Przyjmowanie krwi

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Uwazam ,że jest włąsnie odwrotnie
to szatan miesza w umysłach ludzi i stawia im wartość ziemskiego życia ponad życie Wieczne.

Czy tylko swiadkowie sa ,którzy stronia od transfuzjii ?
czy kazdy żyd przyjał by cudza krew i nie uważał to za cudzołóstwo?

A co z tymi co do dzisiaj nie uzywaja elektryki jeżdża tylko konmi nie maja maszyn

ani żadnej takiej rzeczy ?
co z nimi ?
tez ich wyslecie do diabła?

Ten swiat ma własne prawa i nie przestrzega Tory .
a co wśród ludów które do dzisiaj nie znaja cywilizacji jako takiej?

Chcesz to bierz , i nie pogardzaj tym ,który nie chce brać ,a nie machaj Biblia .
kiedy Anioły -Synowie Boga zstapili na ziemie to pomieszali krew swoja i ludzka .
Bóg wołał ,ze załuje ze stworzył człowieka .
Dzisiaj miesza sie krew szybciej byle jak z byle kim .
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Normalnie odjazd :) dobrze ze ja nie jestem tu moderatorem :)
ap. Paweł napisał do Tymoteusza te słowa:

1 Tm 4:7
"Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności!"

1 Tm 1:4
"a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą."


.... a do Tytusa także:

Tt 1:14
"Nie zważając na żydowskie baśnie czy nakazy ludzi odwracających się od prawdy.

(źródło: Biblia tysiąclecia)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Normalnie odjazd :) dobrze ze ja nie jestem tu moderatorem :)
ap. Paweł napisał do Tymoteusza te słowa:

1 Tm 4:7
"Odrzucaj natomiast światowe i babskie baśnie! Sam zaś ćwicz się w pobożności!"

1 Tm 1:4
"a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą."
.... a do Tytusa także:

Tt 1:14
"Nie zważając na żydowskie baśnie czy nakazy ludzi odwracających się od prawdy.

(źródło: Biblia tysiąclecia)
Napisał tez że powstana ludzie którzy bedą przyjmowac tylko te nauki które ucho łechcza i nie wymagaja poświęceń...... a gdzie w bibli pisze że należy zycie ratowac za każdą cenę...... pytam gdzie....

Napisał tez że powstana ludzie którzy bedą przyjmowac tylko te nauki które ucho łechcza i nie wymagaja poświęceń...... a gdzie w bibli pisze że należy zycie ratowac za każdą cenę...... pytam gdzie....
usprawoedliwiac palenie papierosów a potepiacie Bozy nakaz powstrzymywania sie od krwi.... to obrzydliwe
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
No tak - powolna śmierć - i patrzenie na tych co umieraja,
a czy tylko umiera sie z braku krwi????
a co z tymi co umieraja powoli na raka ,albo na inne powikłania np po szczepieniu?

Zbrodnia przeciwko Bogu jest - bałwochwalstwo ,wszeteczenstwo ,
bycie starym cielesnym człowiekiem.

Ale nie sądzisz , że akurat śmierci z powodu braku krwi można uniknąć ? czy to zle, że umiemy pomóc drugiemu człowiekowi ? Nie sądze


Samo sedno Doroti a problem w literalnym trzymaniu się zasad rzekomo wymaganych przez Boga. (czytaj niezrozumienie tematu i przesłania u niektórych wyznawców.

Prawda. Chyba jeszce wiele lat musi upłynąc zanim ludzie zrozumieją pewne prawdy :)
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
Jezu dla mnie wszystko co ratuje jest życie jest dobre.

A cytowanie dosłownie biblii świadczy chyba o głupocie.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Uwazam ,że jest włąsnie odwrotnie
to szatan miesza w umysłach ludzi i stawia im wartość ziemskiego życia ponad życie Wieczne.

