Polska pod ostrzałem i ustawa 447.

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ale z jednym "obcy" mają rację. Potwierdziły to także słowa moich dziadków i wielu starszych ludzi. To że Polacy Niemcom sprzedawali Żydów to jest niestety prawda.
Nie wszyscy oczywiście ale spora liczba. Przykre ale prawdziwe. Najpierw sprzedawali za tzw. fanty czyli dostęp do lepszego żarcia. Potem sprzedawali za tzw. nietykalność.
Do dziś nam to zostało kochani. Do dziś. Za granicą pomocy od Polaka nie uświadczysz. To pierwsze a drugie - widoczne gołym okiem nawet tu w Polsce - że jeśli będzie mógł z czymś Cie podpitolić
to robi to od razu. Polak tak już ma. Niestety. I dlatego w 75% pokładam wiarę w to co Żydzi mówią a mówią wprost że Polak to sprzedawczyk.
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
To że Polacy Niemcom sprzedawali Żydów to jest niestety prawda.
No ale w czym problem? Czy Polską to kraj czy raj? Tylko w raju żyją sami święci.
Polscy szmalcownicy sprzedawali żydów i groziła im za to kara śmierci od Polskiego państwa podziemnego. Było sporo wyroków śmierci dla szmalcowników.
Natomiast żydzi sprzedawali Polaków do NKWD po wejsciu ZSRR na polskie ziemie, działo się to od 17 wrzesnia 1939 roku do czerwca 1941 roku!
Przez ponad 2 lata żydzi sprzedali NKWD setki tysięcy Polaków. Brali też aktywny udział w mordowaniu.

Być może to było przyczyną że Polacy nie ratowali żydów gdy w 1941 roku przyszli Niemcy. Jesli przez żydów zostali zamordowali albo wywiezieni do obozów na syberi członkowie rodziny albo przyjaciele itd to czy można wymagać aby potem Polacy kochali żydów?!
Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czyli bylibyśmy kwita :D więc o co te żale teraz?
Aaaa... Żydzi mają wreszcie swój KRAJ i mogą udać że to teraz Państwo i że można pokrzyczeć? :huh:
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Czyli bylibyśmy kwita :D więc o co te żale teraz?
No nie bardzo kwita, żydowscy szmalcownicy nie byli karani przez innych żydów. Żydzi mają pretensje nawet do tych którzy ich ratowali. Bo duża cześć Polaków brała od nich pieniądze.
Tylko nie biorą pod uwagę że żywność w czasie okupacji była na kartki.
Polskie racje były głodowe i nie było czym się dzielić. I bez tego był głód. Aby wyżywić żyda trzeba było kupować żywność na czarnym rynku. Ale według żydów Polak ma zagłodzic własne dzieci aby nakarmić żyda.

Na dodatek przecież szmalcownik który sprzedawał żyda sprzedawał też Polaka u którego ten żyd się ukrywał.

Bo przecież żyd bez pomocy Polaków w ciągu miesiąca by umarł z głodu, wychłodzenia itd.

Daję jeszcze raz linka do tego żydowskiego filmu na YT bo chciałbym pokazać jak Polacy się zorganizowali przeciwko oszczerstwu!
Film ma juz 17 tys negatywów przeciwko niecałych 200 pozytów!
Myślę że żydzi się tego nie spodziewali.

https://www.youtube.com/watch?v=Chzwlm79a-Y
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Gdzie są nasze "kochane" żydowskie media żeby zrobić chociaż ułamek tego szumu który zrobili wokół wypowiedzi Morawieckiego?
 
