Prywatne ubezpieczenia zdrowotne

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
WhitePL napisał:
Zdrowie dobro rynkowe... co? Idziesz do lekarza osłucha cię, sprawdzi gardło, zrobi wywiad i zapisze leki ty mu dajesz kase i idziesz do apteki. W wersji państwowej to samo tylko że państwo płaci (a dokładnie ty tylko że tego nie widzisz) i idziesz do apteki po leki. Plus leki nierefundowane konkurują ze sobą tak samo jak usługi typu dentysta. Do jakiego fryzjera pójdziesz który ostrzyże Cię ładnie za dyche i nadodatek przez ładną fryzjerkę czy za 12zł do jakiejś starej baby? Kto więcej zarobi? Kiedy będziesz zadowolony? Nie wliczasz tego!



Idź do dentysty na kasę chorych niech ci wstawi sztuczny ząbek zrobi to z ******* materiału i jeszcze na :cenzura: (jak będziesz miał szczęście to trafisz na fajnego dentystę który się postara). Pójdziesz do prywatnego zapłacisz tego tysiaka, ale ząbek będzie na 20 lat jest róznica?
O czym ty bredzisz ???

Umiesz podać jakiś logiczny spójny argument a nie podawać jakieś anegdoty i kazać mi się domyślać co chcesz przekazać ?




WhitePL napisał:
Tak, w Polsce mamy 10 bomb atomowych i 500 myśliwców bezzałogowych witamy w Polsce!
Nie wiem czy zauważyłeś ale żyjemy w zglobalizowanym świecie ...
 

WhitePL

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2013
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Grudziądz
Co chcę przekazać? Cały czas Ci tłumaczę a ty się kłócisz :) Prywatne ubezpieczenia to najlepsze wyjście. The End
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
WhitePL napisał:
Co chcę przekazać? Cały czas Ci tłumaczę a ty się kłócisz :) Prywatne ubezpieczenia to najlepsze wyjście. The End
No to teraz zagiąłeś mnie intelktualną zawartością twojego postu.

Już widze jak pod wpływem mocy twoich argumentów milliony ludzi ustawiają się w kolejkeach po prywatne ubezpieczenia i bojkotują NFZ
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
WhitePL napisał:
Co chcę przekazać? Cały czas Ci tłumaczę a ty się kłócisz :) Prywatne ubezpieczenia to najlepsze wyjście. The End
Sam to sobie tak wymysliles czy doszedles do tego jedynie slusznego wniosku po przeanalizowaniu systemow sluzby zdrowia i takowych ubezpieczen wszystkich krajow swiata a przynajmniej tych bogatszych? Np jak wyglada system sluzby zdrowia i ubezpieczen ubezpieczen w Luxemburgu, Japonii, Norwgii, Emiratach Arabskich i Costa Rice?

pozdrawiam,
 

WhitePL

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2013
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Grudziądz
Co mnie obchodzi jaki system służby zdrowia mają te państwa. Te oto bogate państwa są bogate bo albo mają duże złoża surowców ineralnych, albo się dorobiły gdy były kapitalistyczne jak Niemcy kiedyś czy USA.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
WhitePL napisał:
Co mnie obchodzi jaki system służby zdrowia mają te państwa. Te oto bogate państwa są bogate bo albo mają duże złoża surowców ineralnych, albo się dorobiły gdy były kapitalistyczne jak Niemcy kiedyś czy USA.
Pisze że prywatna służba zdrowia jest najlepsza ale żaden rozwinięty kraj ( oprócz USA ) nie ma pryawtnej służby zdrowia

Dlaczego bogate kraje nie mają lepszej służby zdrowia ? Chyba lepiej mieć lepszą ?
Dlaczego USA ma najbarzdiej sprywatyzowaną służbę zdrowia jednocześnie najdroższa i wcale nie najlepszą ??

A argument dorobiły sie jak byly kapitalistyczne ... dramat zwykły korwinowski mit który powtarzasz niczym leming. Ty twierdzisz ze ja cie obrażam , otóż nie ja stwierdzam fakt.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
WhitePL napisał:
Co mnie obchodzi jaki system służby zdrowia mają te państwa. Te oto bogate państwa są bogate bo albo mają duże złoża surowców ineralnych, albo się dorobiły gdy były kapitalistyczne jak Niemcy kiedyś czy USA.
A to Niemcy i USA nie sa juz kapitalistyczne???! Widac, ze nie nadazam za zmianami w swiecie...
Wracajac do tematu to moze Kolumbia, Dominikana, Kuba a po sasiedzku Niemcy, Austria czy Dania?

pozdrawiam,
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
vik123 napisał:
A to Niemcy i USA nie sa juz kapitalistyczne???! Widac, ze nie nadazam za zmianami w swiecie...

Wracajac do tematu to moze Kolumbia, Dominikana, Kuba a po sasiedzku Niemcy, Austria czy Dania?



pozdrawiam,
To jest kolejny wolno-rynkowy oszołom , mówie w jakiejś piwnicy musi być maszynka która ich generuje.
 