Czy to może szatan podszywając się pod Boga miesza w umysłach ludzi i każe im stać bezczynnie i patrzeć jak człowiek, któremu można pomóc, umiera??. W imię czego mam patrzeć jak giną niepotrzebnie ludzie?, których życie oddawane jest za darmo. W imię Boga?. Czy to jest ten miłosierny Bóg, który tak ukocha ł ludzi, że pozwalałby patrzeć innym ludziom jak jego dzieci umierają bez potrzeby.

Dzisiaj miesza sie krew szybciej byle jak z byle kim .
To w takim razie idę sobie machnę taką transfuzję z jakimś gościem na mieście... buahahahaha.
To stwierdzenie jest... mija się z prawdą o lata świetlne.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Uwazam ,że jest włąsnie odwrotnie
to szatan miesza w umysłach ludzi i stawia im wartość ziemskiego życia ponad życie Wieczne.
swiete slowa, tylko zapewne rozumiemy je inaczej

Czy tylko swiadkowie sa ,którzy stronia od transfuzjii ?
nie slyszalem o innym wyznaniu negujacym transfuzje krwii

czy kazdy żyd przyjał by cudza krew i nie uważał to za cudzołóstwo?
to na powaznie czy zart?
rabini nie widza problemu w transfuzjach

A co z tymi co do dzisiaj nie uzywaja elektryki jeżdża tylko konmi nie maja maszyn

ani żadnej takiej rzeczy ?
co z nimi ?
tez ich wyslecie do diabła?
kazdemu wolno robic co chce - jak dla mnie problemem sa dzeci

Ten swiat ma własne prawa i nie przestrzega Tory .
ale sj powoluja sie na biblie - srednio zrozumiale

a co wśród ludów które do dzisiaj nie znaja cywilizacji jako takiej?
i zapewne mieszkancy dzungli protestowali by przeiwko transfuzji?????????

Chcesz to bierz , i nie pogardzaj tym ,który nie chce brać ,a nie machaj Biblia .
racja

kiedy Anioły -Synowie Boga zstapili na ziemie to pomieszali krew swoja i ludzka .
czy cos z tego wynika? dla transfuzji?

Bóg wołał ,ze załuje ze stworzył człowieka .
no i co to ma wspolnego z transfuzja?

Dzisiaj miesza sie krew szybciej byle jak z byle kim .
tzn to bylo o rozmnazaiu sie ludzi czy transfuzji
bo troszke zbyt to zakrecone jak na moj maly mozdzek - nie rozumiem


usprawoedliwiac palenie papierosów a potepiacie Bozy nakaz powstrzymywania sie od krwi.... to obrzydliwe
dzieciom nie wolno palic
a co robi dorosly...
ze nei chce transfuzi i godzi sie na smierc to jego problem...
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
dzieciom nie wolno a dorosłym wolno palic ...... jedną ręką przetaczają sobie krew by może ocalic parę chwil życia a druga zatruwają i wyniszczają swój organizm ( i organizmy swych bliźnich którzy nie pala bo sznuja swoje zdrowie) bluźniąc tym Bogu i to maja byc ludzie którzy chca decydowac czy wolno to albo tamto.... dla mnie taka postawa to obłuda i fałsz nic wiecej... albo inaczej przetoczą sobie krew żeby ocalic parę chwil i tak ulotnego zycia a zaraz potem biora karabiny i ida zabijac bliźnich dla kawałka ziemi który nazywaja ojczyzną .... ohydne...
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Czy to może szatan podszywając się pod Boga miesza w umysłach ludzi i każe im stać bezczynnie i patrzeć jak człowiek, któremu można pomóc, umiera??. W imię czego mam patrzeć jak giną niepotrzebnie ludzie?, których życie oddawane jest za darmo. W imię Boga?. Czy to jest ten miłosierny Bóg, który tak ukocha ł ludzi, że pozwalałby patrzeć innym ludziom jak jego dzieci umierają bez potrzeby.
To w takim razie idę sobie machnę taką transfuzję z jakimś gościem na mieście... buahahahaha.
To stwierdzenie jest... mija się z prawdą o lata świetlne.


