Prezydent Andrzej Duda

S

serwor

Guest
MacaN napisał:
Putin był pierwszą zagraniczną głową państwa, która wysłała Dudzie gratulacje :)
No i bardzo dobrze, to by byla ciekawa sprawa jakby Duda dogadal sie z Putinem o zwrocie wraku.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dogadać to on może się żoną, dla Putina nasz prezydent jest nikim, podobnie Putin traktował Komorowskiego.

oddanie wraku nie wchodzi w grę, bo to by oznaczało wygaszenie smoleńskiego konfliktu w Polsce, a Rosji wojna wewnętrzna w naszym kraju jest na rekę
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
oddanie wraku nie wchodzi w grę, bo to by oznaczało wygaszenie smoleńskiego konfliktu w Polsce, a Rosji wojna wewnętrzna w naszym kraju jest na rekę
Jakby PO w wyborach przepadlo, coś na skalę dawnej UW to czy Rosji nie było by na reke dogadac sie ze swoim wrogiem nr 1 w UE?


Oczywiscie nie mam na mysli przyjazni bo Jarek po stracie kota juz nie bedzie miał nigdy przyjaciól, ale cos bardziej nieobowiazującego.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN wiesz co powinien zrobić teraz Duda?
Zadzwonić do Putina i dogadać się z nim w sprawie wraku Tupolewa.
Pierwszy sukces Andrzeja Dudy:
Załatwił wrak Tupolewa w 2 tygodnie a platformie obywatelskiej nie udało się to w ciągu 5 lat.

Pokazałby że się da...tylko trzeba chcieć.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak PIS obejmie władzę w kraju na porozumienie z Rosją nie ma szans, on żyje nienawiścią za smoleńsk, tylko starannie to teraz ukrywa
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Platforma zawinięta pod dywan zaniemówiłaby z wrażenia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
biorąc pod uwagę cele Kremla to nie wydając wraku spowoduje atak PO na PIS i obelgi "i co Panie Kaczyński ciebie Rosja też nie słucha", to z kolei spowoduje ripostę i koniec końców polityczną wojnę domową. Wówczas Polacy będą się sami tłuc nawzajem a Putin będzie się relaksował i cieszył że Polacy jak zwykle "durnyj narod"
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
A nie wydaje Wam się że Putin czekał z oddaniem wraku na zmianę Rządu po to by ugrać na tym polityczny deal?
70% Polaków uznało w badaniu że sprawa wraku i wyjaśnienie katastrofy w Smoleńsku jest ważnym punktem dla historii Polski. To czyni spore narzędzie przetargowe w ręku Putina.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
oddanie wraku nie wchodzi w grę, bo to by oznaczało wygaszenie smoleńskiego konfliktu w Polsce, a Rosji wojna wewnętrzna w naszym kraju jest na rekę
No cóż , ja myslę że Rosja ma lepszych strategów niż ty.


Oj jakie nieszczescie, pan Poroszenko odwolal wizyte w Polsce, z godziny na godzine, nikt z nim nie chciał sie spotkac, obaj Komorowski i Duda nie mieli czasu na banderowskiego prezydenta.

A jeszcze dzisiaj rano gazet pisały że po poludniu bedzie w Polsce.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18000039,Poroszenko_nie_przyjedzie_do_Warszawy__Wizyta_odwolana.html#Czolka3Img


"Kancelaria Prezydenta RP potwierdza, że nie dojdzie do planowanej dziś wizyty Prezydenta Ukrainy w Warszawie" - poinformowała prezydencka kancelaria na swej stronie internetowej.

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy planowano na środę po południu. Wieczorem prezydenci Polski i Ukrainy mieli obejrzeć finał Ligi Europejskiej w Warszawie. Na Stadionie Narodowym zagrają ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk i hiszpańska Sevilla FC.

