Poszukiwanie pracy

wojtas22

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
pewnie jest w tym troche racji, chodziasz tez sa wyjatki, a jezeli chodzi o ten film owszem smieszny, ale nie odzwierciedla w pelni rzeczywistoście! A o prace teraz nie jest tak trudno, wystarczy ze sie ma zdrowe podejscie! :)
 

BodzioD

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
a przed switatami jest duze zapotrzebowanie na ludzi do pracy, a kasa zawsze sie przyda
 

Pikuslav

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja obecną pracę znalazłem pośrednio dzięki znajomości. Znalazłem poprzednią pracę przez ogłoszenie na stronie miasta do prowadzenia sklepu internetowego. Po kilku miesiącach sklep został sprzedany, ja zwolniony. Ale po 2 tygodniach od zwolnienia dostałem telefon od byłej szefki że potrzebuje kogoś do firmy ojca. Znali mnie i moje możliwości, woleli zatrudnić kogoś sprawdzonego. No i pracuję gdzie pracuję ;] A przedtem to 1-2 razy w tygodniu UP i bieganie z podaniami; przez 3 lata...
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
Witam Wszystkich ponownie. Widzę, że temat się nieźle rozwija - to cieszy! Z drugiej strony nie dziwi, przecież jest jak najbardziej na czasie - z czegoś trzeba żyć!!!
Przeglądając na nowo tutejsze posty zwróciłem uwagę na te, które dotyczyły Urzędów Pracy. Chciałbym się z Wami podzielić taką refleksją, a mianowicie: z racji tego, że jestem osobą bezrobotną (obecnie) również co jakiś czas "melduję" się w wyznaczonym terminie, we wskazanym miejscu :) ponad to studiuję i chciałbym pracować w określonym (nazwijmy to trochę górnolotnie) sektorze, a nie tułać się po (jak uważam) bezsensownych w moim przypadku działalnościach. Ustaliłem, więc sobie pewnien sposób na to by znaleźć TĘ właśnie pracę.
I tak, starałem się dwukrotnie o to by móc uczestniczyć w kursie, refundowanym przez UP. Niestety (tu przyłączam się do "kochających inaczej" wszelkiego typu urzędy oraz ich pracowników) mimo wydawać by sie było zasadnych potrzeb i kwalifikacji, takowej "pomocy" od UP nie otrzymałem. Nie znam ludzi, którzy otrzymali możliwość skorzystania z kursu, ale patrząc na nich, rozmawiając z nimi, badź przysłuchując się temu co mowili - zgroza!!! mowiąc b.delikatnie - jestem rozczarowany - dlaczego ludzie, którzy nie spełniają warnunkow uczestnictwa takowe otrzymują!!!
No nic to. Idźmy dalej. Będąc niedawno "na wizycie" rozmawiałem z b.miłą pracownicą naszego urzędu (po raz pierwszy się coś takiego przytrafiło). W ogóle zwróciła uwagę na "burdel" w kartotece, dzięki czemu wywiązała się miedzy nami ciekawa rozmowa.
Otóż: nie jest to jeszcze pewne, ale wraz z nowym rokiem, mogą wejść w życie nowe przepisy (tu nawiązujące do tych nieszczęsnych kursów refundowanych w UP). Owe przepisy mogą nam osobom starającym się o doszkolenia, przekwalifikowania wydatie pomóc. Trzeba się popytać o to w swoich placówkach. Być może będzie tak, że jeżeli uzasadnimy w ściśle określony sposób, że dany kurs jest nam niezbędny to, UP może nam go sfinansować (zapewne też na ściśle określonych warunkach). Ale jeżeli to wypali to będę happy :D
Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak........................zobaczymy...
Tymczasem Pozdrawiam :papa:
 

kamaro

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
A ja już jestem na prostej drodze do prawdziwej niezależności:) Mam firmę, a tu znalazłem wspaniałą pomoc i zmieniłem swoje dotychczasowe ,,pracownicze" myślenie. http://bogatyojciec.pl/?A=45887 Polecam każdemu!!!
 

olulaa9891

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Poszukuje pilnie pracownika do obsługi e-mail. Atrakcyjne wynagrodzenie! Więcej informacji: (oleczka14_89@o2.pl)” Zapraszam piszcie mogę naprawdę pomóc nic was to nie kosztuje a można jedynie poprawić swój budżet .
 

ewunia198612

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2008
Posty
485
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Głowno / Pabianice
Ja szukałam pracy przez internet i ogłoszenia
nigdy przez znajomych . Zawsze się tego wystrzegam ( nie chcę aby ktoś mówił że dostałam stanowisko po znajomości)
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Ja szukałem wszędzie gdzie się da.Najwięcej ofert pracy trzeba szukać w internecie i Urzędzie Pracy.
 
Do góry