Mozna pomóc jesteś pewien na 100%
nie udawajcie ,że tak bardzo chcecie pomóc bo tysiace umiera z głodu i jakos serce wam nie mdleje?
nakarmcie ich transfuzja zamiast chlebem ,miesem itp.

mozna patroszyc ludzi jak bydło imówic ,ze sie temu zabrało bo tamtemu sie należy A kto decyduje KOMU sie należy?
Nie zasłaniaj sie Bogiem Niebios i Jego kochaniem ,co ma upaść niech upada.
Popatrz na Uzze ,chciał podtrzymac Arke Przymierza i co Bóg go zabił za co ?za to ,ze chciał dobrze?
to co dla nas jest dobre w oczach Boga moze byc ochyda spustoszenia.
Człowiek chce transfuzji - człowiek ma transfuzje ,Bóg może to akceptowac i wcale nie musi.
Kiedy człowiek Rodzi sie Z DUCHA Boga WIDZI INACZEJ , niz ciało i krew.
><><><
doroti

Ale nie sądzisz , że akurat śmierci z powodu braku krwi można uniknąć ? czy to zle, że umiemy pomóc drugiemu człowiekowi ? Nie sądze

Pomóc drugiemu człowiekowi - nakarm przyodziej
poczytaj o Armii Zbawienia jak pomagali jak ratowali małe dziewczynki ,które musiały usługiwać jako prostytutki
mali chłopcy musieli pracowac a płacono im kuflem piwa
umierali gineli - transfuzja to nie wszystko .
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dzieciom nie wolno a dorosłym wolno palic ......
dziecko moze sobie robic krzywde w sposob ograniczenie poczytalny

jedną ręką przetaczają sobie krew by może ocalic parę chwil życia a druga zatruwają i wyniszczają swój organizm ( i organizmy swych bliźnich którzy nie pala bo sznuja swoje zdrowie) bluźniąc tym Bogu
uciekasz od meritum, ja nie pochwalam palenia
ale dalem analogie
jezeli palenie jest szkodliwe = fakt, moze zabic = fakt
to dzieciom nie wolno
analogicznie
brak transfuzji moze zabic, ergo dorosly niech robi co chce, w koncu jest dorosly, dziecko to juz zupelnie inna sprawa
i to maja byc ludzie którzy chca decydowac czy wolno to albo tamto....
ja nie decyduje, ty w imieniu swoch dzieci (jezeli posiadasz) taka decyzje podjal bys

dla mnie taka postawa to obłuda i fałsz nic wiecej... albo inaczej przetoczą sobie krew żeby ocalic parę chwil i tak ulotnego zycia
zgadzam sie z toba obludy nie cierpie, ale "dura lex sed lex", wiec gdybysmy mieli inne prawo mowilbym inaczej
nie jestem fanem wtracania sie panstwo w stosunki dziecko<=>rodzic, jestem tego jak najdalszy
ale ze powtorze "dura lex sed lex"
a zaraz potem biora karabiny i ida zabijac bliźnich dla kawałka ziemi który nazywaja ojczyzną .... ohydne...
rozumiem ze jestes pacyfista, coz kazdy ma jakies poglady
czyli jakby jakis idiota zaordynowal ze sj sa wrogami ludzkosci i nalezy ich wymordowac nie zrobil bys nic w obronie siebie i swojej rodziny?
ew wszysyc polacy to wrogowie ludzkosci etc..
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Napisał tez że powstana ludzie którzy bedą przyjmowac tylko te nauki które ucho łechcza i nie wymagaja poświęceń...... a gdzie w bibli pisze że należy zycie ratowac za każdą cenę...... pytam gdzie....

Mt 22:37,39
37. On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
...
39. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
(BT)

Tak jak dbasz o swoje zdrowie i życie tak masz obowiązek dbać o to samo u Bliźniego. To są największe przykazania. i nie ma większych od nich.
Dlatego tu "wykładają się ŚJ i im podobni" i zaiste jest to ich kamieniem potknięcia.

