Polska wyda na pomoc Ukrainie do 22% swojego rocznego budżetu.

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Bezpieczeństwo naszego kraju kosztuje znacznie więcej.
A kto ci zagraża? Czy jakieś państwo wypowiedziało nam wojnę?
To "nasze" władze bez przerwy szczują Polaków na Rosjan.
Mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy WSZYSCY podżegacze poniosą karę za to, że namawiają nas do zabijania ludzi, którzy nam nic nie zrobili.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
No i dalej jestesmy slugami ukrainy.
Nasz Jaś Fasola-Andrzej Duda chce aby Polska oficjalnie w umowie z ukrainą zobowiązała sie placić temu państwu haracz.
Będzie to jakiś procent Polskiego PKB.
Mamy prezydenta który jest ukraińską V kolumną. Zdrajca i sprzedawczyk, banderowska onuca.
Polska podpiszę z Ukrainą umowę, na mocy której będzie zobowiązana do przekazywanie na rzecz ukraińskiej armii określonego odsetka PKB? Nadzieję na takie rozwiązanie wyraził prezydent Andrzej Duda.

Polska zobowiąże się do przekazywanie Ukrainie stałego odsetka PKB?​


Po zakończeniu rozmów przywódcy odbyła się wspólna konferencja z udziałem prezydentów Polski, Litwy i Ukrainy. W jej trakcie Duda został zapytany, czy Polska i Ukraina planują podpisać umowę wojskową, na mocy której nasz kraj byłby zobligowany do przekazywania określonego odsetka PKB na wsparcie wojskowe Kijowa.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No i dalej jestesmy slugami ukrainy.
Nasz Jaś Fasola-Andrzej Duda chce aby Polska oficjalnie w umowie z ukrainą zobowiązała sie placić temu państwu haracz.
Będzie to jakiś procent Polskiego PKB.
Mamy prezydenta który jest ukraińską V kolumną. Zdrajca i sprzedawczyk, banderowska onuca.


To jest oczywiste, że polski prezydent jest zdrajcą Narodu Polskiego, razem ze swoim... PiS-em!
I tacy ludzie za to nie odpowiadają przed Trybunałem Stanu, ani przed normalnym sądem?

To jest kpina, gdzie my żyjemy i w jakim kraju!

Szkoda jest na to już słów i emocji. :mad:
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Polskę zamieszkuje najgłupszy naród świata. Wstyd. A przodkowie sie w grobach obracają. Brak mi słów. Polacy to lubią być dymani w tylek. I ciągle im mało tego dymania. ;) Jeszcze Urky Was wydupcą.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Nie bardzo rozumiem tego co mówisz "Polska jest najgorszym krajem jeśli chodzi o obsługę długu... Najgorsza na całym globie".
dług publiczny polski =
W APK zakładamy, że w 2023 r. zadłużenie, według metodologii UE, wynosić będzie 50,5 proc. PKB, w 2024 r. – 52,4 proc., w 2025 r. – 53,6 proc., a w 2026 r. – 55,4 proc. W 2026 r. dług będzie więc o ok. 6 pkt proc. wyższy wobec 49,1 proc. PKB w 2022 roku.

źródło: https://www.rp.pl/budzet-i-podatki/...-i-dlug-publiczny-istotnie-wzrosna-w-tym-roku

Wiesz jaka jest średnia europejska długu publicznego? Wiesz ile razy się różni od polskiego?
Taaa Wy to sie patrzcie tylko na Europe i na to co inni mają a czego Wy nie macie. Wbijcie sobie do tych Polskich łbów że za chwilę będziecie wpierdzielać tynk z własnych ścian. Gowno szczerze mnie interesuje różnica długu UE do długu PL. Lada .moment to będzie malo istotne. Oddajcie wszystko co Wam pozostało, Ukrainie i sie cieszcie. Napawajcie sie swoją dumą poki jeszcze możecie.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Taaa Wy to sie patrzcie tylko na Europe i na to co inni mają a czego Wy nie macie. Wbijcie sobie do tych Polskich łbów że za chwilę będziecie wpierdzielać tynk z własnych ścian. Gowno szczerze mnie interesuje różnica długu UE do długu PL. Lada .moment to będzie malo istotne. Oddajcie wszystko co Wam pozostało, Ukrainie i sie cieszcie. Napawajcie sie swoją dumą poki jeszcze możecie.
Racja.

