Przepowiednie III WŚ

kingaj

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
1
Witam ! Niedawno zaczęłam zastanawiać się nad niniejszymi przepowiedniami które dotyczą (podobno) 10 listopada 2010 roku.

"2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna)." wg. Wangi

"Oto, co wg Nostradamusa spotka nas w roku 2010:
- w listopadzie rozpocznie się III wojna światowa, podczas której na szeroką skalę będzie użyta broń biologiczna i chemiczna "

Co o tym sądzicie?
 

reedzik

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Kruszwica
,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon” To odnośni przepowiedni Nostradamusa na rok 2012.O roku 2010 nic mi nie wiadomo.
 

kingaj

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
2
Punkty reakcji
1
,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon” To odnośni przepowiedni Nostradamusa na rok 2012.O roku 2010 nic mi nie wiadomo.


Hmm, no i tak nie pozostaje nam nic innego jak czekać na czwartek ;D
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
ała... to nie długo :D
ale musimy dożyć 2012 by to wtedy umrzeć.
A na poważnie to pierwszy raz słyszę o tej przepowiedni :D ale pewnie jest tak samo trafna co ta o 2000 :D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
O Nostradamusie bujda. Taka przepowiednia była rzeczywiście autorstwa Vangi czyli Wangelii Pandowej Guszterowej bułgarskiej niewidomej prorokini, chodziło o listopad, a nie konkretnie 10 dzień, jak się wydaje.
Z kolei w 2008 miały byc wg niej zamachy na 4 głowy rządu (?) i rozpocząć się konflikt w Indiach, który ma doprowadzić do III WŚ po dwóch latach. Jednak nic takiego się nie stało. Co prawda doszło do słynnego zamachu na hotel w Bombaju, i chwilowego wzrostu napięcia między Indiami i Pakistanem, i nawet nasz wróż Jackowski wróżył, że będzie z tego III WŚ.

Takich wróżów było na pęczki. I przeważnie się mylili.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Zdaje się że Nostradamus nie używał takiego języka w swoich przepowiedniach "w listopadzie rozpocznie się III wojna światowa, podczas której na szeroką skalę będzie użyta broń biologiczna i chemiczna".

Jest to kolejna prowokacja, mało było końców świata?? wg proroków to dziś na ziemi nie powinno być nawet bakterii po tylu końcach świata.
 

Langer

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2010
Posty
152
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
podkarpackie
Witam ! Niedawno zaczęłam zastanawiać się nad niniejszymi przepowiedniami które dotyczą (podobno) 10 listopada 2010 roku.

"2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna)." wg. Wangi

"Oto, co wg Nostradamusa spotka nas w roku 2010:
- w listopadzie rozpocznie się III wojna światowa, podczas której na szeroką skalę będzie użyta broń biologiczna i chemiczna "

