Przeznaczenie

WeriDo

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wierzycie w przeznaczenie? Jesli tak to nasuwa mi sie 2 pytanie czym rozni sie przeznaczenie od zbiegu okolicznosci? o ile taka roznica istnieje? Jak myslicie ?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Są przynajmniej dwa pokrewne tematy ale nie zamknę tego aby nie było znowu że nadużywam swoich kompetencji czy coś takiego :D.

Więc, nie wiem czy istnieje przeznaczenie czy los, mój umysł tego nie pojmuje. Nie wiem czy teraz pisze to dlatego że tak jest z góry ustalone czy przypadkiem poprostu tak się złożyło, że siedze sobie przy kompie i pisze, a przeznaczenie bądź los za chwilę się ułoży tak że pójde na dół do swojego pokoju czytać książke.

Według mnie nie można określić istnienia zarówno jednego jak i drugiego, analogicznie do negacji.
 

acrz

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2006
Posty
274
Punkty reakcji
0
Wiek
42
hmm

ja się zastanawiam

ostatnio miało miejsce nst. zdarzenie

wtorek 12 listopada godz. 7:00
zdycha pies mojego przyszłego męża

wtorek 12 listopada godz. 21:00
zdycha moja ukochana psina

zbieg okoliczności , czy przeznaczenie ?
 

AAnnggeelliikkAA

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Dla mnie to jedno i to samo, zbieg okoliczności to równiez w pewnym sensie przeznaczenie poprostu tak miało czy ma być i już...
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
W przeznaczenie wierzę, albe w niewielkim stopniu. A zbieg okoliczności jak dla mnie to już coś zupełnie innego. :p
 

WeriDo

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dla mnie zbiegiem okolicznosci jest wydarzenie ktore sprawia ze przeznaczenie sie nie spelnia, ale mozna dojsc do wnisku ze to wydarzenie ktore uznalismy za zbieg okolicznosci jest naszym przeznaczeniem ( troche zagmatwane ale mam nadzieje ze rozumiecie) Powstaje wiec bledne kolo i przynajmniej ja nie umiem tego wyjasnic :)
 

acrz

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2006
Posty
274
Punkty reakcji
0
Wiek
42
dokładnie

zdechniecie obydwu psów może byc zbiegiem okolicznosci

my jako para i przyszłe małżenstwo moglismy odebrac to jako przeznaczenie

wszytko zalezy od interpretacji
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
dokładnie

zdechniecie obydwu psów może byc zbiegiem okolicznosci

my jako para i przyszłe małżenstwo moglismy odebrac to jako przeznaczenie

wszytko zalezy od interpretacji
wszystko jest dzielem przypadku lub jak kto woli zbiegiem okolicznosci. faktem jest ze mozna to roznie interpretowac (pole dla jasnowidzow i wrozbitow)
w waszym przypadku smierc ulubiencow moze tez byc interpretowana i to BARDZO ROZNIE :bag:
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja w to nie wierze. Jest wiele przyszłości, mnóstwo wariantów i to zależy od nas. Wiadomo, że czasem Bóg nam w czymś pomaga, ale to i tak nie jest przeznaczenie - nic nie dzieje się na siłę, wszystko ma swoje przyczyny i skutki.
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
moim zdaniem, to wszystko jest. po prostu jest. a czy to przeznaczenie, czy zbieg okoliczności, to już nieistotne dla mnie...
 

Martyna }:{

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2006
Posty
62
Punkty reakcji
0
Wiek
32
A ja wierzę w przeznaczenie i to bardzo mocno. Uważam, że w życiu nie ma przypadków czy zbiegów okoliczności. Wyznaję zasadę, żę dla każdego z nas jest zapisany los i wszystko, co się dzieje, jest wolą Boga. Ale to tylko moja teoria, każdy ma inną...
 

jojo84

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
645
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
New York znowu
moja teoria jest taka:
zbieg okolicznosci: zdazylo sie, bo sie zdazylo...
przeznaczenie: zdazylo sie, bo tak mialao byc...

kazdy wierzy w to co chce ja wierze i w przeznaczenie i w zbiegi okolicznosci...
 

Saphi

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Z nieba...
Nie wierzę w przeznacznie. Według mnie wszystkie czyny, myśli i słowa jakie wypowiadamy zależ ą tylko od nas. Od nszych swiadomych wyborów. Zbieg okoliczności? RAczej bycie w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie :]
 

kemotek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2006
Posty
587
Punkty reakcji
1
Wierzę w przeznaczenie ale w małym stopniu.
Codziennie zdarzają się sytuacje których skutki mogą się pojawić w przyszłości.
Istnieje jednak coś takiego jak zbieg okoliczności i czasem trudno jest go odróżnić od przeznaczenia.
 

Kindzia

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
529
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
małopolska
Wierzę w przeznaczenie...Wierzę że to się dzieję jest gdzieś tam zapisane... Nic nie dzieję się ot tak... ale to może bardziej Bóg nie przeznaczenie... Zbieg okoliczności to zupełnie coś innego przynajmniej dla mnie... Zbieg okoliczności to po prostu przypadek...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja nie wierze w przeznaczenie, dlaczego? Bo w kazdej chwili moze kazdy czlowiek palnac sobie w leb. Istnieje cos takiego w fizyce i matematyce jak prawdopodobienstwo. :D
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Do góry