Próbna MATURA 2009

...ToMeK...

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Już od dziś zaczął się próbny egzamin maturalny jest to ostatni sprawdzian wiedzy przed główną maturą w maju.Wpiszcie swoje spostrzerzenia i sugestie o próbnej maturze. :)
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Dało się napisać :D . A na jaki temat pisałaś wypracowanie ?? Ewelinka***
 

Rusałka08

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
101
Punkty reakcji
1
U nas mieli nie robić tej próbnej, ale zrobili w końcu ;)
Ja pisałam na II temat, z "Ludzi bezdomnych". Większość mojej klasy pisało na pierwszy, czułam się później trochę jak odrzutek, ale na tej z Operonu też tak było i ja dobrze na tym wyszłam, w przeciwieństwie do nich :D
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
u mnie było na odwrót :D większość pisało na drugi temat a ja na pierwszy . Mógłby ktoś napisać coś na temat pierwszy bo się zastanawiam czy jakiś bzdurnie napisałem :D
 

...ToMeK...

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja też pisałem na drugi temat z początku nie byłem pewien czy dobrze wybrałem później już poszło łatwo. Żałuję tylko że nie prównałem ludzi pracyjących w fabrykach do obrazu "Rybaka" co był na początku lektury ale już jest po fakcie:)
 

Domelek89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
Ja pisałem na drugi:) lubie Ludzi bezdomnych ale mogli wymyślić ciekawszy temat...
a pierwsza część nie bardzo mi sie podobała ale względnie napisałem...
Zresztą całość tak średnio napisałem bo podszedłem do tego na lajcie
 

mmss444

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Część I: Czas mistrzów, czyli o olimpiadzie itp.
Część II: temat z 'Ludzi bezdomnych' lub 'Czego chcesz od nas, Panie' J. Kochanowskiego i 'Hymn' J. Słowackiego.


Tu jest arkusz i model odpowiedzi:
http://matura.onet.pl/1526251,artykuly.html




A w poniedziałek angol :niepewny:
 

pisarka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Szczerze powiem wam ze ja bym wybrala (jesli bym pisala) to temat nr 2. Nie lubie za bardzo porownywac wierszy, ogolnie poezja jest dla mnie ciezka-wole prozę :) pochwalcie sie pozniej ile procent zdobedziecie :p
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Tekst byl w miare latwy, wypracowanie pisalem na I temat, chociaz 2 tekst, czyli "Hymn" Slowackiego byl troche trudniejszy. Zdac zdam, ale poszlo mi gorzej niz na Operonie.
 

Domelek89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
Sprawdziłem sobie z kluczem odpowiedzi i wyszło mi na oko 60% ale wątpie że aż tak mi podciągną:)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
wydaje mi sie ze polski byl w miare latwy. poza paroma pytaniami do textu :p wypracowanie pisalem na pierwszy temat. drugiego nawet nie czytalem, bo zobaczylem 2 slowa 'ludzie bezdomni' :D niby przeczytalem, ale jakos czuje uraz do tej lektury :p
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Dokładnie tak samo jak przedmówca...niby czytałem LB ale pisałem o wierszach bo był fajny temat do pofilozofowania. A z reszta sie zobaczy!;]

W pon angol rozszerzony...sam z calej szkoly wiec 2 na 1 w komisji ;]
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mi polski też w miare poszedł, podchodziłam na luzie bez żadnych powtórek, także ok.

( a w pon. tez ang. rozsz. ) już wam życze powodzenia :)
 
Do góry