S

serwor

Guest
No i Polacy zablokowali film.
Kiedy ostanio wszedlem na strone z filmem bylo okolo 30 tys negatywów i trochę ponad 200 pozytywów.
Było też ponad 35 tys wyświetleń. Było też okolo 5 tys komentarzy wszystkich oczywiście nie przeczytalem ale widziałem sporo napisanych przez obcokrajowców bardzo przychylne Polsce. Były komentarze nawet z Chin i Indii oczywiście za Polską. Nawet w Chinach są antysemici, skąd u nich się biorą.
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
@[member='serwor'], Właśnie to jest problem dla którego warto protestować przeciwko "polskim obozom śmierci". Azja już właściwie rządzi światem, i Chińczycy i Hindusi nie rozumieją, dla nich Hitler był silnym przywódcą, który chciał zjednoczyć Europę (bo Churchill zabił polityką więcej Indyjczyków niż Hitler Polaków).
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Znacie taki przykład że gdzieś uchwalono ustawę a potem udawano się do innego kraju tłumacząc co jest jej celem? Mam na myśli nieszczęsną ustawę o IPN. No bo po co jedzie się do Izraela? Jeżeli Izrael przyzna Nam racje to nie była potrzebna ta ustawa a jedynie ich dobra wola. Jeżeli nie przyzna to po co było tam jechać jakby "po prośbie"? Nawet tak głupiej ustawy można chyba lepiej bronić niż
"jeździć po prośbie".
 
S

serwor

Guest
kszyrztofff napisał:
Znacie taki przykład że gdzieś uchwalono ustawę a potem udawano się do innego kraju tłumacząc co jest jej celem?
No cóż krzysiu, ja też mam cię zablokowanego ale czasem zaglądam co tam mądrego wymyslileś.
No i o dziwo masz rację.
PiS się kompromituję, myślę że będzie miał znaczny spadek poparcia. Jego twardy elektorat będzie miał problem z tym że PiS klęka przed żydami !
Ja nie jestem twardym elektoratem ale też mam problem, tylko ja i tak na nich nie głosowałem, ale pomogłem im w tym że nie głosowałem w ogóle.
Być może jest to moment w którym PiS zacznie tracić poparcie Polaków i co gorsze dla nich to będzie ich twarde do tej pory zaplecze.
Myślę że nie stracą jakiś ogromy procent poparcia ale będzie boleć. Jesli wycofają się przed banderowcami będzie już gorzej.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Krzyś ma "banana" u serwora?

serwor napisał:

PiS się kompromituję, myślę że będzie miał znaczny spadek poparcia. Jego twardy elektorat będzie miał problem z tym że PiS klęka przed żydami !
i Ukraińcami...

Ja już miesiąc temu powiedziałem - Panie Duda, dawaj Pan jeszcze z 1.000.000 wiz a ja sobie zagłosuję na PO za 2latka...
I tak też będzie bo jeśli non stop mam być okradany to ... ja tez chcę być złodziejem. Za PO wszyscy kantowali i kombinowali.
Ja chce PO nazad. Wtedy żyło mi się lepiej :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
"Nowelizacja ustawy o IPN to kolejna już polityczna akcja, przebiegająca według arcypolskiego schematu: najpierw się nadymamy, potrząsamy piąstką i odgrażamy, że z tego, co się słusznie należy, "nikt nam nie weźmie nic", że "nie oddamy ani guzika" - a potem, w zderzeniu z twardą rzeczywistością, tracimy nie tylko wszystkie guziki, ale i całe gacie na dokładkę."
To są słowa mojego dawnego guru Rafała Ziemkiewicza i chociaż od kilku lat jest moim dawnym guru
to dziwnym zrządzaniem losu z nim się zgadzam. Poniżej kolejny jego komentarz.

"Ukoronowaniem tej strusiej ofensywy chowania głowy w piasek (z czym nieodłącznie wiąże się wypinanie wiadomo czego) jest triumfalna pielgrzymka przebłagalna polskiej delegacji do Izraela, aby ustalić tam w końcu, co ma w kwestii nieszczęsnej ustawy orzec nasz niezależny Trybunał, i jak ją sobie Izrael i inne środowiska, na które tupnęliśmy, życzą, żeby ostatecznie brzmiała albo i nie brzmiała."
Zastanawiałem się wczoraj nad podobną oceną tej "pielgrzymki". Kiedy doszedłem do wniosku że Pojechaliśmy tam żeby ustąpić postanowiłem o tym nie pisać bo pół biedy gdybym nie miał racji ale po co w trzeciorzędnej sprawie kłótnie na forum? No i jeszcze fragment Ziemkiewicza:

Głupszej akcji, doprawdy, nie umiem sobie wyobrazić. Ale żeby ujrzeć ją w całym należnym absurdzie i obciachu, trzeba zacząć "od pieca" i przede wszystkim uświadomić sobie, że cała ta wojna i kompromitacja, jaką przyniosła, stoczona została w ogóle dokładnie o nic, o przysłowiową pietruszkę - a mówiąc ściślej, o pic, pozór i nic nie znaczący gest.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-polityka-symboliczna,nId,2552102#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
To jest "wstawanie z kolan" czy "chowanie głowy w piasek"? Raz tak, raz inaczej, ja nie wiem, może nie jestem dobrą Polką i nie mam amnezji
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No i powiedzcie co im zrobicie? he he. Oni kończą pracę i pewnie idą do "Wrony" na obiad i kawę i tyle ich interesuje cały ten świat. Jedyne co może dzisiaj polityka na poważnie zainteresować
to to czy u "Wrony" są podsłuchy a jeśli tak to czy "swojskie" czy "obce"...
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
Czy podać pióro Pani Ambasador?

W pięćdziesiątą rocznicę Marca ‘68 Pani Ambasador Izraela parodiując język polski wydukała przemówienie, które może spowodować nieoczekiwane dla niej konsekwencje.

Pani Ambasador Anna Azari była uprzejma powiedzieć:

„Przez ostatnie półtora miesiąca (czyli – jak przypuszczam – od sławetnej oracji Pani Ambasador w Auschwitz) już wiem jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie, nawet kiedy w kraju prawie nie ma Żydów.”. [1]

Antysemityzm – zwłaszcza dla części Żydów – jest pojęciem bardzo pojemnym. Za antysemityzm może być przez nich uznana uargumentowana krytyka pewnych poczynań żydowskich. Niewątpliwym zaś przejawem antysemityzmu są postulaty zagłady Żydów. Kiedy więc Pani Ambasador Azari mówi o „wszystkich demonach antysemickich”, to można domniemywać iż dysponuje wiarygodnymi wiadomościami, że na przykład Polacy zmawiają się aby siekierami i orczykami wymordować polskich Żydów albo, że nasza mocarna armia otrzyma wkrótce rozkaz by najechać na Państwo Izrael.

Jednak Pani Ambasador nie podała żadnych konkretnych przykładów zbrodni, ani innych lżejszych gatunkowo postępków, do których popychają nas owe antysemickie demony.

Ta lakoniczność rodzi dość nieprzyjemne skutki dla Pani Ambasador.

Z tablicy na stronie 365 „Małego Rocznika Statystycznego 1939” wynika, że spośród Żydów stanowiących około 10 procent ówczesnego społeczeństwa polskiego rekrutowało się:

- aż 48 procent skazanych za przekupstwo urzędnika,
- aż 17 procent skazanych za sprzedajność urzędniczą,
- aż 31 procent skazanych za stręczycielstwo i sutenerstwo.

Powyższe dane dotyczą skazanych w roku 1937. [2]

Z lektury hasła „Biuro Polityczne KC PZPR” oraz innych haseł w Wikipedii można się dowiedzieć, że w Biurze Politycznym PPR w okresie grudzień 1945 – grudzień 1948 było 37,5 procenta osób pochodzenia żydowskiego, podczas gdy Żydzi stanowili wtedy około 1 procent ludności Polski. [3]

Po co przywołuję te liczby? Po to aby wykazać, że jeżeli Pani Ambasador nie przedstawiając żadnych dowodów zarzuca dzisiaj Polakom opętanie przez wszystkie (a więc także i te najgorsze) demony antysemityzmu, to tym bardziej opierając się na przytoczonych przeze mnie twardych danych powinna podpisać się pod następującym oświadczeniem:

„Po przestudiowaniu statystyk wiem jak łatwo nakłonić Żydów do przekupstwa, łapówkarstwa, sutenerstwa i służenia politycznej tyranii.”

To jak Pani Ambasador? Podać Pani pióro?
 