Towarzyszyć miał im prezydent elekt Andrzej Duda. Jednak odmówił spotkania ze względu na "liczne obowiązki prezydenta elekta i prawdopodobną konieczność wyjazdu do Brukseli" - informowali współpracownicy Dudy.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Pomyliłem się i zamiast na wschód napisałem na zachód ale Twój iloraz inteligencji nie złapał kontekstu i nie był wstanie też wyłapać oczywistej pomyłki. Szkoda.
A ty dalej mi ubliżasz. Tak właśnie wygląda demokracja w wydaniu PiS opluwanie i brak argumentów. Komorowskiego już nie ma a Ty wciąż nie potrafisz powiedzieć skąd wziąłeś informacje o jakichś agentach którym rzekomo służył i ustawach pisanych na zamówienie. Jąkasz się i dukasz i jakoś odpowiedzi nie widzę.




danielr9 napisał:
Odcinki północne autostrad powstały dopiero wtedy kiedy Gdańsk był jednym z miast Euro 2012. Były to wymagania formalne które Polska jako gospodarz musiała spełnić. Śmieszy mnie Twój :cenzura: światopogląd w tak oczywistych kwestiach jak to że priorytetami w budowie autostrad są te z zachodu na wschód a więc odwrotne do ruchu wewnętrznego Polaków.
A to autostrady z zachodu na wschód nie są jednocześnie autostradami ze wschodu na zachód? Niby, że co, maja pas tylko w jedną stronę? O Matko... nie dziwię się, że głosowałeś na Dudę... nie wątpię, że poziom jego argumentów bezbłędnie do Ciebie trafiał.




danielr9 napisał:
Obama to najgorszy prezydent USA. Nigdy Ameryka nie miała kogoś równie słabego. Nie jest też przedstawicielem wolności bo jet socjalistyczny a socjalizm skupia się na grupie A nie jednostce. W socjalizmie nie ma wolności. Duda to człowiek z którym Angela Merkel będzie musiała się liczyć. Sam list jaki do niego napisała po wyborach o tym świadczy że Niemcy boją się prezydenta który już tak łatwo nie będzie godził się na pro niemieckie ustawy. Dlatego w Niemczech wielu komentatorów zauważa ze Polska musi być lepiej traktowana niż do tej pory. To oznacza tylko lepiej dla nas. Wreszcie będzie prezydent z jajami który będzie umiał skutecznie walczyć o Polski interes.
Zgadzam się, że Obama nie jest najlepszym Prezydentem USA ale Ty twierdziłeś, że Duda zaczyna jak on, więc nadal potwierdzam opinię, że Barak wyznaje wartości świata zachodniego, Duda nie i tyle w temacie.

Angela napisała list, bo to uprzejma kobieta i w przeciwieństwie do PiS w Polsce nigdy nie pali mostów. "Prezydent z jajami" hmmm, ważnym aspektem jest fakt, czy Duda bedzie współpracował z UE i tak jak Komorowski budował relacje aby potem uzyskiwać swoje cele, czy sie awanturował. To drugie będzie suma summarum dla nas bardzo niekorzystne bo nigdy nie wygramy z potęgami gospodarczymi trzymającymi całą kasę. Każdy o tym wie, a jak zapomniałes to przypomnij sobie prezydenturę Lecha Kaczyńskiego który w UE awanturował się o wszystko i Polska miała pozycję na równi z Mołdawią dodając jeszcze fakt, że nic nigdy nie załatwił. Duda na dzień dzisiejszy to dla mnie roztrzęsiony fragles, który posługuje sie wyuczonymi banałami, Angela i Holland zdmuchną go z powierzchni ziemi. Z Komorowskim się liczyli.




Elen napisał:
A tu sklonna jestem przyznac racje danielowir9. Kazdy kiedys zaczynal, trzeba dac szanse, skoro wiekszosc glosujacych wybrala pana Dude, to ja to uszanuje. Zaufali mu. Czas pokaze. Lepiej, zeby kazdy kierowal sie wlasnym rozumem i dobrem tego kraju. Ja zas... bede sie bacznie przygladac.
Wybór większości zawsze trzeba szanować ale nie oznacza, że wybór był słuszny, no chyba, że wszyscy chcieli zmniejszenia znaczenia Polski w Europie, to wtedy tak.

Polacy odrzucając Prezydenta Komorowskiego kierowali się głównie babą na wózku inwalidzkim wydzierająca się na naszego Prezydenta, historyjką z Japonii gdzie stanął na krześle i okrzykami "Komoruski" na jakichś tam narodowo-religjnych wiecach wykrzykiwanych przez do końca nie wiadomo kogo? Tu właściwie argumenty się kończą. Nikogo nie interesowała stabilizacja polityczna bezcenna z punktu widzenia przyciągania do Polski kapitału oraz pozycja naszego Prezydenta w władzach UE.