Co o tym sądzicie?
ja tam w żadną przepowiednię nie wierzę.
Jeśli jednak miała by być wojna 10 listopada (to już po jutrze) to by już coś się działo w tym kierunku jakieś kłótnie między rządami poszczególnych państw czy coś w tym stylu i myślę że byłby jakiś przeciek do mediów więc coś byśmy wiedzieli
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
A ja myślę, że i może być coś w tym... ale ile lat temu to było przepowiadane?
Na dzień dzisiejszy połowa jest zmodyfikowana i jeszcze ćwierć dodana.
Uważam, że jakieś mądrości są zawarte w tych przepowiedniach ale jak się one mają do końca świata i czy wojny.
Myślę, że za dużo my ludzie XXIw. robimy wokół tego niepotrzebnego szumu i wywołujemy panikę.
Potrzebne to komukolwiek? Kiedyś i tak poumieramy... :)
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Jakże bardzo lubimy się bać...
Jako małe dzieci pod kocem straszyliśmy się duchami, a gdy dorośliśmy, straszymy się pierdołami o III WŚ. Ludzie, to kretyni.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Wybuchła wojna dzisiaj! Jaaa! Widziałem jak się rozszarpują, krew się bryzga! Mrówki są niesamowite!
Czyli kolejna przepowiednia poszła spać :)
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Wg baby Wangi z dniem dziesiejszym - tak jak ktos napisal wyzej - mialo dojsc do wybuchu trzeciej wojny swiatowej - ktora miala zaczac sie od lokalnego konfliktu. Jak na razie BBC i CNN milcza:)
Z tego co widze to okazalo sie ze tak jak i poprzednie przepowiednie jasnowidzow rowniez i ta okazala sie chybiona. Musze przyznac ze nie sprawdzalem przepowiedni Wangi - nie mialem na to czasu - ale III wojna i koniec swiata byl przepowiadany juz kilka razy - raz w 96 przez polskieg jasnowidza byla przewidziana wojna, ktora nie wybuchla , a w ktorej mialo dochodzic do kanibalizmu min. na terenie Polski,. Pozniej w 99 mialo dojsc do "strasznych rzeczy" pozniej o koncu swiata/lub trzeciej wojne swiatowej mowilo sie jeszczedwa lub trzy razy w minione I dekadzie XXI wieku. Krzysztof Jackowski "przewidzial" - blednie oczywiscie - wielki kryzys w Polsce w sierpniu 2009 - mimo wielokrotnych zapowiedzi pogorszenia sie koniunktury w wyniku swiatowgo krachu - druga polowa tamtego roku nie okala sie byc gorsza od poprzedniej. Moj apel do Was- wiekszosc ze wspolczesnych jasnowidzow to ludzie zarabiajacy na zycie "tworzeniem" chwytliwych przpowiedni/prognoz - z rozwaga podchodzcie do ich wypowiedzi.
 

papla170

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2010
Posty
94
Punkty reakcji
8
a ja miałem jednak 8 godzin praktyk i nikt nie puścił mnie wcześniej przez tą wojne:( cholera, a już się cieszyłem
 

amarantowa

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
130
Punkty reakcji
2
U mnie cisza :)
Żadnych pocisków czy innych dupereli spadających na mój dom.
Nie wiem może tylko w moim mieście cisza ;o
 

papla170

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2010
Posty
94
Punkty reakcji
8
jeee ale to w sumie miała być broń biologiczna więc pewnie działa z opóźnieniem... Jak za parę godzin setki ludzi zacznie umierać na małym obszarze to znaczy, że się sprawdziło:D
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ale to nie chodziło o 10 listopad. Tylko o ogółem miesiąc.
Jednakże ta Baba Vanga jest taka, hmm, przereklamowana. Była na pewno mądra - wiedziała jak się na świecie sprawy mają i na pewno miała szczęście. Gdy była już pewna, wiedziała że coś się stanie, że ktoś obejmie władzę - i tak było pewnie z Hitlerem. A przepowiedzenie daty II WŚ też przepowiedziała, jednak tak podają tylko źródła.
Mam na jej temat sporo rozkmin i nie chciałbym, żeby się to wszystko sprawdziło, co przepowiedziała :)
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Ale to nie chodziło o 10 listopad. Tylko o ogółem miesiąc.
Jednakże ta Baba Vanga jest taka, hmm, przereklamowana. Była na pewno mądra - wiedziała jak się na świecie sprawy mają i na pewno miała szczęście. Gdy była już pewna, wiedziała że coś się stanie, że ktoś obejmie władzę - i tak było pewnie z Hitlerem. A przepowiedzenie daty II WŚ też przepowiedziała, jednak tak podają tylko źródła.
Mam na jej temat sporo rozkmin i nie chciałbym, żeby się to wszystko sprawdziło, co przepowiedziała :)

