Przebaczanie

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Pewnie,że śmieszne. Nie wiem kto tam jeszcze byl wśród demonów
Z tego co pamiętam to chyba jeszcze Kain.
no ja też tego nie rozumiem. Bo jakby ktoś skrzywdził moje dziecko, to nie byłoby przebaczenia - byłaby zemsta. Proste i ludzkie.
Dokładnie są sytuacje życiowe gdzie słowo przebaczam odchodzi w siną dal.
Właśnie, ludzkie.
Może właśnie o to chodzi żeby na tyle zbliżyć się do Boga.
Spróbować wybaczyć?
Nie kolego to jest działanie przeciwko ludzkiej naturze.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Nie kolego to jest działanie przeciwko ludzkiej naturze.
Sprzeczne z ludzką.
OUN-UPA_polskich_dzieci.jpg

Być może niemożliwe.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Bóg jest Sprawiedliwy, za dobro wynagradza, a za zło karze. Gdyby nie było kary za przewinienia to gdzie tu sprawiedliwość?


To czemu Hitler jest demonem. Był jednym z demonów który opętał Michael Rose czy jak jej tam (egzorcyzmy).
Hitler nie jest demonem, siedzi sobie grzecznie w piekle i otrzymuje to na co zasłużył.

Demony, które opętały człowieka przyjmują różne imiona, lecz nie są one ich prawdziwymi imionami. Imiona te wskazują egzorcyście sposób ich działania.

Błędem jest myślenie, że wszyscy pójdą do nieba.

:papa:
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Ludzie często mówią, że wybaczają komuś coś tam, ale czy jest to prawdziwe wybaczenie czy tylko polityczna poprawność? Przytocze głośną ostatnio sprawę, a miaowicie jak mąż wystrzelil z broni palnej żonie prosto w twarz i zmasakrował ją do końca życia. Powiedziała, że mu wybacza. Moim zdaniem jest to daleko posunięta poprawnośc, albo choroba psychiczna. Co do mojego postu i tego, że Bóg daje wskazówki a jak nie to do piekła. Wyobraź sobie, że już ludzie mają więcej miłosierdzia. Wybraź sobie sytuację, że rodzice wymagają od dziecka żeby poszło na lekarza, dziecko jest zdolne, ale poprostu go to nie kręci i idzie na inżyniera budownictwa. I co? Dziecko nie postąpiło wedle wskazówek rodziców to ci powini go potępić. Mało tego, rodzice wybaczają dzieciom, które poszły do więzienia za ciężkie zbrodnie. Taka jest istota miłosierdzia bozego. Zasady są proste, zrobisz jak on chce albo WON. Druga sprawa, że niebardzo wiadmomo czego chce. Raz chce żebś złożył w ofierze własnego syna, a potem daje przykazanie żebyś nie zabijał.
 

Throe

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Polska
Po prostu uważam że Bóg stwarzając ludzi wiedział z góry jaki kto będzie.
Znał jego błędy itp.

To tak jak by karać program, który podczas działania wywala nam error. To nie jego powinna - po prostu został źle zaprogramowany. Taki program się instaluje jeszcze raz, lub poprawia w nim błędy.

Tak samo z ludźmi powinno być jak ktoś zabija gwałci to powinien się odrodzić, i żyć jeszcze raz będąc trochę ulepszonym, i udowodnić że jest wart Nieba. W jakiś sposób powinien odpokutować.

Piekło jest zbyt straszne i bardzo nie proporcjonalne jak na wymiar kary nawet dla Hitlera.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
A no wlasnie zapytam wprost
co to znaczy przebaczyc?Jak rozumiecie to?
czy jezeli przebaczam to znaczy ze nie domagam sie kary?czy nie chowam po prostu urazy i nienawisci?
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
A no wlasnie zapytam wprost
co to znaczy przebaczyc?Jak rozumiecie to?
czy jezeli przebaczam to znaczy ze nie domagam sie kary?czy nie chowam po prostu urazy i nienawisci?

Moim zdaniem wybaczenie polega na poznaniu motywów i usprawiedliwieniu postępowania. Zrozumieć dlaczego ktoś postąpił tak jak postąpił i doszukać się w tym okoliczności łagodzących. Moim zdaniem wybaczyć można wtedy kiedy jakiś czyn da się usprawiedliwić.
 