Duda urzekł Polaków kawą rozdawaną pod dworcem w Warszawie i obietnicą cofnięcia reformy emerytalnej za którą (tu Uwaga!) w ogóle jako Prezydent nie jest odpowiedzialny i nie żadnych instrumentów by to dokonać nawet gdyby chciał. Nasz Naród niestety wielokrotnie w historii nie popisał się bystrością.

Niestety w całej naszej historii Polacy zawsze dzielili się na zdecydowanie wiekszą część ludzi mądrych, odpowiedzialnych i postępowych, ale za to bardzo nie aktywnych społecznie i politycznie oraz mniejsza grupę oszołomów, pieniaczy i awanturników którzy robili zawsze przy bierności tych pierwszych wielka zadymę na cały kraj wpędzając nas w kłopoty i marginalizację.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
A ty dalej mi ubliżasz. Tak właśnie wygląda demokracja w wydaniu PiS opluwanie i brak argumentów. Komorowskiego już nie ma a Ty wciąż nie potrafisz powiedzieć skąd wziąłeś informacje o jakichś agentach którym rzekomo służył i ustawach pisanych na zamówienie. Jąkasz się i dukasz i jakoś odpowiedzi nie widzę.
Zachowałeś się jak człowiek bez klasy więc co miałem napisać?
Jeśli chcesz wiedzieć jakim agentom służył to polecam Ci książkę:
http://www.empik.com/niebezpieczne-zwiazki-bronislawa-komorowskiego-sumlinski-wojciech,p1105730643,ksiazka-p

Tak postępuje człowiek oświecony - czyta.



AaronH napisał:
A to autostrady z zachodu na wschód nie są jednocześnie autostradami ze wschodu na zachód? Niby, że co, maja pas tylko w jedną stronę? O Matko... nie dziwię się, że głosowałeś na Dudę... nie wątpię, że poziom jego argumentów bezbłędnie do Ciebie trafiał.
Chodziło mi o transfer towarów - kierunek Zachód na Wschód.



AaronH napisał:
Zgadzam się, że Obama nie jest najlepszym Prezydentem USA ale Ty twierdziłeś, że Duda zaczyna jak on, więc nadal potwierdzam opinię, że Barak wyznaje wartości świata zachodniego, Duda nie i tyle w temacie.
Jakie to są wartości "świata zachodniego", których rzekomo Duda nie wyznaje? Proszę o konkrety.



AaronH napisał:
To drugie będzie suma summarum dla nas bardzo niekorzystne bo nigdy nie wygramy z potęgami gospodarczymi trzymającymi całą kasę.
Takim podejściem to faktycznie nici z tego.
Gdyby tak patrzeć na świat to bez sensu żeby grała Barcelona z jakimś zespołem z dołu tabeli ligi hiszpańskiej.
Od razu dajmy jej tytuł i nie zawracajmy sobie głowy jakimiś rozgrywkami.
Chiny 40 lat temu były 20 razy biedniejsze niż Polska za PRL i gdyby mieli takie podejście jak Ty to dalej żywiliby się trawą i uganiali za misiami panda w lasach.
Gratuluje Ci woli walki i wyznaczania sobie celów. Z pewnością taka postawa doprowadzi Cię do sukcesu w życiu zawodowym i prywatnym.
 
W

wiki9969

Guest
Wiesz, nie chcę się wtrącać, ale szukam pracy jako naczelny troll internetowy RP. Jakbyś wiedział coś o wolnym etacie w PO to daj znać. ;)