Czy to może szatan podszywając się pod Boga miesza w umysłach ludzi i każe im stać bezczynnie i patrzeć jak człowiek, któremu można pomóc, umiera??. W imię czego mam patrzeć jak giną niepotrzebnie ludzie?, których życie oddawane jest za darmo. W imię Boga?. Czy to jest ten miłosierny Bóg, który tak ukocha ł ludzi, że pozwalałby patrzeć innym ludziom jak jego dzieci umierają bez potrzeby.

Zaiste Odys. j.w.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Mt 22:37,39
37. On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem.
...
39. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.
(BT)

Tak jak dbasz o swoje zdrowie i życie tak masz obowiązek dbać o to samo u Bliźniego. To są największe przykazania. i nie ma większych od nich.
Dlatego tu "wykładają się ŚJ i im podobni" i zaiste jest to ich kamieniem potknięcia.
Zaiste Odys. j.w.
Nie zauważyłemżeby to była biblijna odpowiedź na moje pytanie...... i żeby to potwierdzało tezę że nalezy ratować własne życie za .... w sz e l k a cenę... poszukaj czegos co bedzie odpowiedzią na moje pytanie.... bo Twoja odpowiedź potwierdza moje myślenie...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie zauważyłemżeby to była biblijna odpowiedź na moje pytanie...... i żeby to potwierdzało tezę że nalezy ratować własne życie za .... w sz e l k a cenę... poszukaj czegos co bedzie odpowiedzią na moje pytanie.... bo Twoja odpowiedź potwierdza moje myślenie...

Nie wiem co Ci potwierdza a co nie bo to kwestia twojego umysłu, inteligencji czy poznania woli Bożej. Mnie te dwa przykazania notabene największe w Piśmie w zupełności wystarczają. Podobnie jak i milionom innych chrześcijan aby właściwie rozumieć i podejmować decyzje.

Jeżeli nie dano Ci tego zrozumieć to nic nie pomoże.




A pułapki to zastawiaj sobie na swoich braci w zborze :)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Nie wiem co Ci potwierdza a co nie bo to kwestia twojego umysłu, inteligencji czy poznania woli Bożej. Mnie te dwa przykazania notabene największe w Piśmie w zupełności wystarczają. Podobnie jak i milionom innych chrześcijan aby właściwie rozumieć i podejmować decyzje.

Jeżeli nie dano Ci tego zrozumieć to nic nie pomoże.
A pułapki to zastawiaj sobie na swoich braci w zborze :)
Mnie zrozumienie dał Duch Bozy .... a Tobie z tego co widzę miliony ludzi .... więc sam osądz....

Inteligencja niestety nic Ci nie pomoże...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Mnie zrozumienie dał Duch Bozy .... a Tobie z tego co widzę miliony ludzi .... więc sam osądz....

I mnie duch Boży odkrywa wiele. Więc ktoś ma problem i jeden z nas jest w błędzie.

O kimś jednak tu mowa:

Hbr 3:10-11
10. Rozgniewałem się przeto na to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu. Oni zaś nie poznali dróg moich,
11. toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku. (BT)
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Hbr 3:10-11
10. Rozgniewałem się przeto na to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu. Oni zaś nie poznali dróg moich,
11. toteż przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpoczynku. (BT)

><><

I ty chcesz to wcisnąc pod transfuzje !!!

uważaj bo sie przeciwko tobie obróci i Gniew na siebie ściagniesz.

Bóg ma JEDYNA KREW KTÓA DAJE ŻYCIE

i napewno nie jest to krew grzesznika

zabradzo dbasz o to co do ziemi należy -a ciało w proch sie obróci.

Wiesz co to ODPOCZNIENIE ???
wątpie
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
zabradzo dbasz o to co do ziemi należy -a ciało w proch sie obróci.


A czemu człowiek ma nie dbać o to co stworzył dla mnie Bóg?. Dał mi wolną wolę, stworzył ciało, dał to samo mojemu przyszłemu dziecku. Dlaczego mam o to nie dbać?.

Orsa to samo można zastosować do Ciebie. Za mało dbasz o to, co Ci dał Bóg, czyli twoje i innych życie cielesne.
 
Do góry