S

serwor

Guest
Benon napisał:
Antysemityzm – zwłaszcza dla części Żydów – jest pojęciem bardzo pojemnym. Za antysemityzm może być przez nich uznana uargumentowana krytyka pewnych poczynań żydowskich.
Pisalem kiedyś na forum żydów polskich i naprawdę dużo tam się dowiedziałem, okazuje się że nawet spojrzenie może być antysemickie. Tak spojrzenie, o tym pisało dużo żydów.
Teraz te forum jest schowane i mogą tam pisac tylko żydzi. Aż się boję co oni teraz tam piszą.
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
Prezydencie Riwlin, tu jest Kraj Polaków!

12 kwietnia 2018 roku Prezydent Izraela Re’uwen Riwlin podczas wspólnego wystąpienia z Prezydentem RP Andrzejem Dudą powiedział:

„Dziękuję, że zgodził się pan, panie prezydencie, razem z nami uczestniczyć w tym Marszu Żywych; Marszu Żywych, którym chcę powiedzieć do tych wszystkich, którzy zginęli, do Żydów: zobaczcie, państwo żydowskie jest tutaj, dba o was, wszyscy jesteśmy z wami.” [1]

W związku z tym muszę stanowczo zaprotestować.

Panie Prezydencie Riwlin, szanując Pana i Żydów oraz bolejąc nad tragedią Holokaustu, oświadczam Panu, że tutaj nie ma i – daj Boże – nie będzie Państwa Żydowskiego. Między Odrą, Bugiem, Bałtykiem a Tatrami jest Państwo Polaków. Państwo Żydowskie znajduje się nad Morzem Śródziemnym i Morzem Czerwonym.

Polacy szanują gości – czasami aż za bardzo. Jednak gospodarz ma prawo wyrzucić gościa, który wyciąga rękę po jego własność.

Panie Prezydencie Rywlin, proszę nie stawiać nas w trudnej sytuacji. To mimo wszystko przykre, kiedy trzeba bezczelnego gościa chwycić za kołnierz i wyprowadzić za drzwi.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Ustawa 447 przyjęta i jest dla Polski wg Gowina:
"Nie stanowi zagrożenia dla Polski"
Lecz według Czaputowicza:
"ustawa nie jest dobra, bo chce postawić jakąś grupę Polaków żydowskiego pochodzenia, która opuściła kraj, przed resztę Polaków"
To jak to w końcu jest?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
największy sojusznik PIS taką ustawę przyjął ? ukochany jedyny przyjaciel PIS i wszystkich "normalnie" myślących czyli Trump na to pozwolił ?

dziwny jest ten świat
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
Cena sojuszu z USA

Stany Zjednoczone popierają roszczenia organizacji żydowskich do mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu. Czy w związku z tym zacieśnianie sojuszu polsko-amerykańskiego jest dla Polski opłacalne?

Sojusz należy zawiązywać wtedy, kiedy można się spodziewać, że korzyści z niego wynikające będą przewyższały straty, jakie może przynieść.

Dla Polski celem sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi jest powstrzymywanie skierowanego przeciwko niej ekspansjonizmu rosyjskiego i niemieckiego, a w szczególności obu tych ekspansjonizmów sprzymierzonych ze sobą.

Jeżeli zaś chodzi o Stany Zjednoczone, to wiele wskazuje na to, iż chcą aby fundamentalnym składnikiem ceny za ochronę Polski było przekazanie organizacjom żydowskim majątku lub równowartości majątku po ofiarach Holokaustu, które zmarły nie pozostawiwszy spadkobierców.

24 kwietnia 2018 roku Kongres USA przyjął przez aklamację ustawę S.447 (tzw. JUST Act) zobowiązującą Sekretariat Stanu do złożenia w ciągu 18 miesięcy sprawozdania oceniającego między innymi postępy w przejmowaniu pożydowskiego mienia bezspadkowego przez organizacje „przemysłu Holokaustu”. Aby ów akt prawny stał się obowiązujący potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta. [1]

Istotną dla Polski konsekwencją wejścia w życie ustawy S.447 będzie formalne uznanie przez Stany Zjednoczone bezpodstawnych roszczeń organizacji żydowskich do bezspadkowego mienia po ofiarach Szoah.

