Problem z lekami

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Witam. Postaram się streścić.

Od jakiegoś czasu robię coś strasznego... Mam 16 lat i pewnie wiele osób postuka się w tym momencie w czoło - i powiem, że słusznie. Od bardzo dawna mam problemy w domu, totalnie nie układa mi się z mamą, z związku z czym w styczniu i lutym borykałam się z depresją. Pewnego dnia kolega stwierdził, że powinnam się rozerwać i przestać myśleć pesymistycznie. Wręczył mi wtedy do ręki pudełko Tussidexu i rzucił krótko "Ale nie więcej niż 10". No i, kurde, wzięłam to gówno :( Uczucie było niesamowite, czułam, jakbym się miała zaraz oderwać od ziemi, chciało mi się latać... Było dobrze. Kilka dni później wzięłam znowu, po jakimś czasie ponownie i tak to się ciągnie do teraz. Wiem, że to złe i, jeśli tak dalej pójdzie, mogę mieć potem poważne problemy zdrowotne... Ale nie mogę przestać brać, chyba się uzależniłam psychicznie. Strasznie się tego wstydzę.

Rodzice nic nie wiedzą o moich "przygodach" z tabletkami. I dobrze, bo i tak mają dużo problemów na głowie. Zbliżają się wakacje, postanowiłam maksymalnie je wypełnić, żeby nie myśleć o braniu. Okropieństwo...

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja zawsze gardziłam osobami, które coś ćpają, a teraz sama... Nie wierzę, że się to dzieje.

Nikogo nie proszę o pomoc, po prostu ta sprawa jak wiele innych ciążyła mi na sercu i musiałam się wygadać.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie mówi się o tym, ale w Twoim wieku wiele osób bierze leki w celu ucieczki od problemów. Z resztą wiele eksperymentujących osób bierze je, nie dla czystej rozrywki, a właśnie by oderwać się od rzeczywistości, która takich ludzi przerasta. Pamiętaj, że w Twoim wieku niektóre problemy się wyolbrzymia i za kilka lat będziesz żałować, że zamiast wziąć się za siebie, rozwalasz sobie teraz gospodarkę organizmu. Najlepiej znajdź sobie jakieś hobby lub czasozabijacz, żeby o tym nie myśleć, ot choćby jeżdżenie na rowerze.
 
M

mariusz22

Guest
Moim zdanie bez wizuty w poradni od uzależnień się nie obejdzie - każde uzależnienie tego wymaga a tym bardziej twoje - lekami psychotropowymi.
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
To najgorsze co może być, daj sobie z tym spokój.

To najgorsze co może być, daj sobie z tym spokój.
 
Do góry