Jak się wybiera idiotycznego prezydenta w kraju, i to jeszcze na drugą kadencję. Jak się wybiera rząd złodziejski i ludzi idiotycznych, to ma się takie efekty w kraju.
To społeczeństwo sobie wybiera partie i ludzi, a nie oni sami się wybierają.
Jeżeli nie ma myslących wyborców, tylko takich, którzy wolą być ogłupiani i wolą się godzić na gorszą jakość życia we własnym kraju, to tak mają i tak sobie żyją.
Coś za coś...

Polska ma własne problemy, różnego rodzaju i na pierwszym miejscu jest społeczeństwo polskie, a nie cudze społeczeństwo.
Polska nie ma obowiązku, jak i żaden inny kraj utrzymywać innego kraju.
Polska będzie miała za chwilę jeszcze większy dług publiczny niż ma teraz, bo obecny rząd będzie musiał jeszcze zadłużyć kraj, bo wydatków przybywa na społeczeństwo.
Rząd obecny chce utrzymać wszystkie, "PiS-owskie" programy i nie wycofał choćby jednego programu.
To będzie kosztowało następne, ciężkie miliardy złotych budżet.
Trzeba finansować zawody państwowe, które też kosztują miliardy.
A tu jeszcze utrzymywanie obcego kraju, który sam doprowadził do biedy, a Polskę ma to interesować, że Ukrainiec sam zniszczył własny kraj?? :mad:
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Podobno jest projekt aby Polska przekazywala co roku ukrainie 3% swojego PKB.
To świetny projekt, Polacy mają pracowac na swoich ukrainskich panow!
Te 3% Polskiego PKB to co najmniej 10% PKB ukrainy sprzed wojny.
Do tego na ukraincow ktorzy są w Polsce damy jeszcze z 2% PKB i na razie wystarczy.
Jest klawo jak cholera. Slużba zdrowia w Polsce zdycha ale dajemy dziesiątki miliardów dla darmozjadów ukrainskich.
Chyba ide w lato na emeryture pomostową i jadę do Wietnamu, Filipin czy tam gdzies w okolice.
Po co zyć w kraju ktory jest wasalem żebraków z ukrainy.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Podobno jest projekt aby Polska przekazywala co roku ukrainie 3% swojego PKB.
To świetny projekt, Polacy mają pracowac na swoich ukrainskich panow!
Te 3% Polskiego PKB to co najmniej 10% PKB ukrainy sprzed wojny.
Do tego na ukraincow ktorzy są w Polsce damy jeszcze z 2% PKB i na razie wystarczy.
Jest klawo jak cholera. Slużba zdrowia w Polsce zdycha ale dajemy dziesiątki miliardów dla darmozjadów ukrainskich.
Chyba ide w lato na emeryture pomostową i jadę do Wietnamu, Filipin czy tam gdzies w okolice.
Po co zyć w kraju ktory jest wasalem żebraków z ukrainy.
No ale czy prezydent i nawet obecny rząd pyta o cokolwiek społeczeństwa i swoich wyborców?
To, że PiS miał gdzieś wyborców swoich i społeczeństwo i robił co chciał w Polsce, to jest już wiadomo, ale rząd obecny, skoro jest demokratyczny z prawdziwego zdarzenia, to ma obowiązek pytać o zdanie społeczeństwa, co i jak zamierza robić.