YetiFromMoon

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
662
Punkty reakcji
34
Wiek
50
Miasto
Warszawa
Błędem jest myślenie, że wszyscy pójdą do nieba.

:papa:

Drogi Cr3ator, masz w 100% racje. Ja np. do nieba nie pojde. Szczerze mowiac to nawet zglosilem juz rezerwacje miejsca w kociolku: ten sam w ktorym siedzi DeMello i Krishnamurti. Doborowe towarzystwo na wieczne cierpienie. Mam nadzieje, ze Beluś spojrzy laskawie i mi ten przydzieli. A jesli nie to sie odwolam do Lucka :)

Pozdrowionka piekielne
YFM

A no wlasnie zapytam wprost
co to znaczy przebaczyc?Jak rozumiecie to?
czy jezeli przebaczam to znaczy ze nie domagam sie kary?czy nie chowam po prostu urazy i nienawisci?

Droga Agar,

dla mnie przebaczenie to nie chowanie urazy. Jednakze nie takie powierzchowane ale glebokie, w samym sercu.

Karanie to dzieciniada. Dojrzalym podejsciem jest edukacja.

Pozdrowionka
YFM
 
P

Pawian

Guest
Sprzeczne z ludzką. Być może niemożliwe.
Przecajo,trafna uwaga.To sprzeczne nie tylko z ludzka naturą,to nawet sprzeczne ze zwierzęcą naturą..Nie rozumiem,jak tych zbrodni nie osądził trybunał międzynarodowy jako zbrodnie przeciwko ludzkości.Zginęło w piekielnych męczarniach ok. 100000 polskich wieśniaków(kobiet,dzieci,starców).Pamiętajmy,że warunkiem przebaczenia jest skrucha, prośba o przebaczenie i chęć zadośćuczynienia wyrażone przez zbrodniarza.Wobec braku reakcji na ten post pozwolę sobie zaliczyć was,drodzy przedmówcy:Yeti from moon,albo- albo,woro,throe,agar,cr3ator,elpablo do młodzieży bananowej nie znającej historii ojczystego kraju,nie tylko współczesnych problemów.Czy ktoś z dorosłych słyszał o tych wydarzeniach?
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Po prostu uważam że Bóg stwarzając ludzi wiedział z góry jaki kto będzie.
Znał jego błędy itp.

To tak jak by karać program, który podczas działania wywala nam error. To nie jego powinna - po prostu został źle zaprogramowany. Taki program się instaluje jeszcze raz, lub poprawia w nim błędy.
Jak sobie wyobrażasz świat zapełniony doskonałymi programami - robotami?
Dlatego człowiek rodzi się z różnymi skazami, ponieważ Moc bowiem w słabości się doskonali.
Aby człowiek pracował nad sobą, aby się kształtował i rozwijał, jeżeli człowiek otrzymałby wszystko z góry to by tylko rzuchem do góry leżał i nic nie robił ;)

Tak samo z ludźmi powinno być jak ktoś zabija gwałci to powinien się odrodzić, i żyć jeszcze raz będąc trochę ulepszonym, i udowodnić że jest wart Nieba. W jakiś sposób powinien odpokutować.
I gdzie tu pokuta? W tym, że został "ulepszony"? Absurd. Narodzi się na nowo i znowu będzie gwałcił, taka twoja sprawiedliwość i pokuta?


Piekło jest zbyt straszne i bardzo nie proporcjonalne jak na wymiar kary nawet dla Hitlera.
Piekło jest jak najbardziej sprawiedliwe.


Drogi Cr3ator, masz w 100% racje. Ja np. do nieba nie pojde. Szczerze mowiac to nawet zglosilem juz rezerwacje miejsca w kociolku: ten sam w ktorym siedzi DeMello i Krishnamurti. Doborowe towarzystwo na wieczne cierpienie. Mam nadzieje, ze Beluś spojrzy laskawie i mi ten przydzieli. A jesli nie to sie odwolam do Lucka :)

Pozdrowionka piekielne
YFM
Muszę cię rozczarować, gdyż będziesz cierpiał w piekle samotnie ;)

Chyba nie wiesz co piszesz. Diabeł NIENAWIDZI człowieka, Boga i Jego sługi.
Napisałem to wielkimi literami, gdyż ta nienawiść jest dla człowieka niewyobrażalna.