WhitePL

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2013
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Grudziądz
Ale co z tego że nie jest najlepsza? Ważne że ich stać by mogli się leczyć a jak są większe problemy ze zdrowią są fundacje charytatywne typu TVN Nie jesteś sam :)
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
WhitePL napisał:
Ale co z tego że nie jest najlepsza? Ważne że ich stać by mogli się leczyć
Nie własnie nie stać.

Zobacz ile tam osób biega bez ubezpieczenia , oraz fakt żę podstawowym pwodem bankructwa sa nieprzewidziane wydadtki medyczne ( osób ubezpieczonych ).




WhitePL napisał:
a jak są większe problemy ze zdrowią są fundacje charytatywne typu TVN Nie jesteś sam :)
tego nawet nie bede komentwać.

Wiekszośc fundacji to są wyspy do omijania podatków m, opierać na tym ekonomie bardzo inteligentne rozwiązanie.
 

WhitePL

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2013
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Grudziądz
Jak już mnie nazywasz korwinowskim lemingiem to wiedz że podatków by było tak mało że nie byłoby na czym oszukiwać :) Ale ktoś ich zmusza do posiadania ubezpieczenia? Jeżeli ktoś jest ubezpieczony na zdrowie to firma musi wypłacić określoną kase np gdy złamie nam się noga. Załóżmy że "naprawienie" nogi kosztuje 2000 zł jeżeli jesteś ubezpieczony przedstawiasz to w szpitalu i po sprawie tak jak jest teraz. Jak ktoś się nei ubezpieczył to jego sprawa zapłaci 2 tysie z kieszeni ale zrozum że nie można nikogo do niczego przymuszać.
 

WhitePL

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2013
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Grudziądz
Nie mam zamiaru stąd wyjeżdżać ale USA jako tako jeszcze wygląda a dla Ciebie Korea Północna pozdrów Bila ;)
 

WhitePL

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2013
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Grudziądz
Co? Ty wiesz co ty piszesz? Zobacz sobie listę obowiązujących podatków polskich bo widzę że nie wiesz jakie są. Nie chcę wyjeżdżać bo nie chcę żeby ten kraj jeszcze bardziej się stoczył.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
WhitePL napisał:
Co? Ty wiesz co ty piszesz? Zobacz sobie listę obowiązujących podatków polskich bo widzę że nie wiesz jakie są. Nie chcę wyjeżdżać bo nie chcę żeby ten kraj jeszcze bardziej się stoczył.
No to skoro zostałeś to nikt cie do niczego nie zmusza sam powiedziałeś ze nie chcesz wyjeżdzac ...


.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Pisze że prywatna służba zdrowia jest najlepsza ale żaden rozwinięty kraj ( oprócz USA ) nie ma pryawtnej służby zdrowia

Dlaczego bogate kraje nie mają lepszej służby zdrowia ? Chyba lepiej mieć lepszą ?
Dlaczego USA ma najbarzdiej sprywatyzowaną służbę zdrowia jednocześnie najdroższa i wcale nie najlepszą ??

A argument dorobiły sie jak byly kapitalistyczne ... dramat zwykły korwinowski mit który powtarzasz niczym leming. Ty twierdzisz ze ja cie obrażam , otóż nie ja stwierdzam fakt.
Odpowiedź jest oczywista i na poziomie IQ szympansa.
W krajach zachodnim dominuje lewicowy trend, który zjadł dorobek kapitalizmu i zjada go na tyle, że za 30 lat Europę wykupią za drobne Chiny.
Chiny, które poprzez kapitalistyczny reżim w roku 1976 były 4 krotnie biedniejsze od Polski....a dziś Polskę kupiłyby za nadwyżkę budżetową.
Natomiast podawane takich krajów jak Emiraty Arabskie czy Norwegia za wzór socjalizmu to jest czysty idiotyzm.
Te kraje mają wpływ z ropy większy aniżeli budżet naszego kraju.
Stać ich po prostu na takie socjalistyczne gesty dla swoich obywateli. Nas nie stać....krótko i na temat.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
który zjadł dorobek kapitalizmu
Jak byś spróbował wprowadzać swoje pomysły za czasów gdy istniał ZSRR długo byś nie pociągnął

Taki prawdziwy i dziki kapitalizm wtedy istniał. Jedyna moralność burżuji to jest moralność ze strachu

Masz zerową wiedzę historyczną to na każdym kroku z ciebie wypływa. Po prostu tragiedia.

A gadki że nas nie stać to zwykła bzdura. Nie stać na służbe zdrowia ale stać na pozwolenie na wyworzenie pieniędzy w cięzarówkach przez korporacje albo pompowanie jakiś innych baniek ( np developerka )

2. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE
Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Jak byś spróbował wprowadzać swoje pomysły za czasów gdy istniał ZSRR długo byś nie pociągnął

Taki prawdziwy i dziki kapitalizm wtedy istniał. Jedyna moralność burżuji to jest moralność ze strachu
W ZSRR istniał przecież kapitalizm państwowy, który jest niczym innym jak nieco zmodyfikowaną formą socjalizmu.
 
Do góry