Wicepremier Gowin wróciwszy z USA oznajmił w programie "Gość Wiadomości" w TVP INFO:

„Usłyszałem [w USA], że jeżeli rozwiążemy ten problem, który ostatnio rzucił się cieniem na stosunki polsko-amerykańskie, mam przede wszystkim na myśli nieporozumienie towarzyszące nowelizacji ustawy o IPN, ten cel, jakim są stałe bazy w Polsce, jest do osiągnięcia w ciągu 2-3 lat.” [2]

Gowin miał oczywiście na myśli nowelizację ustawy o IPN przewidującą karanie za pomówienia o współodpowiedzialności Narodu Polskiego za Holokaust. Z powyższej wypowiedzi wicepremiera wynika, że Amerykanie wiążą rękojmie bezpieczeństwa dla Polski ze sprawami polsko-żydowskimi.

Temat wspomnianej nowelizacji ustawy o IPN podjął również ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul W. Jones, który w skierowanym do Polaków wystąpieniu powiedział:

„Stany Zjednoczone wspierały odzyskanie przez Polskę niepodległości i niezależności 100 lat temu i z dumą wspieramy Polskę dziś. (…)

Zgadzamy się, że sformułowania takie jak „polskie obozy zagłady” są niewłaściwe i krzywdzące. Jednak należy je zwalczać sposobami, które chronią podstawowe wartości. Dla Amerykanów podstawową wartością jest ta zapisana w I poprawce do Konstytucji – wolność słowa i wolność mediów. (…)” [3], [4]

Zacytowana wypowiedź ambasadora Jonesa nasuwa pytania: Czy obowiązujące od dawna w Polsce, w Izraelu i w innych krajach ustawy sankcjonujące kary za negowanie lub umniejszanie zbrodni Holokaustu nie naruszają tak ważnej dla Amerykanów wolności słowa? A jeżeli tak, to dlaczego Stany Zjednoczone nie protestowały przeciwko tym ustawom?

Moim zdaniem ów dysonans jaki wywołuje przemówienie ambasadora skrywa w sobie komunikat władz USA: „Polacy! Jeśli chcecie zacieśnienia sojuszu z USA, nie stawiajcie się Żydom.”.

Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) szacuje, że wartość znajdującego się w Polsce bezspadkowego mienia po ofiarach Holokaustu wynosi około 300 mld dolarów – taką kwotę podała w liście skierowanym do polskiego ministerstwa sprawiedliwości. [5]

300 mld dolarów stanowi ponad połowę PKB Polski w roku 2017.

Jeżeli dla kogoś ułamek PKB jest wskaźnikiem mało przemawiającym niech weźmie pod uwagę następujące porównanie.

W „Sprawozdaniu w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski w latach 1939 -1945” opublikowanym w styczniu 1947 roku przez Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów podano, że straty materialne jakie poniosła Polska wskutek II Wojny Światowej wynoszą 258,432 mld zł – jest to kwota obliczona według wartości złotego w dniu 1 września 1939 roku. [6]

Uwzględniając że:

- kurs dolara w stosunku do złotego wynosił w 1939 roku około 5,26 zł,
- 1 dolar w roku 1939 odpowiadał siłą nabywczą mniej więcej 17,95 dolara w roku 2018, [7]
- II Wojna Światowa trwała dla Polski 2076 dni (od 01.09.1939 do 08.05.1945), czyli 5,69 roku

łatwo policzyć, że żydowscy szantażyści wspierani przez USA chcą wyciągnąć od nas dla siebie i swoich protektorów tyle, ile Polska traciła materialnie w ciągu bez mała dwóch lat II Wojny Światowej.

Uświadomiwszy sobie ile żąda od Polski Ameryka-Judaika warto wrócić do postawionego na początku pytania precyzując je w sposób następujący:

Czy cena 300 mld dolarów za amerykańską gwarancję ochrony jest współmierna do zagrożenia stwarzanego dla Polski przez Rosję i Niemcy oraz do pewności tejże gwarancji?

I jeszcze pytanko ekstra:

Według jakiego przelicznika będzie wyceniana przez USA krew polskich żołnierzy w coraz bardziej prawdopodobnej wojnie z Iranem?

Chciałbym usłyszeć odpowiedzi na te pytania od polityków z ugrupowań rządzących i opozycyjnych.
 
Do góry