Dla mnie Komorowski był złym prezydentem. Nie liczył się ze zdaniem obywateli i podejmował ważne dla nich decyzję za ich plecami. Mało się udzielał, przez co ludzie nie mieli okazji poznać go bliżej. A jak już zaczął, to zaliczał same wpadki.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
aronH, dnia 27 Maj 2015 - 21:01, napisał: A to autostrady z zachodu na wschód nie są jednocześnie autostradami ze wschodu na zachód? Niby, że co, maja pas tylko w jedną stronę? O Matko... nie dziwię się, że głosowałeś na Dudę... nie wątpię, że poziom jego argumentów bezbłędnie do Ciebie trafiał. Chodziło mi o transfer towarów - kierunek Zachód na Wschód.
Kończąc ten bezsensowny temat, autostrady służą obu stronom bo Polska też eksportuje.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Odpisz mi jakie to są wartości zachodnie, których Duda nie wyznaje?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
AaronH, dnia 27 Maj 2015 - 21:01, napisał: Zgadzam się, że Obama nie jest najlepszym Prezydentem USA ale Ty twierdziłeś, że Duda zaczyna jak on, więc nadal potwierdzam opinię, że Barak wyznaje wartości świata zachodniego, Duda nie i tyle w temacie. Jakie to są wartości "świata zachodniego", których rzekomo Duda nie wyznaje? Proszę o konkrety.
A propos socjalistycznego Obamy to chciałem ci zwrócić uwagę, że Duda również pochodzi z chyba najbardziej socjalistycznej partii na polskiej scenie politycznej. PiS - Polska Intifada Socjalistyczna, to głównie obrońcy państwa socjalnego, merkantylizmu, interwencjonizmu Państwowego i zmniejszenie roli człowieka w gospodarce. Piewcy związków zawodowych, obrońcy nierentownych kopalń, zagorzali przeciwnicy prywatyzacji za którą chcieli nawet swojego czasu rozliczać i karać. W 2005 roku za rządów PiS nawet padły propozycje ponownej nacjonalizacji przemysły jak to było 1947 roku, ale na szczęście pokłócili się z Giertychem i Lepperem i nic z tego nie wyszło. To są bez wątpienia najgorętsi PRLowcy na polskiej scenie politycznej i jeśli podobnie jak ja masz liberalne poglady na gospodarkę to bardziej pomylić się nie mogłeś..

Jest ich cała lista "wartości europejskich" których nie wyznaje PiS z Dudą na czele ale podając te najbardziej "świeże" to wymieniłbym:

- sposób prowadzenia polityki poprzez opluwanie oponentów, szczucie i podstępny polulizm np. jak w Towim wypadku pisanie na Prezydenta kłamst o jakiś agentach. Ludzie na zachodzie tak nie podchodzą do polityki
- kwestia in vitro, zakazywanie uszczęśliwiania małżeństw bo ksiądz tak powiedział
- Odmowa podpisania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, w Europie z tym walczą. Wiem, że u PiSowców jest zasada "jak się baby nie bije to jej wątroba gnije" ale my europejscy i postępowi Polacy swoje kobiety szanujemy i umożliwiamy im rozwój zawodowy i społeczny
- jako europseł współpracował z brytyjską eurosceptyczna partią która dzisiaj chce wyrzucać Polaków z UK i rozbicia UE
- jest przeciwnikiem wprowadzenia Euro

Trudno powiedzieć wiele samym Dudzie bo nikt go nie zna poza tym, że wprowadził go na scene polityczną radykalny i eurosceptyczny Jarosław Adolf Kaczyński. Chyba nie podejrzewasz, że jego podopieczny nagle zacznie budować uczelnie, autostrady rozwijać Polskę przy pomocy dotacji z gejowskiej Unie Europejskiej i rozmawiać z diabłem Angelą Merkel?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
A propos socjalistycznego Obamy to chciałem ci zwrócić uwagę, że Duda również pochodzi z chyba najbardziej socjalistycznej partii na polskiej scenie politycznej. PiS - Polska Intifada Socjalistyczna, to głównie obrońcy państwa socjalnego, merkantylizmu, interwencjonizmu Państwowego i zmniejszenie roli człowieka w gospodarce. Piewcy związków zawodowych, obrońcy nierentownych kopalń, zagorzali przeciwnicy prywatyzacji za którą chcieli nawet swojego czasu rozliczać i karać. W 2005 roku za rządów PiS nawet padły propozycje ponownej nacjonalizacji przemysły jak to było 1947 roku, ale na szczęście pokłócili się z Giertychem i Lepperem i nic z tego nie wyszło. To są bez wątpienia najgorętsi PRLowcy na polskiej scenie politycznej i jeśli podobnie jak ja masz liberalne poglady na gospodarkę to bardziej pomylić się nie mogłeś..
Nienawidzę socjalizmu, ale bardziej nienawidzę krętaczy. Dlatego wybrałem Dudę - mniejsze zło.
W pierwszej turze głosowałem na J. Korwina Mikke.



