiem zamawianym? Przecież po tym nawet pracy nie ma.
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Przyszłościowe to informatyka, inżynieria materiałowa zwłaszcza w połączeniu z medycyną, oczywiście sama medycyna.

Czy ochrona środowiska jest przyszłościowa? No jednak UE kładzie duży nacisk na ochronę przyrody, więc raczej tak.
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Moim zdaniem w naszym kraju można się rozwijać za niewielkie pieniądze i można zdobywać naprawdę porządną wiedzę. Poznałam niedawno w szkole policealnej do której chodzę chłopaka, który robi tam już trzeci kurs! Ma dobrą pracę, ale chce się rozwijać, super sobie radzi, zbiera dyplomy, zbiera tytuły i całkiem nieźle mu to idzie. Pytałam go też o kasę. Ale mówi, że jeżeli miesięczny koszt nie przekracza 90 zł to tak naprawdę są to niewielkie koszta.
 
K

klaidua

Guest
Moja znajoma studiuje inżynierię środowiska, która jest kierunkiem zamawianym więc było wszystko och ach - teraz za pół roku kończy studia i modli sie, żeby się zaczepić chociaż na pół etatu w oczyszczalni ścieków, bo widoków na prace nie ma żadnych
 
Do góry