No chyba że w Polsce "demokracja" jest tylko w teorii, a w praktyce nie ma znaczenia demokracja w Polsce?
Bo to, że Polska nigdy nie była, po 89 roku w pełni demokratycznym krajem, to jest też oczywiste.
Niech Polska sobie utrzymuję Ukrainę i niech wydaję na ten kraj miliardy złotych i ciekawe, jak długo tak pociągnie...
To się na pewno odbiję na polskim społeczeństwie, a już tego skutki społeczeństwo odczuwa, bo zaraz będzie w Polsce jeszcze większa drożyzna w sklepach i usługach.
Biedni w Polsce będą jeszcze więcej za ceny płacili i nikogo to nie będzie obchodziło.
Nie tylko chodzi o ceny produktów i usług w sklepach, które będą wyższe.
Chodzi tez o energię elektryczną, gaz i wodę.
Za to wszystko najbiedniejsi w Polsce będą więcej płacili i będą płakali...
Słuchałem dzisiaj eksperta podatkowego i ekonomisty, który rozmawiał z redaktorem radiowym i powiedział wyraźnie: "Polska musi się szykować na jeszcze wyższe ceny od czerwca i od lipca, a bardzo trudno będą na rynku miały najmniejsze i małe przedsiębiorstwa, bo będą najbardziej obciążone podatkami i opłatami".
Poza tym, już ileś ludzi traci i straci pracę, w niektórych firmach, a opowiada się "frazesy", nie do końca prawdziwe i to są półprawdy, iż: "jakie to w Polsce mamy niskie bezrobocie... ".
I co z tego, jak niektóry firmy, w różnej branży nie dają rady już finansowo i są zmuszone pozwalniać połowę albo i większość pracowników, bo brakuję tam na wypłaty i na opłaty za pracowników.
Niech się w końcu wezma do roboty, jak normalny rząd ( skoro PiS podły i złodziejski do olewał sobie ) i niech obniżą koszty pracy w firmach, aby pracodawcy nie ponosili zbyt dużych kosztów za pracowników.
To wszystko da się zrobić, ale musi być wola do tego.
Zamiast, rozdawać tyle miliardów i kontynuować to, co PiS robił, to lepiej jest ograniczyć albo wycofać niektóre programy społeczne, żeby w budżecie zostawało więcej i zająć się rynkiem pracy.
Ja nie rozumiem, dlaczego obecny, demokratyczny rząd nie może wprowadzić takiej polityki?
To nie jest dobrze, że dalej się prowadzi "rozdawanie", bo to musi pochłaniać budżet kolejne miliardy.
Oni dalej kontynuują rozdawanie dla dobrze sytuowanych, co jest marnowaniem środków budżetowych.
Ja myślałem, że obecny rząd to wycofa, a nie wycofali tego?
No to budżet dalej będzie ponosił tego zbyt duże koszty i trzeba będzie dalej zadłużać Polskę, a nawet komuś jeszcze zwiększyć podatki i opłaty.
Bo to jest wszystko: za coś.
Jednym trzeba więcej zabierać, aby innym coś dawać.
jednym się trochę obnizy podatki i opłaty, ale innym się zwiększy podatki jeszcze bardziej.
To PiS robił przez 8 lat.
Obecny rząd albo zmieni swoją politykę, albo nie będzie z tego nic dobrego.
Już pół roku jest nowy rząd, a to jest sporo czasu, aby pozmieniać wiele w polityce, po złodziejach i przestępcach.
Finansowanie jeszcze rozkradzionej Ukrainy, po prostu zniszczy polski budżet, a nie można w nieskończoność też zadłużać kraju, bo to grozi... Grecją i to nie są żarty. :(
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
A Ty znowu te swoje komplementy prawisz? Zdecydowanie na wyrost. Raczej on ani wybitnie inteligentny, śmiać się za bardzo też nie ma z czego...
Każdy ma inne poczucie humoru, ja tam lubie pośmiać się z głupka. tylko to trochę przykre ze prezydentem jest ktoś na poziomie Jasia Fasoli.
Szczególnie jak inni go upokarzają a on nawet o tym nie wie i cieszy się z tego.

Takim przykładem jest na przyklad zdjecie z Trumpem gdy podpisuje umowę z USA.
Trump siedzi rozparty w fotelu przyswoim biurku a nasz Jaś Fasola podpisuje kucając na boku biurka.
Te zdjecie było we wszystkich gazetach i portalach internetowych swiata. Bo tego jeszcze nie bylo.

Albo gdy Andrzej Duda w siedzibie ONZ chcial spotkac się z premierem Izraela Netanjahu a ten go nie wpusił a Telewizja Izraelska pokazywała Dudę jak czeka przed drzwiami a druga ekiupa TV z Izraela pokazywała premiera Izraela który siedzi i nic nie robi.
Po kilku minutach kazał wpusić Andrzeja Dudę tak aby bylo widać że zrobil mu łaskę a ten czekal pod drzwiami.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Mi Jaś Fasola zupełnie nie kojarzy się z głupotą. Z zabawnym ekscentrykiem raczej... Nawet bardzo zabawnym.😂 Poczynania naszego prezydenta w kwestii międzynarodowej mnie nie bawią ani trochę.:confused:
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
23
Ja już straciłam wszelką nadzieję.
W związku z tym zaprzestałam śledzić wszelkie kanały na YT, opuściłam fora i rezygnuję z obserwowania tematów politycznych.
Co ma być to będzie, a ja nie mam żadnego wpływu na katastrofę, która zbliża się dla Polaków (ze strony ukrów) i Polski oraz ze strony brukseli. Obawiam się , że do żadnych wyborów unijnych nie dojdzie, bo szykują na armagedon. A jak wiadomo w warunkach wojny wyborów nie ma.
 
Do góry