Próbna MATURA 2009

amaru

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
stąd ;)
Magiki, ja zdawałem mature z geografii rozszerzoną i myślę, że nie powinno być tragicznie.

Dla mnie a taka trudna nie była:)... tylko zastanawia mnie o jaką chorobę chodziło w zadaniu o statystykach WHO ;/
Pytanie dla biologów: ta choroba objawia się zmianami na skórze w postaci żółtych plamek, dalej prowadzi do drętwienia kończyn; jest ona prosta do wyleczenia... jakoś tak :bag:
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
U nas przecieki byly :] "Z samej gory" tzn niektorzy chodza na korki do "wysoko postawionych" i potem zadania takie jak na maturze byly rozwiazane, tylko z innymi danymi. Ciekawe czy cos takiego moze przejsc na glownej maturze?
 

Wantedos

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
woj. Świętokrzyskie
Ja napisałem, że trąd i chyba trafiłem ;) . Cytat z Wikipedii o trądzie: Trąd, z łac. również lepra - jedna z najdłużej towarzyszących człowiekowi zakaźnych chorób skóry i nerwów. Wywoływana jest przez prątki Mycobacterium leprae. Choroba jest jednak nadal powszechna w ubogich częściach świata o klimacie tropikalnym i subtropikalnym, zwłaszcza w zachodniej Afryce i południowo-wschodniej Azji, a liczbę chorych szacuje się na kilkanaście milionów.

W tej chwili całkowite wyleczenie trędowatego kosztuje około $300.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
a na jaka uczelnie ? ja jestem na 1 roku historii na Uniwersytecie pedagogicznym polecam swietne studia:)

To jakieś prywatne studia? Bo jak w nazwie widzę 'pedagogika' to mnie zniechęca :)
Ja wybieram się na któryś z uniwersytetów. Może w Krakowie na UJ? Albo po prostu zostanę w Łodzi i już.
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Ja ze swojej matury nie jestem zadowolony :-( Zdaje wszystko podstawowe a mam takie słabe wyniki.

Polski z podstawy będę miał koło 35-40 %, dosłownie żenada, na tej końcowej liczę na minimum 51 %.
Niemiecki podstawa wydaje mi się czymś bardzo prostym, choć mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem, będę miał około 60 % a liczyłem na 80 %.
No i ta geografia, taka łatwa była, chociaż i tak dużo się pisało, dzisiaj na fakultecie omawialiśmy ją z modelem odpowiedzi i również nie poszło za dobrze.

Reasumując trzeba się wziąć do roboty.

Jeżeli ktoś by chciał usłyszeć odpowiedź na jakieś pytanie z geografii podstawowej to mogę chętnie jej udzielić, bo mniej więcej pamiętam jakie był odpowiedzi.
 

Wantedos

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
woj. Świętokrzyskie
Ja na rozszerzonej pomyliłem miejsca rowów oceanicznych... żenada..., ale ja chciałem na próbnej spróbować sił na rozszerzonej i jeśli pójdzie słabo to chyba zmienię w deklaracji na podstawę. Ale chyba zostanę przy tym czy jestem, tylko trzeba się zabrać do pracy ;) Tylko strasznie lipnie zrobili z tymi odpowiedziami, że dopiero 20 mają być.. 20 to mi oddadzą moją pracę, więc wtedy będzie mi klucz potrzebny jak 5 koło..
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ja z anglika mam ok 60% z podstawy ;/
nie ma mowy o takim wyniku.
Zamałuje sie powoli :p
 

Wantedos

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
woj. Świętokrzyskie
Hm... teraz jak sprawdzam to stronka mi nie działa... ale osoba za nią odpowiedzialna napisała, że niedługo powinna znów działać, tak więc cierpliwości ;)
 

Wantedos

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
woj. Świętokrzyskie
Ja sprawdziłem tam pracę, fakt teraz nie działa. Na stronie perpektywy.pl ktoś napisał w komentarzach:
,,Napisany przez: matura.64bity.eu z 15-01-2009 16:51

Niestety przez jeden dzień matury zjadły cały miesięczny transfer (tj 25 GB) :(
Jeżeli się uda to za ok 20 minut strona znów będzie działać. Zapraszam niebawem. " Ja ten link mam z komentarzy na tej stronie, więc tylko na ich podstawie udzielam odpowiedzi ;)
 

adryjan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
772
Punkty reakcji
11
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Ale tu coś nie tak jest z tymi arkuszami:

http://sceri.host.sk/geografia_pods_arkusz.pdf

Zadania nie są po kolei i ja np. tam w zadaniu 5 nie miałem już podanych odpowiedzi, w zadaniu 2 nie musiałem pisać rzeki :-/

Nie miałem zadania 8 takiego jak tam jest.

I te odpowiedzi są jakieś lipne...

Np. zadanie 31 pierwsze, w odpowiedziach jest prawda a powinien być fałsz bo ten traktat wszedł w 1992 roku.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ja tam nic nie sprawdzam. niech mi poprawia i oddadza :) a dzisiaj jeszcze matme rozszerzona pisalem. matematyczka sie uparla, ze ten kto nie pisal ma dzisiaj pisac na fakach :p nawet nietrudna byla :)
 
Do góry