Karanie to dzieciniada. Dojrzalym podejsciem jest edukacja.
Widać, że dziecka nie masz :)
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
I gdzie tu pokuta? W tym, że został "ulepszony"? Absurd. Narodzi się na nowo i znowu będzie gwałcił, taka twoja sprawiedliwość i pokuta?

Skoro już raz Bóg dopuścił to tego żeby się urodził i gwałcił to nie widze problemu żeby miał się narodzić drugi raz żeby robić to samo. W myśl "jakiego mnie Pani Boże stworzyłeś, takiego mnie masz".
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
.To sprzeczne nie tylko z ludzka naturą,
Chodziło mi raczej o doświadczenie na forumowiczach, gdybyśmy zobaczyli na tym zdjęciu twarze własnych dzieci i zastanowili się, czy mógłbym wybaczyć.
Warto zwrócić uwagę że nawet największe zbrodnie z biegiem czasu stają się coraz mniej ludzkie, i stają się tylko historią.
 
P

Pawian

Guest
Chodziło mi raczej o doświadczenie na forumowiczach, gdybyśmy zobaczyli na tym zdjęciu twarze własnych dzieci i zastanowili się, czy mógłbym wybaczyć.Warto zwrócić uwagę że nawet największe zbrodnie z biegiem czasu stają się coraz mniej ludzkie, i stają się tylko historią.
Wyobrażenie twarzy bliskich to dobry pomysł,choć nie oddaje tych okropności które tamci ludzie przeżyli(nieliczni przeżyli).Co innego oglądać fotografie czy film,a co innego przeżyć to samemu.W tym wypadku bestialstwo nie ma podobnego w historii ludzkości.Szkoda,że jest to historia całkowicie nieznana młodemu pokoleniu.Dr Aleksander Korman wymienia135 tortur i okrucieństw stosowanych przez terrorystów OUN-UPAna ludności polskiej Kresów Wschodnich.Czy ktoś z morderców czy ich potomków poprosił o przebaczenie?http://free.of.pl/w/wolyn/
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Wobec braku reakcji na ten post pozwolę sobie zaliczyć was,drodzy przedmówcy:Yeti from moon,albo- albo,woro,throe,agar,cr3ator,elpablo do młodzieży bananowej nie znającej historii ojczystego kraju,nie tylko współczesnych problemów.Czy ktoś z dorosłych słyszał o tych wydarzeniach?
Zachowaj te banały dla siebie dałeś juz "popis" swojej indolencji w temacie o komunizmie.
 

Ocean Soul

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Myszków
To zależy czy Hitler by żałował za grzechy...
Aczkolwiek dobre zagadnienie to jest :)
 
P

Pawian

Guest
Zachowaj te banały dla siebie dałeś juz swojej indolencji w temacie o komunizmie.
A co Twoja wypowiedź ma wspólnego z tematem "Przebaczanie"?W temacie "komunizm"też niewiele miałeś do napisania.Napisałeś 5 postów o skromnej treści,że komunistami byli Żydzi i że to niedobrze.Ale głębia intelektualna..
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A co Twoja wypowiedź ma wspólnego z tematem "Przebaczanie"?W temacie "komunizm"też niewiele miałeś do napisania.Napisałeś 5 postów o skromnej treści,że komunistami byli Żydzi i że to niedobrze.Ale głębia intelektualna..
Twoja za to była powalająca rodem z czasów PZPR i skopiowana z wikipedii.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Skoro już raz Bóg dopuścił to tego żeby się urodził i gwałcił to nie widze problemu żeby miał się narodzić drugi raz żeby robić to samo. W myśl "jakiego mnie Pani Boże stworzyłeś, takiego mnie masz".
Człowiek nie rodzi się gwałcicielem, lecz staje się taki poprzez swoje grzeszna życie.

Pisząc: Dlatego człowiek rodzi się z różnymi skazami, ponieważ Moc bowiem w słabości się doskonali. miałem na myśli pewne cechy osobowości, które czynią ludzi tak różnorodnymi.
Żadne dziecko nie urodziło się z nalepką na czole z napisem "gwałciciel", "morderca" itp

KAŻDY człowiek może się nawrócić w obecnym życiu bez względu na to jakim jest zwyrodnialcem, nie trzeba poprawek i następnego życia, wystarczy wola danego człowieka.

:papa:
 
Do góry