AaronH napisał:
- sposób prowadzenia polityki poprzez opluwanie oponentów, szczucie i podstępny polulizm np. jak w Towim wypadku pisanie na Prezydenta kłamst o jakiś agentach. Ludzie na zachodzie tak nie podchodzą do polityki
Na zachodzie uprawia się dużo bardziej brutalną politykę. Gdyby PO rządziła we Włoszech, Francji czy Grecji to ludzie wynieśliby ich z parlamentu na pochodniach już po 2 latach rządzenia. Duda nie atakował Komorowskiego - pomimo, że ten zrobił spot wyborczy atakujący go w paskudny sposób.
Dopiero po pierwszej turze kiedy odbyła się debata prezydencka w TVP1, Duda zmienił retorykę bo w tej debacie Komorowski był jak doberman.
Agresja i atak. Dlatego Duda przygotował si na podobną retorykę podczas debaty w TVN i również zaatakował - ze zwycięskim skutkiem.



AaronH napisał:
- kwestia in vitro, zakazywanie uszczęśliwiania małżeństw bo ksiądz tak powiedział
Kwestia in-vitro budzi kontrowersje z wielu powodów i nie tylko w Polsce. To, że świat zachodni jak to nazywasz jest zdemoralizowany to wszyscy wiemy.
In vitro nie może być finansowane z budżetu państwa - to pierwsze zastrzeżenie i Duda ma tu 100% racji. Taki zabieg kosztuje kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie gwarantuje powodzenia. W Niemczech państwo pokrywa tylko 3 próby a budżet służby zdrowia w niemczech jest 8 krotnie wyższy niż budżet NFZ.
Kolejna sprawa to niszczenie zarodków, które przy in vitro niektóre kliniki dokonują. Można stosować in vitro metodami, które nie niszczą zarodków.
Wówczas człowiek, który jest chrześcijaninem nie jest dyskryminowany - żyje w państwie szanującym jego światopogląd. A ten światopogląd jest oczywisty - nie zabijaj.
Życie poczete to też życie. To jest fundamentalna zasada oświeconego i mądrego człowieka.



AaronH napisał:
- Odmowa podpisania ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, w Europie z tym walczą.
Ta konwencja to jest lobbowana przez środowiska LGBT bzdura do potęgi.
Gdyby ta konwencja pomagała kobietom bitym to nie byłoby tak, że Polska ma najniższy odsetek przestępstw wobec kobiet wśród całej UE.
W krajach gdzie ta konwencja długie lata obowiązuje przypadki znęcania się nad kobietami są o 400% wyższe niż w Polsce.
Wystarczy respektować surowe prawo karne w Polsce. Bicie człowieka jest przestępstwem i grożą za to poważne kary.



AaronH napisał:
jako europseł współpracował z brytyjską eurosceptyczna partią która dzisiaj chce wyrzucać Polaków z UK i rozbicia UE
A wiesz jak nazywają nas w UK?
"Mr Zmywak".
Platforma Obywatelska w 2007 roku obiecała Polakom zieloną wyspę. Minęło 8 lat i co? Gdzie te niskie podatki....gdzie ci Anglicy przejeżdząjący do nas do pracy?
Ja jestem jako liberał za tym, żeby każdy pracował gdzie chce...ale prawda jest taka, że imigracja to nie jest dobre zjawisko - zarówno dla Polaków jak i Anglików.
Takie są fakty.



AaronH napisał:
- jest przeciwnikiem wprowadzenia Euro
A Ty jesteś zwolennikiem? Nie znam ekonomisty, który chciałby, żeby Polska weszła do Euro w sytuacji gdy jest tak kryzys walutowy.
Dlaczego Anglia utrzymuje funta?
dlaczego Dania, Czechy czy Szwecja nie chcą euro?
Dlaczego Norwegia nie chce do UE a Islandia wycofała swoją kandydaturę?
Dlaczego Anglia chce wyjść z UE?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wyluzujcie troszkę,

narazie nie będzie zbyt wiele do wykazania przez Dudę, jest jeszcze elektem i decyzji nie podejmuje
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Bo szlag mnie trafia jak widzę ślepą krytykę człowieka który jeszcze nie rozpoczął prezydentury. Poczekajmy rok albo dwa i zobaczymy czy Duda będzie marionetka Kaczyńskiego czy nie. Podobnie jest z innymi sprawami - dajmy mu czas bo być może atakujemy człowieka za coś za co kiedyś mu będziemy dziękować
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no właśnie, można też śledzić co mówi i na tej podstawie coś sądzić, no i najważniejsze na tym etapie jaki będzie skład kancelarii prezydenta
 
Do góry