Przereklamowana - to na pewno - madra - tez na pewno bo wiedziala jak skupic na sobie uwage mediow haha- czy jednak kiedykolwiek byla pewna tego o czym mowila - chyba tylko miala tęgą - pewną mine jak o tym opowidala. Widzisz ze nie sprawdzila sie jej przepowiednia i za dwa - trzy lata mimo tej "porazki" ludzie znow zaczna cytowac jej wypowiedzi, bo zapomna o tych niesprawdzonych. I smiem zalozyc ze i poprzednie jej przepowiednie sie nie spelnialy, ludzie o nich zapominali a jakis czas po wystapieniu swiatowych zdarzen (np II wojny) starali sie "dopasowac" wizje Wangi do tego co sie juz wydarzylo. Czasem tez ona sama po fakcie twierdzila ze przepowiedziala niektore zdarzenia, chociaz mozna by miec tu mieszane uczucia.
 

tomekjkbsk

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
14
Baba Wanga zaciekawiła mnie tym, że prawdopodobnie przewidziała przystąpienie do władzy Hitlera, wojny światowej, wybuch elektrowni jądrowej w Czarnobylu i inne dlatego tylko czekałem na 10 listopada ;D

W każdym razie wiem, że ludzie którzy "przewidują" przyszłość lub podają się za "medium" tak formułują zdania, że ludzie sami dopasowują sobie do nich sens i resztę sobie dopowiadają. Na tym całą sztuka polega. Często też jest tak, że jeśli próbują być zbyt dokładni to nie zawsze wychodzi, tak jak np teraz :D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do tego czy przewidziała II WŚ to potrzebne by było wiarygodne źródło, to znaczy takie, które pochodzi z przed wojny. Trzeba by było wziąśc pod uwagę chociażby to, że II wojna światowa nie wybuchła nagle, a była konsekwencjom działań Niemiec, którą przewidywało wielu, i to nie poprzez zdolności parapsychiczne.
Tak jak pisałem przewidziała wojnę w Iniach w 2008 roku, która miała być przyczynkiem do III WŚ w 2010, tak więc można było z góry stwierdzić, że coś jest nie tak. Natomiast jest też coś na rzeczy w tym, że sytuacja Indie - Pakistan w 2008 roku były postrzegane przez analityków jako potencjalny punkt zapalny nawet do światowego konfliktu. Ciekawe jest, że czasami jasnowidzowie sprawiają wrażenie jakby wiedzieli że dzwony dzwonią, a nie wiedzieli w którym kościele. Oczywiście jednak takie przewidywanie umyka jakiejkolwiek sprawdzalności.
Niestety przepowiednie są przedstawiane jako sensacje, ze sprytnym pominięciem tych, które się nie sprawdziły. To bardzo zaciemnia obraz, ale kto chciałby czytać o proroku, który tyle razy się pomylił.
Dodatkowo Vanga przypomina Cayce'a, swoimi wróżbami o nowej światowej religii i nawiązaniem kontaktów z kosmitami.
 

obcyxxx

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
"2010 - Trzecia Wojna Światowa, która rozpocznie się 10 listopada i zakończy w październiku, 2014 roku. Rozpocznie się dość typowo - od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna (i/lub nuklearna)." wg. Wangi

Może już się zaczyna, od prowokacji, czyli ostrzelanie wyspy należącej do Korei Południowej przez Koreę Północną. Wiadome, że tak to się nie zakończy, wojna będzie między jedną stroną a drugą. na dodatek Północna ma chęci zbudować dużą broń masowego rażenia.
 
I

ikki

Guest
Nie któźi z was są nie złymi Daunami przecież Nostradamus perzepowiada tak naprawdę? III Wojnę Światową na rok 2012 a nie 2010 to jakaś zwykła plotka internetowa wogóle Nostradamus jest jednym z najwiarygodniejszych Proroków. Mam książkę z 1994 roku i czytałem już ją pod koniec lat 90 tych i była w nim przepowiednia, że będzie zamach na Amerykę czyli World Trade Center i co był? oczywiście, że był! A na roku 2012 21 grudnia kończy się kalendarz majów a Nostradamus przepowiada na rok 2012 III Wojnę Światową ale dokładnej daty nie znam wiem, że w roku 2012tym ma wybuchnąć wojna na cały Świat.
 
Do góry